Рішення № 89847125, 15.06.2020, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2020
Номер справи
340/1273/20
Номер документу
89847125
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2020 року м. Кропивницький справа № 340/1273/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу

за позовомОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) доГоловного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Соборна,7-а; код ЄДРПОУ – 20632802)провизнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -В С Т А Н О В И В:

І. Зміст позовних вимог.

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернулась до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі – відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області “Про відмову в перерахунку пенсії” №110130001495 від 04.03.2020 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити переведення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 з пенсії за віком - на пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу” з 20.01.2020 року з урахуванням стажу державної служби згідно довідки Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області від 29 січня 2019 року № 125/Х/11-28-11-33 та довідок від 17 січня 2020 року №05-08/663 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, від 17 січня 2020 року № 05-08/662 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посад державної служби;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити нарахування (перерахунок) та виплату такої пенсії, починаючи з 20.01.2020 року з урахуванням раніше виплачених сум.

ІІ. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані відмови відповідача у переведенні позивача з пенсії за віком на загальних умовах на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу», оскільки записами в трудовій книжці останнього підтверджується стаж роботи на посадах державного службовця понад 20 років, що дає йому підстави для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу».

Представник відповідачів скористався своїм правом на надання письмового відзиву до суду, в якому висловив свою позицію щодо вищевказаних позовних вимог, які не визнаються у повному обсязі, наголошено на тому, що рішення №110130001495 про відмову в перерахунку пенсії позивачу, прийнято у відповідності до вимог чинного законодавства.

ІІІ. Заяви (клопотання) учасників справи інші процесуальні дій у справі.

22.04.2020 року до суду надійшли матеріали позовної заяви (а.с.1-8).

Ухвалою суду від 27.04.2020 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків (а.с.10-11).

04.05.2020 року на адресу суду надійшла заява з виправленими недоліками (а.с.13-38).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 12.05.2020 року відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомленням (виклику) сторін (а.с.40).

Вказана ухвала надіслана учасникам справи за правилами визначеними КАС України, та ними отримана, що посвідчується відповідними повідомленнями про вручення судової кореспонденції (а.с.41-42).

29.04.2020 року відповідач подав до суду письмовий відзив на позовну заяву та копії матеріалів пенсійної справи позивача (а.с.43-107).

26.05.2020 року представником позивача подано на виконання процесуальних приписів Кодексу адміністративного судочинства України відповідь на відзив.

Інших заяв чи клопотань учасниками справи до суду не подано.

За приписами пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Відповідно до частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Оскільки тридцятий день припадає на період перебування головуючого судді по справі у відпустці (інший неробочий день), з урахуванням положень ч.1, ч.6 ст.120, ст.193 КАС України, останнім днем для вирішення даної справи є 15.06.2020 року.

Отже, дана адміністративна справа вирішується судом 15.06.2020 року у межах строку, визначеного ст.263 КАС України.

ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Розглянувши подані сторонами документи, з`ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням зібраних доказів, судом встановлені наступні обставини.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , є пенсіонером з 24.04.2019 року та отримує пенсію за віком довічно, що посвідчується відповідним пенсійним посвідченням (а.с.17).

Відповідно до довідки Головного управління ДПС у Кіровоградській області від 29.01.2020 року №125/Х/11-28-11-33, виданої ОСОБА_1 , вбачається, що у період з 01.06.1992 року по 03.10.2016 року вона дійсно працювала в органах податкової служби (на наступних посадах: державного податкового інспектора відділу обліку звітності державної податкової інспекції у м.Кіровограді, інспектора податкової служби 1 рангу, старшого державного податкового інспектора відділу обліку і звітності державної податкової адміністрації у Кіровському районі м.Кіровограда; старшого державного податкового інспектора відділу обліку і звітності Кіровоградської державної податкової адміністрації, старшого державного податкового інспектора відділу примусового стягнення податків Кіровоградської державної податкової адміністрації; старшого державного податкового інспектора відділу примусового стягнення податків і зборів державної податкової інспекції в м.Кіровограді; старшого державного податкового інспектора відділу обліку і звітності державної податкової інспекції в м.Кіровограді; державного податкового інспектора відділу обліку, звітності та оперативного аналізу надходжень Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції; державного податкового інспектора групи адміністрування облікових показників, прогнозування та аналізу податкових надходжень відділу інформатизації та обліку Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції; державного податкового інспектора відділу обліку та звітності Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції; державного податкового інспектора відділу обліку та звітності Кіровоградської об`єднаної державної податкової інспекції, старшого державного податкового інспектора відділу обліку та звітності Кіровоградської об`єднаної державної податкової інспекції; старшого державного податкового інспектора відділу обліку та звітності Кіровоградської міжрайонної державної податкової інспекції; головного державного податкового інспектора сектору обліку та звітності Кіровоградського відділення Кіровоградської об`єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби; головного державного податкового інспектора сектору обліку та звітності податкових платежів та єдиного соціального внеску Кіровоградського відділення Кіровоградської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Кіровоградській області; головного державного інспектора сектору зведеної звітності Кіровоградського відділення Кіровоградської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Кіровоградській області; головного державного інспектора сектору обліку платежів та зведеної звітності Кіровоградського відділення Кіровоградської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Кіровоградській області (а.с.31).

З вказаної довідки вбачається, що позивачу було присвоєно ранг державного службовця та інспектора податкової та митної справи.

При цьому, з довідки управління Державної казначейської служби України у м.Кропивницькому Кіровоградської області від 17.01.2020 року №05-08/663 виданої позивачу, вбачається, що вона дійсно працювала в управлінні Державної казначейської служби України у м.Кропивницькому Кіровоградської області на посаді головного спеціаліста з питань персоналу, заробітна плата у грудні 2019 року становила 7850,00 грн. (посадовий оклад – 4900,00 грн., надбавка за ранг (9 ранг) – 500,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби) – 2450,00 грн.) (а.с.34).

З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що загальний здобутий стаж позивача роботи в податкових органах становить 24 роки.

Судом встановлено, що 20.01.2020 року позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою про переведення на інший вид пенсії - пенсію державного службовця, до якої додано довідки Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області від 29 січня 2019 року № 125/Х/11-28-11-33 та довідка від 17 січня 2020 року №05-08/663 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, від 17 січня 2020 року № 05-08/662 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посад державної служби (а.с.99).

Проте, рішенням начальника відділу з питань перерахунків пенсій №2 від 04.03.2020 року №110130001495, позивачу відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням на те, що з 01.06.2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723 (а.с.27).

Вважаючи таке рішення протиправними, позивач звернулася до суду із даним позовом, за захистом порушеного, на її думку, права.

V. Оцінка суду.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.

Предметом даного спору є встановлення правомірності Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області при винесенні рішення №110130001495 від 04.03.2020 року.

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються: процесуальні питання адміністративного судочинства регулюються Кодексом адміністративного судочинства України, Конституцією України, Законом України «Про державну службу» у редакції закону від 16.12.1993 №3723-XII, Законом України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV.

При вирішені спору суд виходить із того, що з 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» №889-VIII від 10 грудня 2015 року (далі - Закон № 889-VIII), у якому передбачені певні особливості пенсійного забезпечення державних службовців, зокрема, пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII визнано, що втратив чинність Закон України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року (далі Закон - № 3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу, якими передбачено право державних службовців, за певних умов, на призначення пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Відповідно до частини 1 статі 37 Закону №3723-XII, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі, стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Аналіз цієї норми дає підстави вважати, що особи мають право на одержання пенсії державних службовців за наявності, зокрема, не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, а також досягнення такими особами певного віку та наявності страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV (далі Закон №1058-IV).

При цьому, зазначений вік визначається статтею 26 Закону №1058-IV.

Тобто, до 01.05.2016 року (дата набрання чинності Закону № 889-VIII) право на пенсію державного службовця мали особи, які: а) досягли певного віку (62 роки для чоловіків, 60 років для жінок) та мають передбачений законодавством страховий стаж; б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01.05.2016 року, відповідно до статті 90 Закону України «Про державну службу» №889 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

При цьому, законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII.

Так, відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 попереднього Закону «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Попереднього Закону у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статті 25 попереднього Закону «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Попереднього Закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889 передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 року певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, стаття 37 Закону № 3723-XII передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723 після 01.05.2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону №3723 і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Аналогічний висновок, викладений у рішенні Верховного Суду від 04.04.2018 року у справі № 822/524/18.

При цьому, суд звертає увагу відповідача на законодавчі положення статті 344 Податкового кодексу України, за змістом яких, пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу».

При цьому, період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом. Посадовим особам контролюючих органів у період роботи в цих органах пенсії, призначені відповідно до законодавства, не виплачуються. Пенсійне забезпечення працівників контролюючих органів, їх установ та організацій, які не є посадовими особами, здійснюється на підставах та в порядку, встановлених законодавством.

Отже, виходячи із аналізу вищевказаної законодавчої норми, та встановлених фактичних обставин справи, суд приходить до висновку, що період роботи позивача в контролюючому органі з 01.06.1992 року по 03.10.2016 року, дає їй право на можливість отримання пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Судом встановлено та не заперечується відповідачем, що позивач має страховий стаж 41 рік, 8 місяців, 6 днів, із них: стаж роботи на посадах державної служби більше 20 років, досягла віку, що надає право на призначення пенсії державного службовця, то, відповідно до пункту 12 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних Закону №889-VIII, вона має право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону №3723-XII, а тому, оскаржуване рішення відповідача є протиправним.

Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Беручи до уваги, що позивач звернулася до відповідача із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» 20.01.2020 року, тому саме з цієї дати необхідно здійснити призначення пенсії.

Зважаючи на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідач, відмовляючи позивачу у переведенні на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу», діяв всупереч закону, тому суд вважає, що позивач, в даному випадку, має усі законні права на переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

При цьому суд зазначає, що у відповідності до положень п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд (ч. 4 ст. 245 КАС України).

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до пенсійного органу надано усі необхідні документи щодо переведення її на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», у зв`язку із чим, суд вважає за необхідне саме зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перевести позивача на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 20.01.2020 року.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

На думку Кіровоградського окружного адміністративного суду, позивачем надано суду достатні документальні докази, якими підтверджується протиправність оскаржуваного ним рішення, в той час, як відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій під час прийняття оскаржуваної рішення про відмову з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.

VI. Судові витрати.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

В матеріалах справи містяться докази щодо понесення позивачем витрат по сплаті судового збору у розмірі 840,00 грн. (а.с.8).

Відтак, з огляду здійснені позивачем документально підтверджені витрати на оплату судового збору такі підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Керуючись статтями 132, 139, 143, 242-246, 255, 260-263, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області “Про відмову в перерахунку пенсії” №110130001495 від 04.03.2020 року.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити переведення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 з пенсії за віком - на пенсію державного службовця відповідно до Закону України “Про державну службу” з 20.01.2020 року з урахуванням стажу державної служби згідно довідки Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області від 29 січня 2019 року № 125/Х/11-28-11-33 та довідок від 17 січня 2020 року №05-08/663 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, від 17 січня 2020 року № 05-08/662 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посад державної служби.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити нарахування (перерахунок) та виплату такої пенсії, починаючи з 20.01.2020 року з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) понесені нею судові витрати (судовий збір) у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ – 20632802).

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст. ст. 255, 295 КАС України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 30-денний строк з дня отримання його копії.

Згідно до пп.15.5 п.1 Розділу VII “Перехідні положення” КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено та підписано 15 червня 2020 року.

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного суду Р.В. Жук