
Провадження № 3/679/362/2020
Справа № 679/719/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2020 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Стасюк Р.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Нетішинського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 27.03.2018 року, студента Нетішинського професійного ліцею, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5, 6 ст.121, ч. 2 ст.126 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
25.05.2020 року о 10 годині 15 хвилин в м.Нетішин по вул.Лісова неповнолітній ОСОБА_1 , в порушення п.2.1, 2.3 «г», 2.9 «в» Правил дорожнього руху України, керував транспортним засобом «Honda Dio», не зареєстрованим у встановленому законом порядку, не маючи права керування даним транспортним засобом, а саме: посвідчення водія категорії А-1, при цьому здійснював перевезення пасажира без мотошолому. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5, 6 ст.121, ч. 2 ст.126 КУпАП.
В судовому засіданні неповнолітній ОСОБА_1 вину визнав.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях останнього вбачається склад правопорушень, передбачених ч. 5, 6 ст.121, ч. 2 ст.126 КУпАП.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вина правопорушника доводиться даними протоколів про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №239461, ДПР18 №239462, ДПР18 №239463 від 25.05.2020 року, усними поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні.
Згідно ст.221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до ч.2 ст.13 КУпАП, у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, враховую характер вчинених правопорушень, особу порушника, відсутність обставин, що обтяжують вину останнього і приходжу до переконання, що неповнолітньому ОСОБА_1 слід призначити стягнення за ч.5, 6 ст.121, ч.2 ст.126 КУпАП у виді штрафу, враховуючи положення ст.36 КУпАП.
Згідно із ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.121, ст.126 КУпАП, ст.ст. 7, 9, 13, 23, 36, 283, 284, 287-289 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5, 6 ст.121, ч. 2 ст.126 КУпАП, і застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п`ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів – ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодом класифікації доходів бюджету – 22030106, судовий збір в розмірі 420,40 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Р.М. Стасюк