
УХВАЛА
м. Вінниця
01 липня 2020 р. Справа № 120/2165/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Поліщук І.М.,
за участю:
секретаря судового засідання: Дмитрука М.В.
представника позивача: Назарова Р.Ю., Боднюка М.В.
представника відповідача: Хмарського Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Гранівської сільської ради
до: Вінницької обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Краснопільської сільської ради Гайсинського району Вінницької області
про: визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Гранівської сільської ради до Вінницької обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Краснопільської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою від 09.06.2020 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку загального позовного провадження. Підготовче судове засідання призначено на 01.07.2020.
Ухвалою від 01.07.2020 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Краснопільську сільську раду Гайсинського району Вінницької області.
Крім того, в підготовчому судовому засіданні 01.07.2020, представником позивача заявлено усне клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Кабінету Міністрів України. Обґрунтовуючи необхідність залучення третьої особи представник позивача зазначив, що відповідно до п. 16 Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів Українивід 8 квітня 2015 року № 214, проект акта Кабінету Міністрів України про затвердження перспективного плану (внесення змін до перспективного плану) вноситься Кабінетові Міністрів України Радою міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрацією в установленому порядку разом з паспортами спроможних територіальних громад. Таким чином, у випадку задоволення даного адміністративного позову відповідачем буде розроблено новий проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області, який необхідно буде подати на затвердження Кабінетові Міністрів України. З огляду на викладене, вважає, що наявні підстави для залучення Кабінета Міністрів України до участі у справі в якості третьої особи.
Представник відповідача при вирішенні заявленого представником позивача клопотання поклався на розсуд суду.
Визначаючись щодо поставленого на розгляд питання, суд виходив із наступного.
Так, положеннями ч. 2 ст. 49 КАС України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
В даному ж випадку, як слідує із прохальної частини позовної заяви, предметом оскарження в межах даної справи є рішення Вінницької обласної державної адміністрації про не включення Гранівської сільської об`єднаної територіальної громади, як проектної спроможної територіальної громади, до проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області, а також рішення про віднесення Гранівської сільської об`єднаної територіальної громади до Краснопільської об`єднаної територіальної громади в проекті перспективного плану формування територій громад Вінницької області.
Крім того, в межах даного позову позивач також просить суд зобов`язати відповідача розробити новий проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області до якого включити Гранівську сільську об`єднану територіальну громаду, як проектну спроможну територіальну громаду, та надіслати його на затвердження до Кабінету Міністрів України.
При цьому, дійсно положеннями п. 16 Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою Кабінету Міністрів Українивід 8 квітня 2015 року № 214, визначено, що проект акта Кабінету Міністрів України про затвердження перспективного плану (внесення змін до перспективного плану) вноситься Кабінетові Міністрів України Радою міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрацією в установленому порядку разом з паспортами спроможних територіальних громад.
Із наведеного слідує, що рішення, прийняте за наслідками розгляду даної адміністративної справи, може вплинути на права та інтереси Кабінету Міністрів України, адже у випадку задоволення даного адміністративного позову йому необхідно буде розглянути питання щодо затвердження нового проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області чи/або внесення змін до діючого перспективного плану.
З урахуванням вище викладеного, а також керуючись положеннями ч. 2 ст. 49 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність залучення Кабінету Міністрів України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, адже рішення, прийняте за наслідками розгляду даної справи, може вплинути на його права та інтереси.
Керуючись ст.ст. 49, 248, 256 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Кабінет Міністрів України.
Запропонувати третій особі в 5-денний строк з дня отримання копії даної ухвали подати свої письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Повний текст ухвали складено 02.07.2020.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна