Постанова № 8991378, 07.12.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.12.2009
Номер справи
2а-12192/09/1/0170
Номер документу
8991378
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

07.12.09Справа №2а-12192/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. ФеодосіяАРК

до Приватного підприємства "Технопласт плюс"

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з адміністративним позовом Заступник прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК до Приватного підприємства "Технопласт плюс" про стягнення на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК заборгованості у сумі 94481,89 , з яких 77197,73 гривень – страхові внески, 17268,67 гривень – штрафна санкція, 15,49 гривень – пеня.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Приватне підприємство "Технопласт плюс" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК, проте у встановлений законодавством термін страхові внески, передбачені Законом України від 09.07.2003 року № 1058 - IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за березень – серпень 2009 року підприємством частково не були сплачені, тому позивачем були застосовані штрафні санкції та нарахована пеня. Також на суми недоїмки відповідачу направлено вимогу про сплату боргу. Суми недоїмки, заявлені у позові погоджені з відповідачем, проте добровільно не сплачені, тому за ПП "Технопласт плюс" склалася заборгованість на загальну суму 94481,89 гривень. З цих підстав Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК було вимушене звертатися до суду з метою стягнення заборгованості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 22.10.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 22.10.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.

У судове засідання представник позивача не з`явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі та клопотання про залишення без розгляду позову в частині стягнення з ПП "Технопласт плюс" заборгованості у сумі 36397,50 гривень, з яких 35108,32 гривень – страхові внески, 1273,69 гривень – штрафна санкція, 15,49 гривень – пеня, оскільки зазначені суми були сплачені відповідачем добровільно, тому просив суд задовольнити уточнені позовні вимоги про стягнення з ПП "Технопласт плюс" на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК заборгованості у сумі 58084,39 гривень, з яких 42089,41 гривень – страхові внески, 15994,98 гривень – штрафна санкція.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.12.2009 року позов Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК до Приватного підприємства "Технопласт плюс" в частині позовних вимог про стягнення заборгованості в сумі 36397,50 гривень, з яких 35108,32 гривень – страхові внески, 1273,69 гривень – штрафна санкція, 15,49 гривень – пеня залишено без розгляду.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень суду не представив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представників сторін на підставі наявних у справі матеріалів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Тому суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно - правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в Окружному адміністративному суді АРК.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці – підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Технопласт плюс" зареєстроване виконавчим комітетом Феодосійської міської ради 13.11.2003 як юридична особа з ідентифікаційним кодом 32641735 згідно з Довідкою ГУ Статистики в АРК з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 09/2-6-19/2941 від 25.11.2003 року, Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АБ № 054947 (а.с.22,23).

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Технопласт плюс" зареєстроване як платник страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК за реєстраційним номером 07030285.

Таким чином, відповідач являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону – один календарний місяць.

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з частиною 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою та в строки, встановлені правлінням Пенсійного фонду України надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату.

Пунктом 8.2. Інструкції про порядок нарахування і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, органи Пенсійного фонду направляють страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду заборгованість по сплаті страхових внесків. При цьому вимога формується на підставі облікових даних карток особових рахунків страхувальника.

Відповідно до          частини 5 статті 106 Закону за рахунок сум, що надходять від страхувальника чи державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, фінансових санкції, пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У випадку, якщо страхувальник має несплачену недоїмку, пеню чи фінансові санкції та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми страхових внесків зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені, фінансових санкцій.

З матеріалів справи вбачається, що згідно Розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за відповідні періоди, відповідачем за березень 2009 року підлягали сплаті страхові внески у розмірі 9626,46 гривень, за квітень в розмірі 16398,76 гривень, за травень в розмірі 22078,89 гривень, за червень в розмірі 10937,12 гривень, за липень в розмірі 13801,90 гривень, за серпень в розмірі 10761,92 гривень, на загальну суму 83016,02 гривень.

Однак відповідачем на час розгляду справи за період березень – серпень 2009 року сплачено лише 40926,61 гривень, що підтверджується даними картки особового рахунку відповідача, тому Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК на підставі даних карток особових рахунків для стягнення заборгованості відповідачеві направлено вимогу на суму несплаченої заборгованості ПП "Технопласт плюс" по страховим внескам в сумі 95163,00 гривень № Ю-1811 від 06.10.2009 року, яка одержана відповідачем 08.10.09 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення.

Судом встановлено, що у визначений абзацом 3 частини 3 ст.106 Закону № 1058- IV 10-денний строк відповідач встановлені у вимозі суми недоїмки зі сплати страхових внесків не оскаржив, тому сума заборгованості вважається погодженою.

При цьому в Відповідно до частини 6 статті 20 Закону разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду.

У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.

Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.

Відповідно до п. 7 частини 9 статті 106 Закону за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом накладається штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Відповідно до частини 1 статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом.

Розрахунок фінансової санкції у разі несплати, неповної або несвоєчасної сплати авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом здійснюється на підставі даних акта документальної перевірки як встановлено підпунктом 9.3.7. пункту 9.3. Інструкції.

Судом встановлено, що рішенням № 1099 від 11.09.2009 року про застосування фінансових санкцій в сумі за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом до ПП "Технопласт плюс" застосовані фінансові санкції у розмірі 15994,98 гривень на підставі акту перевірки від 28.08.2009 року № 143.

11 вересня 2009 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується підписом посадової особи відповідача.

Тому суд приходить до висновку, що позивачем правомірно застосовані фінансові санкції у розмірі 15994,98 гривень, розрахунок їх здійснено вірно.

Сума заборгованості ПП "Технопласт плюс" по страховим внескам на час розгляду справи за період березень-серпень 2009 року складає 42089,41 гривень, по штрафним санкціям за рішенням № 1099 від 11.09.2009 року 15994,98 гривень, всього 58084,39 гривень, що підтверджується повідомленням позивача, карткою особового рахунку.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення уточнених позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АРК в повному обсязі

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Судом 07 грудня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 14 грудня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

1.          Уточнені позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Приватного підприємства “Технопласт плюс” (ЄДРПОУ 32641735) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. ФеодосіяАРК ( р/р 2560970448612, р/р 2560970548613 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ОКПО 22300286) заборгованість зі сплати страхових внесків, фінансових санкцій у розмірі 58084,39 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення її у повному обсязі, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                   Трещова О.Р.