
Справа № 617/628/20
Провадження № 3/617/332/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2020 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді – Глоби М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Вовчанська Харківської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від управління державного агентства рибного господарства у Харківській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Хотімля Вовчанського району Харківської області, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
05 березня 2020 року о 15 год. 45 хв. ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме, знаходячись на Печенізькому водосховищі, неподалік с. Хотімля, ловив рибу забороненими для любительського рибальства знаряддями лову – сіткою та впіймав рибу: щука - 7 штук, загальною вагою 11.00 кг., чим порушив п. 3.15 “Правил любительського і спортивного рибальства” та завдав збитки рибному господарству України на суму 2380 грн. 00 коп., відповідальність за що передбачена ч.4 ст. 85 КУпАП.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, повідомлявся про час та місце розгляду справи завчасно та належним чином. Заяв, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема, рішення «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
Таким чином, суд вважає за необхідне проведення розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, статтею 268 КУпАП не передбачено обов`язкової участі у розгляді особи, стосовно якої складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП, тому справа про адміністративне правопорушення розглядається за його відсутності.
Його провина підтверджується наступним.
Даними протоколу про адміністративне правопорушення № 003130 від 05 березня 2020 року, відповідно до якого, 05 березня 2020 року о 15 год. 45 хв. ОСОБА_1 грубо порушив правила рибальства, а саме: разом знаходячись на Печенізькому водосховищі, неподалік с. Хотімля, ловив рибу забороненими для любительського рибальства знаряддями лову – сіткою та впіймав рибу: щука - 7 штук, загальною вагою 11.00 кг., чим порушив п. 3.15 “Правил любительського і спортивного рибальства” та завдав збитки рибному господарству України на суму 2380 грн. 00 коп., відповідальність за що передбачена ч.4 ст. 85 КУпАП.
Даними приймального акту № 009 від 05 березня 2020 року, згідно якого у ОСОБА_1 була вилучена сітка рибацька з нитки одна штука розміром І – 23; h-1,0; а – 35, яка передана на зберігання на склад Печенізької ХРП.
Даними розписки ОСОБА_1 про прийняття ним на відповідальне зберігання риби: щука – 7 штук, загальною вагою 11,0 кг.
Розрахунком матеріальної шкоди, спричиненої ОСОБА_1 державі становить 2380 грн. 00 коп.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 3.15 “Правил любительського і спортивного рибальства”, за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. За таких обставин, в його діях міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 4 ст. 85 КУпАП,грубе порушення правил рибальства з застосуванням заборонених знарядь лову.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
У статті 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»». Також, як у справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 9 червня 2005 року), так і в справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу законності і воно не було свавільним».
Таким чином, враховуючи зазначене, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбаченого санкцією ч. 4 ст. 85 КУпАП, з конфіскацією знаряддя вчинення правопорушення (сітки), без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів тастягнути спричинену матеріальну шкоду у розмірі 2380 грн. 00 коп.
Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 420 грн. 40 коп. судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-35, ч. 4 ст. 85, ст.ст. 276, 279, 283-285 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, на підставі ч. 4 ст. 85 КУпАП, у виді штрафу на користь держави у розмірідвадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 (триста сорок) грн. 00 коп (Одержувач ГУДКСУ у Харківській області, Банк одержувача Казначейство України (ЕАП), Код одержувача 37874947, Рахунок одержувача UA268999980313060106000020156),з конфіскацією засобу вчинення правопорушення – сітки.
Засоби вчинення правопорушення - сітка рибацька у кількості одна шт., відповідно до приймального акту № 009 від 05 березня 2020 року, сітка рибацька з нитки одна штука розміром І – 23; h-1,0; а – 35 передана на зберігання на склад Печенізької ХРП за адресою: АДРЕСА_1 область с.м.т. Печеніги вул. 1 Травня, 37.
Стягнути з ОСОБА_1 2380 грн. 00 коп. спричиненої матеріальної шкоди на користь Держави (рахунок отримувача UA878999980333199331000020541, отримувач коштів ВДК в Вовчанському районі, код 37345943, банк УДК в Харківській області, МФО 899998).
Стягнути з ОСОБА_1 420 грн. 40 коп. судового збору на користь Держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -