Рішення № 89716015, 04.06.2020, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2020
Номер справи
260/1469/19
Номер документу
89716015
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

04 червня 2020 рокум. Ужгород№ 260/1469/19

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Маєцької Н.Д.

при секретарі судового засідання - Кустрьо В.М.

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - Майданський Р.М.

представника відповідача - Заяць Р.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч.3 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04 червня 2020 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 09 червня 2020 року.

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області (далі - відповідач, ГУ ПФ України в Закарпатській області), якою просить: 1) Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не вчинення дій, спрямованих на проведення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, а саме: з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення; 2) Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області: вжити заходів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, що діяла до змін, внесених Постановою КМУ № 103) та провести перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії загальною сумою (виключаючи поетапність виплат перерахованої пенсії), виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", у відповідності до частин 3 та 18 статті 43 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням розмірів грошового забезпечення, визначеного Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", враховуючи посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років та додаткових щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки за умови режимних обмежень, надбавки за виконання особливо важливих завдань , надбавки за ОРД, премії), станом на 01 березня 2018 року, починаючи з 01 березня 2018 року, з урахуванням виплаченого.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що із 01 січня 2018 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" ГУ ПФ України в Закарпатській області позивачу здійснено перерахунок пенсії. В ході здійснення перерахунку відповідачем враховано лише посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років. В той же час, щомісячні додаткові види грошового забезпечення відповідачем не враховані, що суперечить нормам статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року визнано протиправними та нечинними пункти 1,2 Постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45. З огляду на вищенаведене, позивач вважає,після визнання нечинними окремих положень Постанови КМУ № 103, відповідач зобов`язаний виконати дії, передбачені постановою КМУ № 45 та спрямовані на перерахунок пенсії позивача із розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, які збільшені згідно Постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 року та з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

В судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали позовні вимоги з підстав, що наведені у позовній заяві, відповіді на відзив та письмових поясненнях та просили суд їх задовольнити.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову, в зв`язку з тим, що перерахунок пенсії позивачу проведено, виходячи із зазначено у довідці Управління Служби безпеки України в Закарпатській області розміру грошового забезпечення за відповідною посадою. ГУ ПФ України в Закарпатській області не вчиняло дій щодо неврахування надбавок на підставі власного рішення, а здійснило перерахунок пенсії на підставі довідки уповноваженого структурного підрозділу, де позивач проходив службу, та який наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення, відповідно до Порядку № 45.

В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позову заперечив з мотивів, зазначених у відзиві на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та представників сторін, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить висновку про часткове задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та з 01 січня 2017 року отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким категоріям осіб" позивачу з 01 січня 2018 року здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 326 від 06 квітня 2018 року.

Як вбачається із вказаної довідки розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсій, за нормами чинними на 01 березня 2018 року, за посадою відповідальний співробітник сектору забезпечення досудового слідства режимно-секретного відділу УСБУ в Закарпатській області становив: посадовий оклад - 6480,00 грн.; оклад за військовим званням "майор" - 1340, 00 грн., надбавка за вислугу років - 3519, 00 грн. Всього 11339,00 грн.

30 червня 2019 року позивач звернувся до ГУ ПФ України в Закарпатській області із заявою, в якій просив провести перерахунок пенсії і доплату пенсії з 01 березня 2018 року у розмірі 100 % суми підвищеної пенсії із урахуванням: посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, які передбачені із 01 березня 2018 року у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" і які зазначені в довідці № 326 , наданої Управлінням СБУ в Закарпатській області та з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень, премії).

Листом від 22 липня 2019 року № 466/П-99-01 ГУ ПФ України в Закарпатській області повідомило позивача, що перерахунок його пенсії здійсненний з 01 січня 2018 року за чинною редакцією Закону № 2262, у зв`язку з цим відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

30 серпня 2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

В подальшому, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103).

Відповідно до п. 1 Постанова № 103 встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45.)

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 5 Порядку № 45 (в редакції постанови КМУ № 103) під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Як вже встановлено судом, відповідачем з 01 січня 2018 року проведено перерахунок пенсії позивача із складових грошового забезпечення, визначених у довідці Управління Служби безпеки України в Закарпатській області від 06 квітня 2018 року № 326, а саме: посадовий оклад - 6480,00 грн.; оклад за військовим званням "майор" - 1340, 00 грн., надбавка за вислугу років - 3519, 00 грн. Всього 11339,00 грн.

Суд зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року.

Відповідно до частини 2 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Відтак, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, а тому з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Суд зазначає, що алгоритм дій державних органів, під час проведення перерахунку пенсій,призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Відповідно до п. 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до п. 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Як вже зазначалося судом, 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Враховуючи вищенаведене, суд приходиться висновку, що з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, визначених постановою № 704.

Як вбачається із змісту позовних вимог, позивач просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не вчинення дій, спрямованих на проведення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, а саме: з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та просить зобов`язати відповідача вжити заходів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, що діяла до змін, внесених Постановою КМУ № 103). При цьому як вбачається із відповіді на відзив та письмових пояснень позивача від 05 травня 2020 року, під такими заходами позивач зазначає направлення списків осіб, пенсії, яких підлягають перерахунку,із включенням позивача, органу, який уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення.

Таким чином, оскільки з 05 березня 2019 року позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, визначених Постановою № 704, суд приходить висновку, що відповідач повинен був скласти список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку із включенням до нього позивача, у відповідності до вимог Порядку № 45 та подати його до Управління Служби безпеки України в Закарпатській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, із зазначенням всіх видів грошового забезпечення, в тому числі відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії, однак відповідач таких дій не вчинив.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та вважає за необхідне зобов`язати ГУ ПФ України і Закарпатській області скласти список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку із включенням до нього позивача, у відповідності до вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 та подати його до Управління Служби безпеки України в Закарпатській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, із зазначенням всіх видів грошового забезпечення, в тому числі відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання ГУ ПФ України в Закарпатській області провести перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії загальною сумою (виключаючи поетапність виплат перерахованої пенсії), виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", у відповідності до частин 3 та 18 статті 43 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням розмірів грошового забезпечення, визначеного Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", враховуючи посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років та додаткових щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки за умови режимних обмежень, надбавки за виконання особливо важливих завдань , надбавки за ОРД, премії), станом на 01 березня 2018 року, починаючи з 01 березня 2018 року, з урахуванням виплаченого, суд зазначає, що до моменту отримання належної довідки від Управління Служби безпеки України в Закарпатській області у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.

Таким чином, оскільки нова довідка Управління Служби безпеки України в Закарпатській області із зазначенням всіх видів грошового забезпечення, в тому числі відомостей по розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії до ГУ ПФ України в Закарпатській області ще не надходила, то суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в цій частині, у зв`язку з їх передчасністю.

За правилами встановленими ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач допустив протиправну бездіяльність щодо не складення списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку із включенням до нього позивача, у відповідності до вимог Порядку № 45 та не подання його до Управління Служби безпеки України в Закарпатській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, із зазначенням всіх видів грошового забезпечення, в тому числі відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії. У зв`язку з чим, позовні вимоги про визнання такої бездіяльності протиправною та зобов`язання відповідача скласти список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку із включенням до нього позивача та подати його до Управління Служби безпеки України в Закарпатській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, із зазначенням всіх видів грошового забезпечення, в тому числі відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії підлягають задоволенню. В той же час, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині проведення перерахунку пенсії позивача, у зв`язку з їх передчасністю. Відтак, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 13 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", то питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не складення списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку із включенням до нього ОСОБА_1 , у відповідності до вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 та не подання його до Управління Служби безпеки України в Закарпатській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, із зазначенням всіх видів грошового забезпечення, в тому числі відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області скласти список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку із включенням до нього ОСОБА_1 , у відповідності до вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 та подати його до Управління Служби безпеки України в Закарпатській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, із зазначенням всіх видів грошового забезпечення, в тому числі відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку пенсії.

4. В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

5. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).

Суддя Н.Д. Маєцька