Рішення № 89918971, 11.06.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2020
Номер справи
200/1643/20-а
Номер документу
89918971
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2020 р. Справа№200/1643/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Троянової О.В. за участю секретаря Котова С.Ю., розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» (адреса: 84571, Донецька область, Бахмутський район, с. Опитне, вул. Київська, б. 5, код ЄДРПОУ 34850038) до Головного управління ДПС у Донецькій області (юридична адреса: 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 43142826) про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000580402 від 06.12.2019 року, №0000570402 від 06.12.2019 року, №0000590402 від 06.12.2019 року, -

за участю сторін:

від позивача – Петрова Я.М. за довіреністю (ордером)

від відповідача – Вовченко С.П. згідно витягу

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000580402 від 06.12.2019 року, №0000570402 від 06.12.2019 року, №0000590402 від 06.12.2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 17 лютого 2020 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 11 березня 2020 року.

11 березня 2020 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від відповідача.

11 березня 2020 року судом відкладено підготовче засідання до 25 березня 2020 року.

25 березня 2020 року судом відкладено підготовче засідання до 15 квітня 2020 року.

15 квітня 2020 року продовжено строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів; відкладено підготовче засідання до 13 травня 2020 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 травня 2020 року судом закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 11 червня 2020 року.

Представник позивача в судовому засіданні обставини, викладені у позовній заяві підтримав, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні обставини, викладені у відзиві на позов підтримав, проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні в повному обсязі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, оформленої актом №200/05-99-04-02/34850038 з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку по декларації за серпень 2019 року. Перевіркою ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» встановлено порушення п. 46.5 ст. 46, п.48.1 ст. 48, п. 187.1 ст. 187, п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195, п.п. а а. 198.1, п.198.3 п. 198.5, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, 200.4 ст. 200, п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН сума ПДВ 602,14 грн. (затримка 3 дні), сума ПДВ 53323,72 грн. (затримка 12 днів); завищення сум від`ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 8718004 грн., у т.ч. червень 2019 – 3683325 грн., серпень 2019 – 5034679 грн.; завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 1516787 грн.; порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН на дату виникнення зобов`язання на загальну суму 189744,91 грн., у т.ч. червень 2019 – 44128,25 грн., липень 2019 – 64455,58 грн., червень 2019 – 81161,08 грн. З урахуванням висновків акту перевірки відповідачем 06.12.2019 року прийняті податкові повідомлення-рішення: №0000580402, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 1516787,00 грн., №0000570402, яким зменшено суму бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку у розмірі 8718004 грн. та нарахований штраф у розмірі 4359002 грн., №0000590402, яким застосовано штраф за порушення термінів реєстрації, складання податкових накладних в розмірі 50% у сумі 94872,46 грн., №0000600402, яким застосовано штраф за порушення термінів реєстрації, складання податкових накладних в розмірі 50% у сумі 5332,37 грн. Вважає податкові повідомлення-рішення №0000580402, 0000570402, № 0000590402 від 06.02.2019 протиправними та такими, що підлягають скасуванню з огляду на те, що реальність господарських операцій між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» та його контрагентами підтверджується первинними та іншими бухгалтерськими документами.

Відповідачем через канцелярію суду у встановлені судом строки, надано відзив на позовну заяву, відповідно до якого заперечує проти позовних вимог, вважає вимоги, викладені у позовній заяві, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню та просить суд відмовити у задоволенні позову, зазначивши, що за результатами документальної позапланової невиїзною перевіркою ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» 34850038 з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку по декларації за серпень 2019 року. Перевіркою ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» встановлено порушення п. 46.5 ст. 46, п.48.1 ст. 48, п. 187.1 ст. 187, п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195, п.п. а а. 198.1, п.198.3 п. 198.5, п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, 200.4 ст. 200, п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме: порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН сума ПДВ 602,14 грн. (затримка 3 дні), сума ПДВ 53323,72 грн. (затримка 12 днів); завищення сум від`ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 8718004 грн., у т.ч. червень 2019 – 3683325 грн., серпень 2019 – 5034679 грн.; завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 1516787 грн.; порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН на дату виникнення зобов`язання на загальну суму 189744,91 грн., у т.ч. червень 2019 – 44128,25 грн., липень 2019 – 64455,58 грн., червень 2019 – 81161,08 грн. На підставі акту перевірки відповідачем 06.12.2019 року прийняті податкові повідомлення-рішення: №0000580402, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 1516787,00 грн., №0000570402, яким зменшено суму бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку у розмірі 8718004 грн. та нарахований штраф у розмірі 4359002 грн., №0000590402, яким застосовано штраф за порушення термінів реєстрації, складання податкових накладних в розмірі 50% у сумі 94872,46 грн. Враховуючи наведене представник відповідача вважає, що позовні вимоги ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» (ідентифікаційний код 34850038), зареєстрований в якості юридичної особи, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесений запис, в стані припинення не перебуває, знаходиться на податковому обліку в Бахмутській об`єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області, є платником податку на додану вартість з 18.01.2007 р. Згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.

Відповідач, Головне управління ДПС Донецької області, є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.

Головним управлінням ДПС Донецької області на підставі наказу від 09.10.2019 року № 319, відповідно до пп. 200.11 ст.200, в порядку встановленому пп. 20.1.4, пп. 20.1.9 п. 20.1 ст. 20, пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, пп. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 ( з урахуванням пункту 37 підрозділу 2 розділу ХХ), п. 78.4 ст. 78, п. 79.2 ст. 79, п.82.2 ст. 82 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» з питання достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку по декларації за серпень 2019 року (податкова декларація з податку на додану вартість від 20.09.2019 №9216255751 з урахуванням уточнюючих розрахунків від 09.10.2019 №9233287893, від 15.10.2019 №9239381214).

За наслідками зазначеної перевірки, Головним управлінням ДПС у Донецькій області складено Акт №200/05-99-04-02/34850038 від 13.11.2019 року, відповідно до висновків якого встановлено порушення позивачем податкового законодавства, а саме: п.46.5 ст. 46, п.48.1 ст.48, п.187.1 ст.187, та п.п.195.1.1 п.195.1 ст.195, пп.а) п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.10 ст.201, п.44 п.201.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України в частині:

- ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку;

- порушення граничних строків реєстрації податкових в ЄРПН, сума ПДВ 602,14 (затримка 43 дні), сума ПДВ 53323,72 грн. (затримка 12 днів);

- завищення суми від`ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку на 8718004 грн., у т.ч. червень 2019 р. – 3683325 грн., серпень 2019 р. – 5034679 грн.;

- завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21) на суму 1516787 грн.;

- порушення термінів реєстрації податкової накладної у ЄРПН на дату виникнення податкових зобов`язань на загальну суму 189744,91 грн., у т.ч. червень 2019 р. – 44128,25 грн., липень 2019 р. 64455,58 грн., серпень 2019 р. – 81161,08 грн. /том 1 а.с. 19-38/.

06 грудня 2019 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області, на підставі акта перевірки №200/05-99-04-02/34850038 від 13.11.2019, за порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» п.46.5 ст. 46, п.48.1 ст.48, п.187.1 ст.187, та п.п.195.1.1 п.195.1 ст.195, пп.а) п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.10 ст.201, п.44 п.201.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000580402, форми «В4», яким ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» завищено від`ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на суму 1516787 грн. за серпень 2019 року /том 1 а.с. 58/.

06 грудня 2019 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області, на підставі акта перевірки №200/05-99-04-02/34850038 від 13.11.2019, за порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» п.46.5 ст. 46, п.48.1 ст.48, п.187.1 ст.187, та п.п.195.1.1 п.195.1 ст.195, пп.а) п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.10 ст.201, п.44 п.201.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000570402, форми «В1», яким ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» завищено бюджетне відшкодування усього на суму 8718004 грн. та штрафні (фінансові) санкції (штраф) на суму 4359002,00 грн. за серпень-червень 2019 року /том 1 а.с. 59/.

06 грудня 2019 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000590402, форми «ПН» на підставі акта перевірки №200/05-99-04-02/34850038 від 13.11.2019 та/або за даними Єдиного реєстру податкових накладних встановлено відсутність складення та/або реєстрації протягом граничного строку передбаченого статтею 201 Податкового кодексу України податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ 189744,91 грн., застосовано штраф в розмірі 50% у сумі 94872,46 грн. /том 1 а.с. 60/.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України, податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України - для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі - Закон) первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.

З урахуванням пункту 2 статті 3 Закону фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Відповідно до пунктів 1 та 2 статті 9 Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з пунктом 2.1 та 2.4 «Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704 (далі - Положення), первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, які містять відомості про господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Первинні документи повинні мати такі обов`язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Отже, будь-які документи ( у т.ч. договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Вимога щодо реальних змін майнового стану платника податків як обов`язкова ознака господарської операції кореспондує з нормами Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів ( у т.ч. у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Відповідно до п. 198.2 ст. 198 цього Кодексу датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Згідно з п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у т.ч. інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України. Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі, коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Суд також зазначає, що відповідно до п.п. 201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, в редакції, яка діяла у період, що перевірявся, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно з п. 200.1, п. 200.2 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

Аналіз наведених норм свідчить, що господарські операції для визначення податкового кредиту мають бути фактично здійсненими та підтвердженими належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами, які відображають реальність таких операцій, та спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Таким чином, недоведеність фактичного здійснення господарської операції (нездійснення операції) позбавляє первинні документи юридичної значимості для цілей формування податкової вигоди, а покупця - права на формування цієї податкової вигоди навіть за наявності правильно оформлених за зовнішніми ознаками та формою, але недостовірних та у зв`язку з цим юридично дефектних первинних документів, та незважаючи на наявність доказів сплати вартості товарів, якщо рух коштів не забезпечений зв`язком з господарською діяльністю учасників цих операцій. При цьому, відсутність ділової мети також є підставою для відмови у наданні податкової вигоди.

Перевіряючи висновки перевірки та, як наслідок, оскаржувані податкові повідомлення-рішення, на предмет їх відповідності положенням ч.2 ст. 2 КАС України, в розрізі господарських операцій позивача та його контрагента у перевіряємому періоді, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, предметом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» є за кодом КВЕД 08.11 Добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю /том 1 а.с. 101/.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» має спеціальний дозвіл на користування надрами, виданий державною службою геології та надр України, реєстраційний номер 5901 від 27.01.2014, вид користування надрами – видобування, мета користування надрами: видобування вогнетривких та тугоплавких глин, придатних для виробництва керамічних виробів, строк дії 20 (двадцять) років (том 1 а.с. 93).

Судом встановлено, що 28.05.2008 укладений договір оренди землі № 28/05 між Очеретинською селищною радою як Орендодавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Орендарем, за умовами якого, Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку з земель промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення (запасу), яка знаходиться у межах населеного пункту Очеретино Ясинуватського району Донецької області /том 1 а.с. 94-95/.

Також, позивачем надані: план (схему) меж земельної ділянки кадастровий номер 1425555900:01:000:0041, акт перенесення в натуру (на місцевість) межі земельної ділянки ТОВ «Євромінерал» для розташування прирейкового складу глин від 28.08.2008, додаткова угода до договору оренди землі №28/05, укладеного 28.05.2008, між Очеретинської селищною радою та ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ», акт про передачу та прийом в оренду земельної ділянки в натурі від 28.05.2008, державний акт на право власності на земельну ділянку Серія ЯИ№447535, державний акт на право власності на земельну ділянку Серія ЯЖ№615790 /том 1 а.с.99-100/.

Контролюючими органами вищого рівня є Державна податкова адміністрація України - для державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які у свою чергу є контролюючими органами вищого рівня для державних податкових інспекцій (п. 55.2 ст. 55 ПК України).

Порядок оскарження рішень контролюючих органів визначений у ст. 56 ПК України, п. 56.1 якої визначає, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п. 56.2 ст. 56 ПК України).

Згідно з п. 56.18. ст. 56 ПК України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов`язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов`язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов`язань платника податків; суму грошового зобов`язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення результатів господарської діяльності або від`ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов`язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов`язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов`язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов`язання визначається центральним контролюючим органом.

Відповідно до п. п. 61.1. ст. 61 ПК України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Способи здійснення податкового контролю перелічені у ст. 62 ПК України, до них відноситься, зокрема, відповідно до п. 62.1.3. ПК України здійснення податкового контролю шляхом проведення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно до норм ст. 75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

У відповідності до ст. 86 Податкового кодексу України результати проведених перевірок оформлюються актом та шляхом прийняття податкових повідомлень-рішень у разі виявлення податковим органом заниження чи завищення податкових зобов`язань платника податків.

Щодо спірного податкового повідомлення-рішення від 06.12.2019 року № 0000580402, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість у сумі 1516787,00 грн., суд зазначає наступне.

Як зазначає позивач, в акті камеральної перевірки № 200/05-99-04-02/34850038 щодо правомірності формування від`ємного значення з податку на додану вартість не має фактів стосовно заниження або завищення податкових зобов`язань платника податків є тільки неузгоджені висновки попередніх актів перевірок.

Податковим органом під час проведення перевірки застосовані дані по деклараціям з ПДВ за липень, вересень, жовтень, листопад та грудень 2018 року та січень - серпень 2019 року, але, як зазначає позивач, спірні суми за наведені періоди є неузгодженими, отже, вони не можуть бути прийняті до уваги відповідачем як підстава для прийняття у тому числі оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 06.12.2019 року № 0000580402, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість у сумі 1516787,00 грн.

З огляду на фактичні обставини справи, суд погоджується з доводами позивача, та зазначає, що неузгодженість спірних сум за періодами, зокрема, підтверджується наступним.

За періодом жовтень 2018 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт від 15.01.2019 №37/05-99-12-02/34850038 та прийняте податкове повідомлення-рішення від 20.02.2019 № 0000201202, яким зменшено розмір бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість на 28 933,00 грн. та нарахований штраф у розмірі 14 466,50 грн. Як зазначає позивач, Акт та рішення прийняті на його підставі не оскаржувалися. Позивач сплатив штраф 14.03.2019 та відкоригував бюджетне відшкодування у декларації за травень 2019 на розраховану відповідачем суму.

За періодом листопад 2018 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт від 17.01.2019 року №26/05-99-44-03/14324054. На підставі акту перевірки було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000211202 від 20.02.2019, яким встановлено суму завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду у розмірі 180 284.33 грн. Як зазначає позивач, з висновками акту перевірки №26/05-99-12-02/34850038 та податковим повідомленням-рішенням №0000211202 позивач частково не погодився. Сума завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду у розмірі 24 583,33 грн. була оскаржена у судовому порядку (справа № 200/7855/19-а).

За період грудень 2018 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт від 15.03.2019 №257/05-99-12-02/34850038. На підставі висновків акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000481202 від 17.04.2019, № 0000501202 від 17.04.2019, № 0000511202 від 17.04.2019, № 0000491202 від 17.04.2019. Як зазначає позивач, ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» частково не погодилося з висновками акту документальної позапланової невиїзної перевірки, а прийняті на підставі акту податкові повідомлення-рішення № 0000481202 від 17.04.2019, яким встановлено суму завищення бюджетного відшкодування на 319 923 грн., та нарахований штраф в сумі 159 961,50 грн., та № 0000501202 від 17.04.2019, яким встановлено суму завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду в розмірі 50 779,00 грн. були оскаржені спочатку в адміністративному потім в судовому порядку (справа № 200/10039/19-а).

За період січень 2019 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт від 12.04.2019 № 374/05-99-12-02/34850038. На підставі висновків акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000571202 від 13.05.2019, № 0000581202 від 13.05.2019. № 0000591202 від 13.05.2019. ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» частково не погодилося із висновками акту документальної позапланової невиїзної перевірки та прийнятими на підставі зазначеного акту податковими повідомленнями-рішеннями №0000571202 від 13.05.2019, яким встановлено суму завищення бюджетного відшкодування на 36 887 грн., та нарахований штраф в сумі 18 443,50 грн. та № 0000591202 від 13.05.2019, яким встановлено суму завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду в розмірі 46 379 грн. Прийняті на підставі акту зазначеного акту податкові повідомлення-рішення №0000571202 та №0000591202 були оскаржені спочатку в адміністративному потім в судовому порядку (справа 200/11930/19-а).

За період лютий 2019 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт № 471/05-99-12-02/34850038 від 15.05.2019. На підставі висновків акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000781202 від 07.06.2019 про встановлення відсутності права на отримання бюджетного відшкодування на 102 252 грн.; № 0000791202 від 07.06.2019 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, задекларовану на рахунок платника у банку у розмірі 27 108 грн. (розмір зменшення) та штрафу 13 554 грн.; № 0000801202 від 07.06.2019 про встановлення відсутності реєстрації податкової накладної протягом граничного терміну на суму ПДВ 25 494,61 грн. та застосування штрафу - 12 747,31 грн. Прийняті на підставі акту податкові повідомлення-рішення № 0000781202. № 0000791202 та № 0000801202 були оскаржені спочатку в судовому порядку (справа №200/9906/19-а).

За період березень 2019 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт № 129/05-99-12-02/34850038 від 20.05.2019. На підставі висновків акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000891202 від 19.06.2019, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 497825,00 грн. Прийняте на підставі акту податкові повідомлення-рішення № 0000891202 було оскаржені спочатку в судовому порядку (справа №200/11929/19-а).

За період квітень 2019 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт № 153/05-99-12-02/34850038 від 18.06.2019. На підставі висновків акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0001061202 від 19.06.2019, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 497825,00 грн. Прийняте на підставі акту податкові повідомлення-рішення № 0001061202 було оскаржені спочатку в судовому порядку (справа №200/11931/19-а).

За період травень 2019 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт № 817/05-99-12-02/34850038 від 13.08.2019. На підставі висновків акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000081202 від 10.09.2019, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість на 53307,00 грн., №0000061202 від 10.09.2019, яким відмовлено в наданні бюджетного відшкодування на 4234,00 грн. Прийняте на підставі акту податкові повідомлення-рішення № 0001061202 було оскаржені спочатку в судовому порядку (справа №200/1108/20-а).

За період червень 2019 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт № 182/05-99-12-02/34850038 від 06.08.2019. На підставі висновків акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000111202 від 11.09.2019, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 66230,00 грн., № на 53307,00 грн., №0000101202 від 11.09.2019, яким відмовлено в наданні бюджетного відшкодування на 4234,00 грн. Прийняті на підставі акту податкові повідомлення-рішення №0000111202, №0000102202 було оскаржені спочатку в судовому порядку (справа №200/ 1110 /20-а).

За період липень 2019 року була проведена перевірка, за результатами якої складений акт № 8/05-99-12-02/34850038 від 09.09.2019. На підставі висновків акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001635004 від 16.10.2019, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 939437,00 грн. Прийняте на підставі акту податкові повідомлення-рішення №0000111202, №0000102202 було оскаржені спочатку в судовому порядку (справа №200/ 1684 /20-а).

Наведені вище обставини дозволяють суду зробити висновок про неузгодженість сум за зазначені періоди, отже, за таких обставин, спірне податкове повідомлення-рішення від 06.12.2019 року № 0000580402, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість у сумі 1516787,00 грн. є таким, що підлягає визнанню протиправним та скасуванню.

Щодо господарських відносин позивача з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 .

Між Позивачем, як Замовником та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , як Виконавцем, укладено Договір про надання послуг по перевезенню №25-03-3/19 від 25 березня 2019 року, копія якого наявна в матеріалах справи /том 1 а.с. 151-153/.

Відповідно до п. 1 Договору, Виконавець зобов`язується за замовленням Замовника надати послуги з перевезення розкривних порід та глини на об`єкті Замовника, розташованого по адресу: Донецька область, Костянтинівський район, 1,5 км. на захід від с. Попів Яр, а Замовник прийняти та оплатити зазначені послуги в порядку та цмовах визначених цим Договором. Види послуг: транспортування розкривних порід на відстань до 1 км; транспортування видобутої глини на відстань до 1 км. Обсяг цих фактично виконаних робіт відображається в підписаному сторонами акті приймання виконаних підрядних робіт, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Як зазначено в п.п. 2.1., 2.2 п. 2 Договору, обсяги та строки виконання послуг узгоджені Сторонами у календарному плані (Додаток №1) який є невід`ємної частини чинного Договору. Обсяги послуг можуть підлягати корегуванню. Обсяг послуг в бік як збільшення, так і зменшення, може корегуватися Замовником і узгоджуватися з Виконавцем.

Пунктом 3 зазначеного Договору визначено, що Виконавець зобов`язаний: забезпечити подання транспортних засобів в технічно справному стані в пункті навантаження; забезпечити техніку кваліфікованим персоналом, що має допуск до роботи; дотримуватися правил техніки безпеки; забезпечити (цілодобово) подання транспортних засобів не менш ніж дві одиниці; виконувати завдання в обсягах, зазначених у календарному плані або корегування до нього. Замовник зобов`язаний: утримувати навантажувальні і розвантажувальні майданчики, під`їзди до них у справному стані; забезпечити навантаження автомобілів; своєчасно і в повному обсязі оплачувати виконані роботи.

Пунктом 4 зазначено, що вартість транспортування розкривних порід на відстань до 1 км, складає 6.90 грн. без урахування ПДВ, та без урахування вартості дизельного палива. Вартість транспортування видобутої глини на відстань до 1 км складаю 7.00 грн. без урахування ПДВ та без урахування дизельного палива. Замовник здійснює заправку техніки Виконавця дизельним паливом з розрахунку норм витрати дизельного палива: транспортування розкривних порід 0.2 літрів дизельного палива на 1 м3; транспортування видобувної глини 0.15 літрів (літо), 0.2 літрів (зима) 1т. Виконавець не включає вартість робіт ціну дизельного палива.

Підпунктом 5.1. пункту 5 визначено, що здача-приймання наданих послуг проводиться до п`ятого числа місяця наступного за звітним, зі складання Актів здачі-приймання наданих послуг, Акти здачі-приймання наданих послуг складаються на підставі: акту маркшейдерського виміру складеного маркшейдерською службою Замовника.

Так, відповідно до Додатку № 1 до договору № 25-03-3/19 від 25 березня 2019 року, Календарного плану надання з транспортування глини на відстань до 1 км на об`єкті ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» в 2019 році, обсяг транспортування глини в липні 2019 року 6500 т., в серпні 11500 т.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- акт сдачі-приймання робіт (надання послуг) за договором № 25-03-3/19 від 25.03.2019, складений 31 серпня 2019 року про транспортування розкривних порід на відстань до 1 км 11160 куб. м. на суму 139008,96 грн., у т.ч. ПДВ 23168,16 грн. /том 1 а.с. 156/;

- протокол узгодження вартості послуг на серпень 2019 року /том 1 а.с. 156 зворот. бік/;

- акт сдачі-приймання робіт (надання послуг) за договором № 25-03-3/19 від 25.03.2019, складений 31 серпня 2019 року про транспортування розкривних порід на відстань до 1 км 6104 куб. м. на суму 76983,65 грн., у т.ч. ПДВ 12830,61 грн. /том 1 а.с. 159/;

- протокол узгодження вартості послуг на липень 2019 року /том 1 а.с. 159 зворот. бік/;

- довідка про обсяги гірських робіт ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» за серпень 2019 року /том 1 а.с. 160/;

- довідка про обсяги гірських робіт ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» за червень 2019 року /том 1 а.с. 161/;

- довідка про обсяги гірських робіт ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» за липень 2019 року /том 1 а.с. 162/.

На виконання умов договору позивачем були отримані податкові накладні: від 31.07.2019 № 2 на суму 76983,65 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 12830,61 грн., від 29.08.2019 №3 на суму 209000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 34833,33 грн., від 31.08.2019 №4 на суму 557438,46 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 92906,41 грн., від 31.08.2019 № 5 на суму 139008,96 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23168,16 грн. /том 1 а.с.163-165/.

Між Позивачем, як Підрядником та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , як Субпідрядником, укладено Договір про надання послуг по перевезенню №09-08-1/19 від 09 серпня 2019 року, копія якого наявна в матеріалах справи /том 1 а.с. 154-155/.

Відповідно до п.п. 1.1. п. 1 Договору, Субпідрядник зобов`язується за замовленням Підрядника надати послуги з перевезення розкривних порід та глини на об`єкті Підрядник, розташованого по адресу: Донецька область, Костянтинівський район, 1 км. на північний схід від ст. Курдюмівка, а Підрядник прийняти та оплатити зазначені послуги в порядку та умовах визначених цим Договором.

Відповідно до п.п. 2 п. 2 Договору, обсяги виконання послуг згідно з актів виконаних робіт.

Пунктом 3 Договору визначено, що Субпідрядник зобов`язаний: забезпечити подання транспортних засобів в технічно справному стані в пункті навантаження; забезпечити техніку кваліфікованим персоналом, що має допуск до роботи; дотримуватися правил техніки безпеки; забезпечити (цілодобово) подання транспортних засобів не менш ніж дві одиниці; виконувати завдання в обсягах, зазн0430ених в календарному плані або корегуваннях до нього. Підрядник зобов`язаний: утримувати навантажувальні та розвантажувальні майданчики, під`їзди до них у справному стані; своєчасно і в повному обсязі оплачувати виконані роботи.

Пунктом 4 зазначено, що вартість транспортування розкривних порід на відстань до 1 км, складає 7,16 грн. без урахування ПДВ, та без урахування вартості дизельного палива. Вартість транспортування видобутої глини на відстань до 1 км складаю 7.45 грн. без урахування ПДВ та без урахування дизельного палива. Підрядник здійснює заправку техніки Субпідрядника дизельним паливом з розрахунку норм витрати дизельного палива: транспортування розкривних порід 0.2 літрів дизельного палива на 1 м3; транспортування видобувної глини 0.15 літрів (літо), 0.2 літрів (зима) 1т. Субпідрядник не включає вартість робіт ціну дизельного палива.

Підпунктом 5.1. пункту 5 визначено, що здача-приймання наданих послуг проводиться до п`ятого числа місяця наступного за звітним, зі складання Актів здачі-приймання наданих послуг, Акти здачі-приймання наданих послуг складаються на підставі: акту маркшейдерського виміру складеного маркшейдерською службою Підрядника.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- акт сдачі-приймання робіт (надання послуг) за договором № 09-08-1/19 від 09.08.2019, складений 31 серпня 2019 року про транспортування розкривних порід на відстань до 1 км 52918 куб. м., транспортування видобутої глини на відстань до 1 км на суму 766438,46 грн., у т.ч. ПДВ 127739,74 грн. /том 1 а.с. 157/;

- протоколи узгодження вартості послуг на серпень 2019 року /том 1 а.с. 157 зворот. бік, 158/.

Щодо господарських відносин позивача з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 .

Між Позивачем, як Замовником та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 , як Виконавцем, укладено Договір №03-12-2/19 від 12 березня 2019 року, копія якого наявна в матеріалах справи /том 1 а.с. 167-169/.

Відповідно до п. 1 Договору, Виконавець зобов`язується за замовленням Замовника виконати наступні роботи на об`єкті Замовника, розташованого за адресою: Донецька область, Костянтинівський район, село Попів Яр, а Замовник прийняти та оплатити зазначені послуги в порядку та на умовах, визначених цим Договором. Види робіт: транспортування глини на відстань до 30 км.

Підпунктом 2.1. Договору встановлені обсяги та строк виконання послуг узгоджені сторонами у календарному плані (Додаток № 1), який є невід`ємною частиною чинного договору. Обсяги послуг можуть підлягати щомісячному коригуванню.

Відповідно до пункту 3 Договору Виконавець зобов`Язаний: забезпечити подання рухомого складу в технічно-справному стані в пункт навантаження; забезпечити техніку кваліфікованим персоналом, що має допуск до роботи; дотримуватися правил техніки безпеки; виконувати завдання в обсягах, зазначених в календарному плані або коригуваннях до нього.

Пунктом 4 Договору визначено, що вартість послуг, передбачених у п.п. 1.2 Договору визначається протоколом узгодження договірних цін (Додаток №2), погодженим і затвердженим сторонами, що є невід`ємною частиною даного Договору.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- протокол узгодження вартості послуг на 2019 рік;

- свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу спеціалізованого вантажного самоскиду НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ;

- акт №ОУ-0021 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на суму 363560,59 грн., у т.ч. ПДВ 60593,43 грн.;

- протокол узгодження вартості послуг на червень 2019 рік;

- рахунок-фактуру № СФ-00132 від 30.06.2019;

- товарно-транспортні накладні від 26.06.2019 №697, від 06.06.2019 №690, від 10.06.2019 №691, від 11.06.2019 №692, від 12.06.2019 №693, від 13.06.2019 №694, від 14.06.2019 №695, від 19.06.2019 №696, від 10.06.2019 №689, від 04.06.2019 №680, від 05.06.2019 №681, від 08.06.2019 №682, від 11.06.2019 №683, від 12.06.2019 №684, від 13.06.2019 №685, від 14.06.2019 №686, від 20.06.2019 №687, від 24.06.2019 №688, від 06.06.2019 №715, від 12.06.2019 №716, від 17.06.2019 №717, від 25.06.2019 №718, від 01.06.2019 №705, від 03.06.2019 №706, від 05.06.2019 №707, від 09.06.2019 №709, від 13.06.2019 №710, від 22.06.2019 №711, від 24.06.2019 №712, від 26.06.2019 №713, від 30.06.2019 №714, від 08.06.2019 №708, від 05.06.2019 №719, від 09.06.2019 №720, від 14.06.2019 №721, від 23.06.2019 №722, від 25.06.2019 №723, від 27.06.2019 №724, від 30.06.2019 №725, від 05.06.2019 №698, від 13.06.2019 №699, від 14.06.2019 №700, від 20.06.2019 №701, від 22.06.2019 №702, від 24.06.2019 №703, від 26.06.2019 №704; від 17.07.2019 №714; від 30.07.2019 №715; від 30.07.2019 №737; від 02.07.2019 №716; від 30.07.2019 №736; від 07.07.2019 №717; від 15.07.2019 №735; від 16.07.2019 №718; від 11.07.2019 №734; від 21.07.2019 №719; від 06.07.2019 №733; від 23.07.2019 №720; від 30.07.2019 №732; від 30.07.2019 №721; від 30.07.2019 №731; від 17.07.2019 №722; від 29.07.2019 №730; від 21.07.2019 №723; від 07.07.2019 №729; від 29.07.2019 №724; від 06.07.2019 №728; від 30.07.2019 №725; від 05.07.2019 №727; від 01.07.2019 №726; від 02.07.2019 №712; від 15.07.2019 №713; від 01.07.2019 №711; від 07.08.2019 №901; від 08.08.2019 №902; від 15.08.2019 №903; від 22.08.2019 №904; від 24.08.2019 №905; від 26.08.2019 №906; від 30.08.2019 №907; від 02.08.2019 №908; від 06.08.2019 №909; від 07.08.2019 №910; від 22.08.2019 №911; від 23.08.2019 №912; від 24.08.2019 №913; від 31.08.2019 №914; від 02.08.2019 №915; від 01.08.2019 №9165; від 06.08.2019 №917; від 07.08.2019 №918; від 08.08.2019 №919; від 18.08.2019 №920; від 24.08.2019 №921; від 26.08.2019 №922; від 01.08.2019 №923; від 31.08.2019 №923/1; від 29.08.2019 №924; від 02.08.2019 №924/1; від 30.08.2019 №925; від 07.08.2019 №925/1, від 21.08.2019 № 926, від 22.08.2019 №927, від 25.08.2019 №928, 27.08.2019 № 929, від 28.08.2019 №930, від 07.08.2019 №931, від 10.08.2019 №932, від 11.08.2019 №933, від 16.08.2019 №934, від 19.08.2019 №935, від 22.08.2019 №936, від 23.08.2019 №937, від 24.08.2019 №938, від 29.08.2019 №939, від 07.08.2019 №940, від 08.08.2019 №941;

- акт № ОУ-0029 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на суму 143881,30 грн., у т.ч. ПДВ 23980,22 грн.;

- протокол узгодження вартості послуг на липень 2019 року;

- акт № ОУ-0034 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на суму 385857,29 грн., у т.ч. ПДВ 64309,55 грн.;

- протокол узгодження вартості на серпень 2019 року /том 1 а.с. 170- 250, том 2 а.с. 1-8/.

На виконання умов договору позивачем були отримані податкові накладні від 30.06.2019 року № 29 на суму 363560,59 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 60593,43 грн., від 31.07.2019 року №31 на суму 143881,30 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23980,22 грн., від 31.08.2019 року № 18 на суму 385857,29 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 64309,55 грн. /том 2 а.с.9-10/.

12 березня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Замовником та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 як Виконавцем укладено договір №03-12-1/19, копія якого наявна в матеріалах справи /том 2 а.с. 13-15/.

Відповідно до п. 1 Договору, Виконавець зобов`язується за замовленням Замовника виконати наступні роботи на об`єкті Замовника, розташованого за адресою: Донецька область, Костянтинівський район, село Попів Яр, а Замовник прийняти та оплатити зазначені послуги в порядку та на умовах, визначених цим Договором. Види робіт: транспортування глини на відстань до 30 км.

Підпунктом 2.1. Договору встановлені обсяги та строк виконання послуг узгоджені сторонами у календарному плані (Додаток № 1), який є невід`ємною частиною чинного договору. Обсяги послуг можуть підлягати щомісячному коригуванню.

Відповідно до пункту 3 Договору Виконавець зобов`язаний: забезпечити подання рухомого складу в технічно-справному стані в пункт навантаження; забезпечити техніку кваліфікованим персоналом, що має допуск до роботи; дотримуватися правил техніки безпеки; виконувати завдання в обсягах, зазначених в календарному плані або коригуваннях до нього.

Пунктом 4 Договору визначено, що вартість послуг, передбачених у п.п. 1.2 Договору визначається протоколом узгодження договірних цін (Додаток №2), погодженим і затвердженим сторонами, що є невід`ємною частиною даного Договору.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- акт №ОУ-0000030 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на суму 7999,97 грн., у т.ч. ПДВ 1333,33 грн.;

- товарно-транспортну накладну від 28.08.2019 №1025;

- акт №ОУ-0000028 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на суму 924387,59 грн., у т.ч. ПДВ 154064,60 грн.;

- протоколом узгодження вартості послуг на серпень 2019 року;

- товарно-транспортні накладні: від 11.08.2019 року №978, від 14.08.2019 №979, від 15.08.2019 №980, 18.08.2019 №981, від 20.08.2019 № 982, від 21.08.2019 №983, від 24.08.2019 №984, від 25.08.2019 №985, від 26.08.2019 №986, від 28.08.2019 №987, від 29.08.2019 №988, від 27.08.2019 №989, від 03.08.2019 №990, від 06.08.2019 №991, від 08.08.2019 №992, 09.08.2019 №993, від 10.08.2019 №994, від 12.08.2019 №995, від 13.08.2019 №996, від 14.08.2019 №997, від 20.08.2019 №998, від 27.08.2019 №1000, від 28.08.2019 №1001, від 03.08.2019 №1002, від 25.08.2019 №1002, від 08.08.2019 №1003, від 09.08.2019 №1004, від 10.08.2019 №1005, від 11.08.2019 №1006, від 20.08.2019 №1007, від 22.08.2019 №1008, від 23.08.2019 №1009, від 24.08.2019 №1010, від 25.08.2019 №1011, від 26.08.2019 №1012, від 27.08.2019 №1013, від 28.08.2019 №1014, від 29.08.2019 №1015, від 30.08.2019 №1016, від 31.08.2019 №1017, від 15.08.2019 №1018, від 18.08.2019 №1019, від 31.08.2019 №973а, від 10.08.2019 №1003, від 31.08.2019 №973, від 07.08.2019 №924, від 30.08.2019 №972, від 08.08.2019 №925, від 29.08.2019 №971, від 20.08.2019 №926, від 28.08.2019 №970, від 21.08.2019 №927, від 27.08.2019 №969, від 26.08.2019 №928, від 26.08.2019 №968, від 24.08.2019 №929, від 25.08.2019 №967, від 30.08.2019 №930, від 23.08.2019 №966, від 02.08.2019 №931, від 21.08.2019 №965, від 07.08.2019 №932, від 20.08.2019 №964, від 08.08.2019 №933, від 10.08.2019 №963, від 10.08.2019 №934, від 08.08.2019 №962, від 11.08.2019 №935, від 07.08.2019 №961, від 15.08.2019 №936, від 06.08.2019 №960, від 18.08.2019 №937, від 22.08.2019 №959, від 22.08.2019 №938, від 30.08.2019 №958, від 24.08.2019 №939, від 29.08.2019 №957, від 30.08.2019 №940, від 27.08.2019 №956, від 02.08.2019 №941, від 25.08.2019 №955, від 06.08.2019 №942, від 22.08.2019 №954, від 07.08.2019 №943, від 20.08.2019 №953, від 08.08.2019 №944, від 19.08.2019 №952, від 10.08.2019 №945, від 16.08.2019 №951, від 24.08.2019 №946, від 12.08.2019 №950, від 28.08.2019 №947, від 11.08.2019 №949, від 09.08.2019 №948, від 23.08.2019 №999, від 03.08.2019 №974, від 06.08.2019 №975, від 07.08.2019 №976, від 09.08.2019 №977;

- акт № ОУ-0000024 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на суму 254594,04 грн., у т.ч. ПДВ 42432,34 грн.;

- протокол узгодження вартості послуг на липень 2019 рік;

- товарно-транспортні накладні: від 11.07.2019 №860, від 01.07.2019 №830, від 01.07.2019 №859, від 02.07.2019 №831, від 30.07.2019 №858, від 11.07.2019 №832, від 11.07.2019 №8657, від 15.07.2019 №833, від 07.07.2019 №856, від 17.07.2019 №834, від 06.07.2019 №855, від 30.07.2019 №835, від 05.07.2019 №854, від 30.07.2019 №835, від 05.07.2019 №854, від 06.07.2019 №836, від 02.07.2019 №853, від 16.07.2019 №837, від 29.07.2019 №852, від 30.07.2019 №838, від 01.07.2019 №846, від 30.07.2019 №838, від 16.07.2019 №839, від 06.07.2019 №848, від 01.07.2019 №840, від 07.07.2019 №849, від 17.07.2019 №841, від 11.07.2019 №850, від 30.07.2019 №842, від 21.07.2019 №851, від 07.07.2019 №843, від 30.07.2019 №845, від 29.07.2019 №844;

- акт № ОУ-0000019 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на суму 1540242,02 грн., у т.ч. ПДВ 256707,00 грн.;

- протокол узгодження вартості послуг на червень 2019 року;

- рахунок-фактуру № СФ-0000022 від 30.06.2019 на суму 1540242,02 грн., у т.ч. ПДВ 256707,00 грн.;

- товарно-транспортні накладні: від 05.06.2019 №392, від 06.06.2019 №726, від 01.06.2019 №689, від 02.06.2019 №690, від 04.06.2019 №691, від 25.06.2019 №687, від 26.06.2019 №688, від 27.06.2019 №687, від 24.06.2019 №686, від 29.06.2019 №688, від 15.06.2019 №732, від 25.06.2019 №733, від 26.06.2019 №734, від 27.06.2019 №735, від 29.06.2019 №736, від 30.06.2019 №737, від 24.06.2019 №665, від 25.06.2019 №666, від 26.06.2019 №667, від 27.06.2019 №668, від 29.06.2019 №669, від 30.06.2019 №703, від 29.06.2019 №702, від 26.06.2019 №701, від 24.06.2019 №700, від 15.06.2019 №699, від 14.06.2019 №698, від 13.06.2019 №697, від 12.06.2019 №696, від 11.06.2019 №695, від 10.06.2019 №694, від 06.06.2019 №693, від 02.06.2019 №670, від 03.06.2019 №671, від 04.06.2019 №672, від 05.06.2019 №673, від 06.06.2019 №674, від 07.06.2019 №675, від 10.06.2019 №676, від 11.06.2019 №677, від 12.06.2019 №678, від 13.06.2019 №679, від 14.06.2019 №680, від 17.06.2019 №681, від 18.06.2019 №682, від 30.06.2019 №649, від 26.06.2019 №648, від 25.06.2019 №647, від 24.06.2019 №646, від 21.06.2019 №645, від 20.06.2019 №644, від 19.06.2019 №643, від 18.06.2019 №642, від 17.06.2019 №641, від 15.06.2019 №640, від 01.06.2019 №601, від 02.06.2019 №602, від 03.06.2019 №603, від 04.06.2019 №604, від 05.06.2019 №605, від 06.06.2019 №606, від 07.06.2019 №607, від 08.06.2019 №608, від 09.06.2019 №609, від 10.06.2019 №610, від 11.06.2019 №611, від 12.06.2019 №612, від 13.06.2019 №613, від 14.06.2019 №614, від 15.06.2019 №615, від 17.06.2019 №616, від 18.06.2019 №617, від 19.06.2019 №618, від 20.06.2019 №619, від 21.06.2019 №620, від 22.06.2019 №621, від 24.06.2019 №622, від 25.06.2019 №623, від 26.06.2019 №624, від 27.06.2019 №625, від 23.06.2019 №731, від 15.06.2019 №730, від 14.06.2019 №729, від 13.06.2019 №728, від 06.06.2019 №726, від 11.06.2019 №727, від 02.06.2019 №650, від 03.06.2019 №651, від 05.06.2019 №652, від 06.06.2019 №653, від 07.06.2019 №654, від 10.06.2019 №655, від 11.06.2019 №656, від 12.06.2019 №657, від 13.06.2019 №658, від 14.06.2019 №659, від 17.06.2019 №660, від 18.06.2019 №661, від 19.06.2019 №662, від 20.06.2019 №663, від 21.06.2019 №664, від 19.06.2019 №683, від 20.06.2019 №684, від 30.06.2019 №725, від 29.06.2019 №724, від 27.06.2019 №723, від 26.06.2019 №722, від 25.06.2019 №721, від 24.06.2019 №720, від 21.06.2019 №719, від 20.06.2019 №718, від 19.06.2019 №717, від 18.06.2019 №716, від 17.06.2019 №715, від 15.06.2019 №714, від 14.06.2019 №713, від 13.06.2019 №712, від 12.06.2019 №711, від 11.06.2019 №710, від 10.06.2019 №709, від 07.06.2019 №708, від 06.06.2019 №707, від 05.06.2019 №706, від 04.06.2019 №705, від 03.06.2019 №704, від 14.06.2019 №639, від 13.06.2019 №638, від 12.06.2019 №637, від 11.06.2019 №636, від 10.06.2019 №635, від 09.06.2019 №634, від 08.06.2019 №633, від 07.06.2019 №632, від 06.06.2019 №631, від 05.06.2019 №630, від 04.06.2019 №629, від 03.06.2019 №628, від 02.06.2019 №627, від 01.06.2019 №626 /том 2 а.с. 22-231/.

На виконання умов договору позивачем були отримані податкові накладні: від 31.08.2019 № 6 на суму 7999,97 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 1333,33 грн., від 31.08.2019 №3 на суму 924387,59 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 154064,60 грн., 30.06.2019 №3 на суму 1540242,02 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 256707,00 грн., від 31.07.2019 № 2 на суму 254594,04 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 42432,34 грн. /том 2 а.с. 22-231/.

01 січня 2019 року між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 як Орендатором та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 як Орендодавцем укладено договір №4, копія якого наявна в матеріалах справи /том 2 а.с.17/.

Відповідно до пункту 1 Договору Орендодавець передає в тимчасове користування Орендарю автомобілі, що належать Орендодавцю на праві приватної власності: Фотон НОМЕР_4 ; Фотон НОМЕР_5 ; Фотон НОМЕР_6 , Фотон НОМЕР_7 . Вартість автомобілів встановлюється в розмірі 9000000,00 грн.

Пунктом 2 Договору визначено, що Орендодавець надає в справному стані по акту прийому-передачі, який є невід`ємною частиною цього Договору. Орендар зобов`язується по закінченню строку дії договору повернути автомобілі в стані, відповідному, відображеним в акті прийому-передачі автомобілів з урахуванням нормального зносу. Орендатор проводить текучий ремонт автомобілів за свій рахунок. При використанні стороні зобов`язані передати в автомобілі в справному стані. При прийомі-передачі автомобілів сторони перевіряють їх технічний стан, обумовлюють наявні несправності з подальшим їх усуненням відповідно до розділу 5 цього договору.

На виконання умов договору контрагентом надано: акт прийому-передачі автомобілів-самоскидів до договору оренди № 4 від 01.01.2019 року; свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу спеціалізованого вантажного самоскиду АН6655КЕ, НОМЕР_7 , НОМЕР_7 , НОМЕР_5 , НОМЕР_4 , НОМЕР_8 , /том 2 а.с. 18-21/.

На виконання умов договору позивачем були отримані податкові накладні від 31.08.2019 року № 6 на суму 7999,97 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 1333,33 грн., від 31.08.2019 року №3 на суму 924387,59 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 154064,60 грн., від 30.06.2019 року № 3 на суму 1540242,02 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 256707,00 грн., від 31.07.2019 № 2 на суму 254594,04 грн., у т.ч. ПДВ 42432,34 /том 2 а.с. 232-233/.

Щодо господарських відносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю «Термінал».

09 лютого 2015 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Термінал» як Постачальником та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Покупцем укладено договір поставки №ДП090215/1, копія якого наявна в матеріалах справи /том 2 а.с. 236-237/.

Відповідно до пункту 1 Договору Постачальник зобов`язується передати в узгоджені строки, а Покупець прийняти і оплатити товар на умовах, викладених в Договорі, нафтопродукти, що іменуються далі по тексту "Товар", асортимент, кількість і ціна яких вказуються в Специфікаціях до цього договору. Загальна вартість нафтопродуктів, що поставляються за даною угодою, визначається як сума вартості усіх постачань, що відображена у відповідних Специфікаціях і супровідних документах.

Пунктом 2 Договору визначено, що якість нафтопродуктів, що поставляються, повинна відповідати діючим ДСТУ і у випадках, передбачених чинним законодавством, супроводжуватися паспортами якості і/або сертифікатами відповідності заводу-виготівника. Покупець має право пред`явити претензію за якістю поставленого нафтопродукту тільки у тому випадку, якщо факт невідповідності якості нафтопродукту підтверджений актом про відбір проб і актом незалежної акредитованої лабораторії про невідповідність нафтопродукту технічним умовам (виклик представника Постачальника є обов`язковим). термін придатності товару не обмежений. Товар має бути вивантажений а авто або вагоноцистерни так, щоб не допустити втрат під час транспортування товару до прийняття його Покупцем.

Відповідно до п.п. 3.1. п. 3 Договору товар поставляється погодженими партіями. Під партією в цьому договорі розуміється кількість Товару, погоджених сторонами у відповідній Специфікації і вказаних в супровідних документах (витратних накладних, актах прийому-передачі).

01 січня 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Термінал» та Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» уклали Додаткову угоду № 1 до Договору №ДП090215/1 від 09.02.2015 /том 2 а.с. 233/.

02 січня 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Термінал» та Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» уклали Додаткову угоду № 2 до Договору №ДП090215/1 від 09.02.2015 /том 2 а.с.234/.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- видаткову накладну №оРН-0603/01 від 03.06.2019 на суму 415245,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 69207,50 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 03.06.2019 Серія 01 АААА№418136;

- паспорт № НОМЕР_9 на топливо дизельне ЄВРО, літнє, сорта С, екологічного класу К5 (ДТ-Л-К5);

- видаткову накладну №оРН-0611/02 від 11.06.2019 на суму 704630,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 11738,33 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 11.06.2019 Серія 01 АААА№418130;

- видаткову накладну №оРН-0621/01 від 21.06.2019 на суму 385776,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 64296,00 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 21.06.2019 Серія 01 АААА№418137;

- видаткову накладну №оРН-0627/01 від 27.06.2019 на суму 453530,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 75588,33 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 27.06.2019 Серія 01 АААА№418138;

- видаткову накладну №оРН-0717/01 від 17.06.2019 на суму 303100,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 50516,67 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 17.06.2019 Серія 01 АААА№418140;

- видаткову накладну №оРН-0802/01 від 02.08.2019 на суму 455620,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 75936,67 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 02.08.2019 Серія 01 АААА№418141;

- видаткову накладну №оРН-0802/05 від 02.08.2019 на суму 117720,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 19620,00 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 02.08.2019 Серія 01 АААА№418142;

- видаткову накладну №оРН-0812/01 від 12.08.2019 на суму 514800,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 85800,00 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 12.08.2019 Серія 01 АААА№418144;

- видаткову накладну №оРН-0816/02 від 16.08.2019 на суму 148035,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 24672,00 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 16.08.2019 Серія 01 АААА№418145;

- видаткову накладну №оРН-0822/01 від 22.08.2019 на суму 514080,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 85680,00 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 22.08.2019 Серія 01 АААА№418146;

- видаткову накладну №оРН-0830/02 від 30.08.2019 на суму 292600,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 48766,67 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 30.08.2019 Серія 01 АААА№418148;

- видаткову накладну №оРН-0830/01 від 30.08.2019 на суму 146300,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 24383,33 грн.;

- товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 30.08.2019 Серія 01 АААА №418147 /том 2 а.с. 240-250, том 3 а.с. 1-2/.

На виконання умов договору позивачем були отримані податкові накладні від 20.06.2019 № 242 на суму 321480,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 64296,00 грн., від 26.06.2019 № 326 на суму 378845,83 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 75769,17 грн., від 11.06.2019 № 121 на суму 704630,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 117438,33 грн., від 17.07.2019 № 316 на суму 303100,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 50516,67 грн., від 15.08.2019 № 172 на суму 148035,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 24672,50 грн., від 22.08.2019 № 279 на суму 414080,40 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 69013,40 грн., від 12.08.2019 № 137 на суму 514800,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 85800,00 грн., від 01.08.2019 № 16 на суму 872255,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 95375,83 грн., від 29.08.2019 № 364 на суму 302626,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 50437,67 грн., від 21.08.2019 № 257 на суму 100000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 16666,67 грн., від 22.08.2019 № 402 на суму 1260,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 210,00 грн. /том 3 а.с. 3-9/.

Щодо господарських відносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна».

02 червня 2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» як Постачальником та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Покупцем укладено договір № 2017-46Х поставки нафтопродуктів автомобільними партіями.

Відповідно до пункту 1 Договору постачальник зобов`язується передати нафтопродукти у власність Покупця, для використання ними у комерційних цілях, а Покупець зобов`язується прийняти та оплатити нафтопродукти, надалі «Товар» відповідно до умов Договору та Додаткових угод до нього. Поставка товару здійснюється окремими партіями. Обсяги, асортимент, терміни поставки та умови транспортування визначаються відповідним Додатковою угодою до цього Договору, погодженими сторонами і після його підписання є невід`ємною частиною цього Договору.

Пунктом 3 Договору передбачено, що постачальник зобов`язується: на підставі поданої Покупцем заявки передати у власність останнього Товар відповідно до розділу 1 цього Договору. При передачі нафтопродуктів за вимогою Покупця надає сертифікати відповідності та/або паспорт якості із зазначенням найменування нафтопродуктів. Постачальник в день відвантаження Товару власним автотранспортом (або орендованим Постачальником) зобов`язаний повідомити Покупця. Покупець зобов`язується: після подачі заявки на відвантаження Товару, протягом поточного робочого дня, але не пізніше 16.00 годин оформити додаткові угоди відповідним чином і, разом з оригіналом заявки, передати їх Постачальнику шляхом, передбаченим п. 9.5 цього Договору. В повному обсязі здійснювати оплату Товару, а також витрати, пов8язані з транспортуванням товару, якщо такі передбачені умовами поставки. На протязі 5-ти робочих днів підписувати акти звірки взаємних розрахунків.

29 грудня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 1 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 18/.

18 червня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 30 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 21/.

25 червня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 31 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 24/.

02 липня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 32 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 27/.

05 липня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 33 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 30/.

12 липня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 34 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 33/.

09 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 35 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 36/.

12 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 36 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 39/.

19 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 37 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 42/.

22 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 38 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 45/.

23 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 39 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 48/.

30 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Татнєфть-АЗС-Україна» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду № 40 до Договору № 2017-46Х від 02.06.2017 року /том 3 а.с. 51/.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- накладні на реалізацію № ТА000000863 від 18.06.2019 на загальну суму 145779,25 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 24296,54 грн.; № ТА000000899 від 25.06.2019 на загальну суму 143206,10 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23867,68 грн.; № ТА000000940 від 02.07.2019 на загальну суму 142850,62 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23808,44 грн., № ТА000000982 від 05.07.2019 на загальну суму 439632,82 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 73272,14 грн., № ТА000001031 від 12.07.2019 на загальну суму 141232,02 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23538,67 грн., №ТА000001276 від 09.08.2019 на загальну суму 140274,60 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 33379,10 грн.; №ТА000001287 від 12.08.2019 на загальну суму 130290,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 21715,00 грн.; №ТА000001362 від 19.08.2019 на загальну суму 139271,21 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23211,87 грн.; №ТА000001413 від 22.08.2019 на загальну суму 137204,28 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 22867,38 грн.; №ТА000001416 від 23.08.2019 на загальну суму 137204,28 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 22867,38 грн.; №ТА000001474 від 30.08.2019 на загальну суму 136371,06 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 22728,51 грн.;

- товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів (нафти) № ТА000000863 від 18.06.2019; №ТА000000899 від 25.06.2019; № ТА000002261 від 24.06.2019; № ТА000000940 від 02.07.2019; № ТА000000982 від 05.07.2019; № ТА000001031 від 12.07.2019; ТА000001276 від 09.08.2019; №ТА000001287 від 12.08.2019; №ТА000001362 від 19.08.2019; №ТА000001413 від 22.08.2019; №ТА000001416 від 23.08.2019; №ТА000001474 від 30.08.2019;

- рахунок-фактури № ТА000002166 від 14.06.2019;

- паспорт № 488 на топливо дизельне ДТ-Л, сорт С СТБ 1658-2015; паспорт № НОМЕР_9 на топливо дизельне ЄВРО, літнє, сорт С, екологічного класу К5 (ДТ-Л-К5) /том 3 а.с. 19-20, 22-23, 25-26, 28-29, 31-32, 34-35, 37-38, 40-41, 43-44, 46-47, 49-50/.

На виконання умов договору позивачем були отримані наступні податкові накладні: від 24.06.2019 №1918 на загальну суму 143206,10 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23867,68 грн.; від 14.06.2019 №1009 на загальну суму 145779,25 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 24296,54 грн.; від 04.07.2019 №171 на загальну суму 439632,82 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 73272,14 грн.; від 11.07.2019 №1273 на загальну суму 141232,02 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23538,67 грн.; від 01.07.2019 №47 на загальну суму 142850,62 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23808,44 грн.; від 08.08.2019 № 528 на загальну суму 140274,60 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23379,10 грн.; від 21.08.2019 №2142 на загальну суму 137204,28 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 22867,38 грн.; від 15.08.2019 №1602 на загальну суму 129286,58 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 21547,76 грн.; від 29.08.2019 на загальну суму 136371,06 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 22728,51 грн.; від 22.08.2019 №2156 на загальну суму 137204,28 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 22867,38 грн.; від 08.08.2019 №527 на загальну суму 140274,60 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 23379,10 грн.; крім того надано розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 19.08.2019 №1603 до податкової накладної від 200.07.2017 №1740 /том 3 а.с. 52- 57/.

Щодо господарських відносин позивача з CBC S.P.A..

20 червня 2018 року між Товаристом з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Принципалом та CBC S.P.A. як Агентом було укладено угоду №АА-20-06/2018, копія якого наявна в матеріалах справи /том 3 а.с. 59-60/.

Відповідно до пункту 1 угоди принципал призначає Агента в якості свого представника з продажу глини вогнетривкої (далі – продукту) на території Італії.

Пунктом 2 визначено, що Клієнт – підприємство або трейдер, що закуповує глину для потреб виробництва або подальшого перепродажу, залучене безпосередньо Агентом. Агент знайомить Принципала з Клієнтом, сприяє укладенню контракту. Агент забезпечує контакт Принципала з Клієнтом для відстеження якості Продукту, вивчення його технологічних вимог. Агент надає інформацію Принципалу про постачання Клієнту Продукту від конкурентів.

Відповідно до пункту 3 Агент докладає всіх зусиль з маркетингу продуктів і надає звітність з пошуку покупців продукту на зазначеній Території. Агент докладає всіх зусиль по впровадженню продуктів на Території, в якості компонентів для міксування з іншими видами глин. Агент передає найменування покупців на продукти Принципалу, який своєчасно пропонує продукти і укладає з покупцем угоду. За дорученням Принципала або з ініціативи Агента, однак після обов`язкового погодження з Принципалом, Агент може проводити роботу за цією Угодою на території інших країн. Принципал надає Агенту свої дослідження і розробки, а Агент проводить технічну підготовку (лабораторні тести, мікси) з метою розробки композитів та пропозиції їх кінцевим споживачам для розширення обсягів продажів і підвищення конкурентоздатності Принципала. Агент проводить роботу і повідомляє Принципалу ціни інших постачальників на умовах CIF, порт Равенна з метою відстеження конкурентоздатності на аналогічні види глини і розуміння рівня цін на ринку Італії. Агент зобов`язаний вести роботу з кінцевими споживачами, відстежувати задоволеність матеріалом, вести роботу з популяризації підприємства ТОВ «Евроминерал» і глин марок ЕС на італійському ринку для підтримки і розширення ринків збуту Принципала. При виникненні розбіжностей між Принципалом і Клієнтом за якістю або кількістю поставки продукту, Агент надає допомогу в їх врегулюванні.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- акти виконаних робіт № АА-20-06/2018-02 від 17.06.2019 агентські послуги з продажу вогнетривкої глини на території Італії на суму 7100,00 дол. США; № АА-20-06/2018-03 від 25.07.2019 агентські послуги з продажу вогнетривкої глини на території Італії на суму 5000,00 дол. США;

- рахунок–фактуру №20-06/18-02 від 28.04.2019 у кількості 7100,000 тн. на суму 298200,00 долл. США; №20-06/18-03 від 21.05.2019 у кількості 5000,000 на суму 210000,00 долл. США;

- накладну на поставку глини у кількості 7100,000 т; накладну на поставку глини у кількості 5000,000 т;

- сертифікат походження № НОМЕР_10 ; сертифікат походження № НОМЕР_11 ;

- митну декларацію № НОМЕР_12 на поставку глини вогнетривкої марки: «ЕС-2» - 7100 т навалом; митну декларацію № НОМЕР_12 на поставку глини вогнетривкої марки: «ЕС-2» - 5000 т навалом /том 3 а.с. 61-70/.

На виконання умов договору позивачем були отримані наступні податкові накладні: від 17.06.2019 №74 на загальну суму 225073,52 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 37512.25 грн., від 25.07.2019 №89 на загальну суму 153097,80 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 25516,30 грн. /том 3 а.с. 71/.

Щодо господарських відносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум транс».

08 лютого 2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум транс» як Виконавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Замовником було укладено договір №22-МНСПНТ на транспортно-експедиційне обслуговування зовнішньоторговельних вантажів, копія якого наявна в матеріалах справи / том 3 а.с. 74-77/.

Пунктом 1 вищезазначеного Договору при наявності доручень Замовника, Виконавець надає послуги на транспортно-експедиційного обслуговування (ТЕО) в ТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера» (МСПНТ) вантажів (далі - «Вантаж») - найменування і вартість послуг, обсяг вантажу - узгоджуються в Додатках, які є невід`ємною частиною цієї Угоди. «Вантаж» буде надходити в порт залізничним транспортом, з подальшою вантаженням на морське судно і відправкою на експорт. Вивіз вантажу провадиться судами, які направляються Замовником в терміни узгоджені з Виконавцем. Обробка і обслуговування суден здійснюється відповідно до Зводом звичаїв «МСПНТ». Навантаження суден здійснюється на вільному перевантажувальному комплексі Виконавця з урахуванням черговості підходу судів згідно склепіння звичаїв ТОВ «МСП Ніка-Тера».

Відповідно до підпунктів 2.1-2.3 пункту 2 Договору, з метою виконання предмета контракту Виконавець укладає договір з МСПНТ на перевалку вантажу Замовника. Представляє інтереси Замовника перед транспортними організаціями, МСПНТ або іншими портами Миколаївського регіону, митницею, органами сертифікації та іншими організаціями, які беруть участь в процесі планування, виробництва перевалки і ТЕО «Вантажу» Замовника в Україні. При необхідності, бере участь в якості представника Замовника в складанні актів, пов`язаних з вантажними операціями.

Підпунктами 3.1-3.3 пункту 3 Договору, до 10 числа поточного місяця погоджує з Виконавцем запланованого «Вантажу», і місячний графік подачі судів для вивезення наступний місяць. Забезпечувати надходження «Вантажу» в терміни і в об`ємах, відповідно планом перевезень експортних вантажів. При цьому направляти Виконавцю і електроною поштою або факсограмою про кількість вагонів, а також кількість вантажу відправлених на адресу Замовника. Замовник повинен контролювати суворе дотримання постачальниками вказівок Виконавця. Замовник зобов`язаний погодити письмово з Виконавцем план завозу, надавши заявку з відомостями про: кількість товару, завозь мого на суднову партію; кількість і терміни завезення залізничним транспортом; строк подання т / х под. завантаження (не пізніше ніж за 5 днів після закінчення завезення суднової партії).

07 липня 2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум Транс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду №2 до Договору №22-МНСПНТ від 08.02.2016 на транспортно-експедиційне обслуговування зовнішньоторговельних вантажів /том 3 а.с. 30/.

01 листопада 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум Транс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду №1 до Договору №22-МНСПНТ від 08.02.2016 на транспортно-експедиційне обслуговування зовнішньоторговельних вантажів /том 3 а.с. 30 зворот бік/.

31 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум Транс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду №3 до Договору №22-МНСПНТ від 08.02.2016 на транспортно-експедиційне обслуговування зовнішньоторговельних вантажів /том 3 а.с. 31/.

01 листопада 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум Транс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду №4 до Договору №22-МНСПНТ від 08.02.2016 на транспортно-експедиційне обслуговування зовнішньоторговельних вантажів /том 3 а.с. 31 зворот. бік/.

01 листопада 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум Транс» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду №4 до Договору №22-МНСПНТ від 08.02.2016 в /том 3 а.с. 32/.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- акт № ОУ-0000176 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 319492,32 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 53323,72 грн.; акт № ОУ-0000177 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 29346,07 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 4891,01 грн.; акт № ОУ-0000144 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 4368011,36 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 728001,89 грн.; акт № ОУ-0000149 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 4999764,85 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 833294,14 грн.; акт № ОУ-0000154 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 76997,63 грн., у т.ч. 12832,94 грн.; акт № ОУ-0000107 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 5242315,85 грн., у т.ч. 873719,31 грн.; акт № ОУ-0000124 здачі-прийняття робіт (надання послуг) на загальну суму 42425,96 грн., у т.ч. 7070,99 грн.;

- розрахунок зберігання від 29.07.2019; розрахунок зберігання б/д; розрахунок зберігання від 26.07.20194; розрахунок зберігання від 13.05.2019; розрахунок зберігання б/д;

- відомість №30084395 плати за користування вагонами; відомість №30084399 плати за користування вагонами; відомість №18084172 плати за користування вагонами; відомість №18084177 плати за користування вагонами; відомість №18084178 плати за користування вагонами; відомість №09083992 плати за користування вагонами; відомість №20084206 плати за користування вагонами; відомість №23084256 плати за користування вагонами; відомість №18084180 плати за користування вагонами; відомість №21084238 плати за користування вагонами; відомість №21084232 плати за користування вагонами; відомість №21084223 плати за користування вагонами; відомість №20084219 плати за користування вагонами; відомість №20084215 плати за користування вагонами; відомість №19084187 плати за користування вагонами;

- рахунок фактуру №СФ-0000147 від 26.07.2019 на загальну суму 4368011,36 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 728001,89 грн.; № 20-06/18-04 від 26.07.2019 на загальну суму 893250,000 долл. США; № СФ-0000152 від 29.07.2019 на загальну суму 4999764,85 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 833294,14 грн.; № 22-06/18-04 від 29.07.2019 на загальну суму 1164390,50 долл. США; №СФ-0000157 від 31.07.2019 на загальну суму 76997,63 грн., у т.ч. ПДВ 12832,94 грн.; №СФ-0000109 на загальну суму 5242315,85 грн., у т.ч. 873719,31 грн.; № СФ-0000127 від 30.06.2019 на загальну суму 42425,96 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 7070,99 грн.;

- план укладання вантажу на загальну кількість 28057,145 т глини;

- вантажний маніфест на загальну кількість 22000,000 т глини; вантажний маніфест на загальну кількість 25591,000 т глини; вантажний маніфест на загальну кількість 25000,000 т глини;

- накладну на поставку глини у загальній кількості 22000,000 т; накладну на поставку глини у кількості 25591,000 т; накладну на поставку глини у загальній кількості 25000,000 т;

- сертифікат походження № НОМЕР_13 ; сертифікат походження № НОМЕР_14 ; сертифікат походження № НОМЕР_15 ;

- остаточний план вантажу на загальну кількість 25591,000 т;

- накопичувальна відомість за користування вагонами в порту ТОВ «МСП Ника-Тера» за липень 2019 року /том 3 а.с. 88-127/.

На виконання умов договору позивачем були отримані наступні податкові накладні: від 30.06.2019 №28 на загальну суму 42425,96 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 7070,99 грн., від 13.06.2019 №10 на загальну суму 5242315,85 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 873719,31 грн., від 26.07.2019 №19 на загальну суму 4368011,36 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 728001,89 грн., від 29.07.2019 №24 на загальну суму 4999764,85 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 833294,14 грн., від 31.07.2019 №28 на загальну суму 76997,63 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 12832,94 грн.,від 31.08.2019 №21 на загальну суму 319942,32 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 53323,72 грн., від 31.08.2019 № 22 на загальну суму 29346,07 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 29346,07 грн. /том 3 а.с. 128-131/.

Крім того, судом встановлено, що 17 серпня 2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Оптимум Транс» як Виконавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Замовником було укладено Договір №22-СКО на транспортно-експедиційне обслуговування зовнішньоторговельних вантажів, копія якого наявна в матеріалах справи /том 3 а.с.83-87/.

Выдповідно до пункту 1 Договору при наявності доручень Заказника, Виконавець надає послуги з транспортно - експедиційні обслуговування (ТЗО) в ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», г. Миколаїв (СКО) вантажів (далі - «Вантаж») - найменування і вартість послуг, обьем вантажу - узгоджуються в Додатках, які є невід`ємною частиною цього Договору. «Вантаж» буде надходити в порт залізничним транспортом, з подальшою вантаженням на морське судно відправкою на експорт. Вивіз вантажу провадиться судами, які направляються Замовником в терміни, узгоджені з Виконавцем. Обробка і обслуговування суден здійснюється відповідно до Зводом звичаїв «СКО».

Щодо господарських відносин позивача з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 .

01 січня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Замовником та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 як Виконавцем було укладено договір №01/01, копія якого наявна в матеріалах справи /том 3 а.с. 133-134/.

Пунктом 1 Договору передбачено, що Виконавець зобов`язується за замовленням Замовника виконати наступні роботи на об`єкті Замовника, розташованого за адресою: Донецька область, Костянтинівський район, село Попів ЯР, а Замовник прийняти та оплатити зазначені послуги в порядку та на умовах визначених цим Договором. Види робіт: транспортування глини на відстань до 30 км.

Як зазначено в п.п. 2.1., 2.2 п. 2 Договору, обсяги та строки виконання послуг узгоджені Сторонами у календарному плані (Додаток №1) який є невід`ємної частини чинного Договору. Обсяги послуг можуть підлягати корегуванню. Обсяг послуг в бік як збільшення, так і зменшення, може корегуватися Замовником і узгоджуватися з Виконавцем.

Пунктом 3 зазначеного Договору визначено, що Виконавець зобов`язаний: забезпечити подання рухомого складу в технічно справному стані в пункті навантаження; забезпечити техніку кваліфікованим персоналом, що має допуск до роботи; дотримуватися правил техніки безпеки; виконувати завдання в обсягах, зазначених у календарному плані або корегування до нього. Замовник зобов`язаний: утримувати навантажувальні і розвантажувальні майданчики, під`їзди до них у справному стані; забезпечити навантаження автомобілів; своєчасно і в повному обсязі оплачувати виконані роботи.

Пунктом 4 зазначено, що вартість послуг, передбачених у п.п. 1.2. даного договору, визначаються протоколом узгодження договірних цін (Додаток №2), погодженим і затвердженим Сторонами, що є невід`ємною частиною даного Договору.

Підпунктом 5.1. пункту 5 визначено, що обсяг перевезеної глини щодобово підраховується відділом Замовника, за участю уповноваженого представника Виконавця, шляхом зважування кожного транспорту. До третього числа наступного місяця відділом Замовника складається Акт підрахунку виконаних робіт передається Виконавцю.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- протокол узгодження вартості робіт на 2019 рік;

- календарний план надання послуг з транспортування глини на відстань до 30 км. В 2019 році;

- акти надання послуг: № 60 від 30.06.2019 на загальну суму 632694,82 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 105449,14 грн.; № 66 від 26.07.2019 на загальну суму 188907,98 грн., у т.ч. ПДВ 31484,66 грн.; №69 від 31.07.2019 на загальну суму 44016,87 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 7336,15 грн.; №81 від 31.08.2019 на загальну суму 1194331,29 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 199055,22 грн.;

- протокол узгодження вартості послуг на червень 2019 року; протокол узгодження вартості послуг на липень 2019 року; протокол узгодження вартості послуг на серпень 2019 року;

- рахунок № 49 від 30.06.2019 на загальну суму 476565,30 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 79427,55 грн.;

- перелік забруднюючих речовин, що викидаються до атмосферного повітря;

- товарно-транспортні накладні № 1 від 01.06.2019; № 2 від 02.06.2019; № 3 від 03.06.2019; № 4 від 04.06.2019; № 5 від 04.06.2019; №6 від 05.06.2019; № 7 від 05.06.2019; № 8 від 05.06.2019; № 9 від 06.06.2019; № 10 від 06.06.2019; №11 від 06.06.2019; № 12 від 08.06.2019; № 13 від 09.06.2019; №14 від 10.06.2019; №15 від 11.06.2019; №16 від 11.06.2019; № 17 від 12.06.2019; №18 від 12.06.2019; №19 від 13.06.2019; №20 від 13.06.2019; №21 від 14.06.2019; №22 від 14.06.2019; №23 від 15.06.2019; №24 від 15.06.2019; №25 від 17.06.2019; №26 від 17.06.2019; №27 від 22.06.2019; №28 від 23.06.2019; №29 від 24.06.2019; №30 від 24.06.2019; №31 від 25.06.2019; №32 від 25.06.2019; №33 від 26.06.2019; №34 від 27.06.2019; №35 від 29.06.2019; №36 від 29.06.2019; №37 від 30.06.2019; №38 від 30.06.2019; № 1 від 01.07.2019; № 2 від 01.07.2019; № 3 від 02.07.2019; № 4 від 05.07.2019; № 5 від 06.07.2019; № 6 від 06.07.2019; № 9 від 07.07.2019; № 8 від 07.07.2019; № 7 від 07.07.2019; № 10 від 11.07.2019; № 11 від 11.07.2019; № 12 від 11.07.2019; №16 від 30.07.2019; № 15 від 30.07.2019, № 14 від 29.07.2019, № 13 від 29.07.2019, №6 від 03.08.2019, № 21 від 10.08.2019, № 48 від 21.08.2019, № 20 від 10.08.2019, № 63 від 26.08.2019, № 31 від 14.08.2019, № 43 від 19.08.2019, № 32 від 14.08.2019, № 39 від 18.08.2019, № 29 від 13.08.2019, № 40 від 18.08.2019, № 35 від 15.08.2019, № 30 від 13.08.2019, № 56 від 24.08.2019, № 51 від 22.08.2019, № 46 від 20.08.2019, № 29 від 29.08.2019, № 65 від 27.08.2019, № 59 від 25.08.2019, № 52 від 23.08.2019, № 47 від 21.08.2019, № 42 від 19.08.2019, № 75 від 31.08.2019, № 74 від 30.08.2019, № 69 від 28.08.2019, № 7 від 03.08.2019, № 8 від 03.08.2019, № 5 від 03.08.2019, № 4 від 02.08.2019, № 24 від 11.08.2019, № 23 від 11.08.2019, № 18 від 09.08.2019, № 14 від 07.08.2019, № 57 від 24.08.2019, № 64 від 27.08.2019, № 12 від 07.08.2019, № 17 від 09.08.2019, № 27 від 13.08.2019, № 49 від 22.08.2019, № 58 від 25.08.2019, № 54 від 24.08.2019, № 61 від 26.08.2019, № 67 від 28.08.2019, № 2 від 02.08.2019, № 1 від 01.08.2019, № 9 від 06.08.2019, № 15 від 08.08.2019, № 19 від 10.08.2019, № 41 від 19.08.2019, № 68 від 28.08.2019, № 70 від 29.08.2019, № 22 від 11.08.2019, № 28 від 13.08.2019, № 34 від 15.08.2019, № 38 від 18.08.2019, № 45 від 20.08.2019, № 50 від 22.08.2019, № 55 від 24.08.2019, № 62 від 26.08.2019, № 25 від 12.08.2019, № 12 від 07.08.2019, № 36 від 16.08.2019, № 73 від 30.08.2019, № 10 від 06.08.2019, № 26 від 12.08.2019, № 33 від 14.08.2019, № 37 від 16.08.2019, № 43 від 19.08.2019, № 11 від 06.08.2019, № 16 від 08.08.2019, № 53 від 23.08.2019, № 60 від 25.08.2019, № 66 від 27.08.2019, № 72 від 29.08.2019, № 76 від 31.08.2019, № 3 від 02.08.2019 /том 3 а.с. 135-224/.

На виконання умов договору позивачем були отримані наступні податкові накладні: від 30.06.2019 №76 на загальну суму 476565,29 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 79427,55 грн., від 08.07.2019 №84 на загальну суму 220500,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 36750,00 грн., від 31.07.2019 № 99 на загальну суму 12424,85 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 2070,81 грн., від 27.08.2019 № 111 на загальну суму 210000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 35000,00 грн., від 29.08.2019 № 113 на загальну суму 104500,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 17416,67 грн., від 31.08.2019 № 114 на загальну суму 879831,29 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 146638,55 грн., розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 30.06.2019 № 79 до податкової накладної від 17.05.2019 № 58, /том 3 а.с. 225-228/.

Щодо господарських відносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРС БІЗНЕС ГРУП».

15 лютого 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРС БІЗНЕС ГРУП» як Експедитором та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Клієнтом було укладено договір №1600/63 про надання транспортно-експедиторських послуг, копія якого наявна в матеріалах справи /том. 3 а.с. 232-235/.

Відповідно до пункту 1 договору, даний договір регулює взаємовідносини сторін, що виникають при організації перевезень вантажів в залізничному рухомому складі й пов`язаних з цим послугах, та здійсненню розрахунків за надані послуги. Експедитор на підставі заявок Клієнта за його рахунок та за винагороду (плату) надає послуги, пов`язані з організацією перевезення вантажів в межах України, експортно-імпортних та транзитних вантажів по залізницям країн СНД, Балтії та інших країн з наданням експедиторського сервісу шляхом укладання договорів з підприємствами,вповноваженими здійснювати перевезення вантажів,підприємствами – власниками (балансоутримувачами) залізничного рухомого складу, власниками(операторами) вагонів, іншими юридичними особами, а Клієнт сплачує й приймає надані Експедитором послуги на умовах даного договору.

Згідно з підпунктом 2.1 договору, сторони зобов`язані виконувати всі умови даного Договору та мають право на взаємне отримання інформації, необхідної для виконання ними своїх обов`язків за цим Договором.

Підпунктами 2.2.1-2.2.6 пункту 2 договору передбачено, що пред`являти або організовувати пред`явлення замовлення на перевезення відповідно до Правил планування перевезень вантажів через АС «Месплан». Не пізніше ніж за 10 діб до плануємої дати відправки вантажу надавати заявки на надання транспортно-експедиторських послуг з організації перевезень експортно – імпортних та транзитних вантажів по залізницям країн СНД, Балтії та інших держав. За 3 доби до дати навантаження проставляти електронну заявку на подачу вантажних вагонів відповідно до місячного плану перевезень. До початку здійснення перевезень узгоджувати з Експедитором зміни в планах перевезення. Приймати вагони, які подані за заявкою Клієнта. Відмова від прийняття вагонів допускається лише у випадках, якщо виключається можливість використання вагонів під перевезення вантажу внаслідок їх технічної або комерційної непридатності. Непридатність вагонів в комерційному та/або технічному відношенні повинна підтверджуватись актами ВУ-23, ВУ-25, ВУ-26 та актом ГУ-23, оформленими згідно вимог Статуту залізниць України та Правил перевезень вантажів. Використовувати надані вагони для перевезення вантажів відповідно узгодженим планам перевезень, заявкам та умовам Договору.

Відповідно до підпункту 3.1 пункту 3 Договору клієнт для організації перевезень вантажів і пов`язаних з цим послуг та для відшкодування витрат Експедитора здійснює авансові платежі. Авансові платежі мають бути здійснені до початку кожного місяця здійснення перевезень. Авансові платежі здійснюються на вартість перевезень, інших послуг та витрат Експедитора, що плануються впродовж кожного місяця надання послуг. За згодою Експедитора можлива оплата послуг (їхньої частини) з організації перевезень вантажів за фактом виконання впродовж 3-х календарних днів з моменту надання рахунку Експедитором. Розрахунки здійснюються грошовими коштами.

10 травня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРС БІЗНЕС ГРУП» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду б/н до Договору № 1600/63 від 15.02.2018 року /том 3 а.с. 236/.

20 червня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРС БІЗНЕС ГРУП» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду б/н до Договору № 1600/63 від 15.02.2018 року /том 3 а.с. 237/.

20 червня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРС БІЗНЕС ГРУП» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду б/н до Договору № 1600/63 від 15.02.2018 року /том 3 а.с. 238/.

01 серпня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НОРС БІЗНЕС ГРУП» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» було укладено додаткову угоду б/н до Договору № 1600/63 від 15.02.2018 року /том 3 а.с. 239/.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- заявку на червень 2019 року від 29.05.2019 б/н про забезпечення перевезення глини у червні в вагонах ЦТЛ АТ «Укрзалізниця» зі ст. Очеретине, заявку на липень 2019 року від 26.06.2019 б/н про забезпечення перевезення глини у липні в вагонах ЦТЛ АТ «Укрзалізниця» зі ст. Очеретине, заявку на серпень 2019 року від 30.07.2019 б/н про забезпечення перевезення глини у серпні в вагонах ЦТЛ АТ «Укрзалізниця» зі ст. Очеретине;

- акти надання послуг: №117 від 30.06.2019 на загальну суму 12594472,85 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 2099078,81 грн., №130 від 05.07.2019 на загальну суму 786490,68 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 131081,78 грн., №133 від 09.07.2019 на загальну суму 3278942,13 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 546490,36 грн., №148 від 31.07.2019 на загальну суму 330946,03 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 55157,67 грн., №188 від 31.08.2019 на загальну суму 6750448,92 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 1125074,82 грн., №189 від 31.08.2019 на загальну суму 235865,10 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 39315,85 грн.;

- звіт до Акту наданих послуг з організації перевезень вантажів № 117 від 30.06.2019 до договору №1600/63 від 15.02.2018, звіт до Акту наданих послуг з організації перевезень вантажів № 130 від 05.07.2019 до договору №1600/63 від 15.02.2018, звіт до Акту наданих послуг з організації перевезень вантажів № 133 від 09.07.2019 до договору №1600/63 від 15.02.2018, звіт до Акту наданих послуг з організації перевезень вантажів № 148 від 31.07.2019 до договору №1600/63 від 15.02.2018, звіт до Акту наданих послуг з організації перевезень вантажів № 188 від 31.08.2019 до договору №1600/63 від 15.02.2018, звіт до Акту наданих послуг з організації перевезень вантажів № 189 від 31.08.2019 до договору №1600/63 від 15.02.2018;

- накладну від 10.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 628000,000 т; накладну від 10.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 717000,000 т; накладну від 10.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 140000,000 т; накладну від 11.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 559000,000 т; накладну від 11.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 195000,000 т; накладну від 11.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 764000,000 т; накладну від 11.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 325000,000 т; накладну від 13.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 457000,000 т; накладну від 13.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1482000,000 т; накладну від 27.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1461500,000 т; накладну від 28.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 211000,000 т; накладну від 28.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1174000,000 т; накладну від 28.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1367000,000 т; накладну від 29.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 586000,000 т; накладну від 11.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 559000,000 т; накладну від 29.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 783000,000 т; накладну від 29.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1368000,000 т; накладну від 30.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 458000,000 т; накладну від 30.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 65000,000 т; накладну від 11.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 559000,000 т; накладну від 10.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 139000,000 т; накладну від 17.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 276000,000 т; накладну від 15.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1462000,000 т; накладну від 15.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 522000,000 т; накладну від 15.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 210000,000 т; накладну від 17.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 71000,000 т; накладну від 16.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 70500,000 т; накладну від 12.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1455500,000 т; накладну від 18.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 782000,000 т; накладну від 20.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 140500,000 т; накладну від 20.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1248000,000 т; накладну від 22.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 456000,000 т; накладну від 22.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 833500,000 т; накладну від 22.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 493000,000 т; накладну від 22.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 130000,000 т; накладну від 21.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 139000,000 т; накладну від 21.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1333000,000 т; накладну від 23.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 415000,000 т; накладну від 22.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 456000,000 т; накладну від 24.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1370000,000 т; накладну від 24.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 523000,000 т; накладну від 25.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 325000,000 т; накладну від 26.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1042000,000 т; накладну від 01.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 196000,000 т; накладну від 01.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1053000,000 т; накладну від 03.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1305000,000 т; накладну від 02.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1369000,000 т; накладну від 06.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1372000,000 т; накладну від 09.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 765000,000 т; накладну від 09.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 651000,000 т; накладну від 08.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1387000,000 т; накладну від 07.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 783000,000 т; накладну від 07.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 196000,000 т; накладну від 16.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 69000,000 т; накладну від 14.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1263000,000 т; накладну від 14.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 209500,000 т; накладну від 16.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 1324000,000 т; накладну від 30.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 849000,000 т; накладну від 30.06.2019 на поставку глини у загальній кількості 523000,000 т; накладну від 02.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1370000,000 т; накладну від 02.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1303000,000 т; накладну від 03.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1365000,000 т; накладну від 02.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1370000,000 т; накладну від 04.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1369000,000 т; накладну від 04.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1370000,000 т; накладну від 04.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 392000,000 т; накладну від 07.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 782000,000 т; накладну від 08.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1043000,000 т; накладну від 08.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 65000,000 т; накладну від 10.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 287000,000 т; накладну від 11.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 260000,000 т; накладну від 11.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 262000,000 т; накладну від 04.07.2019 на поставку глини у загальній кількості 1370000,000 т; накладну від 12.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 65000,000 т; накладну від 12.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 1107000,000 т; накладну від 13.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 390000,000 т; накладну від 13.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 977000,000 т; накладну від 14.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 589000,000 т; накладну від 14.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 783000,000 т; накладну від 22.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 650000,000 т; накладну від 23.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 131000,000 т; накладну від 24.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 65000,000 т; накладну від 24.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 651000,000 т; накладну від 25.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 783000,000 т; накладну від 25.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 260000,000 т; накладну від 26.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 1372000,000 т; накладну від 27.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 132000,000 т; накладну від 27.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 1327500,000 т; накладну від 27.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 282000,000 т; накладну від 15.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 140000,000 т; накладну від 27.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 282000,000 т; накладну від 27.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 131000,000 т; накладну від 28.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 390000,000 т; накладну від 21.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 21.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 21.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 21.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 20.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 16.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 1368000,000 т; накладну від 16.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 16.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 455000,000 т; накладну від 16.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 16.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 585000,000 т; накладну від 18.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 652000,000 т; накладну від 20.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 913000,000 т; накладну від 20.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 326000,000 т; накладну від 20.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 20.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 456000,000 т; накладну від 21.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 848000,000 т; накладну від 31.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 552000,000 т; накладну від 31.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 849000,000 т; накладну від 30.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 138000,000 т; накладну від 21.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 70000,000 т; накладну від 30.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 422000,000 т; накладну від 30.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 848000,000 т; накладну від 29.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 766500,000 т; накладну від 31.08.2019 на поставку глини у загальній кількості 913000,000 т /том 3 а.с.240-250, том 4 а.с. 1- 127/.

На виконання умов договору позивачем були отримані наступні податкові накладні: від 10.06.2019 № 15 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн., від 14.06.2019 №22 на загальну суму 700000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 116666,67 грн., від 05.06.2019 № 6 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 11.06.2019 №16 на загальну суму 800000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 133333,33 грн., від 12.06.2019 №18 на загальну суму 600000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 100000,00 грн., від 21.06.2019 №35 на загальну суму 600000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 100000,00 грн., від 13.06.2019 №20 на загальну суму 600000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 100000,00 грн., від 20.06.2019 №34 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн., від 24.06.2019 №37 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн., від 19.06.2019 №29 на загальну суму 1300000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 216666,67 грн., від 27.06.2019 №45 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн., від 18.06.2019 №25 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн., від 26.06.2019 №40 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 03.07.2019 №8 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн., від 03.07.2019 №9 на загальну суму 1500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 250000,00 грн., від 10.07.2019 №19 на загальну суму 303309,18 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 50551,53 грн., від 01.07.2019 №2 на загальну суму 550000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 91666,67 грн., від 09.07.2019 №17 на загальну суму 1196690,82 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 199448,47 грн., від 22.07.2019 №39 на загальну суму 30000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 5000,00 грн., від 13.08.2019 №15 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 21.08.2019 №32 на загальну суму 300000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 50000,00 грн., від 12.08.2019 №13 на загальну суму 200000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 33333,33 грн., від 21.08.2019 №32 на загальну суму 300000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 50000,00 грн., від 09.08.2019 №11 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 14.08.2019 №18 на загальну суму 50000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 15.08.2019 №22 на загальну суму 300000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 50000,00 грн., від 23.08.2019 № 39 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн., від 16.08.2019 № 25 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 28.08.2019 № 53 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 19.08.2019 № 26 на загальну суму 700000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 116666,67 грн., від 22.08.2019 № 36 на загальну суму 200000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 33333,33 грн., від 29.08.2019 № 58 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 30.08.2019 № 62 на загальну суму 800000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 133333,33 грн., від 27.08.2019 № 50 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн. /том 4 а.с. 128-144/.

Окрім того, в підтвердження здійснення господарської діяльності позивачем надано Договір підряду №13/02/2017-ПД від 13.02.2017, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як Замовником та Товариством з обмеженою відповідальністю «Донбаська індустріальна компанія» як Підрядником, копія якого наявна в матеріалах справи /том 4 а.с. 146-147/.

Відповідно до пункту 1 Договору, підрядник зобов`язується на свій ризик виконати за завданням Замовника і відповідно до умов цього Договору весь комплекс робіт, пов`язаних з ремонтом обладнання, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконані роботи. Вартість і характер робіт визначається в Додатках (Специфікаціях) до цього Договору, які є невід`ємною частиною. Передача обладнання для ремонту і його повернення здійснюється за актом приймання-передачі обладнання. Підрядник має право залучити до виконання робіт інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед Замовником за результатом їх робіт.

Згідно з п.п. 2.1.1-2.1.2 п.2 Підрядник зобов`язаний своїми силами та своїми силами і засобами виконати усі роботи в обсязі і в строки, передбачені в Специфікаціях. Своєчасно оформляти акти виконаних робіт. Відповідно до п.п. 2.2.1 п. 2 Замовник зобов`язаний оглянути і прийняти роботи, виконані Підрядником у відповідності з цим Договором, при виявленні допущених у роботі відступів від умов договору йди інших недоліків негайно заявить про них підрядникові.

Щодо господарських відносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю «Донбаська індустріальна компанія».

28 грудня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Донбаська індустріальна компанія» було укладено додаткова угода № 1 до Договору №13/02/2017-ПД від 13.02.2017 /том 4 а.с. 148/.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №42 від 24.10.2019 на загальну суму 164560,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 32912,00 грн.;

- товарно-транспортні накладні: №ТНД23104 від 23.10.2019, №1/31/07 від 31.07.2019;

- акт передачі обладнання з ремонту від 24.10.2019;

- акт прийому-передачі лебідки ЛМ-140 від 31.07.2019;

- інвентарна картка обліку основних засобів лебідка ЛМ-140 /том 4 а.с. 149- 156/.

Відповідно до Специфікації №4 до договору №13/02/2017-ПД від 13.02.2017, загальна сума специфікації складає 197472,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 32912,00 грн. /том 4 а.с. 154/.

Згідно з калькуляцією до замовлення на ремонт маневрової лебідки ЛМ-140 з механізмом відключення загальна вартість матеріалів складає 37332,03 грн. /том 4 а.с. 154 зворот. бік – 155, 155 зворот. бік/.

На виконання умов договору позивачем були отримані наступні податкові накладні: від 30.08.2019 №38 на загальну суму 197472,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 32912,00 грн., від 06.06.2019 №7 на загальну суму 500000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 83333,33 грн., від 04.06.2019 №5 на загальну суму 1000000,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 166666,67 грн. /том 4 а.с. 157-158/.

Щодо господарських відносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВА ПОШТА».

12 червня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НОВА ПОШТА» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» як було укладено договір №221012, що вбачається з актів здачі-прийняття робіт (надання послуг) та специфікацій до акту наданих послуг.

Також, 12 червня 2018 року було складено заяву про приєднання до Договору про надання послуг з організації перевезення відправлень №221012, копія якої знаходиться у матеріалах справи.

Відповідно до вищезазначеної заяви Договір про надання послуг з організації перевезення відправлень укладається шляхом приєднання юридичної особи (кім юридичної особи державної власності), її уповноваженого працівника, фізичної особи-підприємця, чи її уповноваженого представника (надалі – Замовник), що має намір отримувати послуги з перевезень відправлень, до Договору в цілому. Замовник не може запропонувати свої умови до цього Договору, у відповідності до ст. 634 Цивільного кодексу України. У випадку незгоди зі змістом Договору чи окремих його положень, Замовник вправі відмовитися від його укладення.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій між Позивачем та його контрагентом надано:

- акт №НП-002533507 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.07.2019 на загальну суму 1778,57 грн., у т.ч. ПДВ 296,43 грн., акт №НП-002559774 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.07.2019 на загальну суму 4330,81 грн., у т.ч. ПДВ 721,80 грн., акт №НП-002458612 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.06.2019 на загальну суму 2423,30 грн., у т.ч. ПДВ 404,55 грн., акт №НП-002642229 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.08.2019 на загальну суму 3147,73 грн., у т.ч. ПДВ 524,62 грн., акт №НП-002491770 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.07.2019 на загальну суму 4710,67 грн., у т.ч. ПДВ 785,11 грн., акт №НП-002674574 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31.08.2019 на загальну суму 1807,13 грн., у т.ч. ПДВ 301,19 грн., акт №НП-002606153 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.08.2019 на загальну суму 1792,60 грн., у т.ч. ПДВ 298,77 грн., акт №НП-002410822 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20.06.2019 на загальну суму 1586,37 грн., у т.ч. ПДВ 264,40 грн., акт №НП-002381345 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 10.06.2019 на загальну суму 6979,31 грн., у т.ч. ПДВ 1163,22 грн.;

- специфікацію до акту послуг № НП-002533507 від 20.07.2019; специфікацію до акту послуг №НП-002559774 від 31.07.2019, специфікацію до акту послуг №НП-002458612 від 30.06.2019, специфікацію до акту послуг №НП-002642229 від 20.08.2019, специфікацію до акту послуг № НП-002491770 від 10.07.2019, специфікацію до акту послуг № НП-002674574 від 31.08.2019, специфікацію до акту послуг № НП-002606153 від 10.08.2019, специфікацію до акту послуг № НП-002410822 від 20.06.2019, специфікацію до акту послуг № НП-002381345 від 10.06.2019;

- експрес-накладні ТОВ «Нова пошта» /том 5 а.с. 56-135/

Крім того, позивачем надано «Картку субконто» контрагент Нова Пошта за період з 01.06.2019 по 31.08.2019, виписку по рахунку оплати за організацію перевезення відправлень /том 5 а.с. 137-202/.

На виконання умов договору позивачем були отримані наступні податкові накладні та квитанції ДФС України про їх прийняття: від 10.06.2019 №13129 на загальну суму 6979,31 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 1163,22 грн., від 15.08.2019 №40741 на загальну суму 285,00 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 47,50 грн.,від 20.06.2019 №49332 на загальну суму 1586,37 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 264,40 грн., від 30.06.2019 №88907 на загальну суму 2427,30 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 404,55 грн., від 31.08.2019 №91587 на загальну суму 1807,13 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 301,19 грн., від 31.07.2019 №92949 на загальну суму 4330,81 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 721,80 грн., від 20.07.2019 №52316 на загальну суму 1778,57 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 296,43 грн., від 20.08.2019 №51787 на загальну суму 2862,73 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 477,12 грн., від 10.08.2019 №39862 на загальну суму 1792,60 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 298,77,12 грн., від 10.07.2019 №14108 на загальну суму 4710,67 грн., у т.ч. ПДВ у сумі 785,11 грн. /том 5 а.с. 203-219/.

Що стосується списання неліквідної глини.

Судом встановлено, що ТОВ “Євромінерал” проведено списання неліквідної глини в червні 2019 року: на суму 44018,04 грн., на суму 88993,69 грн., на суму 87629,51 грн., в липні 2019: на суму 11978,56 грн., на суму 41684,65 грн., на суму 91044,51 грн., на суму 97989,91 грн., на суму 79671,26 грн., в серпні 2019 року: на суму 3029,99 грн., 16092,84 грн., 40565,56 грн.

Списання неліквідної глини підтверджується службовими записками, актами контрольного перезважуванням, витягом з журналу вивезення неліквідної глини (том 4 а.с. 161-191).

Списання неліквідної глини передбачено виробничим процесом розробки Центрального родовища вогнетривких та тугоплавких глини, відповідним робочим проектом (том 4 а.с. 159-160).

Таким чином, позивач мав усі необхідні первинні документи бухгалтерського та податкового обліку складені та виписані з додержанням вимог статті 9 Закону № 996-XIV та п. 2.4 Положення № 88,

Отже, суд дійшов висновку, що податковий орган необґрунтовано визначив операцію зі списання неліквідної глини, як використання товару виготовленого з податком на додану вартість в операціях, що не є господарською діяльністю платника податків, та нарахував суму податкового зобов`язання з ПДВ на весь обсяг списаної глини в розмірі 120 521,51 грн.

Щодо застосування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації податкової накладної у розмірі 69223,40 грн. суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ТОВ «ЄВРОМІНЕРАЛ» не включив у податковій декларації за серпень 2019 року суму ПДВ 69223,40 грн., проте включив зазначену суму до податкового кредиту у декларації за жовтень 2019 року /том. 3 а.с. 10-11/.

Згідно з пунктом 198.5 статті 198 Податкового кодексу України - платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) в терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об`єктом оподаткування відповідно до статті 196 Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 Кодексу);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 Кодексу).

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України - у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

Таким чином, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення № 0000590402 за порушення термінів реєстрації податкової накладної у розмірі 189744,91 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо посилань відповідача на те, що відсутність документів щодо надані позивачем первинні документи не є достатніми доказами фактичного виконання операцій, та спірні господарські операції не підтверджені належними первинними документами, суд зазначає.

Висновки про реальність господарських операцій для цілей податкового обліку, тобто про відповідність даних, зазначених у первинних документах, об`єктивним обставинам вчинення господарської операції, повинні бути результатом належного аналізу зібраних у справі доказів.

Оцінюватися при дослідженні факту здійснення господарської операції мають відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку.

Згідно з абзацом 11 статті 1 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно абз.3 п.2.4 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання документу, назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

За змістом п. 44.6 ст. 46 ПК України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим пункту 44.7 цієї статті), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПК України незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Суд зауважує, що з запитів податкового органу до позивача щодо надання до перевірки останнім первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, які пов`язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством вбачається, що вони є неконкретними, містять загальний перелік документів та не витребують документи по конкретних операціях по яких виникли сумніви у податкового органу.

Отже, суд критично оцінює доводи податкового органу щодо ненадання позивачем документів на перевірку.

Щодо тверджень відповідача в акті перевірки про те, що позивачем до перевірки не було надано документи на підтвердження реальності господарських операцій:

- з ТОВ «НОРС БІЗНЕС ГРУП», а саме: на перевезення навантажених вагонів перевезника та/або Експедитора, витрат за перевезення у подорожньому стані вагонів Перевізника та/або Експедитора, використання вагонів Перевізника та/або Експедитора у вантажньому та подорожньому рейсах за нормативний термін доставки відсутність документів, наявність яких передбачено умовами Договору;

- з ТОВ «ОПТИМУМ ТРАНС», а саме: документи щодо встановлених домовленостей, оформлених договором на перевезення вантажу, узгоджену калькуляцію витрат на перевезення, підтвердження наявності у подорожньому стані вагонів Перевізника та/або Експедитора, використання вагонів Перевізника та/або Експедитора у вантажньому та подорожньому рейсах за нормативний термін доставки, інші витрати;

- з ФОП ОСОБА_5 , а саме: документи щодо встановлених домовленостей, оформлених договором на перевезення вантажу, відсутність документів на будь-яке навантаження, розвантаження глини екскаватором, щодо інших витрат, відсутність в штаті та не нарахування заробітної плати усім водіям;

- з ТОВ «ТЕРМІНАЛ», а саме: узгоджені сторонами та оформлені Договором умови щодо проведення взаємовідносин, узгоджені сторонами умови щодо Товару: асортимент, кількість, ціна, умови поставки, додаткові угоди щодо погодження базисних умов поставки партій Товару;

- з ОСОБА_6 , а саме: документи щодо встановлених домовленостей, оформлених договором на перевезення вантажу, відсутність документів на будь-яке навантаження, розвантаження глини екскаватором, щодо інших витрат, відсутність в штаті та не нарахування заробітної плати усім водіям;

- з ТОВ «ТАТНЄФТЬ-АЗС-УКРАЇНА», а саме: узгоджені сторонами та оформлені Договором умови щодо проведення взаємовідносин, узгоджені сторонами умови щодо Товару: асортимент, кількість, ціна, умови поставки, додаткові угоди щодо погодження базисних умов поставки партій Товару;

- з ФОП ОСОБА_1 , а саме: документи щодо встановлених домовленостей, оформлених договором на перевезення вантажу, відсутність документів на будь-яке навантаження, розвантаження глини екскаватором, щодо інших витрат, відсутність товарно-транспортних накладних, накладних які підтверджують інформацію про авто перевізника, водія, замовника, вантажовідправника, вантажоотримувача, пункт навантаження/розвантаження, відповідальних осіб, які приймають участь в операції;

- з ТОВ «НОВА ПОШТА», а саме: документи щодо встановлених домовленостей, оформлених договором на перевезення вантажу, відсутність в переліку контрагентів - покупців та контрагентів – постачальників;

- з ОСОБА_2 , а саме: документи щодо встановлених домовленостей, оформлених договором на перевезення вантажу, відсутність документів на будь-яке навантаження, розвантаження глини екскаватором, щодо інших витрат, відсутність в штаті та не нарахування заробітної плати усім водіям;

- ТОВ «ДОНБАСЬКА ІНДУСТРІАЛЬНА КОМПАНІЯ», а саме: документи щодо встановлених домовленостей, оформлених договором на ремонт маневреної лебідки ЛМ-140 з механізмом відключення барабану, узгодження калькуляції вартості за погодженням замовника і виконавця, враховуючи ринкові ціни України, надання інших витрат.

Суд зазначає, що фактичне здійснення господарських операцій підтверджується дослідженими судом належним чином оформленими первинними документами, які відповідають вимогам, встановленим статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Згідно з пунктом 85.6. статті 85 Податкового кодексу України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

Слід відмітити, що відповідачем не надано до матеріалів справи акту про відмову від надання позивачем вищезазначених документів.

З акту перевірки вбачається, що акт про відмову від надання документів під час перевірки ТОВ "ЄВРОМІНЕРАЛ" не складався. Доказів зворотного відповідачем не надано.

Суд звертає увагу, що в акті перевірки, копію якого надано до матеріалів справи, відсутній підпис посадових осіб ТОВ " ЄВРОМІНЕРАЛ " під відміткою «Підтверджуємо, що первинні, бухгалтерські та інші документи, використані при проведенні перевірки, достовірні, надані в повному обсязі, а додаткові (інші документи), що свідчать про діяльність суб`єкта господарювання (спростовують викладені в акті перевірки факти) за період, що перевіряється, відсутні» /том 1 а.с. 36/.

Так, положення КАС України зобов`язують суд вжити заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, запропонувати сторонам подати докази на підтвердження своєї правової позиції, у разі необхідності витребувати докази з власної ініціативи, всебічно, повно та об`єктивно оцінити наявні у справі докази тощо.

Суд не може обмежити право платника довести в судовому процесі обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, поданням виключно тих доказів, що надавались ним під час проведення податкової перевірки. Право надавати заперечення щодо висновків контролюючого органу та долучати до матеріалів справи докази на підтвердження таких заперечень надається платнику як на усіх стадіях податкового контролю, так і на стадіях судового процесу, на яких допускається подання учасником процесу нових доказів.

З огляду на викладене, судом не беруться до уваги доводи відповідача про ненадання до перевірки вищезазначених документів в якості підстави для висновку про відсутність реального характеру господарської операції.

Посилання податкового органу на відсутність документів, що підтверджують якість придбаного товару, жодним чином не доводить факту відсутності господарських операцій в момент їх вчинення, оскільки ці документи жодним чином не впливають на право платника податків включати понесені у зв`язку із цим витрати до складу валових витрат. Більше того, вказані документи не містять відомостей про учасників та умови господарської операції, не можуть слугувати підтвердженням або спростуванням реальності господарської операції з поставки, оскільки вони не є документами первинного бухгалтерського або податкового обліку та в обов`язковому порядку законодавством не передбачені.

Крім того, суд зазначає, що частиною 1 статті 268 Господарського кодексу України встановлено, що якість товарів, що поставляються, повинна відповідати стандартам, технічним умовам, іншій технічній документації, яка встановлює вимоги до їх якості, або зразкам (еталонам), якщо сторони не визначать у договорі більш високі вимоги до якості товарів.

Згідно з частиною 4 статті 268 Господарського кодексу України постачальник повинен засвідчити якість товарів, що поставляються, належним товаросупровідним документом, який надсилається разом з товаром, якщо інше не передбачено в договорі.

Відповідно до статті 662 Цивільного кодексу України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу. Продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.

За змістом аналізу вказаних норм слідує, що якість товару, який поставляється повинен засвідчити саме постачальник, а не покупець.

Суд звертає увагу, що ТТН не відносяться до обов`язкових документів податкової звітності, передбаченої Податковим законодавством. Самі ТТН є документами, що регламентують тільки взаємини перевізника й замовника, як учасників транспортного процесу. Відсутність ТТН на перевезення товарів сама по собі не свідчить про безтоварність операцій з їх поставки та не може ставити під сумнів здійснення господарської операції, якщо наявні інші документи, які підтверджують фактичне виконання договірних відносин.

В контексті викладеного, суд зазначає, що сама собою наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні, не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце. Позивач на підтвердження реального характеру господарських операцій з контрагентом надав суду первинні документи бухгалтерського обліку та податкової звітності.

Аналогічна правова позиція неодноразово викладена в постановах Верховного суду, а саме в Постанові від 15 жовтня 2019 року у справі №802/1921/16-а (адміністративне провадження №К/9901/40808/18).

Судом досліджені зауваження, викладені в Акті перевірки №200/05-99-04-02/34850038 від 13.11.2019, стосовно транспортування товарів.

Як зазначено у п.8.25 Глави 8 «Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», час прибуття автомобіля для завантаження встановлюється у пункті вантаження з моменту проставляння в товарно-транспортній накладній відмітки про фактичний час прибуття автомобіля для завантаження, а час прибуття автомобіля для розвантаження - з моменту пред`явлення водієм товарно-транспортної накладної в пункті розвантаження.

Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після вручення водієві належним чином оформлених товарно-транспортних накладних на навантажений або вивантажений вантаж (п.8.26 Глави 8 «Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні»).

Позивачем надано до суду товарно-транспортні накладні з відмітками про прийняття товару відповідальними особами.

Вказаний спосіб оприбуткування товарів (запасів) не суперечить приписам п.3.6 «Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів», затверджених 10.01.2007 наказом Міністерства фінансів України №2, згідно якого приймання та оприбуткування запасів, які надійшли від постачальників або від переробників з переробки на стороні, оформлюється товарно-транспортною накладною з використанням штампу (позначення) про оприбуткування або прибутковим ордером.

Викладені в Акті перевірки №200/05-99-04-02/34850038 від 13.11.2019, факти не впливають на фактичний зміст та результат вчинених господарських операцій.

Крім того, судом не встановлено обставин, які б свідчили про юридичну дефектність поданих документів чи їх неповноту.

Правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання в своїй господарській діяльності, що пов`язані з рухом активів, зміною зобов`язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.

Наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух активів, що є обов`язковою умовою для формування податкового кредиту.

Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Щодо решти тверджень відповідача про певні недоліки в первинних документах, суд зазначає, що податковий кредит для цілей визначення об`єкта оподаткування податком на додану вартість мають бути фактично здійснені та підтверджені належним чином оформленими первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.

При цьому наявність формально оформлених (складених) первинних документів та/або сплати грошових коштів не може слугувати підставою для формування даних податкового обліку за відсутності факту придбання відповідного активу.

В той же час, сама собою наявність або відсутність окремих документів, а також недоліки в їх оформленні не можуть бути підставою для висновку про відсутність господарської операції та відмови у формуванні витрат та податкового кредиту, якщо з інших даних вбачаються зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю.

Застосовуючи зазначені правила оподаткування при оцінці оспорюваних господарських операцій, судом було встановлено, що вони є реальними та підтверджуються матеріалами справи.

При цьому, суд зазначає, що платник податків не може зазнавати негативних наслідків через діяння осіб, що перебувають поза межами його впливу. Податкове законодавство не ставить у залежність податковий облік (стан) певного платника податку від інших осіб. Судова практика вирішення податкових спорів виходить з презумпції добросовісності платника, яка передбачає економічну виправданість дій платника, що мають своїм наслідком отримання податкової вигоди, та достовірність у бухгалтерській та податковій звітності платника. Одночасно, платнику необхідно застосовувати розумну обережність при укладенні договорів з постачальниками. Адже за звичаями ділового обороту при здійсненні такого вибору суб`єктами господарювання оцінюються не лише умови угоди та їх комерційна привабливість, але і ділова репутація, платоспроможність контрагента, ризики невиконання зобов`язань та надання гарантій їх виконання, наявність у контрагента необхідних ресурсів (виробничих потужностей, технологічного обладнання, кваліфікованого персоналу) та відповідного досвіду.

У даній справі відповідачем не надано доказів на підтвердження недобросовісності позивача як платника податку на додану вартість або можливої фіктивності його постачальника, як, від пояснень посадової особи щодо її непричетності до фінансово-господарської діяльності очолюваного суб`єкта господарювання, судових рішень, вироків, не наведено доводів щодо здійснення позивачем операцій за відсутності розумних економічних причин (ділової мети) та наміру одержати економічний ефект тощо.

Суд також зазначає, що згідно ст.ст. 6, 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Доказів повернення коштів до позивача від його контрагентів після їх перерахування, наявності у позивача та його контрагентів спільного інтересу щодо фіктивного отримання коштів за надані послуги (що могло б мати місце у разі пов`язаності цих осіб), в матеріалах справи не міститься. На час укладання договору, що не спростовується контролюючим органом, контрагенти позивача були належним чином зареєстрованими у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, тобто мали достатній об`єм правоздатності для укладення спірних угод.

Посилання відповідача на певне недотримання податкового законодавства контрагентами позивача є неприйнятними.

Так, законодавством України, зокрема Податковим кодексом України, на сторону цивільно-правової угоди, яка є платником податків, не покладений обов`язок здійснювати контроль за дотриманням постачальником вимог законодавства щодо здійснення господарської діяльності, подання звітності, сплати податків до бюджету і в подальшому за можливі дії порушника. Не передбачено ні право, ні зобов`язання будь-якої із сторін правочину здійснювати контроль щодо показників податкової звітності однієї сторони правочину над показниками податкової звітності, що подана іншою стороною правочину. При цьому відповідно до законодавства кожний платник податків несе самостійну відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку, яка стосується кожного окремого платника податків і не може автоматично поширюватися на інших осіб, у т.ч. на його контрагентів.

Статтею 61 Конституції України закріплений індивідуальний характер юридичної відповідальності особи, відповідно до якого до відповідальності повинен бути притягнений правопорушник. Притягнення ж до відповідальності добросовісного платника податків суперечить конституційним нормам та вимогам законодавства.

В рішеннях Європейського суду з прав людини, що прийняті в справах Інтерсплав проти України (2007 рік, заява № 803/02), Булвес АД проти Болгарії (2009 рік, заява №3991/03), Бізнес Супорт Центр проти Болгарії (2010 рік, заява № 6689/03) наголошено на індивідуальному характері відповідальності особи та відсутності підстав для притягнення платника податків до відповідальності у зв`язку з порушенням податкової дисципліни його контрагентами. Зокрема, зазначено, що платник податку на додану вартість не повинен нести відповідальність за зловживання, вчинені його постачальниками, якщо такий платник не знав про такі зловживання і не міг про них знати.

Аналогічна правова позиція щодо індивідуального характеру юридичної відповідальності платника податків міститься в усталеної практиці Верховного суду, зокрема і в постанові Верховного Суду від 27.03.2018 року в справі №816/809/17.

Посилання відповідача на те, що висновки про нереальність здійснення господарських операцій зроблені на підставі аналізу баз даних АІС Податковий блок та податкової інформації щодо контрагентів позивача є неприйнятними, оскільки співставлення даних податкової звітності з даними внутрішніх баз даних контролюючого органу як етапу контрольно-перевірочної роботи не передбачає здійснення податковим органом оцінки дотримання платником вимог податкового законодавства і аналізу змісту та характеру правовідносин, що стали підставою для формування даних податкового обліку платника, адже питання правильності відображення платником в обліку проведених господарських операцій досліджуються податковим органом при проведенні податкової перевірки платника з дослідженням фінансово-господарських документів, пов`язаних з нарахуванням і сплатою податку. Записи у інформаційних базах податкового органу до первинних або інших документів, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку платника податків, не відносяться. А тому нарахування податків не може ґрунтуватися тільки на даних, які містяться в інформаційних базах контролюючого органу, без врахування даних первинних документів.

Аналогічна правова позиція міститься, зокрема, в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 14.06.2016 року в справі №К/800/39786/15.

Інформація з баз даних АІС Податковий блок та податкова інформація, що надана іншими контролюючими органами, щодо контрагентів позивача, на яку посилався відповідач, є неприйнятною, оскільки не ґрунтується на безпосередньому аналізі первинних документів, вона носить виключно інформативний характер та не є належним доказом в розумінні процесуального закону. Крім того, податкове законодавство не ставить у залежність податковий облік (стан) певного платника податку-покупця від перебування його контрагента за юридичною адресою, дотримання ним податкової дисципліни та правильності ведення податкового або бухгалтерського обліку.

Аналогічна правова позиція міститься, зокрема, в постановах Верховного Суду від 06.02.2018 року в справі №816/166/15-а (№К/9901/8403/18), від 27.03.2018 року в справі №816/809/17, від 14.08.2018 року в справі №815/3479/17.

Посилання відповідача на те, що нереальність господарських операцій позивача підтверджена дослідженням ланцюга постачання між контрагентом позивача та його контрагентами, які не є контрагентами позивача, є неприйнятними, оскільки при дослідженні факту здійснення господарської операції повинні оцінюватися відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку, внаслідок чого не є обов`язковою передумовою для визначення податковим органом грошових зобов`язань по господарським операціям, які укладалися за ланцюгом між попередніми посередниками, через ланцюг яких декларувався рух товарів чи послуг, нібито придбаних останнім у такому ланцюгу платником податку. Відносини між учасниками попередніх ланцюгів постачань товарів та послуг не мають безпосереднього впливу на дослідження факту реальності господарської операції, вчиненої між останнім у ланцюгу постачань платником податків та його безпосереднім контрагентом.

Суд визнає, що у будь-якому випадку реалізуючи господарську компетенцію при укладенні та виконанні господарських договорів, сторони цього договору можуть вимагати від контрагента дотримання умов цих договорів, тією мірою якою дозволяють його (їх) умови. Перекладати на сторону договору обов`язки контролю свого контрагента за межами взаємовідносин, як того вимагає податковий орган, знаходиться за межами господарської компетенції суб`єкта господарювання та не входить до прав та обов`язків платника податку, зокрема на додану вартість. Це в свою чергу у межах спірних відносин позивача як платника податку покладає додаткове не передбачене законом обтяження, що є недопустимим.

Аналогічні висновки щодо застосування норм викладені, зокрема в постановах Верховного Суду від 11.12.2018 року в справі №803/2094/15, від 20.12.2018 в справі №815/4992/16.

Суд звертає увагу, що з огляду на принцип персональної відповідальності платника податку, право на податковий кредит та віднесення сум понесених витрат до складу валових витрат позивача не може ставитись у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами.

Таким чином, недотримання контрагентом позивача податкової дисципліни має правові наслідки саме для цього контрагента, оскільки порушення платником вимог податкового законодавства тягне застосування заходів відповідальності саме до такого платника та не може негативно впливати на податковий облік інших осіб (зокрема, його контрагентів) за відсутності факту причетності останніх до таких правопорушень та за наявності факту здійснення господарської операції.

Відповідно до позиції Вищого адміністративного суду України,яка викладена в ухвалі від 12.02.2014р. по справі №К/800/42298/13, платник податків має бути обережним та розсудливим при виборі контрагента .

Дійсно, платник податків при виборі контрагента та укладенні з ним договорів має керуватись і належною обачністю, оскільки від цього залежить подальше фактичне виконання таких договорів, отримання прибутку та права на отримання певних преференцій, зокрема формування податкового кредиту з ПДВ та його подальше бюджетне відшкодування. Крім того, прояв такої обачності й обережності при виборі постачальника послуг та вчинення будь - яких дій на предмет перевірки податкової «доброчесності» контрагента, зокрема за доступними електронними базами даних на сайті контролюючого органу (база платників ПДВ, база анульованих свідоцтв платників ПДВ, база недобросовісних платників ПДВ, база місць масової реєстрації платників податків, отримання завірених копій статутних та реєстраційних документів, копій паспорта особи, яка підписуватиме договір, довідку про кількість співробітників контрагента, тощо), перевірки загальнодоступної інформації щодо наявності кримінальних проваджень за участю контрагента, в подальшому свідчитимуть на користь висновку, що платником податків вжито належні та достатні дії щодо його обізнаності на предмет податкової «надійності» такого контрагента та вказуватимуть на правомірність формування податкового обліку за господарськими операціями з таким контрагентом.

Відповідно обов`язкових до застосування, правових висновків Верховного Суду України, викладених в постановах від 31.01.2011р. у справі №21-47а10, від 09.09.2008р. у справі №21-500во08, від 01.06.2010р. у справі №21-573 чинне законодавство України не ставить в залежність виникнення у платника ПДВ права на податковий кредит від дотримання вимог податкового законодавства іншим суб`єктом господарювання, зокрема тим, який не був постачальником товарів (послуг), на вартість яких нарахований ПДВ, що включений платником податку до податкового кредиту.

Наявність або відсутність окремих документів, як і деякі помилки чи неточності у їх оформленні, не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних випливає, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов`язаннях платника податків у зв`язку з його господарською діяльністю мали місце (відбулися), а певні недоліки в заповненні первинних документів носять оціночний характер.

В свою чергу, реальність господарської операції визначається фактом руху активів та зміною стану зобов`язань суб`єкта господарювання, а не повноваженнями осіб із складання первинних документів, що засвідчують здійснення господарської операції.

Аналогічна правова позиція викладена в Ухвалі Вищого адміністративного суду України від 03.11.2015р. № К/800/33480/15.

В акті перевірки відсутні посилання та докази контролюючого органу щодо узгоджених дій позивача з його контрагентом, які б вказували на вчинення умисного порушення податкового законодавства, так само як і відсутні докази того, що Позивач міг знати про можливі порушення, які могли вчинятися його контрагентом.

Частиною 1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Відповідно до положень статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

У той самий час згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» рішення є обов`язковим для виконання Україною відповідно до статті 46 Конвенції.

Неприпустимість притягнення до відповідальності однієї компанії за неправомірні дії іншої компанії підтверджується практикою Європейського суду з прав людини (надалі також ЄСПЛ).

Європейський Суд з прав людини в пункті 38 рішення від 09 січня 2007 року у справі "Інтерсплав проти України" зазначив: коли державні органи володіють будь-якою інформацією про зловживання у системі відшкодування ПДВ, що здійснюються конкретною компанією, вони можуть вжити відповідних заходів з метою запобігання або усунення таких зловживань. Суд, однак, не може прийняти зауваження Уряду щодо загальної практики з відшкодування ПДВ за відсутності будь-яких ознак, які б вказували на те, що заявник був безпосередньо залучений до таких зловживань.

При цьому, суд наголошує на необхідності дотримуватися позиції, вказаної у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі Федорченко та Лозенко проти України, відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення поза розумними сумнівом. Так, наведені ДПІ аргументи не є достатньо вагомими, чіткими та узгодженими доказами, що спростовують реальність господарських операцій між позивачем та контрагентами, факт чого підтверджується належними та допустимими доказами в розумінні положень статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України.

Лише доведення податковим органом та встановлення судом в ході судового розгляду факту узгодженості дій платника податків з недобросовісним постачальником з метою незаконного отримання податкових вигод або його обізнаності з такими діями постачальника чи сприяння ухиленню постачальником товару від виконання податкових зобов`язань може слугувати підставою для відмови у праві на податковий кредит. При цьому такі висновки не можуть ґрунтуватися на припущеннях, а можуть ґрунтуватися лише на належних та допустимих доказах.

У рішеннях Європейського суду з прав людини у справах «Компанія «Вестберґа таксі Актіеболаґ» та «Вуліч проти Швеції», Суд звертав увагу на необхідність покладення обов`язку доказування на податковий орган, що цілком відповідає положенням статті 77 КАС України.

Частиною першою-другою статті 77 КАС України унормовано, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Контролюючим органом, у свою чергу, не наведено переконливих доводів, що ґрунтуються на об`єктивній інформації та спростовують факти господарської діяльності, засвідчені вказаними документами, а також не представлено доказів на підтвердження того, що відомості, які містяться у цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі.

Суд зазначає, що відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірність своїх дій. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Отже, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позивачем обґрунтовані позовні вимоги щодо протиправності прийнятого контролюючим органом оскаржуваного рішення.

З огляду на наведене, прийняті контролюючим органом податкові повідомлення-рішення №0000580402 від 06.12.2019 року, №0000570402 від 06.12.2019 року, №0000590402 від 06.12.2019 року є протиправними та підлягають скасуванню.

Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з нормами частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до вимог частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Нормами частини другої зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд, відповідно до положень частини п`ятої статті 77 КАС України, вирішує справу на підставі наявних доказів.

За вимогами ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до платіжного доручення №215 від 30.01.2020 року позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 21020,00 грн.

Враховуючи вищенаведене за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає відшкодуванню на користь позивача судовий збір у розмірі 21020,00 грн.

На підставі положень Податкового кодексу України, ст.ст. 2, 17, 77, 90, 139, 242-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» (адреса: 84571, Донецька область, Бахмутський район, с. Опитне, вул. Киїівська, б. 5, код ЄДРПОУ 34850038) до Головного управління ДПС у Донецькій області (юридична адреса: 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 43142826) про визнання неправомірними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000580402 від 06.12.2019 року, №0000570402 від 06.12.2019 року, №0000590402 від 06.12.2019 року - задовольнити.

Визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області №0000580402 від 06.12.2019 року, яким зменшено розмір від`ємного значення суми податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 1516787 грн.

Визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області №0000570402 від 06.12.2019 року, яким зменшено суму бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку у розмірі 8718004 грн. та нарахований штраф у розмірі 4359002 грн.

Визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області №0000590402 від 06.12.2019 року, яким застосовано штраф за порушення термінів реєстрації, складання податкових накладних в розмірі 50% у суму 94872,46 грн.

Стягнути з Головного управління ДПС у Донецькій області (юридична адреса: 87526, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 43142826) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРОМІНЕРАЛ» (адреса: 84571, Донецька область, Бахмутський район, с. Опитне, вул. Киїівська, б. 5, код ЄДРПОУ 34850038) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 21020 (двадцять одна тисяча двадцять) гривень.

Повний текст судового рішення виготовлено та підписано 19 червня 2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Перший апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Апеляційна скарга згідно положень статті 297 КАС України подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя О.В. Троянова