Рішення № 89944178, 22.06.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2020
Номер справи
320/5393/19
Номер документу
89944178
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 червня 2020 року м. Київ № 320/5393/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі - відповідач), в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення позивачу перерахунку пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 1 березня 2018 р.;

- перерахувати та виплатити позивачу одним платежем без урахування постанови Кабінету Міністрів України № 649 заборгованість по пенсії за період 1 січня 2016 р. по 1 березня 2018 р. з урахуванням надбавок за особливо важливих завдань - 50 % та премії - 70% в сумі 96 622 грн. 84 коп.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2019 року у справі № 810/5047/18 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, зобов`язано останнього, виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 1 січня 2016 р. з повною інформацією, за формою передбаченою діючим законодавством із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі підвищення посадового окладу в розмірі 15% від посадового окладу.

Після перерахунку пенсії на підставі цього судового рішення, така виплачується відповідачем позивачу без надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50% та премії - 15%, які встановлені згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №1294). Позивач наголошує, що рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2019 року у справі № 810/5047/18 питання щодо виплати вказаних надбавок не вирішувалося. Вважає, що оскільки до перерахунку пенсії він отримував спірні надбавки, то їх необхідно враховувати при перерахунку пенсії.

Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду від 8 жовтня 2019 р. відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

28 жовтня 2019 р. від відповідача надійшов до суду відзив на позовну заяву, в якому він позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити у повному обсязі. Стверджує, що постанова №1294 втратила чинність з 1 березня 2018 р., як наслідок, види грошового забезпечення, що були визначені цією постановою, не можуть бути включені до довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії. При цьому, відповідач звертає увагу, що саме Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області надає довідки про розмір грошового забезпечення, на підставі яких ГУ ПФУ у Київській області проводить нарахування та виплату пенсії. Водночас надана Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області для перерахунку пенсії нова довідка про розмір грошового забезпечення позивача не містить даних про розмір додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% та премії у розмірі 70%. Відповідач також наголошує, що позивачу на час розгляду справи проведено перерахунок пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови №988, постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова №103), з урахуванням оновленої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області про розмір грошового забезпечення. Отже, предмет спору щодо перерахунку пенсії позивача відсутній.

30 жовтня 2019 р. до суду позивача надійшла відповідь на відзив, в якому він зазначає, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють органи Пенсійного фонду, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи. Відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

6 листопада 2019 р. до суду від позивача надійшло клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

6 листопада 2019 р. сторони в судове засідання не прибули.

Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 , виданого Фастівським РВ Управлінням ДМС України в Київській області 30 серпня 2014 року.

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію за вислугу років на підставі положень статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що підтверджується копією пенсійного посвідчення від 18 червня 2014 р. серії НОМЕР_2 , виданого Пенсійним фондом України.

Як слідує з матеріалів пенсійної справи №1003011431, позивач при звільненні з органів внутрішніх справ отримував пенсію, розмір якої дорівнює 53% грошового забезпечення та складався з наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу - 750 грн. 00 коп., підвищення посадового окладу (особливі умови служби) - 112 грн. 50 коп., окладу за військове звання - 120 грн. 00 коп., процентної надбавки за вислугу років (35%) - 343 грн. 88 коп., середньомісячні суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці у тому числі: надбавки за особливо важливі завдання (50%), премії (70%) - 1997 грн. 35 коп.

Згідно з пенсійною справою позивача у травні 2017 року у зв`язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області подано до відповідача довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 22 березня 2018 № 1003014453 станом на 1 січня 2016 р.

У довідці вказано, що розмір грошового забезпечення осіб за посадою (помічник начальника відділу-оперативного чергового Фастівського МВ ГУМВС України в Київській області), станом на 1 січня 2016 р. становить: посадовий оклад - 2500 грн. 00 коп.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1800 грн. 00 коп.; надбавка за стаж служби (40%) - 1720 грн. 00 коп.; премія (від всього грошового забезпечення) (19,64%) - 1182 грн. 33 коп., всього 7202 грн. 33 коп.

Не погоджуючись із вказаною довідкою, позивач звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2019 р. у справі № 810/5047/18 адміністративний позов задоволено частково, а саме:

- визнано бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області протиправною;

- зобов`язано Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 1 січня 2016 р. з повною інформацією, за формою, передбаченою діючим законодавством, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі підвищення посадового окладу в розмірі 15% від посадового окладу;

- в решті позовних вимог відмовлено;

На виконання зазначеного судового рішення Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області виготовлено на направлено до відповідача нову довідку від 16 вересня 2019 р. №1003011431 про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачеві відповідно до постанови №103 зі складовими грошового забезпечення: посадовий оклад в розмірі - 2500 грн. 00 коп., підвищення посадового окладу 15 % - 375 грн. 00 коп.; оклад за спеціальним званням - 1800 грн. 00 коп., премія (19,64%) - 1285 грн. 44 коп. Всього - 7830 грн. 44 коп.

31 липня 2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив ГУ ПФУ у Київській області перерахувати та виплатити йому пенсію за період з 1 січня 2016 р. по 1 березня 2018 р. в загальному розмірі 96564 грн. 52 коп., включивши такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад в розмірі - 2500 грн. 00 коп., підвищення посадового окладу 15 % - 375 грн. 00 коп., оклад за спеціальним званням - 1800 грн. 00 коп., надбавка за стаж служби (40%) - 1720 грн. 00 коп., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3197 грн. 50 коп., премії (70%) - 4476 грн. 50 коп., матеріальна допомога - 140 грн. 92 коп.

10 вересня 2019 р. листом відповідача за № 145/Б-ВП повідомлено позивача, що на виконання постанови КМУ №103 йому проведено перерахунок пенсії з 1 січня 2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що надана Ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області.

Не погоджуючись із такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд бере до уваги наступне.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначено Законом України від 9 квітня 1992 р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1), про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за містом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку №45.

Так, пунктами 2, 3 Порядку №45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Аналіз наведених норм щодо порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", свідчить про необхідність здійснення таких послідовних дій: Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки; довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено чинним нормативно-правовими актами.

Таким чином, перерахунок пенсії позивача може бути здійснений ГУ ПФУ у Київській області виключно на підставі довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Аналогічну правову позицію викладено в постановах Верховного Суду від 20 березня 2018 року у справі №636/662/17 та від 3 липня 2018 року у справі №709/2728/16-а.

Як встановлено судом, позивач 31 липня 2019 р. звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок та виплату йому пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 1 березня 2018 р., включивши такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад в розмірі - 2500 грн. 00 коп., підвищення посадового окладу 15 % - 375 грн. 00 коп., оклад за спеціальним званням - 1800 грн. 00 коп., надбавка за стаж служби (40%) - 1720 грн. 00 коп., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3197 грн. 50 коп., премії (70%) - 4476 грн. 50 коп., матеріальна допомога - 140 грн. 92 коп.

Суд зазначає, що матеріали справи не містять довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача, яка б містила відомості про такий вид грошового забезпечення позивача, як надбавка за виконання особливо важливих завдань.

Премія в новій довідці від 16 вересня 2019 р. №1003011431 про розмір грошового забезпечення зазначена в розмірі 19,64%, а не 70%, як про це зазначає позивач.

Доводи позивача про те, що надбавка за виконання особливо важливих завдань та премія (70%) були вказані у раніше виданому грошовому атестаті, з огляду на це, відповідач мав самостійно розрахувати у відсотковому відношенні їх розміри, суд вважає необґрунтованими.

Суд наголошує, що відповідно до норм чинного законодавства органи Пенсійного фонду України здійснюють лише призначення (перерахунок) та виплату пенсій, а довідки на підставі яких безпосередньо здійснюється таке призначення (переведення з одного виду пенсії на інший чи перерахунок пенсії) видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, що передбачено і Порядком №3-1 і Порядком №45. При цьому, розрахунок вислуги років, визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсії не входить до компетенції пенсійного органу.

У свою чергу позивач, у випадку незгоди з діями Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області щодо не включення до нової довідки від 16 вересня 2019 р. №1003011431 деяких складових його грошового забезпечення, або включення цих складових не в належному розмірі, не позбавлений можливості оскаржити в судовому порядку дії саме вказаного органу.

Також суд звертає увагу на позицію Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а, у якій суд зазначає про те, що відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку №45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. У довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не належить вказувати надбавку за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач під час проходження служби та яка була включена до грошового забезпечення при обрахунку пенсії, оскільки така надбавка вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась.

Таким чином, відсутні підстави для визнання протиправними дій відповідача в частині не проведення позивачу перерахунку пенсії, з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%) та премії (70%), та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату такої, за відсутності відповідної довідки державного органу, з якого позивач був звільнений зі служби.

Щодо посилання позивача про необхідність виплати перерахованої пенсії одним платежем, без врахування Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. №649, оскільки останній визнано протиправним та скасовано в судовому порядку, суд зазначає таке.

Так, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 листопада 2019 р. у справі №640/5248/19 визнано протиправним та скасовано Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. №649.

Відповідно до вимог частини другої статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Однак, згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень зазначене рішення Окружного адміністративного суду м. Києва оскаржене у апеляційному порядку, та ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 7 лютого 2020 р. поновлено строк на апеляційне оскарження та відкрито апеляційне провадження у даній справі за апеляційними скаргами Кабінету Міністрів України, Пенсійного фонду України.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 2 березня 2020 р. дію оскарженого рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 листопада 2019 р. зупинено.

Таким чином, постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. №649 на теперішній час є чинною, а тому підлягає застосуванню до спірних відносин.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Із урахуванням наведеного, суд визнає, що відповідач діяв відповідно до норм чинного законодавства України, вірно застосувавши нормативно-правовий акт Кабінету Міністрів України, що регулює порядок здійснення такого перерахунку, та дотримався вимог, передбачених частиною другою статті 2 КАС України.

Тому суд дійшов висновку, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведене свідчить, що дії відповідача були правомірними. Право позивача не порушено. Отже, позовні вимоги є необґрунтованими, а тому у задоволенні позову необхідно відмовити в повному обсязі.

У зв`язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову, питання про розподіл судових витрат не підлягає вирішенню.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Повне найменування сторін:

Позивач - ОСОБА_1 , фактична адреса проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 .

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, адреса: вул. Ярославська, 40, м. Київ, 04071, код ЄДРПОУ - 22933548.

Суддя Журавель В.О.

Дата складення рішення суду 22 червня 2020 року.