
Справа № 617/802/20
Провадження № 3/617/392/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2020 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді Глоби М.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Вовчанського районного відділу державної виконавчої служби східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, безробітного, одруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , допустив несплату на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, що призвело до виникнення заборгованості станом на 01.05.2020 року в розмірі 34 960 грн. 70 коп., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, що підтверджується розрахунком заборгованості по аліментах по виконавчому провадженню ВП № 590490259, за що передбачено відповідальність ст.183-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень КУпАП, розгляд судом справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи-правопорушника та в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Заяв, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема, рішення «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
Таким чином, суд вважає за необхідне проведення розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, статтею 268 КУпАП не передбачено обов`язкової участі у розгляді особи, стосовно якої складено протокол за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, тому справа про адміністративне правопорушення розглядається за його відсутності.
Вина ОСОБА_1 у фактично скоєному підтверджується наступним.
Даними протоколу про адміністративне правопорушення № 2 від 07.05.2020 року, відповідно до якого, боржник ОСОБА_1 допустив несплату на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, що призвело до виникнення заборгованості в розмірі 34 960 грн. 70 коп., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Даними копії постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 590490259 від 07.05.2019 року з виконання виконавчого листа № 641/5893/18 виданого 26.12.2018 року Комінтернівським районним судом м. Харкова про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 17.08.2018 року та до повноліття.
Відповідно до розрахунку заборгованості по аліментах з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 по виконавчому провадженню ВП № 590490259 станом на 01.05.2020 року заборгованість складає 34 960 грн. 70 коп.
Таким чином, наявність переконливих, чітких, узгоджених між собою належних та допустимих доказів, не залишають сумнівів щодо доведеності вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, тобто не сплата аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність не встановлено.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Таким чином, враховуючи викладене, вважаю можливим призначити порушнику адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП у виді виді суспільно корисних робіт на строк сто двадцять годин, що є достатньою мірою відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення.
Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 420 грн. 40 коп. судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, 183-1, 268, 276, 279, 283-285 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 , на підставі ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, адміністративне стягнення увиді суспільно корисних робіт на строк сто двадцять годин.
Строк відбування стягнення обчислювати з часу початку виконання ОСОБА_1 суспільно корисних робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -