
Справа №: 398/1630/20
провадження №: 3/398/786/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
"17" червня 2020 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Коліуш Г. В., з участю секретаря судового засідання Замкової Ю.С., прокурора Болгаріна Ю.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Олександрії справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , уродженки с. Кетрисанівка Бобринецького району Кіровоградської області, громадянки України, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працює на посаді діловода Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшов протокол № 144/20 від 20.05.2020 року про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу ОСОБА_2 , будучи станом на 01.01.2019 року особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», - особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконання функції місцевого самоврядування в зв`язку з припиненням повноважень секретаря Ізмайлівської сільської ради, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 до 01.04.2019 в порушення вимог частини другої статті 45 Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила свою діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 01.04.2020 року о 14 год 38 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала, що вона намагалася вчасно подати декларацію після звільнення з посади секретаря Ізмайлівської сільської ради, але їй це вдалося тільки 01.04.2019 о 14 год. 38 хв., пояснила, що на тривалому лікарняному та у відпустці в період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року не перебувала.
Прокурор Болгарін Ю.С. в судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_2 як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування в зв`язку з припиненням повноважень секретаря Ізмайлівської сільської ради, є суб`єктом декларування, в період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року на тривалому лікарняному чи відпустці не перебувала, мала фізичну та технічну можливість подати декларацію, тобто в її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області №3 від 31.05.2020 року припинено повноваження секретаря Ізмайлівської сільської ради - ОСОБА_2 .
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.5 розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, повинна була подати електронну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_2 несвоєчасно подала електронну декларацію, а саме 01.04.2020 року о 14 год 38 хв. В ході судового розгляду поважних причин для несвоєчасної подачі електронної декларації ОСОБА_2 встановлено не було.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до примітки до зазначеної статті суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується доказами, дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 144/20 від 20.05.2020 року, з яким ОСОБА_2 ознайомлена; доказами, що підтверджують припинення діяльності ОСОБА_2 як секретаря Ізмайлівської сільської ради, витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_2 декларації після припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування, саме 01.04.2020 року о 14 год 38 хв, поясненнями правопорушниці, а також іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини вчинення правопорушення, особу винної, враховуючи наявність обставини, що пом`якшує її відповідальність - визнання своєї вини та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі, яке є достатнім заходом впливу і буде сприяти її вихованню в майбутньому.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір у сумі 420 грн. 40 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції по Олександрійському районі», № рахунку – UА468999980313030106000011014, Назва одержувача коштів: Олександр. УК/Олександр. р-н.//21081100 (код – 37944584), Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.
Реквізити для сплати судового збору такі: № рахунку UA908999980313111256000026001 отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір на користь держави.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя Коліуш Г.В.