Рішення № 89778551, 09.06.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2020
Номер справи
120/4100/19-а
Номер документу
89778551
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

09 червня 2020 р. Справа № 120/4100/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Віятик Наталії Володимирівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Драло В.О.,

представника позивача: Вавшка В.С.,

представника відповідача: Тиховського М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовоного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання дій протиправними та стягнення моральної шкоди

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, в якому просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області щодо застосування коефіцієнту індексації 1,519 у Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки без номеру від 26.02.2019 (земельна ділянка площею 0,1804 га, кадастровий номер 0510900000:00:003:0439, місцезнаходження земельної ділянки АДРЕСА_1 , що перебуває у власності позивача на підставі Договору купівлі-продажу землі від 27.03.2017.

- стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області на користь позивача моральну шкоду в розмірі 1135000 грн. ( з урахуванням заяви про збільшення розміру позовним вимог в частині відшкодування моральної шкоди).

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в 2017 році між позивачем та Хмільницькою міською радою укладено Договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,1804 га, кадастровий номер 0510900000:00:003:0439, місцезнаходження земельної ділянки АДРЕСА_1 . Рішенням Хмільницької міської ради від 13.07.2015 № 2261 «Затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земель м. Хмільника» затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Хмільника та введено в дію з 01.01.2016 нормативну грошову оцінку земель на території м. Хмільника, базовою вартістю 1 кв.м. – 183,63 грн. 26.02.2019 відповідачем сформовано новий витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку зазначеної земельної ділянки, кадастровий номер 0510900000:00:003:0439 з індексацією базової вартості із застосуванням коефіцієнтів індексації 1,519 кумулятивно за 2015 рік (1,433) та 2016 рік (1,06), де нормативно грошова оцінка земельної ділянки, з урахуванням проведеної індексації, склала 3415441,04 грн. Позивач вважає дії з проведення індексації нормативної грошової оцінки із застосуванням коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель протиправними, оскільки згідно з Законом України «Про оцінку земель», п. 289.2 ст. 289 Податкового кодексу України 01.01.2016 є датою проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Крім того, позивач зазначає, що такими діями відповідач завдав йому моральну шкоду та просить стягнути на його користь 1 000 000 грн.

Ухвалою суді ОСОБА_2 від 10.12.2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

20.12.2019 року ОСОБА_1 подано заяву про відвід судді Альчуку М.П.

Ухвалою суду від 21.12.2019 року заяву позивача про відвід головуючого судді Альчука М.П. задоволено. Адміністративну справу № 120/4100/19-а передано для визначення іншого судді.

У відповідності до статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України проведено автоматичний розподіл, за результатами якого визначено головуючого суддю у справі ОСОБА_3 .

Ухвалою суду від 26.12.2019 року адміністративну справу №120/4100/19-а прийнято до свого провадження.

Крім того, цією ж ухвалою позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання дій протиправними, залишено без руху та надано строк на усунення недоліків.

28.12.2019 від представника відповідача надійшов відзив на позов, в якому останній заперечує щодо задоволення адміністративного позову. Зазначає, що технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Хмільник, розробником якої є ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДНІПРОМІСТО» ім. Ю.М. Білоконя, було проведено в 2015 році і затверджено рішенням 80 сесії 6 скликання Хмільницької міської ради від 13.07.2015 № 2261 «Затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земель міста Хмільника», яка набрала чинність з 01.01.2016. Здійснюючи розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки кадастровий номер 0510900000:00:003:0439, відповідачем використовувалась програма "НОРАТИВ+, в якій обов`язково підтягується обмінний файл (формату XML), за допомогою якого програма чітко визначає місце розташування земельної ділянки, локальні коефіцієнти на місцезнаходження земельної ділянки у межах економіко-планувальної зони. Крім того, автоматично був застосований кумулятивний коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, тобто коефіцієнт 1,519 станом на 01.01.2019 за 2018 рік, в якому враховано коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки за 2015 – 1,433 та за 2016 – 1,06.

Відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Зазначає, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м. Хмільник була проведена в 2015 році, тому при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 0510900000:00:003:0439, відповідно до положень Податкового кодексу України був врахований коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки за попередній рік 2015. Тому, відповідач вважає свої дії правомірними та такими що відповідають вимогам закону.

08.01.2020 року від позивача надійшли матеріали на усунення недоліків.

Ухвалою суду від 13.01.2020 вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 21.01.2020.

14.01.2020 від представника позивача надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог в частині відшкодування моральної шкоди, в якій позивач оцінив нанесену моральну шкоду в розмірі 1 135 000 грн.

21.01.2020 від представника відповідача надійшли заперечення на заяву про збільшення позовних вимог.

Ухвалою суду від 21.01.2020 заяву про збільшення позовних вимог прийнято до розгляду та адміністративну справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 05.02.2020 витребувано у Відділу у Хмільницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області технічну документацію про грошову оцінку земель міста Хмільника.

Ухвалою суду від 28.02.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 10 березня 2020 р.

В судовому засіданні 10.03.2020 оголошено перерву та призначено судове засідання на 31.03.2020.

Ухвалою суду від 31.03.2020 розгляд справи відкладено на 27.04.2020.

Ухвалою суду від 27.04.2020 розгляд справи відкладено на 25.05.2020.

В судовому засіданні 25.05.2020 представник позивача, під час розгляду справи по суті, просив долучити до матеріалів справи додаткові пояснення, в яких просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо застосування коефіцієнту індексації за 2015 рік, і коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки (Кф) із значенням 2,5, при цьому вважає, що застосуванню підлягає коефіцієнт КФ=0,5, оскільки земельна ділянка знаходиться на стадії будівництва.

Суд, протокольною ухвалою із занесенням до протоколу судового засідання відмовив в задоволенні клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових пояснень і повернув його представнику позивача, оскільки останнє фактично містить в собі зміну предмету і підстав позову, що на даній стадії розгляду справи суперечить положенням ст. 47 КАС України.

В судовому засіданні 25.05.2020 оголошено перерву, наступне судове засідання призначено на 03.06.2020.

В судовому засіданні 03.06.2020 оголошено перерву, наступне судове засідання призначено на 09.06.2020.

В судовому засіданні 09.06.2020 представник позивача просив адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача просив відмовити в задоволенні адміністративного позову.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.

Предметом розгляду даної адміністративної справи є неправомірність дій головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області щодо застосування коефіцієнту індексації 1,519 у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 26.02.2019.

Як встановлено судом, на підставі рішення 30 сесії 7 скликання Хмільницької міської ради № 713 від 27.01.2017, зі змінами внесеними рішенням 32 сесії 7 скликання Хмільницької міської ради № 758 від 09.03.2017 Територіальна громада міста Хмільника в особі Хмільницької міської ради Вінницької області зобов`язується передати за плату а ОСОБА_1 оплачує і приймає у власність земельну ділянку площею 0,8104 га розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 0510900000:00:003:0439. Вказаний договір зареєстрований в реєстрі за № 365.

27.03.2017 році між ОСОБА_1 та Хмільницькою міською радою укладено Договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,1804 га, кадастровий номер 0510900000:00:003:0439, місцезнаходження земельної ділянки АДРЕСА_1 .

Земельна ділянка з кадастровим номером 0510900000:00:003:0439 площею 1804,00 кв. м. з цільовим призначенням 03.07 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Відповідно до рішення 80 сесії 6 скликання Хмільницької міської ради від 13.07.2015 № 2261 затверджено технічну документацію про нормативну грошову оцінку земель міста Хмільника», та введена в дію з 01.01.2016 із середньою (базовою) вартістю земель м. Хмільника, розраховану в межах міста – 183,63 грн. за 1 кв.м.

Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області сформовано витяг від 26.02.2019 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, кадастровий номер 0510900000:00:003:0439, місцезнаходження земельної ділянки АДРЕСА_1 , яким кумулятивно визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки К (і): за 2015 рік - 1,433; 2016 рік - 1,06, = 1,519, а також встановлену нормативну грошову оцінку у сумі 3415441,04 грн.

Позивач не погодився з вищезазначеним витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та вважає, що відповідачем неправомірно було враховано коефіцієнт індексації нормативно грошової оцінки за 2015 рік (1,433), тому звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку діям відповідача при формуванні витягу від 26.02.2019 та правомірності зазначення у витязі коефіцієнта індексації нормативно грошової оцінки К(і) 1,519, суд виходить з наступного.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, які виникають у сфері оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб`єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель регулюються Законом України «Про оцінку земель» (далі - Закон №1378- IV).

Відповідно до Закону № 1378-15 нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Стаття 5 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV "Про оцінку земель" передбачає, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку.

Відповідно до частини другої статті 18 вказаного закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Відповідно до статті 20 Закону № 1378- IV, за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно з положенням ст. 23 цього Закону, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Пп. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Згідно з п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Відповідно до приписів п. 289.2 ст. 289 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Отже, за змістом вказаних норм, для визначення суми податкових зобов`язань з земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності використовується нормативна грошова оцінка земель. Відповідно до законодавства, вона проводиться раз у 5-7 років, а для визначення поточних зобов`язань необхідно проіндексувати її на коефіцієнт індексації, який щороку розраховує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік. При цьому, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно (тобто накопичувально) залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, а не від дати набрання чинності рішенням ради про затвердження нормативної грошової оцінки.

Тобто, якщо нормативна грошова оцінка проведена у 2015 році, а введена в дію у 2016 році, індексуючи нормативну грошову оцінку земельної ділянки у 2016 році, необхідно застосовувати поточний розмір нормативної грошової оцінки (тобто введений в дію у 2016 році) та кумулятивно проіндексувати його на коефіцієнти індексації за попередні роки, починаючи з дати проведення нормативної грошової оцінки (2015-2016 рік).

Як встановолено судом, Технічна документація з нормативно грошової оцінки земель м. Хмельник, яка розроблена ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування "ДНІПРОМІСТО" ім. Ю.М. Білоконя, проведена в 2015 році.

Рішення Хмільницької міської ради, яким введено в дію нормативну грошову оцінку земель м. Хмільника, прийняте 13.07.2015, а введено в дію нормативну грошову оцінку з 01 січня 2016 року.

Що ж стосується застосування щорічних коефіцієнтів індексації, то вони встановлені не рішенням ради від 13.07.2015, а їх щороку розраховує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік.

Тому, вимоги п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України, які стосуються рішення рад щодо нормативної грошової оцінки, не поширюються на питання застосування щорічних коефіцієнтів індексації.

Натомість, правила застосування щорічних коефіцієнтів індексації встановлено п. 289.2 ст. 289 ПК України.

Так, за змістом п. 289.2 ст. 289 ПК України, кумулятивне (тобто накопичувальне) застосування щорічних коефіцієнтів індексації пов`язане саме з датою проведення нормативної грошової оцінки, але не з датою прийняття рішення ради про її затвердження чи датою введення в дію нормативної грошової оцінки.

Необхідно відрізняти поняття проведення нормативної грошової оцінки та її затвердження, які є різними видами діяльності у сфері оцінки земель (стаття 11 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV "Про оцінку земель") та здійснюється різними суб`єктами.

Згідно із законом, із моментом набрання чинності рішенням ради про затвердження нормативної грошової оцінки пов`язується можливість застосування самої нормативної грошової оцінки, але не коефіцієнтів її індексації, які, як зазначалось, застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

При цьому, коефіцієнти щорічно розраховує Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин і їх чинність не залежить від того, чи іншого рішення ради. На відповідні коефіцієнти індексується нормативна грошова оцінка, яка є чинною у відповідний період.

У справі, яка розглядається, дата проведення нормативної грошової оцінки - 2015 рік, а дата набрання чинності відповідним рішенням міської ради - 2016 рік.

На думку суду правильне визначення поняття «дати проведення нормативної грошової оцінки земель» є визначальним у цьому спорі, оскільки від цієї дати необхідно починати кумулятивне застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки, що, зрештою, впливає на розмір плати за землю.

Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 1 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV "Про оцінку земель" дата оцінки земельної ділянки - дата (число, місяць та рік), на яку проводиться оцінка земельної ділянки та визначається її вартість. Для нормативної грошової оцінки земельної ділянки - дата, вказана в технічній документації.

У спірних правовідносинах, відповідач, при формуванні витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки застосовував чинну з 01 січня 2016 року нормативну грошову оцінку земель м. Хмільника. При цьому, відповідач кумулятивно застосував коефіцієнти індексації за попередні роки, починаючи від дати проведення нормативної грошової оцінки (2015 рік).

За встановлених обставин, нормативну грошову оцінку застосовано саме з часу її затвердження (2016), але не раніше. При цьому, застосовуючи кумулятивно коефіцієнт індексації, відповідач правильно зробив це від дати саме проведення нормативної грошової оцінки (2015 рік).

Такий порядок індексації нормативно-грошової оцінки земельної ділянки відповідає вимогам законодавства, оскільки пункт 289.2 статті 289 ПК України прямо передбачає, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, а не від дати її затвердження.

Законодавство не містить положень, які встановлюють обов`язок застосовувати коефіцієнт індексації перспективно. Натомість, сама базова величина нормативної грошової оцінки земель застосовується після введення її в дію.

Між тим, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки завжди застосовується ретроспективно. Тобто, кожного року, після 01 січня, для розрахунку бази оподаткування земельним податком враховується чинна нормативна грошова оцінка (яка проводиться раз на 5-7 років) з урахуванням кумулятивного (накопичувального) застосування коефіцієнтів індексації (які визначається щорічно). Визначальним є те, що саме закон встановлює, що кумулятивне застосування коефіцієнту індексації починається з дати проведення нормативної грошової оцінки. А враховуючи, що нормативна грошова оцінка проводиться раз на 5-7 років, то щорічно, після її проведення, при визначенні бази оподаткування, будуть враховуватись всі коефіцієнти індексації за попередні роки, починаючи від дати проведення нормативної грошової оцінки.

Такий підхід дозволяє актуалізувати величину бази оподаткування земельним податком, визначеної, наприклад, у 2016 році на підставі нормативної грошової оцінки, розмір якої визначено станом на 2015 рік, шляхом врахування інфляційних коефіцієнтів за цей період.

Тобто, сенс кумулятивного застосування коефіцієнтів індексації саме у тому й полягає, щоб, застосовуючи їх за минулі роки, починаючи з дати проведення грошової оцінки, щорічно актуалізувати базу оподаткування земельним податком.

Аналогічного висновку у постанові від 18 грудня 2019 року дійшов Верховний Суд у складі палати для розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду за наслідками розгляду справи № 804/937/16.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що Головне управління Держгеокадастру Вінницькій області при проведенні індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки, введеної в дію з 01.01.2016, при формуванні витягу від 26.02.2019 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, кадастровий номер 0510900000:00:003:0439, діяло правомірно, в межах наданих повноважень, з урахуванням чого, позовні вимоги в цій частині є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

З огляду на відсутність встановленої судом протиправності дій відповідача, також відсутні підстави для стягнення з Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 моральної шкоди в розмірі 1 135 000 грн., у зв`язку із чим позовні вимоги в цій частині також не підлягають задоволенню.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Відтак, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та рішення і докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Оскільки в задоволенні позовних вимог відмовлено, сума судові витрати, відповідно до вимог ст. 139 КАС України, стягненню на користь позивача не підлягає.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач: Головне управління Держгеокадатсру у Вінницькій області (вул. Келецька, 63, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 39767547)

Рішення в повному обсязі складено: 12.06.2020 р.

Суддя Віятик Наталія Володимирівна