Рішення № 89944512, 22.06.2020, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2020
Номер справи
400/1571/20
Номер документу
89944512
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 червня 2020 р. № 400/1571/20 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю " Целєр", вул. Головко, 1, с. Березнегувате, Березнегуватський район, Миколаївська область, 56200

до відповідача:Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, Державної податкової служби України, 04053, м.Київ, Львівська площа, 8

треті особи:Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕРІДАН-КОМЕРЦ", вул. А.Макарова, 40 (а/с № 22, М-в, 54017), м. Миколаїв, 54030

про:визнання протиправним та скасування рішення від 16.01.2020 р. № 1440312/43280800; зобов`язання зареєструвати податкову накладну від 19.12.2019 р. № 13 датою її направлення на реєстрацію 13.01.2020 р.,

ВСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідністю «ЦЕЛЄР» (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області (далі - позивач) з вимогами:

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Миколаївській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 16.01.200р. № 1440312/43280800, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної ТОВ "Целєр" від 19.12.2019р. № 13;

зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ "Целєр" від 19.12.2019р. № 13 датою її напрвлення на реєстрацію 13.01.2020 року;

встановити судовий контроль за виконанням рішення суду, а саме - подати звіт про виконанн рішення суду;

стягнути з ДПС України на користь позивача судові витрати в сумі 6704,00грн., в тому числі: судовий збір в сумі 4204,00грн.; витрати на правничу допомогу в сумі 2500,00грн.

Ухвалою від 17.04.2020р. суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач обгрунтував позовні вимоги тим, що відповідач протиправно відмовив ТОВ "Целєр" в реєстації податкової накладної, оскільки позивачем надано повний пакет документів відповідно до податкового законодавства України. Разом з поясненнями позивач додав всі необхідні документи, що підтверджують реальність наданих послуг, а також документи, що підтверджують спроможність позивача надати відповідні послуги. Підстави з яких зупинена реєстрація податкової накладної не відповідають Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затвердженого постановою КМУ № 117 від 21.02.2018р. "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних". Таким чином, оскаржуване рішення прийнято поза межами повноважень контролюючого органу, тому підлягає скасуванню.

Представник відповідачів заперечував про позову, про що виклав у відзиві на позовну заяву. Відповідач вказав, що підставою відмови у реєстрації вказаної накладної стало ненадання платником податків необхідних документів, а саме: первинних документів, щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи); а також, розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. За результатами розгляду поданих платником копій документів неможливо встановити дату події, відповідно до якої виписано податкову накладну. Відповідач ззаначив, що позивачем на підтвердження однієї господарської операції надано до до суду та на розгляд комісії різні первинні документи, тому є підстави вважати, що ТОВ «Целєр» мало на меті не здійснення господарської операції в межах виду діяльності підприємства з метою отримання прибутку, а мало на меті виключно |у формування податкового кредиту підприємства шляхом реєстрації податкових накладних в ЄРПН, тобто штучного формування податкового кредиту. Також, до повідомлення не було додано жодного документу на підтвердження зарахування коштів від замовника. Оскаржуване рішення Комісії Головного управління ДПС у Миколаївській області про відмову в реєстрації ПН ґрунтується не на факті зупинення реєстрації ПН, а на тому, що позивачем не було надано податковому органу на його пропозицію доказів реального здійснення господарської операції, зазначеної у поданій на реєстрацію ПН. Таким чином, платник податків 13.01.2020 направив на реєстрацію податкову накладну за відсутності першої події (надання послуги чи зарахування коштів), шо надає йому таке право.

У відповіді на відзив позивач вказав, що твердження представника відповідачів суперечить нормам податкового законодавства. Факт здійснення господарських операцій підтверджується наданими позивачем первинними документами, що підтверджують факт надання послуг. Отже, твердження відповідача про відсутність першої події суперечить фактичним обставинам. Посилання відповідача на те, що акти здачі-приймання виконаних робіт містять розбіжності, є необгрунтованими. Позивач стверджує, що акти виконаних робіт є зведеними докуметами, а первинними документами є саме товарно-транспортні накладні, які надавались податковому органу в повному обсязі (разом з поясненнями та скаргою).

Від третьої особи пояснень щодо позову до суду не надходило.

На підставі ч. 9 ст. 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Товариством з обмеженою відповідністю «ЦЕЛЄР» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Ерідан-Комерц» (далі - Замовник) був укладений Договір №4 від 01.12.2019 року (далі -Договір№1) про надання послуг з перевезення автомобільним транспортом. Відповідно до умов №4 позивач зобов`язується організувати та здійснити поставку вантажу Замовнику.

Оплата здійснюється шляхом проведення розрахунків протягом п`яти банківських днів з дня отримання рахунку (пункт 2.4 Договору).

16, 17 та 18 грудня 2019 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Целєр" (далі - ТОВ "Целєр") було надано товариству з обмеженою відповідальністю "Ерідан-

Комерц" (далі - Замовник) послуги з вантажного автоперевезення на суму 148 169,90 грн., що підтверджується товарно-транспортними накладними від 16.12.2019 року №950227; №974145; від 17.12.2019 року №950231; №950233 та товарно-транспортними накладними від 18.12.2019 року №977114 та №918255. Надання послуг також підтверджується Актом виконаних робіт №ОУ- 0000103 від 19.12.2019 р. на суму 148 169,90 грн. та реєстром товарно-транспортних накладних.

19.12.2019 року на користь ТОВ «Ерідан-Комерц» позивачем було складено податкову накладну №13 на загальну суму 148 169,90 грн., в тому числі ПДВ - 24 694,98 грн.

17.12.2019 року ТОВ «Целєр» було виставлено рахунок на загальну суму послуг автотранспортних перевезень, 327765,29 грн. (в тому числі послуги надані за актом виконаних робіт №ОУ-0000ЮЗ від 19.12.2019 року на суму 148 169,90грн. та №ОУ-ООООЮ4 від 20.12.2019 року на суму 179 595,40грн.).

Сплата за надані послуги була здійснена платіжними дорученнями №20247 від 20.12.2019 року на суму 273 137,74 грн. та №20293 від 24.12.2019 р. на суму 54 627,55 грн. Загальна сума оплати за зазначеними платіжними повідомленнями складає - 327 765,29 грн. Зазначеними платіжними дорученнями здійснена сплата за двома актами виконаних робіт: №ОУ-0000103 від 19.12.2019 р. на суму 148 169,90 грн. та № ОУ-ООООЮ4 від 20.12.2019 року на суму 179 595,40 грн.

Відповідно до п. 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

На дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим Кодексом України термін (п. 201.1 статті 201 Податкового кодексу України).

Отже, відповідно до вимог податкового законодавства України платник податку на додану вартість зобов`язаний на дату оформлення документа, що підтверджує факт надання послуг (якщо це є першою подією) скласти податкову накладу та зареєструвати Єдиному реєстрі податкових накладних.

ТОВ "Целєр" є платником податку з 01.12.2019 року. Документ, що посвідчує факт надання послуг, - Акт виконаних робіт було складено 19.12.2019 року. У зв`язку з цим, відповідно до вимог п. 201.10 статті 201 ПК України,

19.12.2019 року у позивача виник обов`язок скласти та зареєструвати податкову накладну. На виконання зазначеного обов`язку ТОВ «Целєр» 19.12.2019 року було складено податкову накладну №13 на загальну суму 148 169,90 грн. на користь ТОВ «Ерідан-Комерц».

Зазначена ПН направлена для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних 13 січня 2020 року.

13.01.2019 року ТОВ "Целєр" було отримано квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №13 від 19.12.2019 року.

В квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних зазначено що реєстрація ПК зупинена.

«Обсяг постачання товару/послуг 49.41.19 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 «Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Також було запропоновано надати

пояснення та «копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної...в Єдиному реєстрі податкових накладних», проте не вказано конкретного переліку документів, які потрібно надати для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної.

ТОВ "Целєр" до ГУ ДПС у Миколаївській області надав пояснення та копії первинних документів, які підтверджують факт надання послуг. Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено було надано ГУ ДПС у Миколаївській області 14.01.2020 року.

До пояснень позивачем були додані документи, які підтверджують реальність наданих послуг, а саме: Договір про надання послуг з перевезення автомобільним транспортом №4 від 01.12.2019 року, товарно-транспортні накладні, акт Виконаних робіт та реєстр товарно- транспортних накладних. Також було надано документи, які підтверджують спроможність позивача надати зазначені послуги: Договори оренди транспортних засобів від 01.11.2019 року та Договір оренди нерухомості, копія повідомлення 20-ОПП.

За наслідками розгляду пояснень та копій документів комісією Головного управління ДПС у Миколаївській області було прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16.01.2020 року №1440312/43280800, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №13 від 19.12.2019 року, з підстав ненадання платником податку копій документів:

первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи). У тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності первинних типових форм та галузевої специфіки, накладних;

розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

Позивач вважає, що рішення комісії Головного управління ДПС у Миколаївській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 16.01.2020 року №1440312/43280800, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної ТОВ "Целєр" від 19.12.2019 року №13 є протиправним, тому звернувся до суду з відповідним позовом.

При вирішенні даного спору по суті суд виходить з такого.

Правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема: визначають вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.

Суд зазначає, що Податковий кодекс України (далі по тексту - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Так, згідно п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Згідно з п.201.16. ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 21 лютого 2018 року (далі за текстом - Порядок № 117) у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з п.13 Порядку № 117 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зокрема зазначається критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

Пунктом 14 Порядку № 117 визначено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Згідно з п.п. 15-16 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг). Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України Про електронні довірчі послуги, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з п. 18 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Пунктом 22 Порядку № 117 визначено, що рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.

Згідно з п. 27 Порядку № 117 рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Відповідно до п.23, п.24 Порядку № 117 Комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку: щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень та які на дату зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі не відповідали критеріям ризиковості платника податку, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу; щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно та/або які на дату зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі відповідали критеріям ризиковості платника податку, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня. Комісія центрального рівня протягом семи робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів відповідно до пункту 15 цього Порядку, але не раніше отриманого рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі комісії регіонального рівня, може прийняти інше рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Прийняте комісією центрального рівня рішення реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу, а рішення Комісії регіонального рівня скасовується.

Судом встановлено, що позивачем на підтвердження реальності господарських операцій з контрагентами було надано до контролюючого органу необхідні документи, що підтверджується повідомленнями про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Суд зазначає, що до позивача було встановлено критерії оцінки ступеня ризиків, проте не було враховано надані позивачем документи на усунення вказаних ризиків.

З огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 16.01.200р. № 1440312/43280800 є протиправним, а тому підлягає скасуванню.

Враховуючи висновки суду про протиправність оскаржуваного рішення, суд, з метою належного захисту прав позивача, вважає за необхідне зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну № 13 від 19.12.2019р.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на те, що відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не доведено правомірності прийнятого рішення, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача надати звіт відповідно до статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, задоволенню не підлягають, оскільки вимога про надання звіту відноситься до права суду зобов`язати або не зобов`язувати суб`єкта владних повноважень, на якого покладені певні обов`язки, надати у встановленому судом строк звіт про виконання судового рішення. У суду немає підстав вважати, що рішення суду відповідачем не буде виконуватись.

Щодо вимоги позивача про розподіл судових витрат в частині витрат на правничу допомогу в розмірі 2500,00грн., суд зазначає, що така вимога позивача задоволенню не підлягає, оскільки на підтвердження таких витрат позивачем не надано до справи жодного доказу та правового обгрунтування у відповідності до вимог 134, 139 КАС України.

Судовий збір підлягає розподілу відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 5-10, 72, 73, 74, 77, 139, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю " Целєр" (вул. Головко, 1, смт. Березнегувате, Березнегуватський район, Миколаївська область, 56200, код ЄДРПОУ 43280800) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 43144729) , Державної податкової служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 43005393) задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Миколаївській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 16.01.200р. № 1440312/43280800, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної ТОВ "Целєр" від 19.12.2019р. № 13.

3. Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДПОУ 43005393) зареєструвати податкову накладну ТОВ "Целєр" від 19.12.2019р. № 13 датою її направлення на реєстрацію -13.01.2020 року.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОу 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " Целєр" (вул. Головко, 1, смт. Березнегувате, Березнегуватський район, Миколаївська область, 56200, код ЄДРПОУ 43280800) судовий збір в розмірі 2102,00 грн.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 43144729) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " Целєр" (вул. Головко, 1, с. Березнегувате, Березнегуватський район, Миколаївська область, 56200, код ЄДРПОУ 43280800) судовий збір в розмірі 2102,00грн.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя І. А. Устинов