ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.12.09Справа №2а-12840/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Красноперекопської об’єднаної державної податкової інспекції в АРК до Комунального підприємства «Соціальна аптека» про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Красноперекопська об’єднана державна податкова інспекція в АРК до Комунального підприємства «Соціальна аптека» про стягнення податкової заборгованості за рахунок активів боржника – комунального підприємства «Соціальна аптека» у сумі 170,00 гривень в дохід місцевого бюджету м.Армянська, код платежу 11020200 р/р 33219861700022, ЄДРПОУ 34740976 банк ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026.
Адміністративний позов мотивований тим, що у комунального підприємства «Соціальна аптека» за даними карток особових рахунків є податкова заборгованість з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у сумі 170,00 гривень штрафних санкцій, нарахованих на підставі податкового повідомлення – рішення № 0000141501/0 від 29.01.2009 року.
В адміністративному позові зазначено, що на адресу відповідача Красноперекоською ОДПІ були спрямовані перша податкова вимога № 1/14 вд 19.02.2009 року та друга податкова вимога № 2\26 від 01.04.2009 року. 07.05.2009 року Красноперекопською ОДПІ прийнято рішення № 20/24-0 про застосування заходів з погашення податкового боргу відповідача за рахунок його активів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.11.2009 було відкрите провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.11.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання представник позивача не з’явився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, надіслав клопотання про відкладення розгляду справи.
У судове засідання відповідач не з’явився, повідомлений належним чином про час, місце та дату розгляду справи, клопотання про розгляд справи у його відсутності до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Красноперекопська ОДПІ є органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що Красноперекопська ОДПІ уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Соціальна аптека» являється юридичною особою, зареєстрованою 30.11.2007 року виконавчим комітетом Армянської міської ради АРК, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 652361 та Довідкою з ЄДРПОУ № 46-62-36/386 від 05.12.2007 року.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Соціальна аптека» взято на податковий облік в Армянському відділенні Красноперекопської ОДПІ 04.12.2007 року, що підтверджується Актом про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 155/1501/35002263 від 28.01.2009 року.
Таким чином, судом встановлено, що Комунальне підприємство «Соціальна аптека» являється юридичною особою, яка зобов’язана виконувати обов’язки, покладені на неї законами у зв’язку зі здійсненням діяльності.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.п. 11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, Комунальне підприємство «Соціальна аптека» зобов’язане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкового органу декларації з податку на прибуток.
Згідно з п.16.4 ст.16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Судом встановлено, що на підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року 509 – XII “Про державну податкову службу в Україні» старшим державним податковим інспектором сектору оподаткування юридичних осіб Армянського відділення Красноперекопської ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку у приміщенні Армянського відділення Красноперекопської ОДПІ платника податку на прибуток Комунальне підприємство «Соціальна аптека» з відома та у присутності посадових осіб підприємства з питання несвоєчасного подання податкової звітності з податку на прибуток за 11 місяців 2008 року.
За результатами проведення перевірки складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності за № 155/1501/35002263 від 28 січня 2009 року.
В акті перевірки вказано, що на порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.16.4 ст.16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94 – ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» платником податку на прибуток не подано (несвоєчасно подано)Декларацію з податку на прибуток підприємств за 11 місяців 2008 року (граничний строк подання 22.12.2008 року).
За результатами акту перевірки № 155/1501/35002263 від 28 січня 2009 року позивачем було складено та надіслано відповідачеві податкове повідомлення-рішення № 0000141501/0 від 29 січня 2009 року, в якому вказано, що на підставі акту перевірки відповідачеві визначено суму податкового зобов’язання зі штрафних санкцій за платежем: Податок на прибуток у розмірі 170,00 гривень.
Судом встановлено, що зазначене податкове повідомлення – рішення було отримано відповідачем 06.02.2009 року.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 19.02.2009 року позивачем була складена перша податкова вимога № 1/14 на суму податкового боргу відповідача в розмірі 170,00 гривень.
Перша податкова вимога була надіслана відповідачеві, факт отримання ним зазначеної податкової вимоги підтверджується копією поштового повідомлення, яка знаходиться в матеріалах справи.
Судом встановлено, що 01.04.2009 року позивачем була складена друга податкова вимога №2/26, в якій було вказано, що сума податкового боргу відповідача становить 170,00 гривень.
Друга податкова вимога була надіслана відповідачеві, факт отримання ним зазначеної податкової вимоги підтверджується копією поштового повідомлення, яка знаходиться в матеріалах справи.
Суд зазначає, що Рішенням про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу № 20/24-0 від 07 травня 2009 року відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III позивач вирішив здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків КП «Соціальна аптека», а також тих активів, права власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.
Судом встановлено, що загальна сума податкового боргу відповідача згідно з Довідкою – розрахунком суми податкового боргу КП «Соціальна аптека» від 28.10.2009 року та обліковою карткою платника від 08.12.2009 року складає 170,00 гривень. На день розгляду справи податкова заборгованість відповідачем не погашена у повному обсязі.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати відповідачем заборгованості з податку на прибуток є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Приймаючи до уваги, що заборгованість з податку на прибуток у розмірі 170,00 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з КП «Соціальна аптека», тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У зв’язку зі складністю справи судом 8 грудня 2009 року року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 14 грудня 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Комунального підприємства «Соціальна аптека» (ЄДРПОУ 35002263) податкову заборгованість з податку на прибуток у сумі 170,00 гривень в дохід місцевого бюджету м.Армянська, код платежу 11020200 р/р 33219861700022, ЄДРПОУ 34740976 банк ГУ ДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.