
Справа № 419/944/20
Провадження № 3/419/573/2020
ПОСТАНОВА
30 червня 2020 року смт Новоайдар
Суддя Новоайдарського районного суду Луганської області Мартинюк В.Б., розглянувши матеріали, які надійшли із Новоайдарського відділу поліції ГУ Національної поліції у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і/н. НОМЕР_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Новоайдарського районного суду Луганської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №131554 від 14.05.2020 щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зі змісту якого вбачається, що 06.05.2020 року о 15.30 годин, за адресою: АДРЕСА_1 8 ОСОБА_1 будучи особою, що поміщена на карантин, підписав інформовану згоду на карантин (самоізоляцію), покинув місце карантину (самоізоляції), які були вказані у згоді, чим порушив вимоги постанови головного державного, санітарного лікаря України МОЗ від 21.03.2020 № 2 та ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», вчинивши правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що перетнув державний кордон України з РФ. На митниці був повідомлений про необхідність перебувати на самоізоляції протягом 14 днів за місцем свого проживання. 06.05.2020 року покинув місце свого проживання, де знаходився на самоізоляції та на пів годині пішов до своєї хрещеної.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 12 березня 2020 року до 22 травня 2020 року на всій території України встановлено карантин.
Постановою Кабінету Міністрів України № 291 від 22 квітня 2020 року "Про внесення змін до деяких актів Кабінету міністрів України", якою внесено зміни до урядовоїпостанови № 211 від 11 березня "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2",(зі змінами), у зв`язку із запуском в дію електронного сервісу "Дій вдома" Кабінет міністрів змінив умови обов`язкової обсервації (ізоляції) певної категорії осіб в рамках карантинних заходів щодо запобігання поширенню епідемії CОVID-19.
Так, особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома" Єдиного державного веб порталу електронних послуг до перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в`їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, не підлягають обсервації (ізоляції) у випадках, передбачених абзацами п`ятим та шостим цього пункту.
Однак, на порушення зазначених зобов`язань, 06.05.2020 року ОСОБА_1 не вжив заходів режиму самоізоляції, а саме знаходився за межами свого будинку за адресою: АДРЕСА_1 та контактував з іншими людьми, що не заперечується самим ОСОБА_1 і підтверджується сукупністю зібраних та досліджених суддею доказів, а саме:
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14.05.2020 року відповідно до яких 06.05.2020 року приблизно о 15.00 годин пішов до магазину «Астра». Коли повернувся додому приблизно о 17.00 годин від своєї матері дізнався, що за місцем проживання приїжджали співробітники поліції.
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 06.05.2020 року відповідно до яких, 06.05.2020 року при перевірці співробітниками поліції ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання, хоча останній знаходиться на «карантині».
- письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 06.05.2020 року, відповідно до яких її син ОСОБА_1 , який знаходиться на самоізоляції, 06.05.2020 року 15.30 годин при перевірці співробітниками поліції був відсутній за місцем мешкання.
- рапортом від 06.05.2020 року в якому міститься інформація про те, що на ОСОБА_1 відправлено 5 повідомлень з інструкцією підтвердження виконання вимог самоізоляції через застосунок Дій Вдома. Повідомлення доставлені успішно. Інструкції не виконано. Хворий порушив умови самоізоляції.
Згідно з ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
У зв`язку з вище викладеним, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченогост.44-3 КУпАП, а тому ОСОБА_1 необхідно визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією статті у мінімальному розмірі, що становить 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
З урахуванням вимог ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.44-3, ст.ст.283,284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і/н. НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 ( сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., на наступні платіжні реквізити: «отримувач коштів: УК у Новоайд.р-ні/НОВОАЙД Р-Н/21081100, код ЕДРПОУ 37895134, банк отримувача Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA228999980313040106000012207, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу *;101; 3250017131; Штраф, накладений на ОСОБА_1 за постановою № 419/944/20.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і/н. НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , судовий збір у сумі 420,40 грн. на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106», призначення платежу *;101; 3250017131; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , Новоайдарський районний суд Луганської області.
На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Луганського апеляційного суду шляхом її подання через Новоайдарський районний суд.
Суддя: В.Б. Мартинюк