Постанова № 8999340, 14.12.2009, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
14.12.2009
Номер справи
2а-2216/09/2770
Номер документу
8999340
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

14.12.09 12 год. 15 хв.Справа №2а-2216/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.;

при секретарі - Мамедової Е.С.,

з участю:

прокурора – Бєлоусової Д.С., посвідчення № 610 від 20.07.2009 р., помічник прокурора,

позивача –не з’явився,

відповідача – не з’явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом – прокурора Ленінського району міста Севастополя (вул. Вороніна, 11, м.Севастополь, 99011) в інтересах держави в особіУправління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (вул. Карантинна, 16-58, м. Севастополь, 99008),доСевастопольської міської організації політичної партії «Наша Україна»(вул. Одеська, б.1, кв. 17, м. Севастополь, 99011, вул. Советська, б. 26 кв. 8, м. Севастополь , 99011 ),про стягнення заборгованості у сумі 31634,70 грн.,

Обставини справи:

26.10.2009 р прокурор Ленінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя звернувся до політичної партії «Севастопольська міська організація політичної партії «Народний союз Наша Україна»про стягнення з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя заборгованості у сумі 31634,70 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27 жовтня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2216/09/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27 жовтня 2009 р. закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Після надходження до Окружного адміністративного суду міста Севастополя листа № 4718/29-11 від 16.11.2009 р. та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців у відношенні Севастопольської міської організації політичної партії «Наша Україна», назву особи відповідача було уточнено судом, у відповідності з даними з ЄДРПОУ.

Позивач явку повноважних осіб у судове засідання не забезпечив, хоча повідомив телефонограмою про те, що представник позивача знаходиться у іншому судовому засіданні.

Прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 14, ст. 17, ст. 20, п.1 ч. 8 Заключних положень, ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»№ 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі по тексту Закон № 1058), ст. 4 Закону України «Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.2997 р. № 400 (далі –Закон України № 400).

Відповідач явку повноважних осіб у судове засідання не забезпечив, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27 жовтня 2009 р. не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причину неявки суд не повідомив.

Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України - у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах; прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закон № 1058-ІV, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закон № 1058-ІV, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Відповідно до ст.ст. 58, 63 Закон № 1058-ІV та п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України N 121/2001 від 01.03.2001, (далі по тексту Положення) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення – ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори з звернення суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Таким чином позивач є суб’єктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості по страхових внесках.

Судом встановлено, що Севастопольська міська організація політичної партії «Наша Україна» є юридичною особою, що включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ідентифікаційний код – 33535254, та є платником страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя.

Згідно зі ст. 14 Закону № 1058-VI роботодавці – підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, є страхувальниками.

Відповідно до п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону № 1058-VI страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Пунктом 1 ч. 8 Заключних положень Закону № 1058-VI встановлено, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної систем, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом і в розмірах, передбачених Законом «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» № 400/97 від 26.06.1997 р. (далі по тексту Закон України № 400/97) для відповідних платників збору.

Відповідно до ст. 4 Закону України № 400/97, розділу 4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663 для роботодавців – підприємств, установ, організацій встановлено розмір страхових внесків – 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 2% страхових внесків утримуються з доходу найманих робітників у вигляді заробітної плати, залежно від суми.

Згідно зі ст. 20 Закон № 1058-ІV, розділу 5 Інструкції № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця сплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

У наданих відповідачем позивачу розрахунках сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за травень-липень 2009 р., загальна сума страхових внесків склала 31634,70 грн.

Згідно зі ст. 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків, своєчасно не сплачених страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків. Органи пенсійного фонду України направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимоги про її сплату.

За юридичною адресою відповідача позивачем була направлено вимогу про сплату недоїмки № Ю-205 від 03.09.2009 р. на загальну суму боргу в розмірі 77603,66 грн., у тому числі заборгованість за цім позовом на суму 31634,70 грн. .

          Таким чином за відповідачем утворилась заборгованість у сумі 31 634,70 грн.

          

Факт наявності за відповідачем заборгованості у сумі 31 634,70 грн., судом встановлений, документально підтверджений матеріалами справи.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 14 грудня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова складена у повному обсязі та підписана 17.12.2009 р.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1)          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2)          Стягнути із Севастопольської міської організації політичної партії «Наша Україна» (вул. Одеська, б.1, кв. 17, м. Севастополь, 99011, вул. Советська, б. 26 кв. 8, м. Севастополь, 99011, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 33535254) на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Карантинна, 16 - 58, м. Севастополь, 99008, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 22274991, р/р 25604705100012, 25600705100113 у СДВ № 4548 ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 384027) заборгованість в сумі 31634,70 грн. (тридцять одна тисяча шістсот тридцять чотири грн. 70 коп.), у тому числі: заборгованість у сумі 29837,27 грн. (двадцять дев’ять тисяч вісімсот тридцять сім грн. 27 коп.) на р/р 25604705100012; заборгованість у сумі 1797,43 грн. (одна тисяча сімсот дев’яносто сім грн. 43 коп.) на р/р 25600705100113.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                      Ю.В. Лотова

Судді:                                                                      

Суддя                                                                       Судді: