
ПОСТАНОВА
іменем України
11 червня 2020 рокуСправа №451/817/20 Провадження № 3/451/585/20
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали адміністративних справ, які надійшли із Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Радехів, Львівської області, жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України ``Про запобігання корупції ``, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03.06.2019 року о 10 год. 17 хв., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні усі підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав, просив врахувати, що він це вчинив несвідомо, оскільки не знав, що потрібно подавати декларацію про звільнення.
Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, його причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:
- із протоколу №252 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 25.05.2020 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України ``Про запобігання корупції ``, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03.06.2019 року о 10 год. 17 хв., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- із рапорту капітана поліції ОСОБА_2 , згідно з яким ОСОБА_1 повідомив, що в нього не було поважних причин несвоєчасності подачі до Реєстру НАЗК декларації (після звільнення) особи;
- із копії Наказу №92-к від 08.06.2018 року вбачається, що ОСОБА_1 було звільнено 08.06.2018 року;
- із скріншоту з Єдиного державного реєстру декларацій від 20.05.2020 року та Додатку (послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій), вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію (після звільнення) 03.06.2019 року.
Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, вперше притягається до адміністративної відповідальності.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 є визнання вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 суддею не встановлено.
Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33,283,284 КУпАП та ст.ст. 3, 45 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); (МФО)- 899998; рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду.
СуддяСеменишин О. З.