Постанова № 8999324, 29.10.2009, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
29.10.2009
Номер справи
2а-2025/09/2770
Номер документу
8999324
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

29.10.09 12 год. 15 хв.Справа №2а-2025/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотова Ю.В.;

при секретарі - Мамедової Е.С.,

з участю: за участю представників:

позивача Лінніка О.В., довіреність від 26.05.2009 року № 1642/9/10-041

відповідача не зявився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Нахімовському районі міста Севастополя (вул. Героїв Севастополя, 74, м. Севастополь, 99001),дофізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99022),про стягнення заборгованості у сумі 1863,84 грн.

Обставини справи:

12.10.2009 р. Державна податкова інспекція у Нахімовському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення з відповідача заборгованості у вигляді штрафних санкцій у сумі 1863,84 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 13 жовтня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-2025/09/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 13 жовтня 2009 р. по справі № 2а-2025/09/2770 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 06 липня 1995 р. N 265/95-ВР зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 265), п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 р. N 509-XII зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 509).

Відповідач у судове засідання не зявився, але до початку розгляду справи по суті надав суду, через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Севастополя, заяву про розгляд справи за його відсутністю, у якої погодився з позовними вимогами у повному обсязі.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 29 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 02.11.2009 р.

Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд ,

ВСТАНОВИВ:

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державної податкової служби належить контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів.

Таким чином позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України № 265.

Враховуючи субєктивний склад сторін, вимоги ст. 17, 18 Кодексу адміністративного судочинства України, даний спір є справою адміністративної юрисдикції та повинен розглядатися Окружним адміністративним судом міста Севастополя.

ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа підприємець 12.04.1995 р. Нахімовської районної державної адміністрацією м. Севастополя, про що їй видано відповідне свідоцтво, 12.04.1995 р. узята на облік як платник податків до Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя за № 1158-95.

Згідно зі ст. 4 Закону України № 1251 платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 р. № 1251-XII зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 1251) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами субєктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі субєкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівкової та/або в безготівкової формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та субєктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно зі ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Так, співробітниками позивача 06.06.2008 р. була проведена перевірка магазина, який розташований за адресою: м. Севастополь, вул. Охотська, 67 та належить відповідачу, здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, про що був складений акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності № 27030162/2330 від 06.06.2008 р.

В ході перевірки були встановлені та зафіксовані факти порушення відповідачем п.9, п., 11, п. 13 ст. 3 Закону України № 265. Так, у відділі при продажі покупцю 1 пляшки пива «Біла Ніч» по ціні 3,30 грн. за пляшку, розрахункова операція проведена через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування ціни товару, що виразилося у проведенні через РРО 1 пляшки пива «Біла Ніч» по ціні 2,70 грн. Сума коштів на місці проведення розрахунків склала 44,20 грн., а згідно денного звіту РРО сума склала 10,25 грн. Таким чином, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті склала 33,95 грн.

Крім того, перевіркою книги обліку розрахункових операцій № 2703003410 від 29.04.2005 р. встановлено не друкування фіскального звітного чека та його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій, а саме, відсутній чек № 0966 від 14.01.2008 р. При цьому згідно контрольних стрічок РРО сума розрахунків 14.01.2008 р. склала 114,30 грн., у книзі ОРО відсутні записи про вихід РРО з ладу, відключенні електроенергії.

На підставі п. 6 ст. 17 Закону України № 265 за проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості позивачем до відповідача застосовні фінансові санкції у розмірі пяті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 85 грн.; згідно з п. 4 ст. 17 Закону України № 265 за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій позивачем до відповідача. застосована фінансова санкція у розмірі двадцяті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 340 грн.; згідно зі ст. 22 Закону України № 265 за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті позивачем до відповідача застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, тобто 169,75 грн.

За результатами розгляду матеріалів перевірки відповідача, позивачем прийнято рішення від 13.06.2008 р. № 0001792330 про застосування штрафних санкцій у розмірі 594,75 грн.

У зв'язку з частковою сплатою відповідачем штрафних санкцій за рішенням від 13.06.2008 р. № 0001792330 залишок заборгованості по ньому складає 202,59 грн.

12.08.2008 р. працівниками позивача проведена перевірка магазина, якій розташований за адресою: м. Севастополь, вул. Охотська, 67 та належить відповідачу, здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.

В ході перевірки були встановлені та зафіксовані у акті перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності № 27030301/2330 від 12.08.2008 р. порушення відповідачем вимог п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 1, 2, 3 ст. 3, п. 1,2 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Так, при здійсненні покупцем товарів на суму 53,25 грн., відповідній розрахунковій документ, що підтверджує виконання розрахункової операції не роздрукований та не виданий, розрахункова операція не проведена через реєстратор розрахункових операцій. Сума коштів на місці проведення розрахунків склала 179,00 грн., а згідно денного звіту РРО сума склала 0,00 грн. Таким чином, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті склала 179,00 грн.

Крім того, перевіркою встановлено недрукування фіскального звітного чека та його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, а саме, відсутні чеки від 02.08.2008 р. та 03.08.2008 р.

Також, у ході перевірки встановлено, що торговий патент не знаходився на доступному для огляду місті.

На підставі п. 1 ст. 17 Закону України № 265 за непроведения розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, ще підтверджує виконання розрахункової операції позивачем до відповідача застосовні фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів, тобто у розмірі 266,25 грн.; згідно з п. 4 ст. 17 Закону України № 265 за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій позивачем до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі двадцяті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 340 грн.; згідно з ст. 22 Закону України № 265 за невідповідность суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті позивачем до відповідача застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, тобто 895,00 грн.; згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, позивачем до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць, тобто 160 грн.

За результатами розгляду матеріалів перевірки відповідача позивачем прийняті рішення № 0003362330 від 21.08.2008 р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 1501,25 грн. та № 0003372330 від 21.08.2008 р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 160 грн.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» штрафи, передбачені цією статтею підлягають сплаті порушником у пятиденний термін відповідно до законодавства.

Судом встановлено, що зазначені рішення є чинними, на день розгляду справи по суті сума штрафних санкцій складає 1863,84 грн., що підтверджується матеріалами справи та не оскаржується відповідачем.

Відповідач з адміністративним позовом згоден.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99022) на користь Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя (вул. Героїв Севастополя, 74, м. Севастополь, 99001) заборгованість зі штрафних санкцій у розмірі 1863,84 грн. (одна тисяча вісімсот шістдесят три грн. 84 коп.) на р/р 31111104700008, код платежу 21080900, Банк УДК м. Севастополя, ЄДРПОУ 24035606, МФО 824509.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяЮ.В. Лотова

Судді:

Суддя Судді: