
Справа № 703/1164/20
3/703/503/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2020 року
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області у складі
головуючого судді - Кирилюк Н.А.,
з секретарем судового засідання Римським Д.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,
за участю
особи, щодо якої складено протокол ОСОБА_1
захисника Геріха М.А.,
встановив:
31.03.2020 року о 23.26 год. ОСОБА_1 , у місті Смілі по вулиці Мазура, керуював автомобілем MERCEDES BENZ ML-350р. з явними ознаками алкогольного сп`яніння (нестійка хода, запах алкоголю з порожними роту, нерозбірлива мова) від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, відмовився в присутності двох свідків, та відмовився від проходження освідування на стан алкогольного сп`яніння у КНП "Черкаський обласний наркологічний диспансер", порушивши п.2.5 Правил дорожнього руху.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, вказав, що автомобілем не керував, а опинився у його кабіні автомобіля, так як його доставили з СТО. Вказував, що повідомляв працівникам поліції, що автомобіль перебуває біля його будинку та документи може надати його дружина, однак працівники поліції не реагував на його слова. Крім того, вказував, що не пройшов освідування у медичному закладі, так як лікар, який би мав його перевіряти принижував та ображав його. Не міг пройти медичне освідування у іншому закладі, так як не мав автомобіля.
У судовому засіданні, за клопотанням сторони захисту, було допитано працівника поліції - ОСОБА_2 , який складав протокол, який вказував, що здійснюючи патрулювання було отримано інформації із ДСО про те, що було на дорозі було виявлено під час руху автомобіль, який рухається, порушуючи правила дорожнього руху. Коли вони під`їхали, побачили, що за кермом сидів чоловік, який відмовився надавати документи як на автомобіль так і на право керування транспортним засобом, був з явними ознаками алкогольного сп`яніння. Після тривалих перемовин відмовився проходити освідування на місці у присутності двох свідків, погодився на проходження освідування у медичному закладі, однак прибувши до установи, проходити медичний огляд також відмовився.
За клопотанням сторони захисту, було оглянуто сім відеофайлів, з яких вбачається, що ОСОБА_1 31.03.2020р. на вимогу працівників поліції не надав документи на автомобіль та на право керування транспортним засобом. Крім того, дійсно, при свідках, відомості яких вказані у протоколі, відмовився під продуття алкотестера на місці. Після прибуття до медичного закладу, також відмовився від проходження медичного закладу. Крім того, при спілкуванні з працівниками поліції та лікарем медичного закладу, вів себе зухвало, ображав їх, висловлювався нецензурною лайкою.
Вислухавши правопорушника, свідка та перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням КУпАП є охорона прав і свобод громадян, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Так, частиною 1 статті 130 КупАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Як встановлено ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Згідно з ч. 3 наведеної статті у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що затверджена Наказом МВД, МОЗ 09.11.2015 № 1452/735 (далі - Інструкція № 1452) визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – стан сп`яніння) та оформлення результатів такого огляду.
Огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп`яніння є запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці.
Таким чином, з огляду на вищевказане, законними вимогами працівника поліції про необхідність проходження медичного огляду до особи, що керує автомобілем,є підтверджені доказами ознаки наявності алкогольного сп`яніння.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Стаття 252 КУпАП зобов`язує орган (посадову особу) оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 своїми діями порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (далі Правила), відповідно до яких водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння.
Суд вважає, що доказами, дослідженими у судовому засіданні доведено, що у ОСОБА_1 були ознаки алкольного сп`яніння, так як його поведінка не відповідала обстановці та мало місце порушення мови та він відмовився від проходлження медичного освідування у передбаченому законом порядку.
Суд не приймає до уваги пояснення особи, щодо якої складено протокол, з яких вбачається, що працівниками поліції порушені його права, а лікар принижував його людську гідність, так так вказані обставини не підтверджено будь-якими доказами.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, а саме, що ОСОБА_1 допустив грубе порушення Правил, враховуючи відсутність обставин, які пом`якшують та обтяжують відповідальність, з метою запобігання вчиненню ним нових правопорушень, суд призначає покарання за ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.33, 34, ч.1 ст.130, ст.ст. 268, 278, 283, 284, 289, 290, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік (отримувач коштів: ГУК у Черк. обл. 21081300, код отримувача ЄДРПОУ: 37930566,Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA918999980313030149000023001, код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 420 гривень 40 копійок судового збору (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту вступу в законну силу.
Головуючий Н.А. Кирилюк