Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.12.09 10 год. 00 хв.Справа №2а-2281/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.;
при секретарі - Мамедової Е.С.,
з участю:
позивача – Олейника С.В., довіреність № 3513/07-07 від 01.10.2009 року,
відповідача – не з’явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом – Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополі (пр-т. Г. Сталінграду, 56, м. Севастополь, 99059),дотовариства з обмеженою відповідальністю «Югмонолітспецстрой» (пр-т. Героїв Сталінграду, 63, офіс 12, м. Севастополь, 99059),
про стягнення заборгованості у сумі 14 747,87 грн.,
Обставини справи:
02.11.2009 р. Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Югмонолітспецстрой»про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 14 747,87 грн. з яких: 12786,45 грн. –збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників; 1383,04 грн. –сума нарахованої фінансової санкції; 578,38 грн. - збір із суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 03 листопада 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2281/09/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 03 листопада 2009 р. закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 14, п.п. 6 п. 2 ст. 17, ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі по тексту Закон № 1058-ІV) та Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1996 року № 400/97–ВР (далі по тексту Закон України № 400/97).
Відповідач явку повноважних осіб у судове засідання не забезпечив, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 03 листопада 2009 р. не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причину неявки суд не повідомив.
Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закон № 1058-ІV, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ст.ст. 58, 63 Закон № 1058-ІV та п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України N 121/2001 від 01.03.2001, (далі по тексту Положення) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення – ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя є суб’єктом владних повноважень який може бути позивачем у адміністративної справі про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та має право звернутися до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з таким позовом.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Югмонолітспецстрой» зареєстровано як юридична особа, включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ідентифікаційний код – 34402741, та є платником страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя.
Згідно зі ст. 14 Закону № 1058-VI роботодавці – підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, є страхувальниками.
Відповідно до п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону № 1058-VI страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до пп. 11.11 п. 11 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1), підприємства, установи, організації, що використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) чи на інших умовах, передбачених законодавством, щомісяця складають у двох екземплярах розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому вказують самостійно обчислені суми страхових внесків.
Пунктом 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону № 1058-VI встановлено, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом і в розмірах, передбачених Законом «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26.06.1997 р. (далі по тексту Закон України № 400/97) для відповідних платників збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України № 400/97, розділу 4 Інструкції № 21-1 для роботодавців – підприємств, установ, організацій встановлено розмір страхових внесків – 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.
Згідно зі ст. 20 Закон № 1058-ІV, розділу 5 Інструкції № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця сплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Згідно зі ст. 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків, своєчасно не сплачених страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків. Органи пенсійного фонду України направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимоги про її сплату.
Відповідач зобов’язаний був самостійно сплатити суму внесків зазначену в представлених ним розрахунках: за липень місяць 2009 р. у розмірі 6915,20 грн., 21.09.2009 р., з яких: 6703,27 грн. – збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 211,93 грн. – збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору; за серпень місяць 2009 р. у розмірі 6449,63 грн. 21.09.2009 р., з яких: 6083,18 грн. – збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 366,45 грн. – збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору.
Таким чином, на час розгляду справи по суті сума заборгованості відповідача перед позивачем по сплаті заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 13364,83 грн. з яких: 12786,45 грн. – збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 578,38 грн. – збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору. Відповідач зобов’язаний був вчасно сплатити суму заявлених зобов’язань по ставці 33,2 % і 2% за липень 2009 р. у розмірі 6915,20 грн. до 21.09.2009 р., за серпень 2009 р. у розмірі 6449,63 грн. до 21.09.2009 р. усього на суму 13364,83 грн.
У встановлений законом строк, сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем сплачена не була.
Несплачені страхові внески були визнані позивачем недоїмкою, у відношенні якої була виписана вимога про сплату боргу № Ю-929-У, яка спрямована на адресу боржника. Вимога про сплату боргу № Ю-929-У від 01.10.2009 р. була отримана відповідачем 07.10.2009 р.
Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону № 1058, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058, у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених страхових внесків нараховується пеня в розмірі 0.1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно пункту 13 статті 106 Закону України № 1058 про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами 9 і 10 цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику.
Відповідач несвоєчасно надав позивачу розрахунок страхових внесків за липень 2009 р., розрахунок був наданий 21.09.2009 р., а повинен був надати до 20.08.2009 р. За що позивачем було прийнято рішення № 500 від 05.10.2009 р., яким до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 1383,04 грн. Це рішення було направлено на адресу відповідача 13.10.2009 р. та було отримано відповідачем 14.10.2009 р. Рішення відповідачем не оскаржено, сума заборгованості по ньому не сплачена.
Таким чином, на день розгляду адміністративної справи № 2а-2281/09/2770, сума заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю «Югмонолітспецстрой» перед позивачем складає 14747,87 грн., з яких 12786,45 грн. – збір з суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 578,38 грн. – збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору, 1383,04 грн. – заборгованість по фінансової санкції.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 02 грудня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова складена у повному обсязі та підписана 04.12.2009 р.
Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1) Адміністративний позов задовольнити повністю.
2) Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Югмонолітспецстрой» (пр-т. Г. Сталінграду, 63, офіс 12, м. Севастополь, 99059, код ЄДРПОУ 34402741) на користь Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі м. Севастополя (пр. Героїв Сталінграду, 56, м. Севастополь, 99059) заборгованість у сумі 14 747,87 грн (чотирнадцять тисяч сімсот сорок сім грн. 87 коп.), з яких: 12786,45 грн. (дванадцять тисяч сімсот вісімдесят шість грн. 45 коп.) – збір із суми фактичних витрат на оплату праці та 1383,04 грн. (одна тисяча триста вісімдесят три грн. 04 коп.) – сума нарахованої фінансової санкції на р/р 25608705100212; 578,38 грн. (п’ятсот сімдесят вісім грн. 38 коп.) - збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівникам на р/р 25604705100313 в МВ № 4548 ВАТ «Ощадбанк», МФО 384027, код ЄДРПОУ – 22275002.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання у повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В. Лотова
Судді:
Суддя Судді: