Рішення № 89997902, 22.06.2020, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2020
Номер справи
500/439/20
Номер документу
89997902
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/439/20

22 червня 2020 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі: судді Осташа А. В. за участю: секретаря судового засідання Порплиці Т.В., позивача - ОСОБА_1 , представника відповідача - Чаповського В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Великогаївської сільської ради Тернопільського району про визнання протиправною відмову та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Великогаївської сільської ради (далі - відповідач) в якому просить:

- визнати протиправним рішення №988 від 26.11.2019 43 сесії 7 скликання Великогаївської сільської ради в частині відмови ОСОБА_1 в надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,25 га, що знаходиться на території Грабовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області у зв`язку з відсутністю генеральних планів населених пунктів;

- зобов`язати Великогаївську сільську раду надати дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,25 га, що знаходиться на території Грабовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.

В обґрунтування позивач зазначив, що відповідач без наявності законних підстав відмовив у наданні дозволу на складання проектів землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у зв`язку з відсутністю генеральних планів. Також звернув увагу, що у протоколі 43 сесії 7 скликання по рішенню №988 від 26.11.2019 наявні помилки, зокрема, зазначено присутніх на сесії депутатів - 22 чол., хоча в протоколі поіменного голосування зазначено відсутні 5 депутатів, присутніх - 21 депутатів. Виникає сумнів, хто саме з депутатів приймав участь у голосуванні. Тому позивач просив задовольнити позов.

Ухвалою суду (суддя - Хрущ В.Л.) від 13.02.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.

Відповідач 24.03.2020 подав суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у її задоволенні повністю. Вказує, що як виходить із змісту заяви, яку подав до Великогаївської сільської ради гр. ОСОБА_1 , земельну ділянку площею 0,25 га. він просить виділити за рахунок земель сільськогосподарського призначення (землі запасу на території Грабовецької сільської ради Тернопільського району), а не житлової забудови, а тому сільська рада своїм рішенням № 988 від 26 листопада 2019 року відмовила йому у такому виділені, відповідно до вимог частини 7 статті 118 Земельного кодексу, де передбачено виключно таку підставу відмови у наданні дозволу: невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У зв`язку із довготривалим перебуванням судді Хрущ Вікторії ОСОБА_2 у відпустці, відповідно до рішення зборів Тернопільського окружного адміністративного суду від 15.04.2020, керівником апарату Тернопільського окружного адміністративного суду від 15.04.2020 №51 здійснено повторний автоматизований розподіл судової справи №500/439/20 та відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддя - Осташа А.В.

Ухвалою суду від 27.04.2020 прийнято справу до розгляду та постановлено повторно розпочати розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Позивач 07.05.2020 подав відповідь на відзив (аркуш справи 44-47).

Ухвалою суду від 27.05.2020 постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено у справі судове засідання на 22.06.2020.

В судовому засіданні позивач позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Заслухавши вступне слово позивача та представника відповідача, дослідивши докази, викладені у заявах по суті справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Як випливає із матеріалів справи, що 25.11.2019 ОСОБА_1 , надіслав заяву до голови Великогаївської об`єднаної територіальної громади Олегу Кохману, в якій просив передати йому у власність безоплатно земельну ділянку площею 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки на території Грабовецбкої сільської ради Тернопільського району Тернопільської області згідно наданих графічних матеріалів (аркуш справи 8).

Великогаївська сільська рада прийняла 26 листопада 2019 року рішення №988 на сьомому скликанні сорок третій сесії, яким відмовила гр. ОСОБА_1 у наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у зв`язку з відсутністю генеральних планів населених пунктів. Запропоновано гр. ОСОБА_1 звернутися до сесії з даного питання після затвердження генеральних планів населених пунктів Великогаївської громади (аркуш справи 7).

Не погоджуючись із прийнятим рішенням відповідача, позивач звернувся із даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд врахував таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституція України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі статті 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до ст. 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до ст.42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.

Згідно ч. 12 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Частинами 1, 5 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - місцева рада) як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради, встановлює Закон України "Про статус депутатів місцевих рад".

Відповідно до ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 59 Закону № 280/97-ВР рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Частиною 1 статті 71 Закону № 280/97-ВР передбачено, що територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.

Право на земельну ділянку виникає і реалізується на підставах і в порядку, визначених Конституцією України, Земельним кодексом України та іншими законами України, що регулюють земельні відносини.

Згідно з вимогами ст. 12 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Зокрема, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або в користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Статтею 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ч.6 ст.118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з положеннями частини сьомої наведеної статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

В свою чергу, із положень статті 79-1 Земельного кодексу України слідує, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави суду дійти висновку, що розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки необхідне для формування земельної ділянки.

Такий висновок також узгоджується з положеннями статті 50 Закону України «Про землеустрій», відповідно до якої проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.

Стаття 25 Закону України «Про землеустрій» визначає види документації із землеустрою, до яких, крім проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, належать, зокрема, технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.

Частиною другою статті 55 Закону України «Про землеустрій» передбачено, що встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на основі технічної документації із землеустрою, якою визначається місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Відповідно до частини першої статті 123 Земельного кодексу України надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.

З аналізу наведених правових норм слідує, що для розроблення технічної документації із землеустрою заінтересована особа звертається до органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади щодо отримання дозволу.

Водночас, Земельним кодексом України визначено чіткий алгоритм розгляду заяв громадян про відведення у власність земельних ділянок та вичерпний перелік підстав для відмови особі у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Відповідач за результатами розгляду заяви позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення конкретної земельної ділянки зобов`язаний був прийняти рішення, яким надати дозвіл на розроблення такого проекту землеустрою або надати позивачу вмотивовану (із зазначенням конкретних причин) відмову у його наданні.

Таким чином, в межах спірних правовідносин дослідженню підлягають обставини щодо правомірності прийняття відповідачем оскаржуваного рішення, зокрема дотримання відповідачем при його прийнятті встановленої процедури.

Відповідно до Земельного Кодексу України, виділення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд здійснюється за рахунок земель житлової забудови.

Відповідно до ст. 40 Земельного кодексу України громадянам України за рішенням органів місцевого самоврядування земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених Земельним кодексом України, можуть передаватися безоплатно у власність.

Відповідно до ст. 38 Земельного кодексу України земельні ділянки з цільовим призначенням «для громадської та житлової забудови» можуть надаватися лише в межах населеного пункту та лише за рахунок земель житлової забудови.

Відповідно до частини третьої статті 24 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” у разі відсутності плану зонування або детального планування території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території, забороняється.

Зокрема, суд зазначає, що підставою для відмови відповідача слугувала відсутність затвердженого генерального плану населеного пункту - села Грабовець.

Відповідно до вимог частини 7 статті 118 Земельного кодексу, підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку про те, що виділення громадянам у власність земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку можливе тільки за наявності вільних земель для житлової забудови, а також за умови розташування даної земельної ділянки у межах населеного пункту.

З досліджених в судовому засіданні обставин справи, встановлено, що спірна земельна ділянка знаходиться поза межами населеного пункту та віднесена до земель запасу.

Окрім того, судом встановлено, що генеральний план населеного пункту - села Грабовець не затверджений.

Наведені обставини, у взаємозв`язку із вимогами чинного земельного законодавства, дають підстави суду прийти до висновку, що відмова відповідача у наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у зв`язку із відсутністю генеральних планів населених пунктів, є правомірною.

Щодо твердження позивача про те, що у Протоколі сесії по рішенню №988 наявні помилки.

Під час розгляду справи судом встановлено, що загальний склад депутатів Великогаївської сільської ради становить 26 депутатів, а отже, в силу положень ч.12 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рада є повноважною, якщо в її пленарному засіданні приймають участь 14 депутатів.

У протоколі засідання 43 сесії 7 скликання, вбачається, що з усього складу депутатського корпусу ради присутніх на вказаній сесії було депутатів - 22 (аркуш справи 14, а у протоколі поіменного голосування зазначено присутніх -21.

Суд приходить до висновку, що дійсно в даному випадку має місце технічна помилка, що і підтвердив в судовому засіданні представник відповідача, проте із наведеного правового регулювання та встановлених обставин слідує, що це не впливає на повноважність 43 сесії 7 скликання та відповідно на законність прийнятого рішення на даній сесії.

Врахувавши викладене в сукупності, суд дійшов висновку, про те, що оскаржуване рішення прийнято у спосіб та на підставі норм діючого законодавства.

Відповідно позовні вимоги про зобов`язання Великогаївську сільську раду надати дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,25 га, що знаходиться на території Грабовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області також не підлягають до задоволення, оскільки є похідними від вимог про визнання протиправним рішення №988 від 26.11.2019 43 сесії 7 скликання Великогаївської сільської ради в частині відмови ОСОБА_1 в надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,25 га, що знаходиться на території Грабовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.

Відповідно до ст.139 КАС України судові витрати понесені позивачем не відшкодовуються.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Великогаївської сільської ради про визнання протиправним рішення 988 від 26.11.2019 43 сесії 7 скликання Великогаївської сільської ради в частині відмови ОСОБА_1 в надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,25 га, що знаходиться на території Грабовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області у зв`язку з відсутністю генеральних планів населених пунктів та зобов`язання Великогаївської сільської ради надати дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,25 га, що знаходиться на території Грабовецької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 24 червня 2020 року.

Позивач:

- ОСОБА_1 ЄДРПОУ / ІПН НОМЕР_1 АДРЕСА_1

Відповідач:

-Великогаївська сільська рада Тернопільського району ЄДРПОУ / ІПН 04394875 вул.Галицька, 47,с. Великі Гаї,Тернопільський район, Тернопільська область,47722

Головуючий суддя Осташ А.В.