
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №466/2578/15-а
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 червня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів), Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання дій неправомірними та зобов`язання до вчинення дій,
УСТАНОВИВ:
У провадженні Шевченківського районного суду м. Львова перебувала справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції, Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова, в якому позивач просить суд ухвалити рішення про:
- визнання дій Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, щодо повернення пакету документів поданих завами ОСОБА_1 від 13.01.2015 та 30.01.2015 у відповідності до п.4 Порядку встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №440 неправомірними;
- зобов`язання Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, прийняти пакети документів згідно поданих заяв ОСОБА_1 від 13.01.2015, та від 30.01.2015 до виконання у відповідності до п.4 Порядку визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440;
- визнання дій Управління пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова, щодо не надання до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області відповідного документа про здійснення нарахування пенсії ОСОБА_1 за період з 11.10.2010 по 31.10.2010, згідно виконавчого листа №2а-419/2011 та повідомлення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, та за період з 01.11.2010 по 24.02.2012, згідно виконавчого листа №2а-69/2011 від 02.08.2012 та повідомлення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, підписаного уповноваженою особою і завіреного гербовою печаткою неправомірними;
- зобов`язання Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова, надати до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, відповідного документа про здійснення нарахування пенсії ОСОБА_1 : за період з 11.10.2010 по 31.10.2010, згідно виконавчого листа №2а- 419/2011 та повідомлення Управління державної виконавчої служби. Головного управління юстиції у Львівській області, та за період з 01.11.2010 по 24.02.2012 згідно виконавчого листа № 2а-69/2011 від 02.08.2012 та повідомлення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, підписаного уповноваженою особою і завіреного гербовою печаткою.
Також просить зобов`язати відповідачів у визначений судом строк подати звіт про виконання рішення по справі.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що дії Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, щодо повернення йому пакету документів, наданих 13 та 30 січня 2015 року у відповідності до п.4 Порядку, як фактичну відмову Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, щодо повернення йому пакету документів, у виконанні вимог Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014року №440, неправомірними. Також вважає, що в порушення п.10 Порядку Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова повідомило Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, що ОСОБА_1 в Управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова на обліку не перебуває і пенсії не отримує, виплату пенсії йому припинено з 01.02.2012 у зв`язку з переведенням в управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян. Вказує, що виконання рішення суду стосується часу перебування його на обліку Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова, а саме за період з 11.10.2010 по 24.01.2012, а тому вважає відмову Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова у наданні Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області відповідного документа про здійснення нарахування, підписаного уповноваженою особою та завіреного печаткою Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова, неправомірною.
Шевченківським районним судом м. Львова постановою від 09.07.2015 у задоволенні вказаного позову ОСОБА_1 відмовлено. Ця постанова суду ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.04.2016 залишена без змін.
Постановою Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 30.07.2019 постанову Шевченківського районного суду м. Львова та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.04.2016 скасовано. Вирішено направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Верховний Суд вказав, що судами попередніх інстанцій при ухваленні рішень в цій справі взагалі не здійснено посилань на норми чинного на час виникнення спірних правовідносин законодавства, не перевірено правомірність дій відповідачів, які є предметом розгляду зазначеної адміністративної справи, як того вимагають положення статті 2 КАС України.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 17.02.2020 позовну заяву ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції, Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова про визнання дій неправомірними та зобов`язання до вчинення дій передано за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 20.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Ухвалою суду без виходу до нарадчої кімнати від 23.04.2020 проведено заміну відповідача Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції на його правонаступника - Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) та залучено до участі у справі у якості співвідповідача Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Ухвалою від 23.04.2020 Львівський окружний адміністративний суд витребував від Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) матеріали виконавчих проваджень за ідентифікаторами для доступу № 46137415 та № 46438872, а у разі відсутності матеріалів зазначених виконавчих провадження - картки виконавчих проваджень за ідентифікаторами для доступу № 46137415 та № 46438872.
Ухвалою суду без виходу до нарадчої кімнати від 16.06.2020 проведено заміну відповідача Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова та залучено відповідачем як правонаступником Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Ухвалою суду від 16.06.2020 відмовлено у задоволенні клопотання Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області про закриття провадження у справі.
Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо заявленого позову заперечило, подало відзив (вх. № 24674 від 18.05.2020), у якому просить в задоволенні позову відмовити. Зокрема зазначає, що на виконання рішень Шевченківського районного суду м. Львова за період з 11.10.2010 по 22.07.2011 включно (на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011) ОСОБА_1 нараховано 48795,93 грн. Також зазначає, що відповідно до листа Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області від 24.03.2020 виконавчі листи по справах № 2а-419/2011 та № 2а-69/2011 виконані Державною казначейською службою України в загальній сумі 48795,93 грн.
Позивач подав відповідь на відзив (вх. № 26082 від 25.05.2020), у якій зазначив, що він не погоджується із розрахунком виплаченої йому суми, оскільки на пенсійному обліку Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова він перебував з 11.10.2010 по 24.02.2012, а розрахунок заборгованості, згідно відзиву, ним було зроблено за період з 11.10.2010 по 22.07.2011, що свідчить про неповний розрахунок. А також вказав, що відповідачем не доведено правомірності своїх дій.
Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) своїм правом подати письмовий відзив на позовну заяву не скористалося. Подало суду матеріали за № 46137415 та № 46438872, які внесені до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою за № 2188, № 249 (вх. № 24822 від 18.05.2020).
У судовому засіданні представник Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо задоволення позовних вимог заперечила з підстав, наведених у відзиві, просить у задоволенні позову відмовити.
У судове засідання 16.06.2020 інші сторони не прибули, хоча про дату, місце і час проведення судового засідання були повідомлені належним чином. Позивач заявив клопотання (вх. № 5480ел від 16.06.2020) про розгляд справи за його відсутності.
У силу вимог ст. 268 КАС України у справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України суд вирішив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
ОСОБА_1 був зареєстрований та перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова як пенсіонер з 01.11.2010. Починаючи з 01.02.2012 його за особистою заявою переведено на облік управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян.
01.01.2013 набрав чинності Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». На виконання цього Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 03.09.2014 №440, якою затверджено «Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою». Вказаний Порядок визначає механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "'Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", інвентаризації та погашення заборгованості за ними.
Так, 13.01.2015 та 30.01.2015 позивач подав до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області заяви про виконання рішення суду та пакет документів у відповідності до п. 4 Порядку (а.с. Т. 1 а.с. 5).
20.01.2015 та 09.02.2015 позивачу та Управлінню Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова були надіслані повідомлення про внесення рішень до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою (Повідомлення) за № 2188 ідентифікатор доступу 46137415 та №2490 ідентифікатор доступу 46438872 відповідно до п.7 Порядку (а.с. Т. 1 а.с. 5 зворот).
Листами 03.02.2015 №4/11-07 та 23.02.2015 № 6/11-07 (Т. 2 а.с. 16, 23) Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова повідомило начальника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, що ОСОБА_1 в управлінні на обліку не перебуває і пенсії не отримує. Виплату пенсії ОСОБА_1 припинено з 01.02.2012 в зв`язку з переведенням на облік управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян.
11.03.2015 та 28.03.2015 Управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області повернуто позивачу надіслані пакети документів від 13.01.2015 та 30.01.2015 та копії листів Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова від 03.02.2015 №4/11-07 та 23.02.2015 № 6/11-07, на підставі яких Управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області повернуто документи позивачу.
Вважаючи дії Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області щодо повернення йому пакету документів, наданих 13.01.2015 та 31.01.2015 неправомірними, позивач звернувся до суду із цим позовом про визнання таких дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії.
Вирішуючи даний спір, суд застосовує такі норми права та виходить з таких мотивів.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями стаття 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Як передбачено ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Частинами 4, 7 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування.
В силу ч. 2, 3 ст.14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно із ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
01.01.2013 набрав чинності Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Вказаний Закон встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання.
На виконання цього Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 03.09.2014 №440, якою затверджено «Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою». Вказаний Порядок визначає механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», інвентаризації та погашення заборгованості за ними.
Відповідно до п. 5, 7 Порядку (в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин) зареєстроване в установленому порядку рішення невідкладно розглядається керівником органу державної виконавчої служби та передається відповідальній особі не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до органу державної виконавчої служби. Відповідальна особа не пізніше семи робочих днів з дня надходження до неї рішення зобов`язана перевірити за даними Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень виконання такого рішення та у разі відсутності відомостей про виконання рішення в повному обсязі внести дані про це рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою.
Згідно із п. 8 Порядку відповідальна особа не пізніше семи робочих днів з дня внесення рішення до Реєстру зобов`язана надіслати заявнику та боржнику за їх місцезнаходженням або на електронну пошту повідомлення про прийняття такого рішення для обліку із зазначенням черги, до якої воно включено.
Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено два випадки повернення пакету документів заявникові: абзацом 2 пункту 7 - якщо за результатами перевірки встановлено, що рішення виконано в повному обсязі, відповідальна особа повертає рішення заявнику із супровідним листом та відповідною довідкою з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень та в пункті 11 - якщо рішення виконано боржником або в інший спосіб в повному обсязі, таке рішення підлягає поверненню заявнику протягом семи робочих днів з дня одержання відповідного документального підтвердження, про що вноситься запис до Реєстру. Одночасно з рішенням заявнику надсилаються копії документів, що підтверджують виконання рішення в повному обсязі.
Судом встановлено, що відповідно до повідомлення про прийняття до обліку рішення, виконання якого гарантується державою (щодо зобов`язання здійснити нарахування) (Т. 2 а.с. 17) дані про рішення від 20.06.2012 внесені до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою за № 2188.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 11.03.2015 та на 28.03.2015 виконавчий лист Шевченківського районного суду м. Львова від 05.04.2012 № 2а-419/11 та виконавчий лист Шевченківського районного суду м. Львова від 02.08.2012 № 2а-69/2011 відповідно виконані не були. Таким чином, суд вважає передчасним рішення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про повернення пакету документів за поданих заявами позивача від 13.01.2015 та 30.01.2015, оскільки можливість повернення виконавчих листів з підстав їх невиконання у Порядку в редакції, яка діяла на момент вчинення таких дій, Управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, була відсутня.
Таким чином, суд дійшов висновку, що дії Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, щодо повернення відповідного пакету документів поданих є неправомірними, оскільки станом на момент розгляду справи Управлінням не наданої такої інформації про прийняття таких документів. Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) - правонаступника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області слід зобов`язати прийняти пакети документів згідно поданих заяв ОСОБА_1 від 13.01.2015 та від 30.01.2015 до виконання у відповідності до п.4 Порядку визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440. Відтак позовні вимоги в цій частині підлягають до задоволення.
Щодо позовних вимог в частині визнання дій Управління пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Львова, щодо не надання відповідного документа про здійснення нарахування пенсії та зобов`язання вчинити відповідні дії, суд зазначає таке.
В силу абз. 3-4 п. 10 Порядку боржник або орган державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, зобов`язаний протягом семи робочих днів повідомити відповідальній особі про стан виконання рішення (виконання в повному обсязі, часткове виконання, невиконання). Якщо рішенням зобов`язано боржника здійснити нарахування (перерахунок тощо) та/або виплатити кошти, відповідальна особа разом з повідомленням надсилає боржнику або органу державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, копію рішення для здійснення нарахування суми коштів, що підлягає виплаті заявнику. Про здійснення нарахування боржник або орган державної влади, який прийняв рішення про припинення боржника - юридичної особи, зобов`язаний повідомити відповідальній особі протягом десяти робочих днів з дня отримання повідомлення із наданням відповідного документа про здійснення нарахування, підписаного уповноваженою особою і завіреного гербовою печаткою.
Як вбачається з матеріалів справи, листи Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова №4/11-07 від 03.02.2015 та № 6/11-07 від 23.02.2015 не містять жодної з передбачених абз. 3 п. 10 Порядку відмітки про виконання в повному обсязі, часткове виконання або про невиконання.
Згідно тексту листа Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова від 21.03.2013 № Ш-22 (Т. 1 а.с. 7) архівна пенсійна справа, по якій позивач одержував пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зберігається в Управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова.
Проте докази того, що Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова надано відповідний документ (рішення) про здійснення нарахування пенсії Управлінню державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області відсутні.
В ході розгляду справи в суді Головним Управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області як правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова не надано відповідних документів, необхідних для здійснення нарахування пенсії і не надано доказів, що такі документи скеровувалися до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів).
Також суд при винесенні рішення бере до уваги той факт, що період, за який виплачено кошти не є тим самим періодом, який вказано у виконавчих листах. Довідки, які повинні бути надіслані органу виконання не надані ні пенсійним органом, ні органом виконання.
На запитання суду чому період, за який нараховано позивачу кошти інший, представниця відповідача пояснила, що це пов`язано із зміною порядку нарахування.
Таким чином, суд вважає правильним твердження позивача про протиправність дій Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова, що полягають у ненаданні надання відповідного документа (рішення) про здійснення нарахування пенсії Управлінню державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області. Доказів, які б спростували доводи позивача Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області під час розгляду справи не надало.
Відтак, суд дійшов висновку, що такі дії слід визнати протиправними і Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області - правонаступника Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова слід зобов`язати вчинити відповідні дії.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Виходячи з вищенаведеного, суд задовольняє позов повністю.
Щодо вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом подання звіту відповідачем суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З аналізу вказаної норми вбачається, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі, є правом, а не обов`язком суду. Отже, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є саме диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об`єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами.
Позивач не навів аргументованих доводів та не надав доказів того, що рішення суду саме у цій справі не буде виконано відповідачем, у зв`язку з чим своєчасно у межах розумних строків не будуть поновлені його права. Тому така вимога позивача не підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, усі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки у силу дії норми п. 9 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, судові витрати у справі розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, 287 пп. пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) (79000, м. Львів, пл. Шашкевича, 1, ЄДРПОУ 43317547), Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, ЄДРПОУ 13814885) про визнання дій неправомірними та зобов`язання до вчинення дій задовольнити.
2. Визнати дії Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів), щодо повернення пакету документів поданих завами ОСОБА_1 від 13.01.2015 та 30.01.2015 у відповідності до п.4 Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №440 неправомірними.
3. Зобов`язати Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) прийняти пакети документів згідно поданих заяв ОСОБА_1 від 13.01.2015 та від 30.01.2015 до виконання у відповідності до п.4 Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440.
4. Визнати дії Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області, щодо ненадання до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області відповідного документа про здійснення нарахування пенсії ОСОБА_1 за період з 11.10.2010 по 31.10.2010, згідно виконавчого листа №2а-419/2011 та повідомлення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, та за період з 01.11.2010 по 24.02.2012, згідно виконавчого листа №2а-69/2011 від 02.08.2012 та повідомлення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, підписаного уповноваженою особою і завіреного гербовою печаткою неправомірними.
5. Зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області надати до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів), відповідний документ про здійснення нарахування пенсії ОСОБА_1 : за період з 11.10.2010 по 31.10.2010, згідно виконавчого листа №2а- 419/2011 та повідомлення Управління державної виконавчої служби. Головного управління юстиції у Львівській області, та за період з 01.11.2010 по 24.02.2012 згідно виконавчого листа № 2а-69/2011 від 02.08.2012 та повідомлення Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, підписаний уповноваженою особою і завірений гербовою печаткою.
6. В іншій частині позовних вимог відмовити.
7. Судовий збір розподілу не підлягає.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України строк на апеляційне оскарження продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Р.П. Качур