
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2020 року Справа № 160/2802/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Серьогіної О.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у м. Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Правобережного управління Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та визнання незаконними, скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
12.03.2020 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Правобережного управління Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якому просить суд визнати незаконними та скасувати:
- рішення Правобережного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.12.2019 року № 0126025040 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» за 2014 р.;
- рішення Правобережного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.12.2019 року № 0126035040 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» за 2015 р.;
- рішення Правобережного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.12.2019 року № 0126045040 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» за 2016 р.
- визнати протиправними дії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольска, 17-а, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 43145015) про результати камеральної перевірки фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 з питання неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 14.04.2015 року №435 зі змінами та доповненнями, за результатами якої складено акт №15735/04-36-50-40/3100418321 від 11.12.2019 року.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог зазначено, що вона вважає зазначені рішення відповідача-1 незаконними та такими, що підлягають скасуванню, а дії відповідача-2 протиправними з наступних підстав. Особи, які провадять в тому числі адвокатську діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, віднесені згідно з п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» до платників єдиного внеску. Отже, необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а відтак й подання звітності, є провадження такою особою, зокрема, незалежної професійної адвокатської діяльності та отримання доходу від такої діяльності. При цьому, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю лише посвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є підставою та доказом здійснення адвокатської діяльності. Згідно профайлу адвоката Горбунової А.О. із Реєстру адвокатів України право на заняття адвокатською діяльністю зупинено згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з 10.08.2012 року на підставі заяви. Право на заняття адвокатською діяльністю поновлено згідно п.1 ч. 4 ст.31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» з 16.03.2017 року на підставі заяви. При цьому зупинення права на заняття адвокатською діяльністю було зумовлено прийняттям на державну службу (витяг з трудової книжки додається), що відповідає вимогам пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та пункту 1 частини 1 статті 25 Закону України «Про запобігання корупції». Зазначене дає підстави вважати, що у позивача, як у адвоката, чиє права на заняття адвокатською діяльністю було зупинено відповідно до вимог діючого законодавства, був відсутній обов`язок, передбачений п.4 ч.2 ст.6 Закону, щодо подання звітності до органу доходів і зборів у період з 10.08.2012 року по 16.03.2017 року. Крім того, згідно повідомлення №1704658000006, позивачу, як платника єдиного внеску взято на облік 07.04.2017 року, тому застосування штрафних санкцій за неподання звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» за 2014, 2015, 2016 pоки є незаконним, а рішення Правобережного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 11.12.2019 року №№ 0126025040, 0126035040, 0126045040 такими, що підлягають скасуванню. За таких обставин позивач просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.03.2020 р. відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін з 17.04.2020 року.
28.02.2020 року від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на адресу суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого зазначено, що фізична особа ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з 23.03.2011 року по 22.11.2018 року перебувала на обліку в Пенсійному фонді, як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю, а відповідно й на обліку в контролюючому органу. Вид діяльності згідно КВЕД 69.10 - діяльність у сфері права. 22.11.2018 позивачем прийнято рішення про припинення незалежної професійної діяльності. Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» №2464, фізичні особи, які займаються професійною діяльністю мусять подавати звіт до контролюючого органу. На підставі п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20, на виконання вимог ст.75 та 76 Податкового кодексу від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), п.2 ч. 1 ст.13 Закону України від 08.07.2010 №2464-УТ ГУ ДПС у Дніпропетровській області проведена камеральна перевірка фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю ОСОБА_2 , за результатами якої складено акт від 11.12.2019 № 15735/04-36-50-40/3100418321 та встановлено порушення платником вимог п.4 ч.2 ст.6 Закону №2464, а саме: неподання звітності з ЄСВ за 2014-2016 р. ГУ ДПС у Дніпропетровській області, керуючись п. 7 ст. 25 Закону №2464 прийняті рішення від 11.12.2019 року №0126025040, №0126035040 та №0126045040 про застосування штрафних санкцій за неподання звітів з єдиного внеску за 2014, 2015 та 2016 р. Відповідач вважає вказані рішення законними та обґрунтованими та просить відмовити в задоволенні позовних вимог.
15.04.2020 року від ОСОБА_1 на адресу суду надійшла відповідь на відзив, в якій зазначено, що відповідачем не вірно зазначено її ім`я а саме « ОСОБА_3 » замість « ОСОБА_4 ». Також позивач зазначила, що відповідачем не надано будь-яких належних та допустимих доказів, які б підтверджували факт її перебування на обліку в Пенсійному фонді, як фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю з 23.03.2011 року. При цьому нею, до адміністративного позову додано повідомлення №1704658000006, згідно якого, її, як платника єдиного внеску взято на облік 07.04.2017 року та саме з цього моменту в неї виник обов`язок щодо подання звітності та сплати єдиного внеску. На підставі викладеного просила задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.06.2020 року провадження в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольска, 17-а, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 43145015) про результати камеральної перевірки фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 з питання неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 14.04.2015 року №435 зі змінами та доповненнями, за результатами якої складено акт №15735/04-36-50-40/3100418321 від 11.12.2019 року було закрито, у зв`язку з відмовою позивача від цієї частини позовних вимог.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.
Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 була зареєстрована як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю (КВЕД 69.10 - діяльність у сфері права).
З 10.08.2012 року дія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 2162 від 13.07.2010 року була зупинена на підставі заяви позвичача, що підтверджується довідкою ради адвокатів Дніпропетровської області № 92/3-15 від 17.02.2015 року.
З 16.03.2017 року дію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 2162 від 13.07.2010 року було поновлено.
11.12.2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області па підставі п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20, на виконання вимог ст.75 та 76 Податкового кодексу від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), п.2 ч. 1 ст.13 Закону України від 08.07.2010 №2464 була проведена камеральна перевірка фізичної особи, яка займається незалежною професійною діяльністю ОСОБА_1 , за результатами якої складено № 15735/04-36-50-40/3100418321.
Вказаним актом встановлено порушення платником податків вимог п. 4 ч. 2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», а саме: неподання звітності з ЄСВ за 2014, 2015 та 2016 роки.
Рішенням від 11.12.2019 року № 0126025040 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» на ОСОБА_1 було накладено штраф за неподання звітності з ЄСВ за 2014 рік у сумі 170 грн.
Рішенням від 11.12.2019 року № 0126035040 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» на ОСОБА_1 було накладено штраф за неподання звітності з ЄСВ за 2015 рік у сумі 170 грн.
Рішенням від 11.12.2019 року № 0126045040 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» на ОСОБА_1 було накладено штраф за неподання звітності з ЄСВ за 2016 рік у сумі 170 грн.
Не погодившись із зазначеними рішеннями позивач звернулась до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.п.14.1.226 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску визначається Законом України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464).
Згідно із ст. 9 Закону № 2464, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року. Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Відповідно до пп. 2 п. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами та для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У відповідності до розділу V Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, який затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162, у разі прийняття відповідними органами (особами) рішення про ліквідацію, припинення діяльності платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону N 755, платник єдиного внеску зобов`язаний у десятиденний строк з дня прийняття відповідного рішення подати до контролюючого органу заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою N 7-ЄСВ згідно з додатком 4 до цього Порядку та копії таких документів: розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те засновницькими документами про ліквідацію; розпорядчого документа про утворення ліквідаційної комісії; розпорядчого документа про припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи. тримавши заяву за формою N 7-ЄСВ (додаток 4), контролюючий орган у строк, зазначений у пункті 1 цього розділу, проводить позапланову документальну перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску або звірення розрахунків з фізичними особами, які забезпечують себе роботою самостійно. На основі акта перевірки або акта звірки платник єдиного внеску здійснює остаточні розрахунки з контролюючим органом.
У разі отримання заяви від платника єдиного внеску про зняття з обліку контролюючий орган повідомляє Пенсійний фонд України та фонди загальнообов`язкового державного соціального страхування про прийняття рішення платником щодо зняття з обліку.
Відповідні органи Пенсійного фонду України та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування протягом десяти календарних днів з дня отримання інформації про прийняття рішення платником щодо зняття з обліку надають відповідному контролюючому органу довідку про наявність або відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів за формою N 8-СК згідно з додатком 5 до цього Порядку.
При цьому вищезазначені норми права поширюються на платників податків, які вирішили саме припинити свою діяльність та мають дотримуватись вищезазначеної процедури, проте позивачем було лише зупинено дію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю на певний час.
Отже обов`язок дотримання вказаних вимог на неї не поширюється.
Особливості сплати єдиного внеску для різних платників унормований ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування».
Так, відповідно до п. 5 ч. 1 зазначеної статті платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Отже, з правового аналізу вищезазначених норм права випливає, що необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування є провадження такою особою, зокрема, незалежної професійної адвокатської діяльності та отримання доходу від такої роботи. При цьому, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю лише посвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є підставою та доказом здійснення адвокатської прибуткової діяльності та факту зайнятості особи.
Питання зайняття адвокатською діяльністю регулюються Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI.
Так, згідно зі статтею 13 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 31 вказаного Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється у разі подання адвокатом заяви про зупинення адвокатської діяльності.
Протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати. Такий адвокат також не може брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування, крім випадків, коли таке право зупинено у зв`язку з призначенням особи на посаду до органу державної влади з`їздом адвокатів України (ч. 5 ст.32 Закону № 5076-VI).
Відомості як про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до Єдиного реєстру адвокатів України (ч. 6 ст. 31, ч. 7 ст. 32 Закону № 5076-VI).
Рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України (ч. 1ст.17 Закону N 5076-VI).
Отже, правовим наслідком зупинення права на заняття адвокатською діяльністю є неможливість заняття адвокатською діяльністю на певний строк.
Суд звертає увагу на те, що ані Податковим кодексом України, ані Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» не врегулювано особливості сплати грошових зобов`язань самозайнятою особою у разі зупинення останньою такої діяльності, у зв`язку з чим суд зазначає, що з практики Європейського суду з прав людини, яка сформувалась з питань імперативності правила про прийняття рішення на користь платників податків слідує, що у разі існуванні неоднозначності у тлумаченні прав та/чи обов`язків платника податків слід віддавати перевагу найбільш сприятливому тлумаченню національного законодавства та приймати рішення на користь платника податків (справи "Серков проти України" (заява №39766/05), "Щокін проти України" (заяви №23759/03 та №37943/06), які відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" підлягають застосуванню судами як джерела права).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що враховуючи, що позивачем у спірний період було зупинено дію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю у неї був відсутній обов`язок подання відповідної звітності.
Крім того, відповідно до повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску № 1704658000006 від 07.04.2017 року ОСОБА_1 було взято на облік 07.04.2017 року (на наступний день після поновлення дії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 2162 від 13.07.2010 року).
Доказів того, що позивач перебувала на обліку в органах Пенсійного фонду раніше цієї дати відповідачем не надано.
Отже, позовні вимоги в частині визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» за 2014, 2015, 2016 роки підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат суд виходить з наступного.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.03.2020 р. ОСОБА_1 відстрочено сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
На момент винесення рішення судовий збір позивачем не сплачено.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що судовий збір на момент винесення рішення позивачем не сплачено, а позовні вимоги задоволено в повному обсязі судові витрати в розмірі 840,80 грн. підлягають стягненню до Державного бюджету України (Державна судова адміністрація) з Головного управління ДПС в Дніпропетровській області за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись ст. ст. 242-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Правобережного управління Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та визнання незаконними, скасування рішень - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 11.12.2019 року № 0126025040.
Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 11.12.2019 року № 0126035040.
Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 11.12.2019 року № 0126045040.
Судові витрати в розмірі 840,80 грн. стягнути до Державного бюджету України (Державна судова адміністрація) з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 43145015) за рахунок його бюджетних асигнувань.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням особливостей визначених абзацом 2 пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Серьогіна