
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.002788
У Х В А Л А
26 червня 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Братичак У.В., розглянувши клопотання представника позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Львівська міська рада, Львівське обласне управління статистики про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Львівська міська рада, Львівське обласне управління статистики, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною реєстраційну дію державного реєстратора Л.Є. Возного про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1 415 120 0000 012427 від 04.08.1994 щодо реєстрації юридичної особи код ЄДРПОУ 04055896 Львівська міська рада (79008 м. Львів, пл. Ринок, 1);
- зобов`язати Управління державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради код ЄДРПОУ 26526811 79040 м. Львів, вул. Городоцька 299 скасувати реєстраційну дію державного реєстратора Л.Є. Возного про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1 415 120 0000 012427 від 04.08.1994р. щодо реєстрації юридичної особи код ЄДРПОУ 04055896 Львівська міська рада (79008, м. Львів, пл. Ринок, 1).
Ухвалою судді від 09.06.2020 справу прийнято до провадження.
24.06.2020 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження. Клопотання обґрунтоване тим, що дана справа потребує детального розгляду спору по суті у судовому засіданні та з`ясування всіх обставин, оскільки спірні правовідносини є складними, справа має велике значення для сторін спору, а заявлені в ній вимоги не відповідають умовам, при яких суд має право розглядати таку справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. При чому повне та всебічне з`ясування усіх обставин у справі потребує проведення підготовчого засідання, заслуховування сторін та свідків. Позивач вважає також цей вид провадження призначений для розгляду всіх справ, які у зв`язку з складністю, кількістю учасників та особливостями предмета доказування не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження, саме дана справа і є такою. На підставі вищезазначеного та враховуючи той факт, що вказана справа не має ознак, встановлених п.6 ст.12 КАС і не відноситься до категорії малозначних справ, просить розглядати адміністративну справу №1.380.2019.002788 у порядку загального позовного провадження, для правильного і законного врегулювання спору в судовому порядку.
Розглянувши клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.12 КАС України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Відповідно до п.10 ч.6 цієї статті, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.4 ст.260 КАС України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Згідно з ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд звертає увагу на те, що сторони мають можливість подати усі наявні у них докази, які не були подані раніше, а також звернути увагу суду на ті чи інші обставини, що мають значення для вирішення справи і при розгляді справи у порядку спрощеного позовного провадження, відтак, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження не обмежує право позивача на надання пояснень по суті позовних вимог та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Розглянувши матеріали справи, клопотання представника позивача, судом встановлено, що при визначенні судом ухвалою від 09.06.2020 року у порядку розгляду справи - за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, враховані характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, надані докази.
Водночас, відповідно до частини 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, обов`язок суду здійснити безпосереднє, всебічне, повне та об`єктивне дослідження доказів по справі не залежить ні від виду провадження, в якому розглядається адміністративна справа, ні від проведення судового засідання.
Окрім того, суд звертає увагу на те, що клопотання представника позивача із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження повинне бути обґрунтоване та містити достатні мотиви неможливості розгляду цієї справи без проведення підготовчого засідання. Однак у поданому представником позивача клопотанні не наведено будь-яких обґрунтованих доводів неможливості розгляду цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження. При цьому, характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі не вимагають проведення підготовчого судового засідання.
Суд вважає, що підстав для розгляду справи в порядку загального позовного провадження не має, у зв`язку з чим у задоволенні клопотання представника позивача необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст.12, 243, 248, 256, 257, 260, 262, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
п о с т а н о в и в :
У задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження - відмовити.
Ухвалу направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна