
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
м. Київ
09 червня 2020 року 10:36№ 640/24525/19Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючої судді Кузьменко А.І., при секретарі судових засідань Прокопенко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" про залишення без розгляду позову в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послу
треті особи Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго", Товариство з обмеженою відповідальністю "Львівенергозбут"
про зобов`язання вчинити дії, відшкодування моральної шкоди
за участі представників сторін:
від позивача - не з`явився,
від відповідача - Балабан Д.О.,
від третьої особи 1 - не з`явився,
від третьої особи 2 - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - відповідач), в якому просить: відшкодувати моральну шкоду в розмірі 100 000 грн; зобов`язати відповідача забезпечити право громади села Старе Село на компенсацію за недотримання стандартів якості надання послуг з електропостачання відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 18 жовтня 2016 року № 1841 та від 12 червня 2016 року № 375.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 січня 2020 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
В подальшому до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли пояснення Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго", в яких, крім іншого, останній просить залишити позовну заяву без розгляду в частині вимог щодо зобов`язання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послу забезпечити право громадян села Старе Село на компенсацію за недотримання стандартів якості надання послуг з електропостачання відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 18 жовтня 2016 року № 1841 та від 12 червня 2016 року № 375. Клопотання про залишення позову без розгляду вмотивоване тим, що позивачем не надано доказів наявності у неї процесуальної адміністративної дієздатності звертатись до суду в інтересах громади села Старе Село. Копії вказаних пояснень надіслано на адресу учасників справи, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 березня 2020 року призначено судове засідання для розгляду клопотання представника Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" про залишення позову без розгляду.
Від представник Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Судові засідання неодноразово відкладалися в зв`язку із надходженням відповідних клопотань від учасників справи.
В судове засідання 09 червня 2020 року з`явився представник відповідача, який не заперечував проти задоволення клопотання представника Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" про залишення позову без розгляду.
Інші сторони в судове засідання не прибули, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце його проведення, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень. Клопотань/заяв до суду також не надходило.
Розглянувши клопотання представника Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго", заслухавши пояснення представників сторін, які з`явились у судове засідання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
В силу положень частин 1-3 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
До суду можуть звертатися в інтересах інших осіб органи та особи, яким законом надано таке право.
Відповідно до частини 1 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до статті 18-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
Частиною 3 статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Проте, в матеріалах справи відсутні документи, що підтверджують повноваження Шерстобітової Лариси Степанівни звертатися до адміністративного суду з відповідною позовною заявою в інтересах громади села Старе Село.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності.
Зазначене в сукупності вказує на відсутність у ОСОБА_1 адміністративної процесуальної дієздатності на звернення до суду з даним позовом в інтересах громади села Старе Село, що свідчить про наявність підстав для задоволення клопотання Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" та залишення без розгляду позову у відповідній частині позовних вимог.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 240, статтями 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1.Клопотання представника Приватного акціонерного товариства "Львівобленерго" задовольнити.
2. Позов ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, терті особи: Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго", Товариство з обмеженою відповідальністю "Львівенергозбут" в частині позовних вимог про зобов`язання Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг забезпечити право громади села Старе Село на компенсацію за недотримання стандартів якості надання послуг з електропостачання відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 18 жовтня 2016 року № 1841 та від 12 червня 2016 року № 375 залишити без розгляду.
3.Роз`яснити позивачу її право на звернення до адміністративного суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких позовна заява була залишена без розгляду.
4.Продовжити розгляд справи ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, треті особи: Приватне акціонерне товариство "Львівобленерго", Товариство з обмеженою відповідальністю "Львівенергозбут" в частині позовних вимог про відшкодування моральної шкоди в розмірі 100 000 грн; зобов`язання Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг забезпечити право ОСОБА_1 на компенсацію за недотримання стандартів якості надання послуг з електропостачання відповідно до постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 18 жовтня 2016 року № 1841 та від 12 червня 2016 року № 375 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко
Повний текст ухвали виготовлено 11 червня 2020 року.