Ухвала суду № 89968391, 22.06.2020, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2020
Номер справи
480/3727/20
Номер документу
89968391
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22 червня 2020 р. Справа № 480/3727/20

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Савицька Н.В., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до Сумської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження,-

В С Т А Н О В И В:

До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Сумської обласної державної адміністрації, і просить суд визнати незаконним та скасувати розпорядження голови Сумської ОДА №308 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населених пунктів на території Хухрянської сільської ради Охтирського району Сумської області".

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 160, 161 КАС України.

Так, у позовній заяві позивач зазначає, що код ЄДРПОУ відповідача їй не відомий, однак, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Також у відповідності до ч. 8 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відтак, враховуючи положення вказаних норм, позивачу необхідно зазначити у позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача, а також зазначити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Із позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує розпорядження голови Сумської ОДА №308 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населених пунктів на території Хухрянської сільської ради Охтирського району Сумської області". Однак, у порушення вказаних норм, позивачем до позовної заяви не додано належним чином засвідченої копії оскаржуваного розпорядження.

У той же час, позивачем подано клопотання про витребування у відповідача розпорядження голови Сумської ОДА №308 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населених пунктів на території Хухрянської сільської ради Охтирського району Сумської області".

Однак суд зауважує, що відповідно до ч. 1 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Також п. 4 ч. 2 ст. 80 КАС України встановлено, що у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено, зокрема, заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Із позовної заяви та заявленого клопотання про витребування оскаржуваного розпорядження суд не вбачає, що позивачем вживалися будь-які заходи для отримання копії оскаржуваного розпорядження самостійно та не зазначено причини неможливості самостійного отримання вказаного розпорядження.

Враховуючи викладене, позивачу пропонується подати до суду належним чином засвідчену копію оскаржуваного розпорядження.

Крім того, згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень у позовній заяві зазначаються обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод чи інтересів позивача.

У порушення вказаних норм, позивач не зазначила та не обґрунтувала яким чином прийняте відповідачем оскаржуване розпорядження впливає на її законні права та інтереси або порушує їх. Відтак, позивачу пропонується подати до суду уточнену позовну заяву, у якій обґрунтувати яким чином оскаржуване розпорядження впливає на законні права та інтереси позивача або порушує їх.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно із ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що розпорядження голови Сумської ОДА №308 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населених пунктів на території Хухрянської сільської ради Охтирського району Сумської області" прийняте 27.05.2019, а позовна заява подана до суду 18.06.2020.

При цьому суд зауважує, що дане розпорядження знаходиться у відкритому загальному доступі і позивач мала можливість з ним ознайомитися, зокрема, на сайті Сумської ОДА.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, у якій зазначити поважні причини пропуску такого строку, з наданням суду підтверджуючих доказів поважності пропуску причин такого строку, щодо оскарження розпорядження голови Сумської ОДА №308 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за межами населених пунктів на території Хухрянської сільської ради Охтирського району Сумської області"

Якщо заяву не буде подано особою у зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

З матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що копії доданих до позовної заяви документів для відповідача позивачем не додано.

Враховуючи викладене, позивачу пропонується подати до суду уточнену позовну заяву, у якій зазначити: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача; офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача; зазначити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; надати копії доданих до позовної заяви документів для відповідача; надати належним чином завірену копію оскаржуваного розпорядження; надати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, у якій зазначити поважні причини пропуску такого строку, підтверджені належними доказами, а також обґрунтувати яким чином оскаржуване розпорядження впливає на законні права та інтереси позивача або порушує їх.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суд -.

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Сумської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження - залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня завершення строку дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), встановленого Кабінетом Міністрів України.

3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Савицька