3-3099/10
П О С Т А Н О В А
Іменем України
09 квітня 2010 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Коломеєць І.А., розглянувши матеріали, які надійшли від ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, працюючої керівником ТОВ ?ілка-Груп” (м. Київ, вул. Вільямса, 9, корп. 3, кв. 183), зареєстрованої та проживаючої: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 11 від 08.02.2010 р., складеного ДПІ у Голосіївському районі м. Києва відносно ОСОБА_1, при перевірці ТОВ ?ілкан-Груп” було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на додану вартість на суму 4153,00 грн., що відображено в акті № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р., чим порушено п.п. 7.4.1, 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР ?ро податок на додану вартість”.
ОСОБА_1 в судове засідання зявилась, вину у вчиненому не визнала, оскільки, вважає, що зазначені в протоколі та в акті порушення є необгрунтованими та таким, що суперечить є чинному законодавству, надала суду письмові пояснення та зазначила наступне.
На адресу ТОВ ?ілкан-Груп” 27.02.2010 р. надійшов конверт від ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, в який було вкладено протокол про адміністративне правопорушення, складений на підставі акту перевірки № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р., та податкове повідомлення-рішення форми ?” від 18.02.2010 р. № 0000082307/0, винесене на підставі акта перевірки № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р. по податку на додану вартість в розмірі 6229,50 грн., в тому числі основного платежу - 4153,00 грн. та штрафних санкцій 2 076,50 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 №509-ХП „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки, планові виїзні та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було проведено невиїзну документальну перевірку з питань правових відносин з ТОВ „Случ-2007” та ТОВ „Еней плюс-2006” за лютий 2008 року. Даний тип перевірки „документальна перевірка з питань правових відносин” не передбачений чинним законодавством, зокрема, п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 р. №509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні”.
В акті від 26.12.2007 р. №15449/23-11-24932398 відображено інформацію про те, що ТОВ „Мілкан-Груп” віднесено вартість придбаних у ТОВ „Случ-2007” та ТОВ „Еней плюс-2006” товарів до складу основних фондів, але відсутня інформація, що витрати по придбанню основних фондів підлягають амортизації, тобто поступовому віднесенню витрат на їх придбання на зменшення скоригованого прибутку платника податку у відповідності до підпунктів 8.1.1. та 8.1.2. п. 8.1. ст. 8 Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств”. Відсутня також і інформація щодо повноти нарахування та своєчасності сплати податку на прибуток, задекларованих показників, не встановлення порушень по податку на прибуток підприємств.
В акті від 26.12.2007 р. № 15449/23-11-24932398 взагалі не відображено інформації щодо повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та задекларованих в лютому 2008 р. показників декларації.
Тобто, ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, не відобразивши в акті № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р. інформацію щодо інших податків, зокрема, податку на прибуток, в порушення підпункту 2.3.6. п. 2.3. розділу 2 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПАУ № 327, порушила законодавчо встановлений спосіб реалізації права на проведення перевірки.
Вважає, що перевірка ДПІ у Голосіївському районі м Києва ТОВ ?ілкан-Груп” є такою, що проведена на підставах, що не передбачені Законом України від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ ?ро державну податкову службу в Україні” та з порушенням законодавчо встановленого способу реалізації права на проведення перевірки, що є порушенням вимог чинного законодавства.
А тому, враховуючи, що незаконні дії не можуть породжувати законних результатів, тобто, акт № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р. складений із порушенням законодавчо встановленого способу реалізації права на проведення перевірки, не може доказувати проведення невиїзної документальної перевірки та підтверджувати наявність порушень норм чинного законодавства з боку ТОВ ?ілкан-Груп”, як і не може доказувати порушення правил ведення податкового обліку директором ТОВ ?ілкан-Груп” .
Зазначила, що притягнення її до адміністративної відповідальності можливе лише у випадку наявності події і складу адміністративного правопорушення. А у зв'язку із відсутністю доведеного факту порушення податкового законодавства з боку ТОВ ?ілкан-Груп”, відсутній і склад адміністративного правопорушення в її діях.
З огляду на викладене, суд, дослідивши матеріали справи та подані ОСОБА_1 документи, вислухавши її пояснення, які, на думку суду, є послідовними та обґрунтованими, вважає, що справа відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю в звязку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, ст. 283-285 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити, в звязку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення .
Суддя: