Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №295/6853/20
1-кс/295/2750/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.06.2020 року м. Житомир
Слідчий суддяБогунського районногосуду м.Житомира ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши внесенев кримінальномупровадженні №32020060000000018 заступником начальника 1 відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів та додані до нього матеріали, -
В С Т А Н О В И В :
Заступник начальника1відділу РКПСУ ФРГУ ДФСу Житомирськійобласті ОСОБА_3 звернулася до Богунського районного суду м. Житомира із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, посилаючись на те, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020060000000018, внесеному 18.05.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до матеріалів ОУ ГУ ДФС у Житомирській області встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код НОМЕР_1 , в період з 2016 року по теперішній час, при здійсненні фінансово-господарських операцій з суб`єктами господарювання: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_5 , ПП « ОСОБА_5 », код НОМЕР_6 , ПП « ОСОБА_6 », код НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », код НОМЕР_11 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », код НОМЕР_12 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », код НОМЕР_13 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код НОМЕР_14 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код НОМЕР_15 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » код НОМЕР_16 , ухились від сплати податку на додану вартість в особливо великим розмірах, на суму понад 8 млн. грн.
Окрім того, відповідно до акта документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період діяльності з 01.01.2016 року по 30.06.2019 року, № 36/06-30-05-01/35893156 від 23.01.2020 року, встановлено заниження службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » податкового зобов`язання з податку на додану вартість по взаємовідносинах з ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_18 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_19 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_23 ), шляхом проведення безтоварних оперцій.
Для встановлення кількості придбаних та в подальшому реалізованих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у перелічених підприємств товарно-матеріальних цінностей, отриманих послуг, їх ідентифікаційних ознак, вартісного виразу, а також підтвердження або спростування вказаних фактів, які призвели до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, виникла необхідність у вилученні у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та зазначених підприємств первинних бухгалтерських документів по проведеним між ними фінансовогосподарським операціям, наданим послугам.
Згідно п. 3 ст. 44 Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), платники податків зобов`язані забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш, як 1095 днів з дня подання податкової звітності.
На зазначених підприємствах зберігаються договори (угоди), додаткові договори (угоди), журнали реєстрації договорів, накладні та податкові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі (виконаних робіт), документи щодо внутрішнього переміщення товарно-матеріальних цінностей, акти про використання паливно-мастильних матеріалів, облікові листи про використання паливно-мастильних матеріалів, відомості обліку видачі паливно-мастильних матеріалів, лімітно-забірні картки, рахунки-фактури, шляхові листи, специфікації, сертифікати відповідності, паспорти якості, банківські виписки, платіжні доручення, квитанції щодо проведення розрахунків, журнали ордери по рахунках, оборотно-сальдові відомості, документи щодо місць зберігання паливно-мастильних матеріалів та наявності ємностей для їх зберігання, інші документи.
У зазначених документах наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Дані документи знаходяться тільки на зазначених підприємствах, а тому існує реальна загроза зміни або знищення таких документів.
Вилучення оригіналів, зазначених у клопотанні, документів необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.
Слідчий в судове засідання не з?явилася, подала заяву про розгляд клопотання без її участі в якій зазначила, що суть клопотання підтримує в повному обсязі.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни або знищення.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене та те, що оригінали первинних бухгалтерських документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій між вказаними підприємствами, являються джерелом доказів та містять відомості, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню, керуючись ст.ст. 132, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Надати заступнику начальника першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області майору податкової міліції ОСОБА_9 , слідчим слідчої групи - старшим слідчим з ОВС першого відділу РКП СУ ФР ГУ ДФС у Житомирській області: старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_10 , лейтенанту податкової міліції ОСОБА_11 , майору податкової міліції ОСОБА_12 , підполковнику податкової міліції ОСОБА_13 , підполковнику податкової міліції ОСОБА_14 , старшим оперуповноваженим відділу оперативного супроводження адміністрування ПДВ ОУ ГУ ДФС у Житомирській області: підполковнику податкової міліції ОСОБА_15 , підполковнику податкової міліції ОСОБА_16 , лейтенанту податкової міліції ОСОБА_17 , майору податкової міліції ОСОБА_18 , заступнику начальника відділу оперативного супроводження адміністрування ПДВ ОУ ГУ ДФС у Житомирській області ОСОБА_19 тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю їх вилучення (виїмки) у службових осіб:
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код НОМЕР_1 по взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_5 , ПП « ОСОБА_5 », код НОМЕР_6 , ПП « ОСОБА_6 », код НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », код НОМЕР_11 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », код НОМЕР_12 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », код НОМЕР_13 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код НОМЕР_14 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код НОМЕР_15 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » код НОМЕР_16 , ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_18 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_19 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_23 ), за період з 2016 року по даний час;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », код НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код НОМЕР_5 , ПП « ОСОБА_5 », код НОМЕР_6 , ПП « ОСОБА_6 », код НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », код НОМЕР_11 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », код НОМЕР_12 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », код НОМЕР_13 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код НОМЕР_14 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код НОМЕР_15 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » код НОМЕР_16 , ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_18 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_19 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_23 ) по взаємовідносинах з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код НОМЕР_1 , за період з 2016 року по даний час, а саме:
- договорів (угод), додаткових договорів (угод), контрактів;
- журналів реєстрації договорів;
- накладних та податкових накладних, товарно-транспортних накладних, актів приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей (виконаних робіт), рахунків-фактур, шляхових листів;
- документів щодо внутрішнього переміщення товарно-матеріальних цінностей, актів про використання (списання) паливно-мастильних матеріалів, облікових листів про використання паливно-мастильних матеріалів, відомостей обліку видачі паливно-мастильних матеріалів, лімітно-забірних карток;
- специфікацій, сертифікатів відповідності, паспортів якості, банківських виписок, платіжних доручень, квитанцій щодо проведення розрахунків;
- журналів ордерів по рахунках, оборотно-сальдових відомостей, документів щодо місць зберігання паливно-мастильних матеріалів та наявності ємностей для їх зберігання.
Встановити строк дії ухвали до 14.07.2019 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: