
Справа 127/6622/20
Провадження 2-а/127/176/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2020 року м. Вінниця Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді Ан О.В.,
за участю секретаря Власюк І.А.,
представника позивача – Порхун Л.М.,
представника відповідача – Коноваленко Є.О,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці адміністративну справу за позовом Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області до ОСОБА_1 про затримання з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває адміністративна справа за позовом Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області відповідно до якого позивач просить затримати з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України, громадянина Грузії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з поміщенням у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на шість місяців.
15.05.2020 представник відповідача – Коноваленко Є.О. подала до суду клопотання про передачу даної справи до Центрального районного суду м. Дніпра, оскільки відповідач зареєстрований у АДРЕСА_1 . Того ж дня представником подано клопотання про залишення позову без розгляду так як аналогічний спір вже було розглянуто Центральним районним судом м. Миколаєва і рішення якого набрало законної сили згідно постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 18.03.2020.
Представник позивача в судовому засіданні заперечила проти задоволення клопотання про залишення позову без розгляду в вирішенні клопотання про направлення справи на розгляд за місцем знаходження відповідача покладалась на розсуд суду. Додатково зазначила, що підстави для залишення позову без розгляду відсутні, оскільки в цьому суді або іншому суді відсутні підстави про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримала заявлені клопотання та просила суд їх задовольнити.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Центральні органи державної влади, їх територіальні та структурні підрозділи є самостійними учасниками відповідних правовідносин, здійснюють свою діяльність в межах наданих ним повноважень на відповідній території самостійно, а реалізація повноважень одним із територіальних органів не може автоматично позбавляти можливості здійснення повноважень інший територіальний орган державної влади, як і не може ототожнюватися з діяльністю центрального органу виконавчої влади.
Відповідно до Положення Про Державну міграційну службу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №750 від 17.07.2019 року Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ.
ДМС здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи та підрозділи міграційної служби, які утворюються на базі органів міграційної служби.
ДМС, її територіальні органи (управління, відділи) в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, пункти тимчасового розміщення біженців є юридичними особами, мають самостійні баланси, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатки із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
За змістом ст. 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, Кабінетом Міністрів України.
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади можуть утворюватися в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх утворення).
Статтею 289 КАС України передбачено, що позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходу затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України подається подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Оскільки Управління державної міграційної служби України у Вінницькій області являється структурним підрозділом органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції знаходиться у м. Вінниці пред`явлений ним позов до Вінницького міського суду Вінницької області відповідає правилам підсудності передбаченої ст. 289 КАС України.
З огляду на викладені обставини, з урахуванням наведених норм права, суд доходить висновку, що відсутність встановлених пунктом 3 частини 1 статті 240 КАС України підстав для задоволення клопотань.
На підставі викладеного та керуючись статтями 248, 256, 289 КАС України суд,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 – Коноваленко Єлизавети Олександрівни про передачу справи на розгляд до іншого суду – відмовити.
В задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 – Коноваленко Єлизавети Олександрівни про залишення позову без розгляду – відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: