3-3099/10
П О С Т А Н О В А
Іменем України
09 квітня 2010 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Коломеєць І.А., розглянувши матеріали, які надійшли від ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянку України, працюючої керівником ТОВ ?ілка-Груп” (м. Київ, вул. Вільямса, 9, корп. 3, кв. 183), зареєстрованої та проживаючої: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 11 від 08.02.2010 р., складеного ДПІ у Голосіївському районі м. Києва відносно ОСОБА_1, при перевірці ТОВ ?ілкан-Груп” було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на додану вартість на суму 4153,00 грн., що відображено в акті № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р., чим порушено п.п. 7.4.1, 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР ?ро податок на додану вартість”.
ОСОБА_1 в судове засідання зявилась, вину у вчиненому не визнала, оскільки, вважає, що зазначені в протоколі та в акті порушення є необгрунтованими та таким, що суперечить є чинному законодавству, надала суду письмові пояснення та зазначила наступне.
На адресу ТОВ ?ілкан-Груп” 27.02.2010 р. надійшов конверт від ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, в який було вкладено протокол про адміністративне правопорушення, складений на підставі акту перевірки № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р., та податкове повідомлення-рішення форми ?” від 18.02.2010 р. № 0000082307/0, винесене на підставі акта перевірки № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р. по податку на додану вартість в розмірі 6229,50 грн., в тому числі основного платежу - 4153,00 грн. та штрафних санкцій 2 076,50 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 №509-ХП „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки, планові виїзні та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було проведено невиїзну документальну перевірку з питань правових відносин з ТОВ „Случ-2007” та ТОВ „Еней плюс-2006” за лютий 2008 року. Даний тип перевірки „документальна перевірка з питань правових відносин” не передбачений чинним законодавством, зокрема, п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990 р. №509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні”.
В акті від 26.12.2007 р. №15449/23-11-24932398 відображено інформацію про те, що ТОВ „Мілкан-Груп” віднесено вартість придбаних у ТОВ „Случ-2007” та ТОВ „Еней плюс-2006” товарів до складу основних фондів, але відсутня інформація, що витрати по придбанню основних фондів підлягають амортизації, тобто поступовому віднесенню витрат на їх придбання на зменшення скоригованого прибутку платника податку у відповідності до підпунктів 8.1.1. та 8.1.2. п. 8.1. ст. 8 Закону України від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств”. Відсутня також і інформація щодо повноти нарахування та своєчасності сплати податку на прибуток, задекларованих показників, не встановлення порушень по податку на прибуток підприємств.
В акті від 26.12.2007 р. № 15449/23-11-24932398 взагалі не відображено інформації щодо повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість та задекларованих в лютому 2008 р. показників декларації.
Тобто, ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, не відобразивши в акті № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р. інформацію щодо інших податків, зокрема, податку на прибуток, в порушення підпункту 2.3.6. п. 2.3. розділу 2 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПАУ № 327, порушила законодавчо встановлений спосіб реалізації права на проведення перевірки.
Вважає, що перевірка ДПІ у Голосіївському районі м Києва ТОВ ?ілкан-Груп” є такою, що проведена на підставах, що не передбачені Законом України від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ ?ро державну податкову службу в Україні” та з порушенням законодавчо встановленого способу реалізації права на проведення перевірки, що є порушенням вимог чинного законодавства.
А тому, враховуючи, що незаконні дії не можуть породжувати законних результатів, тобто, акт № 56/1-23-07-35316313 від 08.02.2010 р. складений із порушенням законодавчо встановленого способу реалізації права на проведення перевірки, не може доказувати проведення невиїзної документальної перевірки та підтверджувати наявність порушень норм чинного законодавства з боку ТОВ ?ілкан-Груп”, як і не може доказувати порушення правил ведення податкового обліку директором ТОВ ?ілкан-Груп” .
Зазначила, що притягнення її до адміністративної відповідальності можливе лише у випадку наявності події і складу адміністративного правопорушення. А у зв'язку із відсутністю доведеного факту порушення податкового законодавства з боку ТОВ ?ілкан-Груп”, відсутній і склад адміністративного правопорушення в її діях.
З огляду на викладене, суд, дослідивши матеріали справи та подані ОСОБА_1 документи, вислухавши її пояснення, які, на думку суду, є послідовними та обґрунтованими, вважає, що справа відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю в звязку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, ст. 283-285 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити, в звязку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення .
Суддя:
The court decision No. 8978298, Holosiivskyi District Court of Kyiv City was adopted on 09.04.2010. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 3-3099/10. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: