ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
10.12.09Справа №2а-12244/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Слабун О.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської об’єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Джанкой-Агро»
про стягнення заборгованості в сумі 68603,08 грн.
за участю представників:
від позивача - не з’явився
від відповідача – не з’явився
Суть спору Джанкойська об’єднана державна податкова інспекція АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Джанкой-Агро» (далі відповідач) заборгованості в сумі 68603,08 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобов’язання з земельного податку та з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб.
У судове засідання, яке відбулось 10.12.2009 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 01.12.2009 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника та підтримання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні,відсутність у матеріалах справи клопотання щодо неможливості розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 07.07.2008 року зареєстрований Джанкойською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ, та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. У зв’язку з чим згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 цього Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Відповідачем в порядку податкової звітності до Джанкойської ОДПІ в АР Крим були надані податкові декларації:
№ 11735 від 26.01.2009 року – зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (по Яснополянській сільській раді) за травень, червень, липень, серпень 2009 року на загальну суму 45958,44 грн.;
№ 11737 від 26.01.2009 року – зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (по Цилінній сільській раді) за травень, червень, липень, серпень 2009 року на загальну суму 22474,64 грн.
Крім того, 07.05.2009 року позивачем проведено невиїзну документальну перевірку, в ході якої встановлено порушення відповідачем ст. 4 Указу Президента України від 03.07.1998 року № 334/94 «Про спрощену систему оподаткування суб’єктів малого підприємництва», про складений акт № 00652/1501/35963385 від 07.05.2009 року.
На підставі зазначеного акту перевірки 19.06.2009 року позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0006571501/0, у якому визначено суму податкового зобов’язання за штрафними (фінансовими) санкціями з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в розмірі 170,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачеві, та отримано ним 22.06.2009 року, про що свідчить підпис керівника на корінці такого податкового повідомлення-рішення.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У зв’язку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/154 від 02.07.2009 року та друга податкова вимога 2/184 від 13.08.2009 року, які не отримані відповідачем, про що складені акти про неможливість вручення № 116/24-0 від 14.07.2009 року та № 122/24-0 від 28.08.2009 року відповідно.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем їх вручення.
На підставі вищезазначеного та актів, перша та друга податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкове повідомлення-рішення, а також податкові вимоги прийняті позивачем з порушенням вимог діючого законодавства.
Таким чином, сума заборгованості відповідача з єдиного податку у розмірі 170,00 грн. є узгодженою.
За таких обставин, станом на день розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача складає 68603,08 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Так, судом встановлено, що 28.08.2009 року Джанкойською ОДПІ АР Крим прийнято рішення № 10/24-0 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, проте, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача у розмірі 68603,08 грн. не сплачена.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 68603,08 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Джанкой-Агро» (96130, АР Крим, Джанкойський район, с. Цілинне, вул. Калініна, б.2-а; ЄДРПОУ 35963385; р/р 2600916070 КРД ВАТ «Райффайзен банк Аваль», м. Сімферополь, МФО 324021) заборгованість у розмірі 68603,08грн., у тому числі заборгованість із штрафних санкцій з єдиного податку в сумі 170,00 грн. (на користь місцевого бюджету Цилінної сільської ради Джанкойського району, код податку 16050102 на р/р 34214378700111 УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824), з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (по Яснополянській сільській раді) у розмірі 45958,44 грн. (на користь місцевого бюджету Яснополянської сільської ради Джанкойського району, код податку 13050200 на р/р 33216812700115 УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824), з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (по Цилінній сільській раді) у розмірі 22474,64 грн. (на користь місцевого бюджету Цилінної сільської ради Джанкойського району, код податку 13050200 на р/р 33210812700111 УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.