Рішення № 89799916, 12.06.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2020
Номер справи
810/1960/18
Номер документу
89799916
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 червня 2020 року № 810/1960/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішень про застосування штрафних санкцій та вимог про сплату боргу (недоїмки),

ВСТАНОВИВ:

до Київського окружного адміністративного суду звернувся фізична особа - підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а, код за ЄДРПОУ 39393260), в якому просить суд визнати протиправними та скасувати:

- податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095151309 про збільшення грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування, на суму 32 222,18 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями 25 777,74 грн., за штрафними (фінансовими) санкції 6 444,44 грн.;

- податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095161309 про збільшення грошового зобов`язання за платежем військового збору на суму 2 685,19 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями 2 148,15 грн., за штрафними (фінансовими) санкції 537,04 грн.;

- податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095211309 про збільшення грошового зобов`язання з податку на додану вартість з товарів, вироблених в Україні, на суму 35 802,43 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями 28 641,94 грн., за штрафними (фінансовими) санкції 7 160,49 грн.;

- податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095231309 про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у розмірі 1,00 грн. за порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095261309 про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у розмірі 275 166,14 грн. за порушення пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- вимогу ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №Ф-0095181309 про сплату боргу (недоїмки) в сумі 31 506,12 грн.;

- вимогу ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №Ф-0095401309 про сплату боргу (недоїмки) в сумі 497,68 грн.;

- рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095191309 про застосування штрафної санкції у розмірі 3 150,61 грн. за донарахування відповідним органом доходів та зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску;

- рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095411309 про застосування штрафної санкції у розмірі 49,77 грн. за донарахування відповідним органом доходів та зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що висновки про порушення ним податкового та іншого законодавства є припущенням контролюючого органу, оскільки зроблені без аналізу його первинної фінансово - господарської та бухгалтерської документації і ґрунтуються лише на співставленні орієнтовної інформації про залишки товарно - матеріальних цінностей, наданих позивачем, та даних єдиного реєстру податкових накладних щодо придбання та реалізації ним товарів.

Вважає, що помилково надана ним письмова інформація про залишки товарно - матеріальних цінностей сама по собі не є первинним документом бухгалтерського та податкового обліку, а відтак не може слугувати підставою для висновків про порушення ним податкового та іншого законодавства.

Оскільки використанні контролюючим органом для розрахунків данні з Єдиного реєстру податкових накладних не відповідають даним первинних документів бухгалтерського та податкового обліку позивача, а обов`язку ведення обліку залишку товарів у кількісному виразі законом для приватного підприємця не установлено, стверджує, що висновки про наявність та реалізацію ним необлікованих товарів та, як наслідок, заниження чистого оподатковуваного доходу і пересорту товару, не відповідають дійсним обставинам та спростовуються первинними документами бухгалтерського та податкового обліку, наданими до перевірки.

Наполягає, що інші висновки контролюючого органу про порушення позивачем положень законодавства є похідними від необґрунтованого висновку про заниження ним чистого оподатковуваного доходу, тому вважає і такі висновки безпідставними, а прийняті за результатами перевірки рішення та вимоги протиправними і просить суд їх скасувати.

Відповідач позов не визнав, у відзиві на позов зазначив, що посадові особи контролюючого органу при проведенні перевірки позивача та оформленні її результатів діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, а прийняті за результатами перевірки рішення та вимоги є обґрунтованими.

Так, на письмовий запит контролюючого органу позивачем надано інформацію про його залишки товарно - матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016.

За результатами аналізу та співставлення даних позивача про залишки товарно - матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016 і його перинних фінансово - господарських документів з даними Єдиного реєстру податкових накладних щодо придбання та реалізації товарів протягом 2015 та 2016 років, перевіркою установлена невідповідність, станом на 31.12.2016, залишків товарів згідно даних позивача, залишку товарів, розрахованому контролюючим органом.

Тому, за висновком відповідача, позивачем реалізована продукція у розмірах, встановленої перевіркою невідповідності залишків товарів, без відображення такої реалізації в податковому обліку та в податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік, без використання реєстратора розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи та без обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації.

Крім того вказує на ту обставину, що єдиний внесок нараховується для платників на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Оскільки рішення та вимоги, прийняті контролюючим органом, пов`язані із заниженням позивачем чистого оподатковуваного доходу від здійснення ним підприємницької діяльності, відповідач стверджує про обґрунтованість своїх рішень та просить суд у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 04.06.2018.

16 жовтня 2018 року представниками сторін заявлені клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Згідно протокольної ухвали Київського окружного адміністративного суду від 16.10.2018 закінчено підготовче провадження та ухвалено про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Згідно даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ОСОБА_1 з 16.05.1997 зареєстрований фізичною особою - підприємцем, про що у державному реєстрі вчинено запис за номером 2 332 017 0000 000180 від 01.12.2004.

У періоді з 01.01.2014 по 01.01.2016 позивач перебував на загальній системі оподаткування, обліку та звітності і був зареєстрованим платником податку на додану вартість (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 ).

Згідно довідки, виданої Броварською ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області 30.12.2013, з 30.12.2013 скасовано реєстрацію реєстратора розрахункових операцій, який використовувався у господарській діяльності позивача.

Листом від 19.08.2017 № 2414/ФОП/10-36-13-09, Головним управлінням ДФС у Київській області позивачеві надано письмовий запит з проханням забезпечити надання інформації та документального підтвердження ведення підприємницької діяльності за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2016 р. (за переліком, у тому числі щодо залишків товарно-матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016) у зв`язку із проведенням документальної планової виїзної перевірки (т.1 а.с.237-238).

Факт відсутності запитуваних документів та будь-яких зауважень до повноти та правильності їх оформлення в акті перевірки не відображено.

У період 21.08.2017 по 12.09.2017, на підставі статті 77 Податкового кодексу України, наказу відповідача від 07.08.2017 № 1442, згідно плану - графіка проведення планових виїзних перевірок суб`єктів господарювання на ІІІ квартал 2017, відповідно до направлень від 18.08.2017 №1900 та №1901, посадовими особами Головного управлінням ДФС у Київській області проведена документальна планова виїзна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вимог податкового, валютного, іншого законодавства, контроль з дотриманням якого покладено на контролюючі органи та з питань нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період діяльності з 01.01.2014 року до 31.12.2016 року.

Спору щодо порядку призначення, організації та проведення перевірки, між сторонами не існує.

Результати перевірки оформлені актом від 19.09.2017 № 706/10-36-13-09/ НОМЕР_1 про результати планової документальної виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного, іншого законодавства, контроль з дотриманням якого покладено на контролюючі органи та з питань нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , за період діяльності з 01.01.2014 року до 31.12.2016 року (т.1 а.с.21-74).

З урахуванням рішення від 07.11.2017 Головного управлінням ДФС у Київській області про результати розгляду заперечень позивача на акт перевірки (т.1 а.с.65-76) , плановою документальною виїзною перевіркою встановлено порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вимог:

- підпункту 2, підпункту 6, підпункту 8, підпункту 9 пункту 6 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481, та підпункту «а» пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України в частині невірного відображення отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, суми фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов`язаних з одержанням доходу, які не зазначені у графах 6 та 7, та суми чистого оподатковуваного доходу, який розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професійної діяльності (графи 6,7,8);

- пункту 167.1 статті 167, пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України в частині заниження суми чистого оподатковуваного доходу за період з 01.01.2014 року до 31.12.2016 року на загальну суму 143 209,68 грн. без ПДВ, що призвело до заниження податку на доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на суму 25 777,74 грн.;

- пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України в частині заниження чистого оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької діяльності за період з 01.01.2014 року до 31.12.2016 року у сумі 143 209,68 грн. без ПДВ, що призвело до заниження військового збору від здійснення підприємницької діяльності у сумі 2 148,15 грн.;

- пункту 2 частини 1 статті 7, статті 8, частини 2 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» в частині заниження чистого доходу, з якого відраховується єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 року до 31.12.2016 року на загальну суму 143 209,68 грн. (з урахуванням максимальної величини бази нарахування єдиного внеску у сумі 143 209,68 грн.), що призвело до заниження єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з сум доходу від здійснення підприємницької діяльності, на який нараховується єдиний внесок у сумі 31 506,12 грн.;

- пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України в частині заниження податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку із не включенням фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 до податкових зобов`язань з податку на додану вартість суму реалізованих товарно-матеріальних цінностей, що не відображені у податковому обліку та в податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік у кількості 21 928 шт. на загальну суму 143 209,68 грн. без ПДВ, що призвело до заниження податку на додану вартість на суму 28 641,94 грн.;

- пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій всього на суму 143 209,68 грн.;

- пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині пересорту товару, а саме, реалізований товар по безготівковій та готівковій формі розрахунків за період з 01.01.2014 року до 31.12.2016 року відсутній в обліку оприбуткування придбаного товару на загальну суму 137 583,07 грн.;

- підпункту 163.1.1 пункту 163.1 статті 163, пункту 164.1, підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164, пункту 167.1 статті 167, підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статті 168, підпункту «а» пункту 176.2 статті 176, пункту 177.7 статті 177 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб на суму 182,70 грн.;

- пункту 1.3 статті 16 розділу ХХ Перехідних положень та пункту 127.1 статті 127 Податкового кодексу України, що призвело до заниження військового збору на суму 18,27 грн.;

- пункту 1 частини 1 статті 7, частини 5, частини 8 статті 8, частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», що призвело до заниження єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 497,68 грн.

Обґрунтовуючи виявлені порушення законодавства, контролюючий орган в акті перевірки зазначив, що з використанням відомостей, відображених в деклараціях про майновий стан та доходи за 2014, 2015 та 2016 роки, відомостей з Державного реєстру фізичних осіб ДФС України про суми виплачених доходів, банківських виписок, даних Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, єдиного реєстру податкових накладних, податкових накладних, видаткових накладних, актів здачі - приймання виконаних робіт (наданих послуг), встановлено заниження позивачем валового доходу на суму 143 209,68 грн. без ПДВ.

Судом встановлено, що висновок про заниження позивачем доходу ґрунтується на співставленні інформації щодо залишків товарно-матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016, наданої ним до перевірки, з даними єдиного реєстру податкових накладних щодо придбання та реалізації позивачем товарів протягом 2015 та 2016 років.

Як вбачається зі змісту акта перевірки, на підставі даних єдиного реєстру податкових накладних та наданих до перевірки первинних фінансово - господарських документів, контролюючим органом визначена кількість придбаного та реалізованого позивачем протягом 2015 та 2016 років товару, яка додавалась та віднімалась, відповідно, до (від) кількості такого товару, зазначеному позивачем в інформації про залишки товарно -матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, а отриманий результат порівнювався з інформацією позивача про залишки такого товару станом на 31.12.2016.

За результатами вказаного аналізу та розрахунків, відповідачем встановлена розбіжність між даними, наданими до перевірки позивачем та даними розрахованими контролюючим органом, в частині залишків товарно-матеріальних цінностей позивача, станом на 31.12.2016, які мають бути в наявності, але відсутні.

Так, розбіжність встановлена щодо наступних груп товарів: «Напій безалкогольний «Росинка Лимонад», 0,5 л.» - невідповідність складає 828 шт., «Напій безалкогольний «Росинка зі смаком тархуну», 0,5 л.» - невідповідність складає 930 шт., «Напій безалкогольний «Росинка Лимонад», 1 л.» - невідповідність складає 3009 шт., «Напій безалкогольний «Росинка Лимонад», 2 л.» - невідповідність складає 4017 шт., «Мінеральна вода «Софія Київська», газована, 0,5 л.» - невідповідність складає 1296 шт., «Мінеральна вода «Софія Київська», негазована, 5 л.» - невідповідність складає 74 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Народна марка», 60 гр.» - невідповідність складає 107 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Народна марка», 90 гр.» невідповідність складає 100 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Вкусняшки от Сашки», 90 гр.» невідповідність складає 205 шт., «Вода газована «Слобідська», 2л.» - невідповідність складає 270 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Вкусняшки от Сашки», 60 гр.» - невідповідність складає 490 шт., «Насіння соняшника обсмажене підсолене «Вкусняшки от Сашки», 60 гр.» - невідповідність складає 165 шт., «Мінеральна вода «Поляна срібна», газована, 0,5 л.» - невідповідність складає 9 шт., «Мінеральна вода «Поляна срібна», негазована, 0,5 л., скло», - невідповідність складає 18 шт., «Мінеральна вода «Поляна срібна», газована, 1,5 л.» - невідповідність складає 732 шт., «Мінеральна вода «Поляна квасова», негазована, 0,5 л., скло» - невідповідність складає 349 шт., «Мінеральна вода «Лужанська», 0,5 л., скло» - невідповідність складає 87 шт., «Напій безалкогольний «Росинка Мохіто клубніто, 0,5 л.» - невідповідність складає 118 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Вкусняшки от Сашки», 200 гр.» - невідповідність складає 162 шт., «Насіння соняшника обсмажене підсолене «Вкусняшки от Сашки», 90 гр.» - невідповідність складає 698 шт., «Насіння соняшника обсмажене «НМ «ЛАКОМКА», 120 гр.» - невідповідність складає 3 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Вкусняшки от Сашки», 50 гр.» - невідповідність складає 180 шт., «Насіння соняшника обсмажене підсолене «Вкусняшки от Сашки», 50 гр.» - невідповідність складає 500 шт., «Нектар виноградно-яблучний освітлений ТМ «Ранок», 2л.» - невідповідність складає 3 шт., «Нектар мультифруктовий ТМ «Ранок», 2л.» - невідповідність складає 3 шт., «Напій безалкогольний «Гавайський лимонад», 1 л.» - невідповідність складає 426 шт., «Напій безалкогольний «Мексиканський лимонад», 1 л.» - невідповідність складає 1092 шт., «Напій безалкогольний «Росинка-Мохіто імбіріта», 1л.» - невідповідність складає 793 шт., «Напій безалкогольний «Арабський лимонад», 1л.» - невідповідність складає 510 шт., «Морс», 1л.» - невідповідність складає 184 шт., «Росинка карамболь, 2л.» - невідповідність складає 991 шт., «Напій безалкогольний «Росинка зі смаком лимона», 2л.» - невідповідність складає 1870 шт., «Напій безалкогольний «Мустанг оріджинал», 0,5 л.» - невідповідність складає 104 шт., «Напій безалкогольний «Мустанг джинджер 0,5 л.» - невідповідність складає 104 шт., «Древнекиевский», 2л.» - невідповідність складає 735 шт., «Крюшон», 1л.» - невідповідність складає 374 шт., «Арахіс обсмажений підсолений «Вкусняшки от Сашки», 35 гр.» - невідповідність складає 14 шт., «Арахіс обсмажений підсолений «Вкусняшки от Сашки», 70 гр.» - невідповідність складає 45 шт., «Арахіс обсмажений підсолений зі смаком бекону «Вкусняшки от Сашки», 70 гр.» - невідповідність складає 24 шт., «Арахіс обсмажений підсолений зі смаком варених раків «Вкусняшки от Сашки», 70 гр.» - невідповідність складає 30 шт., «Арахіс обсмажений підсолений зі смаком грибів і сметани «Вкусняшки от Сашки», 35 гр.» - невідповідність складає 14 шт., «Арахіс обсмажений підсолений зі смаком грибів і сметани «Вкусняшки от Сашки», 70 гр.» - невідповідність складає 15 шт., «Арахіс обсмажений підсолений зі смаком курки «Вкусняшки от Сашки», 70 гр.» - невідповідність складає 14 шт., «Арахіс обсмажений підсолений зі смаком сиру «Вкусняшки от Сашки», 35 гр.» - невідповідність складає 15 шт., «Мінеральна природна лікувально-столова вода «Солуки», сильно газована, 1,5 л.» - невідповідність складає 114 шт., «Мінеральна природна лікувально-столова вода «Солуки», слабо газована, 1,5 л.» - невідповідність складає 108 шт.

У зв`язку із відсутністю, згідно наданої інформації про залишки товарно - матеріальних цінностей, у позивача зазначених товарів, контролюючий орган дійшов висновку про їх реалізацію без відображення результатів таких господарських операцій у бухгалтерському та податковому обліку позивача.

Акт перевірки не містить посилань на реквізити первинних документів, у тому числі податкових накладних, які використовувались контролюючим органом для здійснення вказаного аналізу та розрахунків.

Визначення розміру заниженої суми доходів за кожною групою товарів, здійснено відповідачем шляхом множення кількості товару, щодо якого виявлена невідповідність, на установлену контролюючим органом ціну реалізації позивачем одиниці такого товару.

Посилання на реквізити первинних документів, у тому числі податкових накладних, на підставі яких контролюючим органом встановлена ціна реалізації позивачем одиниці кожного товару, акт перевірки не містить.

За результатами підсумовування визначених розмірів заниженої суми доходів за кожною з груп товарів, відповідачем розрахована сукупна сума заниження позивачем чистого оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької діяльності у періоді, що перевірявся, яка дорівнює 143 209,68 грн.

Висновок контролюючого органу про заниження позивачем чистого оподатковуваного доходу став підставою для висновків про заниження ним зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на 25 777,74 грн., з військового збору на 2 148,15 грн., з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на 28 641,94 грн. та з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 31 506,12 грн.

Крім того, акт перевірки містить інформацію про встановлення контролюючим органом факту проведення позивачем розрахункових операцій на суму 143 209,68 грн. (суму заниження позивачем доходу від здійснення підприємницької діяльності у періоді, що перевірявся) без використання реєстратора розрахункових операцій та факту реалізації товару по безготівковій формі розрахунків за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, який відсутній у обліку оприбуткування придбаного товару, на загальну суму 172 409,83 грн.

За твердженням контролюючого органу, наданими позивачем до перевірки первинними фінансово - господарськими документами та єдиним реєстром податкових накладних підтверджується реалізація ним неоприбуткованого товару, а саме, «Мінеральна вода «Лужанська -7», 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 198 шт., «Напій безалкогольний Ситро, 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 300 шт., «Квас Українській традиційний, 1,0л.» - реалізовано без оприбуткування 792 шт., «Напій безалкогольний «Росинка-Мохіто класик», 1,0 л.» - реалізовано без оприбуткування 1260 шт., «Напій безалкогольний «Росинка-зі смаком апельсина», 2,0 л.» - реалізовано без оприбуткування 804 шт., «Мінеральна вода «Лужанська -7», 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 198 шт., «Напій безалкогольний Ситро, 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 300 шт., «Квас Українській традиційний, 1,0л.» - реалізовано без оприбуткування 792 шт., «Напій безалкогольний «Росинка - Мохіто класик», 1,0 л.» - реалізовано без оприбуткування 1260 шт., «Напій безалкогольний «Росинка - зі смаком апельсина», 2,0 л.» - реалізовано без оприбуткування 804 шт., «Напій безалкогольний «Росинка-Байкал преміум», склопласт. 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 60 шт., «Напій безалкогольний «Лимонад преміум», склопласт. 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 72 шт., «Росинка-тархун (зі смаком) Преміум, скло, 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 336 шт., «Росинка Буратіно Преміум», скло, 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 180 шт., «Мінеральна вода «Софія Київська», негазована, 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 1296 шт., «Мінеральна вода «Софія Київська», негазована, 1,5 л.» - 60 шт., «Мінеральна вода «Софія Київська», газована, 2,0 л.» - реалізовано без оприбуткування 267 шт., «Мінеральна вода «Софія Київська», слабогазована, 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 497 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Народна марка», 180 гр.» - реалізовано без оприбуткування 99 шт., «Насіння соняшника обсмажене підсолене «Народна марка», 90 гр.» - реалізовано без оприбуткування 140 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Вкусняшка от Сашки», 140 гр.» -659 шт., «Насіння соняшника обсмажене «Вкусняшка от Сашки», 350 гр.» - реалізовано без оприбуткування 143 шт., «Буратіно» солодка газована вода, Барба 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 2232 шт., «Лимонад» солодка газована вода, Барба 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 1956 шт., «Буратіно» солодка газована вода, Барба, 2 л.» - реалізовано без оприбуткування 2520 шт., «Крем- сода» солодка газована вода, Барба, 2 л.» - реалізовано без оприбуткування 1620 шт., «Лимонад» солодка газована вода, Барба, 2 л.» - реалізовано без оприбуткування 1632 шт., «Вода негазована «Слобідська» 0,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 48 шт., «Вода негазована «Слобідська» 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 24 шт., «Вода негазована «Слобідська» 2 л.» - реалізовано без оприбуткування 24 шт., «Вода питна пом`якшена «Слобідська», 6 л.» - реалізовано без оприбуткування 15 шт., «Сік абрикосовий з м`якоттю ТМ «Ранок», 1 л.» - реалізовано без оприбуткування 60 шт., «Сік ягідний з м`якоттю ТМ «Ранок», 1 л.» - реалізовано без оприбуткування 60 шт., «Нектар виноградно - яблучний освітлений ТМ «Ранок», 2 л.» - реалізовано без оприбуткування 15 шт., «Сік персиковий з м`якоттю ТМ «Ранок», 2 л.» - реалізовано без оприбуткування 5 шт., «Сік ягідний з м`якоттю ТМ «Ранок», 2 л.» - реалізовано без оприбуткування 60 шт., «Буратіно» солодка газована вода, Барба 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 48 шт., «Лимонад» солодка газована вода, Барба 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 42 шт., «Мінеральна вода «Поляна Купель 5», 0,5 л., скло» - реалізовано без оприбуткування 19 шт., «Мінеральна вода «Шаянська», 0,5 л., скло» - реалізовано без оприбуткування 80 шт., «Мінеральна вода «Шаянська», 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 552 шт., «Мінеральна вода «Лужанська -15», 1,5 л., АКВІС» - реалізовано без оприбуткування 528 шт., «Мінеральна вода «Поляна Квасова», 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 5232 шт., «Мінеральна вода «Поляна Купель», 1,5 л.» - реалізовано без оприбуткування 1674 шт., загалом на суму 172 409,83 грн.

Посилання на реквізити первинних документів, у тому числі податкових накладних, на підставі яких контролюючим органом встановлений факт реалізації позивачем товару по безготівковій формі розрахунків, який відсутній у обліку оприбуткування придбаного товару, та визначена ціна реалізації позивачем одиниці кожного товару, акт перевірки не містить.

У зв`язку із встановленням в ході проведення перевірки факту використання позивачем праці двох фізичних осіб без оформлення з ними трудових відносин, відповідач дійшов висновку про заниження позивачем зобов`язань зі сплати податку на доходи фізичних осіб з найманих працівників та, як наслідок, військового збору та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

На підставі акта перевірки від 19.09.2017 № 706/10-36-13-09/ НОМЕР_1 , з урахуванням рішення Державної фіскальної служби України від 16.02.2018 № 2316/10/94-99-11-02-01-14 про результати розгляду скарги позивача (а.с. 104-111), яким скасовані податкові повідомлення - рішення від 10.11.2017 № 095301309 про збільшення позивачеві суми грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб на 312,10 грн. та № 0095381309 про збільшення суми грошового зобов`язання з військового збору на 31,21 грн., відповідачем прийняті:

- податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 10.11.2017 №0095151309 яким, за порушення пункту 167.1 статті 167, пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України, на підставі підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України, позивачеві збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» на 32 222,18 грн., у тому числі на 25 777,74 грн. за податковими зобов`язаннями, на 6 444,44 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1 а.с.77,);

- податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 10.11.2017 №0095161309 яким, за порушення підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, на підставі підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України, позивачеві збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «Військовий збір» на 2 685,19 грн., у тому числі 2 148,15 грн. за податковими зобов`язаннями, 537,04 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1 а.с. 78 );

- податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 10.11.2017 №0095211309 яким, за порушення пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, на підставі підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України, позивачеві збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» на 35 802,43 грн., у тому числі 28 641,94 грн. за податковими зобов`язаннями, 7 160,49 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1 а.с.80 );

- податкове повідомлення - рішення форми «С» від 10.11.2017 №0095231309 яким, за порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України і пункту 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до позивача застосовано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1,00 грн. (т.1 а.с.81);

- податкове повідомлення - рішення форми «С» від 10.11.2017 №0095261309 яким, за порушення пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України і статті 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до позивача застосовано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 275 166,14 грн. (т.1 а.с. 82);

- вимога про сплату боргу (недоїмки) від 10.11.2017 №Ф-0095181309 за якою, відповідно до статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», від позивача вимагається сплатити недоїмку по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 31 506,12 грн. (т.1 а.с. 84);

- вимога про сплату боргу (недоїмки) від 10.11.2017 №Ф-0095401309 за якою, відповідно до статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», від позивача вимагається сплатити недоїмку по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 497,68 грн. (т.1 а.с. 85);

- рішення від 10.11.2017 №0095191309 яким, за порушення підпункту 2 частини 1 статті 7, статті 8, частини 2 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», на підставі пункту 3 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 3 150,61 грн. (т.1 а.с.79).

- рішення від 10.11.2017 №0095411309 яким, за порушення підпункту 1 частини 1 статті 7, частин 5, 8, 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», на підставі пункту 3 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 49,77 грн. (т.1 а.с.83).

За твердженням позивача, незважаючи на всі надані для перевірки первинні документи щодо його фінансово-господарської діяльності, перевірка проведена без належного аналізу первинних документів, які підтверджують доходи та витрати позивача, а висновки акта перевірки ґрунтуються на завідомо хибному співставленні (виявлені розбіжностей) кількісних показників залишків товарів та даних єдиного реєстру податкових накладних щодо придбання та реалізації товарів.

Оскільки, ведення обліку залишку товарів у кількісному виразі ані законодавством, ані Книгою обліку доходів і витрат для фізичної особи-підприємця не передбачено, а номенклатура товару є багатою та різносторонньою, позивачем до перевірки були надані неточні відомості про залишки товарно - матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016, які не відповідають даним, що містяться у його первинних документах бухгалтерського та податкового обліку.

Водночас, інформація про залишки товарно-матеріальних цінностей, надана позивачем, не є первинним документом у розумінні положень законодавства України, а тому не може бути покладеною в основу висновків про існуючі порушення податкового законодавства без належної перевірки та встановлення її відповідності даним первинних документів бухгалтерської та податкової обліку. Аналіз відповідності даних про залишки товарно - матеріальних цінностей, наданих позивачем, даним, що містяться у первинних документах бухгалтерського та податкового обліку, контролюючим органом не здійснювався.

Стверджує, що в акті перевірки відсутні будь-які посилання на первинні та інші документи фінансово - господарської діяльності, пов`язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення.

Наполягає, що використані контролюючим органом дані з єдиного реєстру податкових накладних для визначення кількісних показників придбаного протягом 2015 - 2016 років товару, є недостовірними та не відповідають первинним документам позивача.

На підтвердження даної обставини позивачем надані копії податкових накладних № 3429 від 29.01.2015 (т.2 а.с.51), №1887 від 29.04.2015 (т.2 а.с.53) та № 273 від 10.07.2015 (т.2 а.с.55), зі змісту яких вбачається придбання позивачем в 2015 році товару «Напій безалкогольний Росинка зі смаком карамболю 2 л.» сукупно у кількості 420 одиниць. Як вбачається зі змісту акта перевірки, товар «Росинка карамболь, 2 л.» у 2015 - 2016 роках позивачем не придбавався.

Згідно податкових накладних № 449 від 30.12.2015 (т.2 а.с.57), № 435 від 24.09.2015(т.2 а.с.59), № 324 від 17.09.2015 (т.2 а.с.61), № 578 від 26.08.2015 (т.2 а.с.63), № 273 від 10.07.2015(т.2 а.с.65), № 2807 від 27.05.2015(т.2 а.с.67), № 1861 від 28.04.2015 (т.2 а.с.69), № 2720 від 25.03.2015 (т.2 а.с.70), № 3429 від 29.01.2015(т.2 а.с.73), 878 від 18.05.2016 (т.2 а.с.75), № 716 від 27.04.2016(т.2 а.с.77) та № 516 від 30.03.2016 (т.2 а.с.79) позивачем в 2015 - 2016 роках придбаний товар «Напій безалкогольний Росинка зі смаком лимону, 2 л.» сукупно у кількості 1998 одиниць. Згідно інформації, зазначеної в акті перевірки, протягом 2015 - 2016 років позивачем придбано товар «Напій безалкогольний Росинка зі смаком лимону, 2 л.» у кількості 1302 одиниці.

Відтак, за твердженням позивача, відповідач невірно розрахував кількість придбаного та реалізованого товару шляхом співставлення неповних та недостовірних даних, без аналізу їх відповідності первинним документам бухгалтерського та податкового обліку позивача, а тому вважає висновки акта перевірки необґрунтованими, а прийняті на його підставі рішення та вимоги протиправними і такими, що підлягають скасуванню.

За результатами адміністративного оскарження прийнятих відповідачем податкових повідомлень - рішень, рішенням Державної фіскальної служби України від 16.02.2018 № 2316/10/94-99-11-02-01-14 (а.с. 104-110.т.1.) скасовані податкові повідомлення - рішення від 10.11.2017 № 095301309 про збільшення позивачеві суми грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб на 312,10 грн., у тому числі 182,70 грн. за податковими зобов`язаннями та 45,68 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, і № 0095381309 про збільшення суми грошового зобов`язання з військового збору на 31,21 грн., у тому числі 18,27 грн. за податковими зобов`язаннями, 4,47 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями та 8,37 грн.-пеня.

Податкові повідомлення - рішення від 10.11.2017 форми «Р» №0095151309 про збільшення грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування, на суму 32 222,18 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями 25 777,74 грн., за штрафними (фінансовими) санкції 6 444,44 грн.; форми «Р» №0095161309 про збільшення грошового зобов`язання за платежем військового збору на суму 2 685,19 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями 2 148,15 грн., за штрафними (фінансовими) санкції 537,04 грн.; форми «Р» №0095211309 про збільшення грошового зобов`язання з податку на додану вартість з товарів, вироблених в Україні, на суму 35 802,43 грн., у тому числі за податковими зобов`язаннями 28 641,94 грн., за штрафними (фінансовими) санкції 7 160,49 грн.; форми «С» №0095231309 про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у розмірі 1,00 грн. за порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; форми «С» №0095261309 про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у розмірі 275 166,14 грн. за порушення пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», залишені без змін.

Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Оцінюючи наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Згідно із положеннями підпункту 162.1.1 пункту 162.1 статті 162 Податкового кодексу України, платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Приписи пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України визначають, що об`єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

За правилами пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України, базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 та пункту 178.3 статті 178 цього Кодексу.

Підпунктом 164.1.3 пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України закріплено, що загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, іноземних доходів, отриманих протягом такого звітного податкового року, доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності згідно із статтею 177 цього Кодексу, та доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність згідно із статтею 178 цього Кодексу.

Відповідно до положень пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов`язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Отже, об`єктом оподаткування доходу позивача є його чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі, отримані позивачем) і документально підтвердженими витратами, пов`язаними з його господарською діяльністю.

За правилами, установленими пунктом 177.10 статті 177 Податкового кодексу України, фізичні особи - підприємці зобов`язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Наказом Міністерства доходів і зборів України № 481 від 16.09.2013 затверджено форму та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - Порядок № 481).

Відповідно до пункту 5 Порядку № 48, записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Пунктом 6 Порядку № 481 визначено, що у графі 2 книги відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та /або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг); у графі 6 відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов`язані з отриманням доходу за підсумками дня; у графі 9 визначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професійної діяльності (графи 6, 7, 8). У графі 5 зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов`язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг.

Таким чином, Порядком № 481 та іншими нормативно - правовими актами не передбачено обов`язку ведення обліку залишку товарних запасів фізичними особами - підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, обліку та звітності.

Даний висновок узгоджується зі змістом індивідуальної податкової консультації, наданої позивачеві Держаною фіскальною службою України листом від 05.05.2018 № 2469/с/99 -99-13-01-2014.

Отже, фізичні особи-підприємці зобов`язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг.

В силу вимог пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України, для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Загальні вимоги до первинного документу, передбачені статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», які полягають в тому, що первинний документ повинен містити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Судом встановлено, що письмова інформація про залишки товарно - матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016, надана позивачем до перевірки, за своїм змістом не є первинним документом у розумінні статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а відтак, данні, зазначені в ній, не можуть бути використані як єдина підстава для включення будь - яких показників до доходів або витрат фізичної особи - підприємця.

Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Статтею 83 Податкового кодексу України визначені підстави для висновків контролюючих органів під час проведення перевірок, а саме, документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки, надані відповідно до статті 84 цього Кодексу та інших законів України; судові рішення; податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.

Натомість, інформація про залишки товарно - матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016, якою керувався відповідач для висновку про заниження підприємцем чистого оподатковуваного доходу, до вищевказаних підстав не належить.

Порядком оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків - фізичними особами, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України № 395 від 14.03.2013 (надалі - Порядок № 395), визначено, що акт документальної перевірки це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

Пункт 1.5 Порядку № 395 визначає, що акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень норм податкового, валютного та іншого законодавства.

Згідно з пунктом 1.7 Порядку № 395, факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об`єктивно та повною мірою, з посиланнями на первинні або інші документи, які зафіксовані в обліку та підтверджують наявність зазначених фактів.

Підпунктом 2.3.2.2 пункту 2.3.2 Порядку № 395 передбачено, що у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення необхідно: чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) діяльності платника податків та операцію, в результаті якої здійснено це порушення, при цьому додати до акта письмові пояснення платника податків або його законних представників щодо встановлених порушень; зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи з обліку, та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення.

Однак, посилань на об`єктивні факти, підтверджені первинними або іншими документами, що свідчили б про реалізацію позивачем товарів, дохід від якої не відображено у податковому обліку, в акті перевірки відсутні. Більш того, в акті перевірки взагалі відсутнє будь-яке посилання на первинні та інші документи фінансово - господарської діяльності позивача, як джерело встановлення та підтвердження дійсності кількісних показників даних, використаних контролюючим органом для аналізу та розрахунків внаслідок яких встановлена розбіжність між даними, наданими до перевірки позивачем та даними розрахованими контролюючим органом.

Акт перевірки також не містить посилань на будь-які первинні, платіжні чи розрахункові документи, які б свідчили, що в охоплений перевіркою період позивачем були отримані доходи, облік яких не був здійснений у графі 2 Книги обліку доходів і витрат.

Суд критично ставиться на абстрактні посилання контролюючого органу на використання інформації з Єдиного реєстру податкових накладних, оскільки судом встановлена невідповідність між кількісними показниками використаних відповідачем даних та даними позивача, підтвердженими відповідними податковими накладними.

Так, згідно наявних в матеріалах справи копій податкових накладних № 3429 від 29.01.2015 (т.2 а.с.51), №1887 від 29.04.2015 (т.2 а.с.53) та № 273 від 10.07.2015 (т.2 а.с.55) позивачем в 2015 році придбано товар «Напій безалкогольний Росинка зі смаком карамболю 2 л.» сукупно у кількості 420 одиниць. Однак, згідно інформації, використаної контролюючим органом для проведення аналізу та розрахунків, товар «Росинка карамболь, 2 л.» у 2015 - 2016 роках позивачем не придбавався.

Згідно наявних в матеріалах справи копій податкових накладних № 449 від 30.12.2015 (т.2 а.с.57), № 435 від 24.09.2015(т.2 а.с.59), № 324 від 17.09.2015 (т.2 а.с.61), № 578 від 26.08.2015 (т.2 а.с.63), № 273 від 10.07.2015(т.2 а.с.65), № 2807 від 27.05.2015(т.2 а.с.67), № 1861 від 28.04.2015 (т.2 а.с.69), № 2720 від 25.03.2015 (т.2 а.с.70), № 3429 від 29.01.2015(т.2 а.с.73), 878 від 18.05.2016 (т.2 а.с.75), № 716 від 27.04.2016 (т.2 а.с.77) та № 516 від 30.03.2016 (т.2 а.с.79) позивачем в 2015 - 2016 роках придбано товар «Напій безалкогольний Росинка зі смаком лимону, 2 л.» сукупно у кількості 1998 одиниць. Однак, згідно інформації, використаної контролюючим органом для проведення аналізу та розрахунків, протягом 2015 - 2016 років позивачем придбано товар «Напій безалкогольний Росинка зі смаком лимону, 2 л.» у кількості 1302 одиниці.

Акт перевірки також не містить інформації про проведення контролюючим органом аналізу відповідності даних про залишки товарно - матеріальних цінностей, наданих позивачем, даним, що містяться у його первинних документах бухгалтерського та податкового обліку.

Суд звертає увагу сторін на те, що невідповідність дійсним обставинам даних, використаних для аналізу та розрахунків, унеможливлює отримання об`єктивного результату таких розрахунків, що в свою чергу позбавляє податковий орган права приймати рішення про донарахування податкових зобов`язань, яке ґрунтується на таких результатах.

Суд також виходить з того, що Порядком № 481 не передбачено ведення у Книзі обліку доходів і витрат залишку товарних запасів фізичними особами - підприємцями, які перебувають на загальній системі оподаткування. Таким чином, інформація про залишки товарно-матеріальних цінностей не має правового значення для цілей визначення чистого оподатковуваного доходу без перевірки її відповідності даним, які містяться у первинних документах.

Зі змісту акта перевірки вбачається, що посадові особи контролюючого органу, визначаючи розмір загального оподатковуваного доходу, не перевіряли платіжних та розрахункових документів, на підставі яких позивачем сформовані задекларовані показники чистого оподатковуваного доходу; контролюючим органом не досліджувався фактичний обсяг залишків товарно-матеріальних цінностей станом на 01.01.2014, 01.01.2015 та 31.12.2016.

Натомість контролюючий орган вдався до самостійного визначення умовного числового значення загального оподатковуваного доходу, який мав би отримати позивач, взявши за основу такого розрахунку встановлений на власний розсуд розмір ціни реалізації товарів (за аналогією ціни реалізованих товарів) та визначених самостійно, на підставі непідтверджених первинними документами, даних про залишки і кількісних показників нестачі такого товару станом на 31.12.2016.

А тому, визначення контролюючим органом податкових зобов`язань виключно на підставі інформації про ймовірний обсяг залишків та даних з Єдиного реєстру податкових накладних про господарські операції, які не відповідають первинним документам позивача, не ґрунтується на вимогах закону.

З урахуванням наведеного, висновок контролюючого органу про порушення позивачем пункту 167.1 статті 167, пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України в частині заниження суми чистого оподатковуваного доходу за період з 01.01.2014 року до 31.12.2016 року, є безпідставним.

За таких обставин податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 10.11.2017 №0095151309 яким, за порушення пункту 167.1 статті 167, пункту 177.2 статті 177 Податкового кодексу України, на підставі підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України, позивачеві збільшено суму грошового зобов`язання за платежем «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування» на 32 222,18 грн., у тому числі на 25 777,74 грн. за податковими зобов`язаннями, на 6 444,44 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями, є протиправним та підлягає скасуванню.

З урахуванням наведеного, суд також критично ставиться до твердження відповідача про встановлення в ході проведення перевірки факту реалізації позивачем товару по безготівковій формі розрахунків за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, який відсутній у обліку оприбуткування придбаного товару, на загальну суму 172 409,83 грн.

Так, згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Мінеральна вода «Лужанська-7» 1,5 л.» у кількості 79 048 шт. (видаткова накладна № 1 від 07.05.2015 (т.1 а.с.153), податкова накладна від 07.05.2015 (т.2 а.с.81), видаткова накладна № АК-0009790 від 02.07.2015 ( т.1 а.с.154), податкова накладна № 183 від 02.07.2015 (т.2 а.с.83), видаткова накладна № 6 від 07.10.2015 (т.1 а.с.155), податкова накладна № 6 від 07.10.2015, видаткова накладна № 9 від 19.11.201 (т.1 а.с.156), податкова накладна № 9 від 19.11.2015 (т.2 а.с.87), видаткова накладна № 2 від 01.12.2015 (т.1 а.с.157), податкова накладна № 2 від 01.12.2015 (т.2 а.с.89), видаткова накладна № 16 від 17.12.2015 (т.1 а.с.158), податкова накладна № 16 від 17.12.2015 (т.2 а.с.91), видаткова накладна № 17 від 18.01.2016 (т.1 а.с.159), податкова накладна № 17 від 18.01.2016 (т.1 а.с.159), видаткова накладна № 01 від 01.02.2016 (т.1 а.с.160), податкова накладна № 1 від 01.02.2016 (т.2 а.с.95), видаткова накладна № АК-0002972 від 25.02.2016 (т.1 а.с.161), податкова накладна № 1797 від 25.02.2016 (т.2 а.с.96), видаткова накладна № АК-0005298 від 08.04.2016 (т.1 а.с.162), податкова накладна № 441 від 08.04.2016 (т.2 а.с.98), видаткова накладна № АК-0006099 від 21.04.2016 (т.1 а.с.163), податкова накладна № 1345 від 21.04.2016 (т.2 а.с.100), видаткова накладна № АК-0009476 від 17.06.2016 (т.1 а.с.164), податкова накладна № 1345 від 17.06.2016 (т.2 а.с.102), видаткова накладна № АК-0010921 від 12.07.2016 (т.1 а.с.165), податкова накладна № 786 від 12.07.2016 (т.2 а.с.104), видаткова накладна № АК-0011131 від 14.07.2016 (т.1 а.с.166), податкова накладна № 1032 від 14.07.2016 (т.2 а.с.106), видаткова накладна № АК-0012016 від 01.08.2016 (т.1 а.с.167), податкова накладна від 01.08.2016 № 1 (т.2 а.с.108), видаткова накладна № АК-0017077 від 24.10.2016 (т.1 а.с.168), податкова накладна № 1447 від 24.10.2016 (т.2 а.с.110), видаткова накладна № АК-0017626 від 01.11.2016 (т.1 а.с.169), податкова накладна № 72 від 01.12.2016 (т.2 а.с.112), видаткова накладна № АК-0019549 від 28.11.2016 (т.1 а.с.170), податкова накладна № 2032 від 28.11.2016 (т.2 а.с.114), видаткова накладна № АК-0019550 від 01.12.2016 (т.1 а.с.169), податкова накладна № 7 від 01.12.2016 (т.2 а.с.116).

Позаяк, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено придбання позивачем у цей період товару «Мінеральна вода «Лужанська-7» 1,5 л.» у кількості 85 852 шт. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 6804 шт. вказаного товару.

Згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Росинка тархун (зі смаком) Преміум, скло, 0,5 л.» у кількості 300 шт. (видаткова накладна № 2561 від 16.10.2015 (т.1 а.с.172), податкова накладна № 198 від 16.10.2015 (т.2 а.с.118), видаткова накладна № 1201 від 31.03.2016 (т.1 а.с.173), податкова накладна № 558 від 31.03.2016 (т.2 а.с.120), видаткова накладна № 1825 від 27.04.2016 (т.1 а.с.174), податкова накладна № 716 від 27.04.2016 (т.2 а.с.122), видаткова накладна № 6109 від 07.07.2016 (т.1 а.с.173), податкова накладна № 548 від 07.07.2016 (т.2 а.с.124).

Водночас, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено придбання позивачем у цей період товару «Росинка тархун (зі смаком) Преміум, скло, 0,5 л.» у кількості 12 шт. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 288 шт. вказаного товару.

Згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Буратіно» солодка газована вода, Барба 0,5 л.» у кількості 1200 шт. (видаткова накладна № 1586 від 01.06.2016 з додатком (т.1 а.с.187-188), видаткова накладна № 4358 від 17.10. 2016 з додатком (т.1 а.с.197-198).

Позаяк, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено придбання позивачем у цей період товару «Буратіно» солодка газована вода, Барба 0,5 л.» у кількості 60 шт. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 1140 шт. вказаного товару.

Згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Лимонад» солодка газована вода, Барба 0,5 л.» у кількості 2340 шт. (видаткова накладна № 3223 від 14.12.2015 з додатком (т.1 а.с.179-180), видаткова накладна № 616 від 21.03.2016 з додатком (т.1 а.с.183-184), податкова накладна № 100 від 21.03.2016 з додатком (т.2 а.с.135-136), видаткова накладна № 1586 від 01.06.2016 з додатком (т.1 а.с.187-188), податкова накладна № 5 від 01.06.2016 з додатком (т.2 а.с.138-139), видаткова накладна № 4358 від 17.10.2016 з додатком (т.1 а.с.197-198), податкова накладна № 117 від 17.10.2016 з додатком (т.2 а.с.144-145).

Водночас, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено, що у цей період товар «Буратіно» солодка газована вода, Барба 0,5 л.» позивачем не придбавався. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 2340 шт. вказаного товару

Згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Крем-сода» солодка газована вода, Барба 2,0 л.» у кількості 1080 шт. (видаткова накладна № 3223 від 14.12.2015 з додатком (т.1 а.с.179-180), податкова накладна № 86 від 14.12.2015 з додатком (т.2 а.с.129-130), видаткова накладна № 302 від 11.02.2016 з додатком (т.1 а.с.181-182), податкова накладна № 82 від 11.02.2016 з додатком (т.2 а.с.132-133), видаткова накладна № 3223 від 10.10.2016 з додатком (т.1 а.с.179-180), податкова накладна № 70 від 10.10.2016 з додатком (т.2 а.с.144-145).

Однак, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено, що у цей період товар «Крем-сода» солодка газована вода, Барба 2,0 л.» позивачем не придбавався. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 1080 шт. вказаного товару.

Згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Буратіно» солодка газована вода, Барба 1,5 л.» у кількості 30 шт. (видаткова накладна № 872 від 23.04.2015 з додатком (т.1 а.с.177-178), податкова накладна № 176 від 23.04.2015 з додатком (т.2 а.с.176-177).

Позаяк, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено, що у цей період товар «Буратіно» солодка газована вода, Барба 1,5 л.» позивачем не придбавався. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 30 шт. вказаного товару.

Згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Лимонад» солодка газована вода, Барба 1,5 л.» у кількості 30 шт. (видаткова накладна № 872 від 23.04.2015 з додатком (т.1 а.с.177-178).

Проте, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено, що у цей період товар «Лимонад» солодка газована вода, Барба 1,5 л.» позивачем не придбавався. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 30 шт. вказаного товару.

Згідно наявних в матеріалах справи первинних документів, позивачем протягом 2015 - 2016 придбано товар «Мінеральна вода «Лужанська-15», 1,5 л., АкВіС» у кількості 504 шт. (податкова накладна № 166 від 14.12.2016 (т.2 а.с.147).

Позаяк, згідно даних перевірки, контролюючим органом встановлено, що у цей період товар «Мінеральна вода «Лужанська-15», 1,5 л. АкВіС» позивачем не придбавався. Отже розбіжність між даними, використаними відповідачем для розрахунків та даними, зазначеними у первинних документах позивача, становить 504 шт. вказаного товару.

Відтак, судом встановлено, що дані про придбаний позивачем протягом 2015 -2016 товар, використані податковим органом для розрахунків, не відповідають даним, підтвердженим первинними документами позивача.

Більш того, як вбачається зі змісту акта перевірки, при встановленні вартості та факту реалізації товару, який, за твердженням відповідача, відсутній у обліку оприбуткування придбаного товару, контролюючим органом у таблиці з розрахунками (т.1 а.с.49-51) двічі зазначені п`ять товарних позицій, а саме, «Мінеральна вода «Лужанська -7», 1,5 л.», «Напій безалкогольний Ситро, 0,5 л.», «Квас Українській традиційний, 1,0л.», «Напій безалкогольний «Росинка-Мохіто класик», 1,0 л.» та «Напій безалкогольний «Росинка-зі смаком апельсина», з однаковими кількісними показниками для кожної товарної позиції.

А тому, у суду не виникає сумніву, що висновок відповідача про встановлення в ході проведення перевірки факту реалізації позивачем товару по безготівковій формі, який відсутній у обліку оприбуткування придбаного товару, на загальну суму 172 409,83 грн., не відповідає дійсності та спростовується наявними в матеріалах справи доказами.

Відтак, податкове повідомлення - рішення форми «С» від 10.11.2017 №0095261309 яким, за порушення пункту 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України і статті 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», до позивача застосовано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 275 166,14 грн., є протиправним та підлягає скасуванню.

Як свідчать обставини справи, підставою для донарахування зобов`язань зі сплати військового збору у розмірі 2 148,15 грн. та з податку на додану вартість з товарів, вироблених в Україні, на суму 35 802,43 грн., слугував висновок відповідача про порушення позивачем статті 177 Податкового кодексу України, в результаті чого перевіркою правильності визначення чистого оподатковуваного доходу встановлено заниження суми чистого оподатковуваного доходу на 143 209,68 грн.

Вказане слугувало підставою для донарахування суми єдиного внеску у розмірі 31 506,12 грн. та прийняття рішення про застосування штрафних санкцій у розмірі 3 150,61 грн.

Із заниженням суми чистого оподатковуваного доходу податковий орган також пов`язує свій висновок про проведення позивачем розрахункових операцій на суму 143 209,68 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій.

Відтак, наслідком встановлення судом невідповідності вимогам чинного законодавства висновку суб`єкта владних повноважень про порушення позивачем статті 177 Податкового кодексу України, є визнання безпідставними й інших похідних від нього висновків.

За таких обставин, суд переконаний у відсутності у відповідача правових підстав для збільшення позивачеві грошового зобов`язання зі сплати військового збору, податку на додану вартість з товарів, вироблених в Україні, єдиного внеску та застосування, у зв`язку із цим, штрафних (фінансових) санкцій та штрафу за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Тому, податкові повідомлення-рішення від 10.11.2017 №0095161309 про збільшення грошового зобов`язання за платежем військового збору на суму 2685,19 грн., №0095211309 про збільшення грошового зобов`язання з податку на додану вартість з товарів, вироблених в Україні, на суму 35 802,43 грн., №0095231309 про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у розмірі 1,00 грн. за порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», вимогу від 10.11.2017 №Ф-0095181309 про сплату боргу (недоїмки) в сумі 31 506,12 грн. та рішення від 10.11.2017 №0095191309 про застосування штрафної санкції у розмірі 3150,61 грн. за донарахування відповідним органом доходів та зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, суд визнає протиправними та скасовує.

Що стосується вимоги від 10.11.2017 №Ф-0095401309 про сплату боргу (недоїмки) в сумі 497,68 грн. та рішення від 10.11.2017 №0095411309 про застосування штрафної санкції у розмірі 49,77 грн. за донарахування відповідним органом доходів та зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, то як встановлено судом, нарахування цих грошових зобов`язань здійснено у зв`язку із висновком контролюючого органу про використання позивачем найманої праці без оформлення трудових відносин.

Водночас, рішенням Державної фіскальної служби України від 16.02.2018 № 2316/10/94-99-11-02-01-14 про результати розгляду скарги позивача, скасовані податкові повідомлення - рішення від 10.11.2017 № 095301309 про збільшення позивачеві суми грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб на 312,10 грн. та № 0095381309 про збільшення суми грошового зобов`язання з військового збору на 31,21 грн.

Тобто, за результатами адміністративного оскарження, рішення відповідача про збільшення податкових зобов`язань, що ґрунтуються на висновках про використання позивачем найманої праці без оформлення трудових відносин, скасовані Державною фіскальною службою України.

Тому, суд не вбачає правових підстав для збільшення позивачеві суми грошового зобов`язання зі сплати єдиного внеску у зв`язку із висновком контролюючого органу про використання позивачем найманої праці без оформлення трудових відносин, а вимога від 10.11.2017 №Ф-0095401309 про сплату боргу (недоїмки) в сумі 497,68 грн. та рішення від 10.11.2017 №0095411309 про застосування штрафної санкції у розмірі 49,77 грн., підлягають скасуванню.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено принцип законності, який вимагає, щоб органи державної влади та їх посадові особи діяли тільки на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На виконання цих вимог відповідач як суб`єкт владних повноважень належних і достатніх доказів, які б спростували доводи позивача, не надав.

Також суд звертає увагу на те, що відповідно до положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Водночас, у таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частин першої та третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює питання розподілу судових витрат, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 3 810,82 грн., що підтверджується квитанцією № 109 від 17.04.2018 (т.1 а.с.3). Доказів понесення інших судових витрат суду не надано.

Враховуючи задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача понесені ним витрати зі сплати судового збору.

Керуючись статтями 9, 14, 90, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а, код ЄДРПОУ 39393260) задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095151309, від 10.11.2017 №0095161309, від 10.11.2017 №0095211309, від 10.11.2017 №0095231309, від 10.11.2017 №0095261309.

Визнати протиправнми та скасувати вимоги ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №Ф-0095181309 та №Ф-0095401309.

Визнати протиправними та скасувати рішення ГУ ДФС у Київській області від 10.11.2017 №0095191309 та №0095411309

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління ДФС у Київській області (03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5а, код за ЄДРПОУ 39393260) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) понесені ним судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 810 (три тисячі вісімсот десять) грн. 82 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цим рішенням, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Повний текст рішення складено та підписано 12.06.2020.

Суддя Панченко Н.Д.