
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/24528/18
провадження № 6/753/650/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" червня 2020 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Трусова Т.О., розглянувши заяву Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області про виправлення описки у судовому виконавчому листі,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2019 р. Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (далі по тексту - заявник) звернулося до суду із заявою про виправлення описки у виконавчому листі, виданому за рішенням Дарницького районного суду м. Києва у цивільній справі № 753/24528/18 за позовом Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення біоресурсів.
Заява обґрунтована тим, що у виконавчому листі не зазначений реєстраційний номер облікової картки платника податків боржника ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.
У матеріалах справи інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків боржника ОСОБА_1 відсутня.
Після отримання даної заяви суд зробив електронний запит до Державної фіскальної служби щодо надання реєстраційного номеру облікової картки платника податків ОСОБА_1 . Однак Державна фіскальна служба повідомила суд, що не може надати витребувану інформацію з причини неможливості однозначно ідентифікувати особу.
Отже, при відсутності даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків боржника ОСОБА_1 суд позбавлений можливості внести ці відомості до виконавчого листа.
Відповідно до ч.1 ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно ч. 3 ст. 431 ЦПК України виконавчий лист, судовий наказ, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду, є виконавчими документами. Виконавчий лист, судовий наказ, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
За приписами ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); строк пред`явлення рішення до виконання. У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Як вбачається зі змісту виконавчого листа, він виданий у відповідності до вимог законодавства, при його видачі судом описок допущено не було.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" з метою захисту інтересів стягувача виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну.
Зазначене узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 22 серпня 2018 року у справі № 471/283/17-ц.
Відтак суд вважає, що у разі не зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків боржника у виконавчому документі згідно з п. 3 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець може самостійно звернутися до відповідного державного органу із запитом про витребування необхідної інформації, а відтак відсутність таких відомостей не може бути підставою для повернення виконавчого документа без прийняття до виконання.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне роз`яснити про те, що з метою захисту своїх прав позивач (стягувач) вправі звернутись до суду зі скаргою на дії (бездіяльність) державного виконавця в частині необґрунтованого повернення виконавчого листа стягувачу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ч. 3 ст. 431, 432 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні заяви Управління Державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області про виправлення описки у виконавчому документі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на ухвалу суду подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: