
Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/676/20
Провадження № 3/382/282/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" червня 2020 р. суддя Яготинського районного суду Київської області Литвин Л.І. розглянувши матеріали, які надійшли від Згурівського ВП Переяслав-Хмельницького ВПГУ НП у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого ТДВ "Яготинський маслозавод"
за ч.1 ст. 130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
22 травня 2020 року близько 13 год. 17 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21011 д.н.з. НОМЕР_1 у с. Нова Оржиця Згурівського району по вул. Молодіжна, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законом порядку у Згурівській ЦРЛ за адресою вул.Залізнична, 7 смт.Згурівка.
ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що дійсно 22 травня 2020 року він вживав алкогольні напої, але не керував автомобілем.
Згідно з п.2.9(а) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебувати під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ч.1 ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
В силу змісту ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до положень статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомісті.
У ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення, повинно бути з`ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також повинно бути з`ясовано інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Під час розгляду справи установлено, що 22 травня 2020 року близько 13 год. 17 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21011 д.н.з. НОМЕР_1 у с. Нова Оржиця Згурівського району по вул. Молодіжна перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння чим порушив вимоги п. 2.9 А ПДР України. Дані обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, із якого вбачається, що за результатами огляду ОСОБА_1 , останній перебуває в стані алкогольного сп`яніння. Із пояснень ОСОБА_1 , долучених до матеріалів справи вбачається, що він приїхав на автомобілі ВАЗ 21011 із села Червоне до села Нова Оржиця, зобов`язувався не керувати автомобілем до стану тверезості, алкоголь вживав напередодні. Із відеозапису, що долучений до матеріалів справи, вбачається, що ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21011 д.н.з. НОМЕР_1 по вул. Молодіжна в с.Нова Оржиця Згурівського району, та що саме він знаходився за кермом автомобіля перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння.
При цьому показання свідка ОСОБА_2 прийняти до уваги не можна, оскільки з доданого до матеріалів справи відеозапису вбачається, що за кермом автомобіля знаходився ОСОБА_1 .
Ураховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності. При накладенні адміністративного стягнення з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, вважаю, що стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами відповідає вимогам ст. ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення і є домірним скоєному.
Керуючись ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України та піддати штрафу на користь держави, стягнувши з нього 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік, (отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./м.Київ/21081300, код ЄДРПОУ: 37955989, банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA708999980000031118149010001, код класифікації бюджету 21081300.
Стягнути із ОСОБА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 грн., (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA788999980313101206000010666, код класифікації бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Литвин Л.І.