Постанова № 8995485, 08.12.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-46915/09/1670
Номер документу
8995485
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 год. 02 хв.м.ПолтаваСправа № 2а-46915/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Клочка К.І.,

при секретарі –Пехоті М.О.

за участю:

представника позивача – Василенко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Оржицького району Полтавської області в інтересах держави вособі, Оржицького районного центру зайнятостідо Дочірнього підприємства "Оржицяторф" державного підприємства "Київторф"про стягнення заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття, -

В С Т А Н О В И В:

прокурор Оржицького району Полтавської області (надалі прокурор) в інтересах держави в особі, Оржицького районного центру зайнятості (надалі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Оржицяторф" державного підприємства "Київторф" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття урозмірі 608,21 грн., посилаючись на те, що відповідачем не сплачено страхові внески, чим порушив порушено вимоги статті 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533-ІІІ (надалі – Закон №1533-ІІІ).

Прокурор явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надав суду заяву, якою підтримав вимоги позовної заяви та просив розглянути справу за його відсутності.

Представник позивача вимоги позовної заяви підтримав, просив суд їх задовольнити.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.

Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, повістку вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даної явки.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

Згідно частини другої статті 12 Закону №1533-ІІІ, функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районі, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості. Аналогічний за змістом припис зазначено в абзаці першому пункту 3.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (надалі – Інструкція №339).

Зазначена норма Закону №1533-ІІІ відносить до компетенції робочих органів фонду, зокрема, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, а також витратами за страхуванням на випадок безробіття, представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.

Із наведеною вище норми Закону №1533-ІІІ вбачається, що Оржицький районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, та до його повноважень належить здійснення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Відповідно до статті 34 Закону №1533-ІІІ Фонд зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків, виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом, вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.

Відповідно до п.7.1. Інструкції №339 контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Оржицяторф" державного підприємства "Київторф", узято на облік в Оржицькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків.

Відповідно до статті 4 „Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” № 16/98-ВР від 14.01.1998 одним з видів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є страхування на випадок безробіття.

Частиною третьою статті 17 Закону №1533-ІІІ встановлено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно до статті 35 Закону №1533-ІІІ роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Статтею 39 цього ж законодавчого акту передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.

Відповідно рядку 22 Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за І півріччя 2009 року відповідачем зазначено залишок заборгованості на кінець звітного періоду у тому числі недоїмки за платником зі сплати страхових внесків у розмірі 608,21 грн.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 608,21 грн.

Відповідно до положень статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до частини п’ятої статті 361 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-ХІІ, прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законодавством.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

,

Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Оржицького району Полтавської областів інтересах держави в особі Оржицького районного центру зайнятості Полтавської області до Дочірнього підприємства "Оржицяторф" державного підприємства "Київторф" про стягнення заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Оржицяторф" державного підприємства "Київторф"(вул. Леніна, 79, смт Оржиця, Оржицький район, Полтавська область, ідентифікаційний номер 24833070) на користь Оржицького районного центру зайнятості Полтавської області(вул. Леніна, 22, смт Оржиця, Оржицький район, Полтавська область, р/р №37177161703202 в УДК Полтавської області, МФО 831019 ВДК в Оржицькому районі) заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 608 (шестисот восьми) гривень 21 (двадцяти однієї) копійки.

Копію постанови направити сторонам.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 14 грудня 2009 року.

          Суддя                                                                                К.І. Клочко