Рішення № 89919054, 15.06.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2020
Номер справи
200/3137/20-а
Номер документу
89919054
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2020 р. Справа№200/3137/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючої судді Буряк І.В.,

секретаря судового засідання Соколової С.О.,

за участю:

представниця позивача: Баранаєва А.О.

представник відповідача Вовченко С.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрРосКаолін" до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень, -

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «УкрРосКаолін» (далі - позивач, ТОВ «УкрРосКаолін») звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (далі - відповідач, ГУ ДПС у Донецькій області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що висновки відповідача про заниження податкових зобов`язань за червень, липень 2019 року на загальну суму податку на додану вартість у розмірі 187 445,00 грн. та завищення податкового кредиту за вказаний період на суму 505 800,00 грн., що призвело до завищення від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту за червень, липень 2019 року на загальну суму 31 055, 00 грн. (червень 2019 - 99 707,00 грн., липень 2019 - 91 699,00 грн.) й заниження позитивного значення, яке підлягає сплаті до бюджету за червень, липень 2019 року є безпідставними, з огляду на таке.

По-перше, період, що перевірявся вже був предметом податкового контролю, зокрема, ГУ ДПС у Донецькій області проведено камеральну перевірку ТОВ «УкрРосКаолін» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, за результатами якої відмовлено у сумі бюджетного відшкодування за червень 2019 року у сумі 99 707,00 грн. зменшено суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 99 707,00 грн. Однак, за результатами адміністративного оскарження висновки акта перевірки були скасовані та зазначено, що камеральною перевіркою підтверджено суму бюджетного відшкодування за червень 2019 року у розмірі 99 707,00 грн.

По-друге, виявлені податковим органом неістотні недоліки у заповненні податкових накладних та ТТН не можуть бути підставою для висновку про відсутність господарської операції й відмови у праві платника податку сформувати податковий кредит.

Ухвалою суду від 24 квітня 2020 року подальший розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження.

13 травня 2020 року до суду надійшов відзив ГУ ДПС у Донецькій області, за змістом якого відповідач просить у задоволенні позову відмовити, з огляду на таке.

Податкові зобов`язання.

Перевіркою не встановлено відшкодування вартості послуг наданих ТОВ «Третя вантажна компанія» та ТОВ «Українська торгівельна логістична компанія».

Відсутність доходу підтверджується здійсненими проведеннями по рах. 791, відсутністю в обліку проводки по рах. 703. Також до перевірки не надано документів, що містять інформацію про відвантаження товару.

Дане порушення вплинуло на обсяг податкових зобов`язань та зумовило необхідність складення та реєстрації податкових накладних. Нездійснення таких дій тягне відповідальність за п. 120-1 ст. 120 ПК України

Податковий кредит.

Підприємством неправомірно включено до складу податкового кредиту податкові накладні з невірним обов`язковим реквізитом «кількість».

По взаємовідносинам з контрагентом ТОВ «Сінтез Ойл» встановлено безпідставність формування податкового кредиту, з огляду на невідповідність номенклатури, яка зазначена у ТТН від 19.07.2019 № 1907196 номенклатурі, що визначена у кореспондуючих документах: специфікації, видатковій та податковій накладній.

По взаємовідносинам щодо імпорту послуг з контрагентами ООО «ЗаБоТа» та ООО «Вікторія лоджистік» установлено, що дані первинних документів не співпадають з тим ж самими реквізитами у податковій накладній (графи «номенклатура»). Крім того, у наданих первинних документах не зазначено вартість ТЕО по території України, що унеможливлює ідентифікацію вартості послуг понесених ТОВ «УкрРосКаолін» при реалізації товару, що суперечить вимогам контрактів.

12 червня 2020 року до суду надійшли заперечення на відзив ТОВ «УкрРосКаолін», де позивач заперечує проти доводів відповідача, з нижчевикладених підстав.

Щодо неправомірності збільшення податкових зобов`язань.

Всі розрахунки з контрагентом ТОВ «Третя вантажна компанія» та ТОВ «Українська торгівельна логістична компанія» відображено на рах. 631. Разом із кожною відправкою оформлено повний пакет документів. Аналогічно відображено послуги у липні 2019 року.

Висновки податкового органу про те, що позивачем понесено витрати без мети одержання доходу є хибними, оскільки ТОВ «УкрРосКаолін» (як постачальник) укладено договір поставки від 20.10.2016 № 126/16 з ТОВ «Атем Груп», предметом якого є постачання калієво-польовошпатової суміші (лужного каоліну). За результатами виконання вказаного договору позивачем отримано дохід, що відображено на рах. 701.

Таким чином, позивачем отримано дохід від вказаних операцій, а тому донарахування податкових зобов`язань на суму 187 445,00 грн. та зобов`язання складати та реєструвати податкові накладні є неправомірним.

Щодо податкового кредиту.

Відповідач дійшов помилкових висновків щодо виявлених порушень у заповненні графи 4 податкових накладних отриманих від ТОВ «Третя вантажна компанія», ТОВ «Українська транспортно-логістична компанія», ООО «Забота», ООО «Викторія лоджистик», оскільки одиниця виміру не належить до обов`язкових реквізитів податкової накладної.

Щодо ТОВ «Торгівельна компанія «Сінтез Ойл», то виявлені у ТТН недоліки жодним чином не впливають на правомірність формування податкового кредиту, за наявності сукупності первинних документів, що підтверджують факт проведення господарської операції.

Протокольною ухвалою суду від 15 червня 2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті у цей же день, проти чого представники сторін не заперечували.

У судовому засіданні від 15 червня 2020 року представниця позивача надала пояснення у справі, просила позов задовольнити.

У судовому засіданні від 15 червня 2020 року представник відповідача надав пояснення у справі, просив у задоволенні позову відмовити.

Судом установлено такі фактичні обставини справи.

ТОВ «УкрРосКаолін» зареєстроване у якості юридичної особи, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ 32147675); місцезнаходження юридичної особи: 87011, Донецька обл., Нікольський район, село Катеринівка, вулиця Центральна, будинок 43; Код КВЕД 08.12 Добування піску, гравію, глин і каоліну (основний).

ГУ ДПС у Донецькій області проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «УкрРосКаолін» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за липень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки від 15.11.2019 № 241/05-99-04-02/321/4764 (далі - акт перевірки від 15.11.2019)

Перевірка проведена відповідно до п. 200.11 ст. 200 ПК України, на підставі пп. 20.1.4, 20.1.9 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.5, пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 (з урахуванням п. 37 підр. 2 розділу ХХ), п. 78.4 ст. 78, п. 79.2 ст. 79, п. 82.2 ст. 82 ПК України.

Копія наказу від 21.10.2019 № 425 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та повідомлення від 22.10.2019 № 113 отримано підприємством 22.10.2019. Перевірка проведена з відома директора та головного бухгалтера.

Відповідно висновку вказаного акта перевірки податковим органом встановлено порушення:

п. 14.1.36, пп. 14.1.191 п.14.1 ст. 14, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 189.1 ст. 189, ст. 198, п. 201.1 ст. 201 ПК України та пп. 10-13 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку «Дохід», занижено податкові зобов`язання за червень, липень 2019 року на загальну суму податку 187 445 грн.;

п. 14.1 ст. 14 п. 44.1, ст. 198.1, 198.2, 198.3 ст. 198, п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України та ст. ст.2-9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» та п. 8 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість у результаті чого завищено податковий кредит за червень липень 2019 року на загальну суму 505 800,00 грн., що призвело до завищення від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту за червень липень 2019 року на загальну суму 31 055, 00 грн. (червень 2019 - 99 707,00 грн., липень 2019 - 91 699,00 грн.) та заниження позитивного значення, яке підлягає сплаті до бюджету за червень липень 2019 року на загальну суму 474 327,00 грн. (червень 2019 - 253 223,00 грн., липень 2019 - 221 104,00 грн.);

відсутність реєстрації податкових накладних у ЄРПН на дату виникнення зобов`язань на суму податку на додану вартість у розмірі 187 445,00 грн.

На підставі вказаних висновків ГУ ДПС у Донецькій області прийнято податкові повідомлення-рішення від 16.12.2019:

форма «ВІ» 0000810402, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за червень 2019 року на суму 99 707,00 грн., за липень 2019 року - 91 699,00 грн. та нараховано штрафні фінансові санкції відповідно у розмірі 24 926,75 грн. й 22 924,75 грн., всього у розмірі 47 851,50 грн.;

форма В4 № 0000800402, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість за червень 2019 року - 3 542,00 грн., за липень 2019 року - 27 513,00 грн., всього у розмірі 31 055,00 грн.

форма «ПН» № 0000820402, яким встановлено відсутність складення та/або реєстрації податкових накладних на суму податку на додану вартість у розмірі 187 445,50 грн. та застосовано штраф у розмірі 50 % у сумі 93 722,50 грн.;

форма «Р» 0000830402, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість на загальну суму 592 908,75 грн., у т.ч. за основним платежем - 474 327,00 грн. та 118 581,75 грн. штрафні (фінансові) санкції.

ТОВ «УкрРосКаолін», не погодившись із переліченими податковими повідомленнями-рішеннями, звернулось зі скаргою від 20.12.2019 № 372 до ДПС України, за результатами розгляду якої, рішенням ДПС України від 02.03.2020 № 8148/6/89-00-08-05-02-06 оскаржувані податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Правомірність прийняття вказаних податкових повідомлень-рішень є предметом спору у даній справі.

За результатами дослідження акта перевірки від 15.11.2019, судом установлено таке.

Розділ 3 «Перевірка достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість по декларації за липень 2019 року.

Від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту за даними декларації - 119 212,00 грн.; підлягає бюджетному відшкодуванню - 91 699,00 грн. Вказана сума складається із сум за червень 2019 року - 3 542,00 грн. та липень 2019 року - 88 157,00 грн.

Причиною виникнення від`ємного значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту за липень 2019 року є придбання на митній території України ТМЦ, послуг у липні 2019 року на суму податку на додану вартість 589 141,00 грн., з датою складання податкових накладних «07.2019», у т.ч. по основних постачальниках (наводиться у частині спірних правовідносин):

ТОВ «Українська торгівельно-логістична» на суму податку на додану вартість 60 000,00 грн.;

ТОВ «ТК «Сінтез Ойл» - дизельне пальне на суму податку на додану вартість 41 587,5 грн.;

послуги нерезидента: ТОВ «Вікторія лоджистик» (44 573,92 грн.) ТОВ «ЗАБОТА» (210 847,79 грн.) - залізничні послуги.

Пункт 3.15.1 Податкові зобов`язання.

За даними бухгалтерського обліку за червень-липень 2019 ТОВ «УкрРосКаолін» здійснювало взаєморозрахунки з ТОВ «Третя вантажна компанія» на підставі договору про надання транспортно-експедиційних послуг від 13.02.2018 № ТВК-184/18.

Підприємством до перевірки не надано документів первинного бухгалтерського обліку, що підтверджують понесені витрати. Отже, ТОВ «УкрРосКаолін» сформовано податковий кредит від ТОВ «Третя вантажна компанія» з придбання послуг за користування рухомим майном, що документально не пов`язує їх з господарською діяльністю, тобто підприємством понесені витрати без отримання доходу.

Дане порушення вплинуло на податкові зобов`язання підприємства з податку на додану вартість, визначене у рядку 4.1 Декларації за червень, липень 2019 року «нараховано податкових зобов`язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПК України».

Перевіркою установлено, що ТОВ «УкрРосКаолін» не нараховані податкові зобов`язання з податку на додану вартість по придбаним у ТОВ «Третя вантажна компанія» послуга за червень, липень 2019 року, які використані платником без мети одержання прибутку (не використані у господарській діяльності) у сумі 30 777,51 грн.

Аналогічні висновки зроблені перевіряючими щодо взаємовідносин ТОВ «УкрРосКаолін» з ТОВ «Українська торговельно-логістична компанія», згідно договору про надання транспортно-експедиторських послуг від 14.11.2018 № 1411/ТЕ та донараховано податкові зобов`язання з податку на додану вартість всього у сумі 156 666,66 грн.

Загальна сума донарахування податкового зобов`язання з податку на додану вартість складає 187 444,17 грн.

Розділ 3.15.2 «Податковий кредит»

По взаємовідносинам з ТОВ «Третя вантажна компанія» установлено формування податкового кредиту по податковим накладним, що не відповідають вимога п. 201.1 ст. 201 ПК України на суму 30 777,51 грн.

По взаємовідносинам з ТОВ «Торгівельна компанія «Сінтез ойл» на підставі договору постачання нафтопродуктів від 18.07.2019 встановлено, що данні первинних документів не відповідають реквізитам ТТН. До податкового кредиту за липень 2019 року по таким операціям зайво включено суму 41 587,5 грн., що призвело до завищення суми бюджетного відшкодування у відповідному розмірі з періодом виникнення від`ємного значення - липень 2019 року.

По взаємовідносинам з ТОВ «ЗаБоТа» на підставі договору транспортного експедирування від 15.03.2018 № 3-2018 встановлено, що ТОВ «УкрРосКаолін виписані та зареєстровані податкові накладні на отримання послуг від нерезидента з невідповідними показниками, невірним обов`язковим реквізитами «номенклатура», «кількість», та неможливості виділити витрати понесені до митного кордону України за червень 2019 року на суму податку на додану вартість 108 684,25 грн., за липень 2019 року - 210 847,79 та безпідставно включено ці суми до складу податкового кредиту за відповідні періоди.

По взаємовідносинам з ТОВ «Вікторія лоджистик» на підставі агентського договору на організацію перевезення вантажів від 15.06.2018 № 06-18/1696 встановлено, що виписані ТОВ «УкрРосКаолін» податкові накладні на послуги, отримані від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України з не ідентифікованими реквізитами «номенклатура», «кількість», та неможливості виділити витрати понесені до митного кордону України та безпідставно включено ці суми до складу податкового кредиту за відповідні періоди червень - 69 328,56 грн., липень - 44 573,92 грн.

Сума перелічених порушень щодо формування податкового кредиту складає 505 799,53 грн. та відповідає сумі визначеній у п. 2 розділу 4 «Висновки» акта перевірки від 15.11.2019.

Відповідно акта перевірки від 19.08.2019 № 202/05-99-12-02/32147675 «Про результати камеральної перевірки ТОВ «УкрРосКаолін» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2019» (висновки якого були у подальшому скасовані) зменшено суму бюджетного відшкодування за відповідний місяць у зв`язку із наявністю податкового боргу з податку на прибуток та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного призначення.

На підставі наданих позивачем доказів судом установлено таке.

Щодо ТОВ «Третя вантажна компанія»

Між ТОВ «Третя вантажна компанія» (як експедитор) та ТОВ «УкрРосКаолін» (як замовник) укладено договір від 12.02.2019 № ТВК-184/18, предметом якого є зобов`язання експедитора за плату і за рахунок замовника надати послуги з організації та супроводу перевезень вантажу замовника, що перевозиться залізничним транспортом територією України, а також вивозиться/ввозиться у митному режимі експорту/імпорту. Під послугами з організації та супроводу перевезень вантажу замовника розуміється надання вагонів для участі у процесі перевезення вантажу замовника транспортно-експедиторське обслуговування (далі - ТЕО) у т.ч. оплата провізних платежів.

Пункт 3.2 заявка направляється замовником експедитору за 7 календарних днів до початку наступного звітного періоду. Заявка оформлюється у письмовому вигляді та скріплюється печаткою.

Загальна вартість послуги ТЕО включає: винагороду експедитора, плату за надання вагонів, відшкодування та компенсація за надані по заявкам послуги, у т.ч. оплату провізних платежів та встановлюється протоколами узгодження, що становлять невід`ємну частину договору. (п. 5.1)

Оплата послуг по погодженим заявкам здійснюється щомісячно на підставі рахунків на 50 % оплати протягом 3 банківських днів з дати прибуття вагонів на станцію відвантаження та 50 % оплати протягом 3 банківських днів з моменту прибуття вагонів на станцію призначення. (5.2)

Протягом 15 календарних днів місяця наступного за розрахунковим експедитор надає замовнику акт наданих послуг. (5.4).

Дата складання акта наданих послуг є датою надання послуг. (п. 5.5)

Сторонами складено акт наданих послуг від 30.06.2019 № 28-Т про те, що виконавцем за червень 2019 року надано послуги з ТЕО перевезень, користування рухомим складом на загальну суму з ПДВ 1 231 715,10 грн. До вказаного акта складено додаток з розшифруванням дат відправки, залізничних накладних, номерів вагонів, станцій відправлення-призначення, номенклатури вантажу, загальної суми, та суми ПДВ.

Сторонами складено акт наданих послуг від 31.07.2019 № 36-Т про те, що виконавцем за липень 2019 року надано послуги з ТЕО перевезень, користування рухомим складом на загальну суму з ПДВ 546 917,35 грн. До вказаного акта складено додаток з розшифруванням дат відправки, залізничних накладних, номерів вагонів, станцій відправлення-призначення, номенклатури вантажу, загальної суми, та суми ПДВ.

Відповідно розрахунку вартості лужного каоліну за червень-липень 2019 року постачальник вагонів ТОВ «ТВК» замовником є (далі мовою оригіналу) ООО «Шахтинская керамика», ООО «Воронежская керамика», ООО «Фрилайт», ООО «Керама Мараци».

ТОВ «Третя вантажна компанія» складено на користь ТОВ УкрРосКаолін» податкові накладні від 30.06.2019 № 5 на суму ПДВ 20 101,77, від 31.07.2019 № 7 на суму ПДВ 10 675,74 грн., де у розділі одиниця виміру зазначено: графа 4 - грн, графа 5 - 2454.

Факт оплати за надані за вказаним договором послуги підтверджується банківськими виписками Донецького обласного УП АТ «Ощадбанку» м. Краматорськ та АТ «ПУМБ» за період червень-липень 2020 року.

Про факт експорту вантажу зазначеного у актах наданих послуг свідчать ВМД (та додані до них відомості вагонів та залізничні акти) № 50141795, № 50111509, № 50141787, № 50141811, № 50153469, № 50198738, № 50211275, № 50241207, № 50241173, № 50141795, № 50304872, № 50319292, № 50334507, № 50349836, № 50349844, № 50405893, № 50520949, № 50590900, № 50535731, № 50707363, № 50707777, № 50712876, № 50771088.

ТОВ «Укрроскаолін» виставлено на ім`я (мовою оригіналу) ООО «Шахтинская керамика», ОАО «Волгоградский Керамический Завод», ООО «Воронежская керамика», ООО «Керама Мараци» рахунки-фактури за поставлену калієво-польовошпатову суміш.

Про факт оплати поставленого каоліну ООО «Шахтинская керамика», ОАО «Волгоградский Керамический Завод», ООО «Воронежская керамика», ООО «Керама Мараци», АО «ЮАИЗ» свідчать банківські виписки АТ «ПУМБ» за липень, серпень 2019 року.

Щодо ТОВ «Українська торгівельно-логістична компанія»

Між ТОВ «Українська торгівельно-логістична компанія» (як експедитор, далі ТОВ «УТЛК») та ТОВ «УкрРосКаолін» (як клієнт) укладено договір від 14.11.2018 № 1411/ТЕ, предметом якого є зобов`язання експедитора за плату і за рахунок клієнта організувати перевезення вантажів транспортом … в обсягах та за напрямками згідно заявки клієнта (п. 1)

Відповідно розділу 2 договору передбачено, зокрема, такі обов`язки експедитора: приймати та розглядати заявки клієнта; надати акт виконаних робіт; для звірки взаєморозрахунків підписується акт звірки; формування та заповнення податкової накладної; відображати в актах виконаних робіт виконані послуги та надавати їх клієнту; обов`язки клієнта: складення письмової заявки; заповнення відповідних граф залізничних накладних; підписує акти виконаних робіт та акти звірки; здійснює розрахунок за надані послуги.

Порядок розрахунків, передбачений у розділі 3 договору та передбачає, що вартість послуг включає витрати експедитора понесені під час оплати необхідних платежів при перевезенні вантажів. Вартість послуг по конкретному перевезенню визначається за кожен вагон і вказується у додатках, що є невід`ємною частиною договору. Клієнт перераховує на поточний рахунок експедитора суму, яка включає в себе відшкодування витрат на виплату проїзної плати у т.ч. ПДВ на підставі рахунків.

Додатком № 1 від 15.11.2018 до вказаного договору сторони визначили тариф за перевезення 1 вагону вантажу: вага 65-67 т. - 26 060,88 грн.; вага 68-70 т. - 26 255,28 грн.; станцію відправлення - Зачатівська, Дон. Зал., станція призначення - Київ-Деміївський; найменування вантажу - глина порцелянова (каолін).

Додатком № 3 від 13.10.2019 до вказаного договору сторони визначили тариф за перевезення 1 вагону вантажу вага 68-70 т. - 29 443,20 грн.

Додатком № 4 від 13.11.2019 до вказаного договору сторони визначили тариф за перевезення 1 вагону вантажу: вага 68-70 т. - 20 368,08 грн.; станцію відправлення - Зачатівська, Дон. Зал., станція призначення - Слов`янськ; найменування вантажу - глина порцелянова (каолін).

Сторонами складено та підписано наступні акти здачі-приймання робіт (надання послуг) з найменуванням робіт, послуг - оплата провозного тарифу: від 03.06.2019 № 84 на суму 292 014,00 грн., від 05.06.2019 № 86 на суму 291 793,20 грн., від 13.06.2019 № 94 на суму 291 793,20 грн. від 31.07.2019 № 126 на суму 146 227,80 грн.

До акту здачі-приймання робіт від 03.06.2019 № 84 позивачем додано залізничну накладу від 01.06.2019 отримувач ТОВ «Атем груп», акт загальної форми від 01.06.2019 № 64, № 96, видаткову накладну від 01.06.2019 № 157.

До акту здачі-приймання робіт від 05.06.2019 № 86 позивачем додано залізничну накладу від 04.06.2019 отримувач ТОВ «Атем груп», акт загальної форми від 04.06.2019 № 97, № 65, видаткову накладну від 04.06.2019 № 162.

До акту здачі-приймання робіт від 13.06.2019 № 94 позивачем додано залізничну накладу від 12.06.2019 отримувач ТОВ «Атем груп», акт загальної форми від 12.06.2019 № 67, № 107, видаткову накладну від 12.06.2019 № 180.

До акту здачі-приймання робіт від 31.07.2019 № 126 позивачем додано залізничну накладу від 30.07.2019 отримувач ТОВ «Атем груп», акт загальної форми від 30.07.2019 № 61, № б/н, видаткову накладну від 30.07.2019 № 235.

Згідно розрахунку вартості лужного каоліну з урахуванням залізничних витрат вказаний товар поставлявся ТОВ «Атем Груп».

ТОВ «УТЛК» виписано на користь ТОВ «УкрРосКаолін» податкові накладні від: 04.06.2019 № 3, від 12.06.2019 № 7, від 30.07.2019 № 25 від 31.07.2019 № 27, від 30.07.2019 за номенклатурою «оплата провізного тарифу», де у розділі одиниця виміру зазначено графа 4 - ваг., графа 5 - 2247.

Про факт оплати послуг ТОВ «УТЛК» свідчить картка рах. 93, 631 за червень-липень 2019 року, банківська виписка АТ «ПУМБ», АТ «Ощадбанк» за червень-липень 2019 року.

Між ТОВ «УкрРосКаолін» (як продавець) та ТОВ «Атем Груп» укладено договір купівлі поставки від 20.10.2016 № 126/16, предметом якого є зобов`язання постачальника поставити калієво-польовошпатову суміш (лужний каолін) марки Е-2013, а покупця прийняти та оплатити товар. Строк дії договору до 31.12.2016.

Вказаний строк був пролонгований шляхом підписання додаткових угод, зокрема, від 16.05.2019.

Отримання доходу від ТОВ «Атем Груп» відображено бухгалтерською проводкою Дт 311 Кт 361 за червень-липень 2019 року.

Факт оплати поставленого товару ТОВ «Атем Груп» підтверджується банківськими виписками Донецька філія ОУ АТ «Ощадбанк» за червень - липень 2019 року.

Між ТОВ «Торгівельна компанія «Сінтез Ойл» (як постачальник) та ТОВ «УкрРосКаолін» (як покупець) укладено договір постачання нафтопродуктів від 18.07.2019 № 1955, предметом якого визначено зобов`язання постачальника передати у власність покупця нафтопродукти, а покупець зобов`язується на умовах даного договору прийняти товар і своєчасно оплатити його.

Загальні обсяги поставок, адреса пункту розвантаження товару визначається згідно заявок, вартість визначається у рахунках.

Якість нафтопродуктів повинна відповідати вимогам ГОСТів та ТУ і посвідчуватися паспортом якості. Товаросупровідними документами є видаткова накладна та товарно-траспортна накладна. Розрахунки здійснюються у національній валюті шляхом безготівкового перерахування.

Відвантаження товару здійснюється в автотранспорт постачальника або покупця самостійно або за домовленістю із залученням стороннього перевізника. Товар поставляється партіями, у кількості та за ціною визначеною у заявках на умовах EXW.

При поставці товару постачальник складає акцизну накладну за кожним кодом товару підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31.12.2019 та продовжується автоматично на наступний рік, за відсутності письмового повідомлення сторони про його розірвання.

До вказаного договору складено специфікації від:

19.07.2019 № 00000000619 про зобов`язання постачальника передати у власність покупцю паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО, доставка транспортом постачальника, на загальну суму 124 762,50 грн.

26.07.2019 № 00000000644 про зобов`язання постачальника передати у власність покупцю паливо дизельне, доставка транспортом постачальника, на загальну суму 124 762,50 грн.

Виконання договору опосередковано:

рахунок на оплату від 19.07.2019 № 645 за паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО на суму 124 762,50 грн.;

видаткова накладна від 19.07.2019 № 619, товар паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО, на загальну суму 124 762,50 грн.;

ТТН від 19.07.2019 № 190719/1 вид нафтопродукту паливо дизельне;

довіреність від 19.07.2019 № 96 за номенклатурою паливо дизельне ДП-1-Євро5-ВО;

видаткова накладна від 26.07.2019 № 644, товар паливо дизельне, на загальну суму 124 762,50 грн.

ТТН від 26.07.2019 № 260719/2 вид нафтопродукту паливо дизельне;

податкова накладна від 26.07.2019 № 47 за номенклатурою дизельне паливо згідно УКТ ЗЕД 2710194300

Довіреність від 19.07.2019 № 96 за номенклатурою паливо дизельне.

Також позивачем надано матеріальний звіт про витрати ПММ за липень 2019 року, узагальнену відомість обліку витрат дизельного палива по автомобілям, по гірничим машинам за липень 2019 року та подорожні листи вантажного автомобіля.

Між ТОВ «ЗаБоТа» (як експедитор) та ТОВ «УкрРосКаолін» (як клієнт) укладено договір транспортного експедирування від 15.03.2018, предметом якого є зобов`язання експедитору за дорученням та за рахунок клієнта надавати чи організовувати транспортно-експедиційні чи інші послуги при перевезеннях, у т.ч. у міжнародному сполученні, вантажів клієнта … залізнодорожним … чи змішаними видами транспорту.

Замовлення/додаткове замовлення оформлюється на паперовому носії, або електронною поштою, з дотриманням обов`язкових реквізитів. У випадку перевезення залізничним транспортом клієнт зобов`язаний надати залізничному перевізнику замовлення за формою ГУ-12.

Для визначення вартості послуг експедитора сторонами узгоджується ставка експедитора, яка фіксується у протоколі узгодження договірної ціни, що є невід`ємною частиною договору. Оплата послуг на умовах 100% попередньої оплати, але у будь-якому випадку не пізніше дати, що передує даті початку надання послуг згідно замовлення.

Експедитор надає клієнту акт виконаних робіт, рахунок фактуру, рахунки на додаткові витрати.

Пунктом 5.7 передбачено, що послуги експедитора, пов`язані з міжнародним перевезенням вантажів, де пункт відправлення або пункт призначення вантажів знаходиться за межами території РФ, а також перевезення вантажів розміщених під митною процедурою митного транзиту сторони … узгоджують застосування 0 ставки ПДВ.

Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31.12.2018, а у частині розрахунків - до їх повного проведення та продовжується автоматично на наступний рік, за відсутності письмового повідомлення сторони про його розірвання.

Додатком № 2 від 15.03.2018 до вказаного договору узгоджено примірну форму протоколу узгодження договірної ціни.

Додатком № 3 від 15.03.2018 до вказаного договору визначено умови надання платіжно-фінансових послуг у частині оплати провізних платежів, зборів, штрафів та інших належних ВАТ «РЗД» платежів при перевезенні вантажів … у експортному/імпортному порядку, що здійснюється згідно до узгоджених сторонами замовлень. Здійснення розрахунків з клієнтом по платежам здійснюється у випадку зазначення у перевізних і/або інших документах коду та найменування експедитора в якості платника.

Про виконання умов договору від 15.03.2018 № 3-2018 свідчить:

Акт від 30.06.2019 № 38 найменування послуг транспортно-експедиційні послуги, всього на суму 1 741 000,00 руб., утч ПДВ 0 %.

До вказаного акта складено додаток про надані послуги за період з 01.06.2019 по 30.06.2019., у т.ч. по накладним № 50304872.

Накладна (експорт) № 50304872, вантаж - каолін, під митним контролем Харківська митниця 23.06.2019, оплату провізних платежів «УЗ» здійснює ТОВ «УкрРосКаолін», ВАТ «РЖД» - ТОВ «Шахтинська кераміка».

Митна декларація № 10313140/010719/00405736 відправник (експортер) ТОВ «УкрРосКаолін», декларант (отримувач) ТОВ «Шахтинська кераміка», опис товару: калієво-польовошпатова суміш (лужний каолін), умови поставки DAP Тополі.

Також у матеріалах справи наявні МД аналогічного змісту № 49882921, № 49915515, № 50014398, № 50014083, № 50032259, № 50126036, № 50211275, № 50241173, № 50141795, № 50304880, № 50319318, № 50334507, № 50405893, № 50506005, № 50520832, № 50556216, № 50590900, № 50607514, № 50618453, № 50618446, № 50685205, № 50707413, № 50712876, № 50771088.

ТОВ «Забота» складено на користь ТОВ «УкрРосКаолін» податкові накладні за червень 2019 року від: 05.06.2019 № 176, 12.06.2019 № 177, від 19.06.2019 № 189, від 25.06.2019 № 199, від 27.06.2019 № 201.

За липень 2019 року: від 02.07.2019 № 215, від 05.07.2019 № 216, від 09.07.2019 № 227, від 11.07.2019 № 228, від 15.07.2019 № 230, від 16.07.2019 № 231, від 17.07.2019 № 232, від 19.07.2019 № 242, від 22.07.2019 № 243, від 24.07.2019 № 253, від 26.07.2019 № 254, від 30.07.2019 № 258.

У всіх перелічених податкових накладних у графі номенклатура вказано «залізничні послуги», у графі послуги згідно ДКПП - 49.20, у графі одиниця виміру: колонка 4 зазначено грн., колонка 5 - 2454.

Між ТОВ «Вікторія Лоджистикс» (як агент) та ТОВ УкрРосКаолін» (як принципал) укладено агентський договір на організацію перевезень вантажів від 15.06.2018, предметом якого визначено зобов`язання агента за винагороду, від свого імені, але за рахунок принципала, вчиняти юридичні та інші дії, пов`язані з організацією перевезень залізничним транспортом товарів та вантажів по території РФ, держав-членів митного союзу та інших держав.

Агент має право у межах та на умовах агентського договору сплачувати тарифи і збори за завантажені та порожні рейси, а принципал зобов`язаний відшкодувати усі документально підтверджені фактичні витрати агента.

Найменування вантажу та інші вихідні дані узгоджуються сторонами у заявках, зо формою згідно додатку № 1.

Щомісячно за умови укладення угод агент складає звіт агента, копії рахунків-фактур або копії актів третіх осіб про надані послуги. Звіт агента складається окремо. На внутрішньо російські та міжнародні перевезення.

Узгоджена вартість послуг, що надаються агентом включає витрати агента понесені в інтересах принципала та агентську винагороду. Сума винагороди агента ПДВ не обкладається.

Оплата послуг на умовах 100% передоплати. За закінченням звітного періоду (місяць), але не пізніше 10 днів від вказаної дати, агент разом зі звітом направляє принципаду копії актів наданих послуг.

Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31.12.2018, а у частині розрахунків - до їх повного проведення та продовжується автоматично на наступний рік, за відсутності письмового повідомлення сторони про його розірвання.

Додатком № 1 від 01.07.2018 до вказаного договору сторони узгодили, що загальна вартість послуг агента розраховується шляхом множення розміру ставки агента на кількість відправлених вагонів і включає винагороду агента. Оплата залізничного тарифу покладається на принципала. Ставка ПДВ згідно ПК РФ. Найменування вантажу - глина фарфорова (каолін). Станція відправлення - ст. Зачатівська Донецька з.д.; станція призначення - станції Московської з.д.

Про виконання умов договору свідчить:

акт виконаних послуг за червень 2019 року від 30.06.2019 з розшифруванням дат відправки, залізничних накладних, номерів вагонів, станцій відправлення-призначення, номенклатури вантажу, загальної суми, та суми ПДВ.

акт виконаних послуг за липень 2019 року від 31.07.2019 з розшифруванням дат відправки, залізничних накладних, номерів вагонів, станцій відправлення-призначення, номенклатури вантажу, загальної суми, та суми ПДВ.

Факт оплати послуг ТОВ «Вікторія лоджистік» відображено на картці рахунку 632 за червень-липень 2019 року.

Експорт здійснено на підставі ВМД № 50198696, № 50334507, № 50349844, № 50618453, № 50707454, № 50732460, № 50832609, № 50875574.

До вказаних ВМД додано: відомість вагонів, залізничні акти загальної форми, рахунки-фактури, сертифікати якості.

За результатами виконання вказаних господарських операцій складено податкові накладні за таким переліком: від 14.06.2019 № 188, від 27.06.2019 № 202, від 30.06.2019 № 214, від 17.07.2019 № 255, від 23.07.2019 № 256, від 25.07.2019 № 257.

У всіх перелічених податкових накладних у графі номенклатура вказано «залізничні послуги», у графі послуги згідно ДКПП -49.20, у графі одиниця виміру: колонка 4 зазначено грн., колонка 5 - 2454.

Перелічені письмові докази наявні у матеріалах справи та досліджені судом у порядку ст. 211 КАС України.

Правова позиція та висновки суду.

Щодо донарахування податкових зобов`язань з ПДВ та виключення зі складу податкового кредиту сум по взаємовідносинам з ТОВ «Третя вантажна компанія» (далі також ТОВ «ТВК), ТОВ «Українська торговельно-логістична компанія» (далі також ТОВ «УТЛК) за червень, липень 2019 року на загальну суму 30 777,51 грн. та 156 666,66 грн. відповідно.

Як встановлено за матеріалами спірного акта перевірки, відзиву та пояснень представника відповідача донарахування податкових зобов`язань з ПДВ спричинено відсутністю доказів, що документально б пов`язували господарські операції з вказаними контрагентами з власною господарською діяльністю позивача. Тобто, підприємством понесено витрати без мети отримання доходу.

Податковий кодекс України.

Стаття 14.

14.1.27. Витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов`язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником);

14.1.36. Господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами;

14.1.185. Постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об`єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об`єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

14.1.231. Розумна економічна причина (ділова мета) - причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.

Стаття 185.

185.1. Об`єктом оподаткування є операції платників податку з:

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Стаття 186.

186.3. Місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб`єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать:

ж) надання транспортно-експедиторських послуг.

Звідси, у випадку, якщо замовник перевезення вантажів митною територією України є резидентом України, транспортно-експедиторські послуги, які надаються експедитором (незалежно від того, резидентом чи нерезидентом), є об`єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню податком на додану вартість на загальних підставах за основною ставкою.

Стаття 187.

187.1. Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Стаття 188.

188.1. База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Стаття 198.

198.1. До податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів та послуг;

198.3. Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

198.5. Платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).

198.6. Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Абзац 1-2 п. 201.10 ст.201 ПК України. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Тобто, з фактом реєстрації контрагентами (продавцями товарів/послуг) податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у позивача виникло право на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту.

Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, визначені ст. 44 ПК України, відповідно до п.п. 44.1 та 44.2 якої для цілей оподатковування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів (документи, створені в письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження і дозвіл адміністрації (власника) на їхнє проведення); регістрів бухгалтерського обліку (носії спеціального формату (паперові, електронні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм і т.п., призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування й узагальнення інформації з первинних документів, прийнятих до обліку); фінансової звітності (бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період); інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених вищевказаними документами.

Для обрахунку об`єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі - Закон № 996) визначено, що первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

Господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.

Згідно з ч.ч. 1 та 2 ст. 9 Закону № 996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати обов`язкові реквізити, перелік яких визначений ч. 2 ст. 9 Закону № 996, а саме:

назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88, що відповідає положення вказаного вище закону.

Закон України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07.2004 № 1955-IV (далі - Закон № 1955)

Стаття 1. Визначення термінів

У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

транспортно-експедиторська діяльність - підприємницька діяльність із надання транспортно-експедиторських послуг з організації та забезпечення перевезень експортних, імпортних, транзитних або інших вантажів;

транспортно-експедиторська послуга - робота, що безпосередньо пов`язана з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування;

експедитор (транспортний експедитор) - суб`єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування;

клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору;

Стаття 9.

За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.

Підтвердженням витрат експедитора є документи (рахунки, накладні тощо), видані суб`єктами господарювання, що залучалися до виконання договору транспортного експедирування, або органами влади.

Перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні.

Такими документами можуть бути: авіаційна вантажна накладна (Air Waybill); міжнародна автомобільна накладна (CMR); накладна СМГС (накладна УМВС); коносамент (Bill of Lading); накладна ЦІМ (CIM); вантажна відомість (Cargo Manifest); інші документи, визначені законами України.

Факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Висновки суду.

Правові наслідки у вигляді виникнення у покупця права на формування відповідних сум податкових вигод (витрат та податкового кредиту) виникають за наявності сукупності таких обставин та підстав, зокрема: фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій та їх документального підтвердження сукупністю юридично значимих (дійсних) первинних та інших документів, які зазвичай супроводжують операції певного виду; наявності у сторін спеціальної податкової правосуб`єктності та належним чином складеної податкової накладної; ділової мети, розумних економічних причин для здійснення операції й подальшого використання придбаного товару (робіт, послуг) у межах господарської діяльності платника, про що вказано у постанові Верховного Суду від 19.09.2019 справа № 826/4335/14.

Суд констатує, що фактичний рух активів із урахуванням ділової мети такого руху та його зв`язку із господарською діяльністю платника податків за наявності підтвердження первинними документами, зокрема, видатковими накладними, актами здачі - прийому виконаних транспортно-експедиційних послуг, банківськими виписками та податковими накладними, тощо є підставою для формування податкового кредиту за наслідками отримання ТЕО з контрагентами позивача. Факт належності транспортно-експедиційних послуг до господарської діяльності, за умови належного підтвердження первинними документами, підтверджується висновками викладеними у постановах Верховного Суду від 26.02.2019 справа №820/19541/14 від 25.04.2019 року справа № 820/4161/16, від 21.02.2020 справа №821/3223/15-а.

За результатами дослідження наявності ділової мети та економічної доцільності у позивача при укладенні спірних господарських операцій судом установлено, що необхідність придбання позивачем послуг ТЕО зумовлена виконанням умов контрактів щодо постачання каоліну.

Такі операції є належним чином задокументовані, відповідають основному виду діяльності позивача та за результатами їх виконання позивачем отримано дохід.

Звідси, суд вважає висновки податкового органу про відсутність документального підтвердження використання послуг ТЕО у власній господарській діяльності позивача необґрунтованими.

Посилання податкового органу на відсутність проведень у бухгалтерському обліку відшкодування вартості понесених послуг (Дт 361 Кт 703) ТОВ «УкрРосКаолін», як підставу для збільшення податкового зобов`язання з ПДВ, суд вважає неприйнятними, оскільки факт використання у власній господарській діяльності підтверджено належними первинними документами, а крім того у випадку порушення правил ведення бухгалтерського обліку застосовуються положення ст. 1631 КУпАП України. За наявності належного документального підтвердження, висновки про порушення правил бухгалтерського обліку не можуть бути виключною підставою для збільшення податкових зобов`язань з ПДВ.

Також, суд звернув увагу, що відносно ТОВ «Третя вантажна компанія» податковий орган з одного боку донарахував податкові зобов`язання у розмірі 30 777,51 грн., а з іншого виключив їх зі складу податкового кредиту. Виключення зі складу податкового кредиту мотивовано невідповідністю оформлення податкових накладних, зокрема, невірно зазначений обов`язковий реквізит «кількість». При цьому це єдина підстава для виключення цієї суми, на факт невикористання таких операцій у власній господарській діяльності податковий орган не посилався.

З огляду на встановлення права позивача на формування податкового кредиту за операціями з надання ТЕО послуг по взаємовідносинам з ТОВ «ТВК», ТОВ «УТЛК», відсутнє зобов`язання підприємства складати та реєструвати податкові накладні за пп. «г» п. 198.5 ст. 198 ПК України. Зазначене є підставою для висновку про безпідставність застосування штрафу на підставі ст. 120-1 ПК України у розмірі 93 722,50 грн.

Верховним Судом у постанові від 14.05.2020 справа №804/3513/17 серед іншого вказано, що відсутність факту виникнення податкових зобов`язань виключає обов`язок позивача зареєструвати податкову накладну.

Щодо зменшення складу податкового кредиту за липень 2019 року на суму 41 587,5 грн. по операціям з ТОВ «Торгівельна компанія «Сінтез Ойл».

Підставою для виключення вказаної суми ПДВ стало встановлення податковим органом неточностей між даними ТТН від 19.07.2019 № 190719/1 та даними специфікації, видаткової накладної й податкової накладної.

Зокрема, у специфікації від 19.07.2019 № 00000000619 найменування товару вказано паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО, у специфікації від 26.07.2019 № 00000000644 - дизельне паливо. У видаткових накладних від:

19.07.2019 № 645 - паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО;

26.07.2019 № 644 - дизельне паливо.

У ТТН від 26.07.2019 № 260719/2 - паливо дизельне, ТТН від 19.07.2019 № 190719/1 - паливо дизельне.

Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України затвердженою наказом Мінпаливенерго України, Мінтрансзв`язку України, Мінекономіки України, Держспоживстандарту України від 20 травня 2008 року № 281/171/578/155) встановлено єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів.

Пункт 5.4.1 Перевезення нафтопродуктів автомобільним транспортом здійснюється згідно з Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженими наказом Мінтрансу України від 14.10.1997 №363, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за № 128/2568, та ГОСТ 27352-87 «Автотранспортные средства для заправки и транспортирования нефтепродуктов. Типы, параметры и общие технические требования»

Наказ Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363 «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні».

Пункт 11.1. Основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до цих Правил.

Товарно-транспортну накладну суб`єкт господарювання може оформлювати без дотримання форми, наведеної в додатку 7 до цих Правил, за умови наявності в ній інформації про назву документа, дату і місце його складання, найменування (прізвище, ім`я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача, найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж, автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер), пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Оформлення товарно-транспортної накладної в електронній формі (далі - е-ТТН) здійснюється відповідно до абзацу четвертого цього пункту.

Законом України «Про митний тариф» від 19.09.2013 № 584-VII визначено Група 27 Палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки; бітумінозні речовини; воски мінеральні

підкатегорія 2710 включає:

- нафта або нафтопродукти, одержанi з бiтумiнозних порід (мiнералiв), крiм сирих; продукти, в іншому місці не зазначені, з вмiстом 70 мас. % або бiльше нафти чи нафтопродуктiв, одержаних з бiтумiнозних порід (мiнералiв), причому цi нафтопродукти є основними складовими частинами продуктів; відпрацьовані нафтопродукти:

- нафта та нафтопродукти, одержанi з бiтумiнозних порід (мiнералiв), крiм сирих; продукти, в іншому місці не зазначені, з вмiстом 70 мас. % або бiльше нафти чи нафтопродуктiв, одержаних з бiтумiнозних порід (мiнералiв), причому цi нафтопродукти є основними складовими частинами продуктів, за виключенням тих, що містять біодизель та відпрацьовані нафтопродукти:

2710 19 43 00 із вмістом сірки не більш як 0,001 мас. %

Висновки суду.

У податковій накладній від 19.07.2019 № 30, що кореспондує з ТТН від 19.07.2019 № 190719/1 визначено код УКТ ЗЕД 2710 19 43 00, що відповідає найменуванню нафтопродукту - дизельне паливо.

Звідси, суд вважає, безпідставним висновок про невідповідність визначеного у ТТН від 19.07.2019 № 190719/1 товару, номенклатурі, що зазначена у інших первинних документах.

Крім того, суд вважає релевантним до обставин даної справи висновок Верховного Суду (постанова від 10.05.2018 у справі № 820/1763/16) про те, що ступінь деталізації опису господарської операції у первинному документі законодавством не встановлена. Відсутність максимальної деталізації виду наданих послуг не перешкоджає прийняттю цих документів до обліку та не є свідченням відсутності виконаних господарських операцій.

Щодо висновку про прийняття ТМЦ без довіреностей, то у матеріалах справи наявні: довіреність від 19.07.2019 № 96, якою уповноважено Волобуєву В. В. на отримання палива дизельного ДП-1-Євро5-ВО від ТК ТОВ «Сінтез Ойл» та довіреність аналогічного змісту від 26.07.2019 № 105.

Позаяк, чинна правозастосовча практика Верховного Суду (постанови від 11.09.2018 справа № 820/477/18, від 11.12.2018 справа № 807/143/16, від 29.10.2019 року справа № 816/4992/14 від 14.11.2019 справа № 802/1986/16-а, від 11.06.2020 справа № 805/3872/17-а) свідчить, що товарно-транспортна накладна не є документом, що підтверджує факт придбання або продажу товарно-матеріальних цінностей, наявність або відсутність товарно-транспортних накладних та недоліки у їх оформленні не є підставою для висновків про безтоварність господарської операції, якщо з інших даних вбачається фактичний рух активів або зміни у зобов`язаннях платника податків.

Щодо порушень у заповнені податкових накладних, отриманих від ТОВ «ТВК», ТОВ «Забота» та ТОВ «Вікторія Лоджистик».

Акт перевірки від 15.11.2019 у цій частині містить висновок, що податкові накладні складені за операціями з ТОВ «Забота» та ТОВ «Вікторія Лоджистик» містять номенклатуру «залізничні послуги», що не відповідає номенклатурі, вказаній у первинних документах - послуги ТЕО й агентські послуги відповідно, та невірно вказано одиницю виміру товару/послуги. У податкових накладних по операціям з ТОВ «ТВК» невірно вказано одиницю виміру товару/послуги.

ПК України.

Пункт 187.8 ст. 187 (абз.3)

Датою виникнення податкових зобов`язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Пункт 190.2 ст. 190.

Для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства. Визначена вартість перераховується в національну валюту за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на дату виникнення податкових зобов`язань. У разі отримання послуг від нерезидентів без їх оплати база оподаткування визначається, виходячи із звичайних цін на такі послуги без урахування податку.

Стаття 208.

208.2. Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 цього Кодексу.

При цьому отримувач послуг - платник податку у порядку, визначеному статтею 201 цього Кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку.

Така податкова накладна підлягає обов`язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

208.3. Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника податку, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов`язань декларації за відповідний звітний період.

Зміст вказаних правових норм свідчить, що платник ПДВ - покупець товарів (послуг) від нерезидента місце постачання яких розташоване на митній території України за наслідками отримання таких товарів (послуг) самостійно виписує податкову накладну, яка підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та за наслідками такої операцій одночасно відображає суми податкових зобов`язань та суми податкового кредиту у власній податковій звітності.

Тобто, оподатковуються послуги ТЕО надані нерезидентом на митній території України, такий оподатковуваний обсяг не включає вартість послуг за межами митної території України.

Аналогічне викладено в Узагальнюючій податкова консультації щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затверджена наказом ДПС України 06.07.2012 № 610.

Стаття 201.

201.1. На дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду; й) індивідуальний податковий номер.

201.2. Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

201.10. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв`язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 затверджено форму податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної (далі - Порядок № 1307).

Підпункт 3 п. 16 Порядку № 1307.

до граф 4 та 5 - одиниця виміру товарів/послуг.

Графи 4 та 5 заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної:

у графі 4 зазначається умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО.

У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, у графі 4 вказується "грн.".

У разі якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах;

у графі 5 - код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

У разі якщо в графі 4 зазначено умовне позначення одиниці виміру, яка відсутня в КСПОВО, графа 5 не заповнюється.

Висновки суду.

Верховним Судом у постанові від 21.02.2018 справа № 822/2877/14 зазначено, що окремі недоліки податкової накладної, які не впливають на ідентифікацію платників податків, операції, яка була здійснена, не можуть впливати на значення податкової накладної як доказу правомірності формування податкового кредиту.

У продовження вказаного Верховним Судом у постанові від 27.02.2020 справа № 825/785/16 констатовано, що наявність формального недоліку (не зазначення продавцем коду УКТ ЗЕД) у податкових накладних не свідчить про відсутність господарської операції та у розумінні ст. 201 ПК України, в редакції, що була чинною на момент формування спірних податкових накладних, не є безумовною підставою для позбавлення платника податку права на формування податкового кредиту, якщо з інших даних випливає, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце (відбулися).

Зі свого боку суд встановив, що недоліки податкових накладних на які посилається ГУ ДПС у Донецькій області, як підставу для зменшення податкового кредиту ТОВ «УкрРосКаолін», в силу п. 201.10 ПК України не є підставою для виключення таких сум податку зі складу податкового кредиту.

Щодо висновків про податкового органу про зменшення розміру від`ємного значення та суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень-липень 2019 року.

Стаття 200. ПК України.

200.1. Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

200.2. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

200.4. При від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Враховуючи, що судом визнано протиправними висновки податкового органу щодо заниження підприємством податкового зобов`язання, завищення розміру податкового кредиту та донарахування штрафних санкцій, то відповідно є протиправними, як похідні, висновки щодо завищення суми бюджетного відшкодування, завищення суми від`ємного значення з податку на додану вартість.

Щодо інших аргументів сторін суд керується таким.

Європейський суд з прав людини неодноразово висловлював позицію, згідно якої національні суди повинні проконтролювати, чи не є викладені у них висновки адміністративних органів щодо обставин у справі довільними та нераціональними, непідтвердженими доказами або ж такими, що є помилковими щодо фактів; у будь-якому разі суди повинні дослідити такі акти, якщо їх об`єктивність та обґрунтованість є ключовим питанням правового спору (пункт 157 рішення у справі «Сігма радіо телевіжн лтд. проти Кіпру» (Sigma Radio Television ltd. v. Cyprus № 32181/04); пункт 44 рішення у справі «Брайєн проти Об`єднаного Королівства» (Bryan v. the United Kingdom); пункти 156-157, 159 рішення у справі «Сігма радіо телевіжн лтд. проти Кіпру» (Sigma Radio Television ltd. v. Cyprus № 32181/04); пункти 47-56 рішення у справі «Путтер проти Болгарії» (Putter v. Bulgaria № 38780/02).

Відповідно до пункту 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27.09.2001 зазначено, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.

Поряд із, згідно з п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 09.12.1994, ст. 6 п. 1 Конвенції з прав людини не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що виявивши правову суть спору та висловивши щодо неї свої аргументи, суд у достатній мірі мотивував своє рішення, а тому деталізація інших питань у відповідь на аргументи позивача та відповідача, які не змінюють правову позицію суду, не має а ні правого сенсу, а ні відповідних наслідків.

Враховуючи усе викладене суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі, шляхом визнання протиправними та скасування усіх заявлених у справі податкових повідомлень рішень.

Судовий збір сплачений позивачем підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на підставі ч. 1 ст. 139 КАС України.

Керуючись пп. 15.5 Розділу VII Перехідних положень, статями 9, 19, 72-79, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 295, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрРосКаолін" (87059, Донецька область, Нікольський р-н, с. Катеринівка, вул.. Центральна, 43, ЄДРПОУ 32147675) до Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (87515, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59, ЄДРПОУ 43142826) про скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області форма «ВІ» 0000810402 , яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за червень 2019 року на суму 99 707,00 грн., за липень 2019 року - 91 699,00 грн. та нараховано штрафні фінансові санкції відповідно у розмірі 24 926,75 грн. й 22 924,75 грн., всього у розмірі 47 851,50 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області форма В4 № 0000800402, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість за червень 2019 року - 3 542,00 грн., за липень 2019 року - 27 513,00 грн., всього у розмірі 31 055,00 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області форма «ПН» № 0000820402, яким встановлено відсутність складення та/або реєстрації податкових накладних на суму податку на додану вартість у розмірі 187 445,50 грн. та застосовано штраф у розмірі 50 % у сумі 93 722,50 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області форма «Р» 0000830402, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість на загальну суму 592 908,75 грн., у т.ч. за основним платежем - 474 327,00 грн. та 118 581,75 грн. штрафні (фінансові) санкції.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області (87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114, код ЄДРПОУ 39406028) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрРосКаолін" (87059, Донецька область, Нікольський р-н, с. Катеринівка, вул. Центральна, 43, ЄДРПОУ 32147675) судові витрати у розмірі 11 483 (одинадцять тисяч чотириста вісімдесят три) грн. 07 коп.

Рішення прийнято у нарадчій кімнаті, вступну та резолютивну частини рішення проголошено у судовому засіданні 15 червня 2020 року, повний текст рішення виготовлений 19 червня 2020 року.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до п. 3 розділу VІ «Прикінцевих положень» КАС України строки визначені ст. 295, а також інші процесуальні строки продовжуються на строк дії карантину.

Суддя І.В. Буряк