Постанова № 8998701, 17.12.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.12.2009
Номер справи
2а-10923/09/2670
Номер документу
8998701
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/633

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 год.09хв. № 2а-10923/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Миронець Р.А. вирішив адміністративну справу

за позовомІзмаїльський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Ізмаїльської об"єднаної державної податкової інспекції

до Дочірнє підприємство "Добробуд"

простягнення податкового боргу з орендної плати за землю в розмірі 9 203,13грн.

за участю представників сторін:

позивач, Насадчук Ж. Д., відповідач, не прибув, На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 17.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач Ізмаїльський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Дочірнього підприємства «Добробуд»про стягнення податкового боргу з орендної плати на землю в розмірі 9203,13грн.

Обґрунтовуючи позовну заяву представник позивача зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати за земельну ділянку комунальної власності в сумі 9203,13 грн., який виник в звязку з порушенням відповідачем ст.ст.9, 14,15 Закону України «Про систему оподаткування в Україні», ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», ст.2 Закону України «Про плату за землю»відповідно до норм яких, відповідач зобовязаний сплачувати обовязкові платежі та місцеві податки в терміни й у розмірах, встановлених законодавством України.

Ухвалою від 02.09.2009р. позивачу було відмовлено в задоволенні клопотання про забезпечення позову.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Судові документи були скеровані на адресу відповідача зазначеній у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 18.11.2008р.

Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство «Добробуд»»(далі - відповідач) зареєстроване Святошинській ДПІ, як платник податків.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про систему оподаткування в Україні»від25.06.1991р. №1251, (надалі - Закону №1251) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Пунктом 8 ч.1 ст. 14 Закону №1251, передбачено, що загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі) зазначає, що до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).

Стаття 2 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992р. №2535, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Як вбачається з матеріалів справи, перевіркою проведеною позивачем, встановлено що за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати за земельну ділянку комунальної власності в сумі 9203,13 грн., який добровільно не сплачений.

Відповідно до ст.ст. 3, 20 Закону України «Про плату за землю»плата за землю запроваджується з метою формування джерела коштів для фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення родючості ґрунтів, відшкодування витрат власників землі і землекористувачів, пов'язаних з господарюванням на землях гіршої якості, ведення земельного кадастру, здійснення землеустрою та моніторингу земель, проведення земельної реформи та розвитку інфраструктури населених пунктів. Платежі за землю зараховуються на спеціальні бюджетні рахунки бюджетів сільської, селищної, міської Ради, на території яких знаходяться земельні ділянки.

Таким чином, невиконання відповідачем зобов'язання по сплаті до бюджету орендної плати за земельну ділянку комунальної форми власності, заподіює істотної шкоди інтересам держави, призводить до не надходження в бюджет коштів, ускладнює реалізацію державної політики щодо формування бюджету та використання бюджетних коштів, фінансування витрат.

Згідно ст. 27 Закону України «Про плату за землю»контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності здійснюється органами державної податкової служби. Також, згідно з підпунктом 2.1.4 ст.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові органи відносяться до категорії контролюючих.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, в підпорядкуванні якої знаходиться Ізмаїльська об'єднана ДПІ Одеської області.

Згідно із ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Борг відповідача перед Державним бюджетом становить в розмірі 9203,13 грн.

На виконання вимог пп.6.2.1. п.6.2. ст..6 Закону України №2181, відповідачу було направлено першу податкову вимогу №1/386067/10/24 від 01.04.2009р. на суму боргу 1681,65 грн. була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення за місцем проживання (АДРЕСА_1) та отримана керівником.

Якщо у платника податків, якому надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу.

Згідно абзацу б) п.п. 6.2.3. п.6.2 ст.6 Закону України №2181-ІІІ, друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення, першої податкової вимоги. Таким чином, друга податкова вимога №2/60/8562/10/24 від 14.05.2009р. суму 3562,02 грн. була направлена рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення за місцем проживання.

Однак, сума податкового боргу не була погашена, податкові вимоги відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалися.

Відповідно до ст.11 Закону України №1281, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.

З огляду на зазначене, оскільки відповідач не оскаржував надіслану позивачем вимогу, борг по вимогам є узгодженим. Суму заборгованості за податковим зобовязанням відповідач не погасив.

Таким чином, несплата відповідачем належної суми, обовязковість сплати якої встановлено законом, порушує економічні інтереси держави.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку позовні вимоги позивача задовольнити повністю та стягнути з Дочірнього підприємства «Добробуд»податковий борг з орендної плати в розмірі 9203,13 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Дочірнього підприємства «Добробут»(03115, м. Київ, бульвар Вернадського, 5/19, ідентифікаційний код 31481768) на користь держави в особі Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Куликова 24-А, код ЄДРПОУ 23214695, р/р 3111810475600014 в УДК у Ізмаїльському районі код 23214695 ГУДКУ в одеській області, в установі банку ГУДКУ у Одеській області, м. Одеса, МФО828011) податковий борг з орендної плати за земельну ділянку комунальної власності в сумі 9203,13 грн. (девять тисяч двісті три грн. 13 коп.), з будь-якого рахунку, що буде виявлено державним виконавцем під час виконання судового рішення.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Добрянська Я.І.