Постанова № 8965085, 03.02.2009, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
03.02.2009
Номер справи
2-а-115-2009
Номер документу
8965085
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-115-2009p.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

З лютого 2009 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області, у складі:

головуючого судді - Божка В.П.,

при секретарі - Лосинській І.М., за участі:

позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Артемівську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської Ради про визнання неправомірною відмови УПСЗН Артемівської міської Ради в виплаті позивачеві грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та про стягнення з УПСЗН Артемівської міської Ради заборгованості по недоотриманій грошовій допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з травня 2007 року по 31 грудня 2008 року в сумі 5338 гривень 35 копійок, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської Ради Донецької області (далі по тексту УПСЗН) про визнання неправомірною відмови УПСЗН Артемівської міської Ради в виплаті позивачу грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та про стягнення з УПСЗН Артемівської міської Ради заборгованості по недоотриманій грошовій допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з травня 2007 року по 31 грудня 2007 року і з січня 2008 року по 31 грудня 2008 року в сумі 5338 гривень 35 копійок. В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 зазначила, що вона 13 березня 2007 року народила сина ОСОБА_3, знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною і отримує від відповідача щомісячну державну грошову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, розмір якої менший за прожитковий мінімум, що протирічить вимогам ст.43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням або похованням». В травні 2007 року вона звернулась до УПЗСН Артемівської міської Ради за призначенням державної допомоги, та з того часу перебуває в управлінні на обліку і отримує щомісячно зазначену державну допомогу. За період з травня 2007року по 31 грудня 2008 року вона отримала 796, 93 грн., а саме за місяцями: - травень - 64, 33 грн., червень 99, 72 грн., липень 101, 16 грн., серпень 103, 41 грн., вересень 104, 85 грн., жовтень 104, 85 грн., листопад 107, 73 грн., грудень 110, 88 грн. За період з 1 січня 2008 року по 31 грудня 2008 року вона отримала 1930, 95 грн., а саме за місяцями: - січень 130 грн., лютий 130 грн., березень 130 грн., квітень 130 грн., травень 130 грн., червень 130 грн., липень 130 грн., серпень 130 грн., вересень 130 грн., жовтень 253, 65 грн., листопад 253, 65 грн., грудень 253, 65 грн. Виплати зазначеної державної допомоги здійснюються на виконання Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Згідно зі ст.15 цього Закону допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має надаватися у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, який за ст.2 даного Закону розрахований і затверджений відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум». Оскільки, згідно з Законами України про Державний бюджет на 2007-2008 роки прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлений:

на 2007 рік: з 1 січня - 434 грн., з 1 квітня - 463 грн., з 1 жовтня - 470 грн. ;

на 2008 рік: з 1 січня - 526 грн., з 1 квітня - 538 грн., з 1 липня - 540 грн., з 1 жовтня - 557 грн., зазначила, що недоплатою передбачених законом сум, які нараховані відповідачем згідно до внесених Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік», порушуються її права та права її дитини на достатній життєвий рівень. Ці права поновлено рішенням Конституційного суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян), який визнав норми Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», які обмежують соціальні права громадян, в тому числі і внесені зазначеним законом зміни до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», такими, що не відповідають Конституції України (є не конституційними). Крім того, послалась на те, що Конституційним Судом України у 2008 році розглянуто питання конституційності окремих положень розділу II Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік" яким внесено зміни до деяких законодавчих актів України. У своєму рішенні від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 року Конституційний Суд України дійшов висновку, що законом про Держбюджет не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об'єктивних причин це створює протиріччя у законодавстві, і як наслідок - скасування та обмеження прав свобод людини і громадянина. Вважала, що їй повинні були провести виплати у розмірах: з травня по вересень року по 463 гривні, з жовтня по грудень 2007 року по 470 гривень, з січня по березень року по 526 гривень, з квітня по червень 2008 року по 538 гривень, з липня по вересень 2008 року по 540 гривень, з жовтня по грудень 2008 року по 557 гривень. Таким чином, їй не доплачена допомога за період з травня 2007 року по 31 грудня 2008 року у розмірі 5338, 35 грн., зазначивши, що недоплатою передбачених законом сум, які нараховані відповідачем згідно до Законів України «Про державний бюджет на 2007 рік» і «Про державний бюджет України на 2008 рік», порушуються її права та права її дитини на достатній життєвий рівень. Ці права поновлено рішеннями Конституційного Суду України N-6-рп від 9.07.2007 року і N-10-рп від 22.05.2008 року. Вона звернулася у листопаді 2008 року до відповідача з заявою про проведення перерахунку грошової допомоги по догляду за дитиною за період з травня 2007 року по 31 грудня 2008 року, але отримала відмову в цьому. Просила суд зобов'язати відповідача провести перерахунок з травня 2007 року по грудень 2008 року розміру державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнути з відповідача на її користь заборгованість у сумі 5338, 35 грн., а також 3 гривні 40 копійок за судовий збір, сплачений нею при подачі позову до суду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги. Представник відповідача УПСЗН Артемівської міської Ради позовні вимоги не визнав і суду пояснив, що УПСЗН відповідно до ст.ст.11, 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відноситься до органів місцевого самоврядування та відповідно до ст. 67 зазначеного Закону, держава фінансує у повному обсязі виконання органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої власті, засоби, необхідні для виконання яких, щорічно передбачаються в Законі України «Про держаний бюджет України». Рішення органів державної влади, які приводять до додаткових витрат органів місцевого самоврядування, обов'язкового супроводжується передачею їм необхідних фінансових ресурсів. Дане рішення виконується органами місцевого самоврядування у межах переданих їм фінансових ресурсів. Допомога позивачці призначена у відповідності із Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою недієздатністю та виплатам, зумовленими народженням та похованням» та Порядком призначенням та виплатам допомоги при народженні дитини і допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, застрахованим у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою КМУ від 11.01.2007 року №13. Відповідно до положень зазначеного Порядку розмір допомоги призначається в розмірі різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одного члена сім'ї за попередні шість місяців, але не менш 23% прожиткового мінімуму. Відповідно до Розділу IX п.5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою недієздатністю та виплатам, зумовленими народженням та похованням» до стабілізації економічного положення в Україні розмір виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначається Верховною Радою України щорічно виходячи з рівня забезпеченості прожиткового мінімуму одночасно з встановленням розмірі страхових внесків з поступовим наближенням виплат для прожиткового мінімуму та даний пункт не визнаний неконституційним. Розмір витрат, затверджених у державному бюджеті 2007 року на виконання державних програм соціального захисту населення, у тому числі для виплати допомоги сім'ям з дітьми, у зв'язку з рішенням Конституційного суду України від 09.07.2007 року № 6-рп не переглядався та не конституційним не визнавався. Відповідно до п.23 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін у деякі законодавчі акти України», постанови КМУ від 22.02.2008 року №57 «Питання призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» були внесені зміни в законодавчі акти, які регулюють порядок призначення та виплати допомоги сім'ям з дітьми. Відповідно до законодавчих актів допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається у розмірі різниці між з 01.01.2008 року - 50%, 01.01.2009 року - 75%, 01.01.2010 р - 100% прожиткового мінімуму встановленого для працездатної особи та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одного члена сім'ї за передні шість місяців, але не менш 130 грн. Допомога виплачується з урахуванням індексу інфляції у розмірі 144, 10 грн. Зазначений пункт Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін у деякі законодавчі акти України» не визнавався неконституційним у рішенні Конституційного Суду України N-10-рп від 22.05.2008 року, що дає підстави для відмови у задоволенні позову і з урахуванням того, що позивачу УПСЗН в повному обсязі було проведено виплату грошової допомоги в період з травня 2007 року по грудень 2008 року.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є матір'ю дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з березня 2007 року знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а.с.9). З травня 2007 року перебуває на обліку у відповідача та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а.с.17), є застрахованою особою у системі загальнообов'язкового соціального страхування.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоуправління, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 46 Конституції України, гарантує громадянам право на соціальний захист.

УПСЗН утворюється рішенням міської Ради, є підконтрольною та підзвітною міській Раді юридичною особою. У своїй діяльності керується Конституцією та законами України, Указами Президента України і Постановами Верховної Ради України, актами КМУ, актами відповідного органу місцевого самоврядування, положенням про управління.

Згідно ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення встановлений Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (закон N-2811).

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Відповідно до ст.13 цього закону (в редакції, яка діяла до 1.01.2008 року) право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням або похованням» (закон N-2240). Статтею 1 Закону 2240 визначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом. Згідно ст.2 Закону 2240 страховий випадок - подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання матеріального забезпечення або соціальних послуг за цим Законом.

Відповідно до ст.ст.4, 5, 29, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення) якщо інше не передбачено законодавством. Одним із принципів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням є державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх прав. Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною. Статтею 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» визначено, що всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків, а відповідно до Постанови КМУ від 16 січня 2007 року номер 32 «Питання виплати застрахованим Особам допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» - УПСЗН з 2-го кварталу 2007 року зобов'язані виплачувати спірну допомогу застрахованим особам за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям.

Статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років, а відповідно до ст.43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом.

Судом встановлено, що позивачка є особою, на яку поширюється дія статті 13 Закону № 2811-XII, та має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленому законом.

Згідно частини 1 статті 15 вказаного Закону № 2811 -XII допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

У відповідності до Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2811-XII розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбаченої статтею 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 23 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.

Дію частини 1 статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону № 2811-XII і ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» зупинено пунктом 14 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007» від 19 грудня 2006 року № 489-V (надалі Закон № 489-У).

Статтею 56 Закону № 489-У встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону № 2811-XII здійснюється у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 грн. для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року N 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) визнано неконституційним положення ст.56 і пункту 14 статті 71 в частині зупинення на 2007 рік дії частини першої статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону № 2811 -XII щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Статтею 152 Конституції України встановлено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання на території України, остаточними, не можуть бути оскаржені та мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними. З моменту визнання норми неконституційною вона втрачає силу, а тому з 9 липня 2007 року відновлена дія статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року N-2811-XII, за якою допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком 6 років та дія ст.43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та втратами, зумовленими похованням» за якою розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку повинен бути меншим за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Статтею 62 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років вставлений з 01 квітня 2007 року у розмірі 463, 00 грн., з 01 жовтня 2007 року у розмірі 470, 00 грн.

Таким чином, починаючи з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року позивачка має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а відповідач, при здійсненні виплати допомоги сім'ям з дітьми до досягнення ними трирічного віку, повинен був керуватися зазначеними сумами.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку позивачу сплачував у 2007 році у таких розмірах: липень - 101, 16 грн., серпень - 103, 41 грн., вересень - 104, 85 грн., жовтень - 104, 85 грн., листопад- 107, 73 грн., грудень - 110, 88 грн.

Недоплачена сума допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2007 рік становить: за липень (463, 00:31x23=343, 52-101, 16)=242, 36 грн. ; серпень 463, 00-103, 41=359, 59 грн. ; за вересень 463, 00-104, 85=358, 15 грн. ; за жовтень 470, 00-104, 85=365, 15 грн., за листопад 470, 00-107, 73=362, 27 грн. ; за грудень 470, 00-110, 88=359, 12 грн.

Таким чином, загальна недоплачена позивачці сума допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 9.07.2007 року по 31.12.2007 року становить 2046 гривень 64 копійки (242, 36+359, 59+358, 15+365, 15+362, 27+359, 12=2046, 64 грн. ). У зв'язку з викладеним, суд вважає, що підлягають задоволенню позовні вимоги ОСОБА_1 в частині: -визнання неправомірною відмови УПСЗН Артемівської міської Ради у виплаті їй грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 9.07.2007 року по 31.12.2007 року, а також в частині стягнення на її користь з відповідача заборгованості по недоотриманій грошовій допомозі по догляду за дитиною за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року у сумі 2046 гривень 64 копійки.

Що стосується стягнення розміру недоотриманої допомоги за 2008 рік, то в даній частині слід відмовити, оскільки ці вимоги не ґрунтуються на законі.

22.05.2008 року Конституційним Судом України проголошено рішення N-10-рп .

Відповідач здійснює виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам у відповідності з Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік» від 28.12.2007 року N-107, який набрав чинності з 1.01.2008 року внесено зміни до частини 1. ст.15 Закону України «Про державну допомогу з дітьми», відповідно до яких допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6-ть місяців, але не менше 130 гривень, застрахованим у системі загальнообов'язкового соціального страхування (до яких відноситься позивачка) відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою недієздатністю та виплатам, зумовленими народженням та похованням» і п.23 Закону України „Про державний бюджет України на 2008 рік. Ці пункти Законів рішенням Конституційного Суду України від 22.05.08р. N-10-рп не конституційним не визнавалися, що дає приводить суд до висновку про необґрунтованість вимог позивачки в частині стягнення сум за 2008 рік, у зв'язку з тим, що відповідач виплачував позивачці допомогу на дитину у вказаний період у відповідності з вимогами вище вказаних законів.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування.

У зв'язку з викладеним, суд вважає, що підлягають задоволенню позовні вимоги ОСОБА_1 і в частині стягнення на її користь з місцевого бюджету Артемівської міської Ради Донецької області З гривень 40 копійок за судовий збір, сплачений нею при подачі адміністративного позову до суду, у задоволенні іншої частини позовних вимог необхідно відмовити, у зв'язку з їх безпідставністю.

Керуючись ст. ст.19. 46, 152 Конституції України, Законом України «Про допомогу сім'ям з дітьми". Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.07 року № 6-рп, Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року N-10-рп, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою недієздатністю та виплатам, зумовленими народженням та похованням», ст.ст.2, 8, 9, 10, 17-20, 24, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254, 263 Кодексу Адміністративного Судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської Ради Донецької області про визнання неправомірною відмови УПСЗН Артемівської міської Ради в виплаті позивачеві грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та про стягнення з УПСЗН Артемівської міської Ради заборгованості по недоотриманій грошовій допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з травня 2007 року по 31 грудня 2008 року в сумі 5338 гривень 35 копійок - задовольнити частково.

Визнати неправомірною відмову УПСЗН Артемівської міської Ради у виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської Ради Донецької області: м. Артемівськ, вул. Горбатова 57 (р-р 35418017001062 код програмної класифікації втрат (КЕКВ) - 1314 «виплата пенсій та допомог», КФК 090303 « Державна соціальна допомога по догляду за дитиною до 3-х років») в ГУ ДК у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25953178, за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету України місцевим бюджетам - недоотриману суму грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року у розмірі 2046 гривень 64 копійки на користь ОСОБА_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1. Стягнути з місцевого бюджету Артемівської міської Ради Донецької області на користь ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 3 гривні 40 копійок, сплаченого нею при зверненні до суду. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена 3 лютого 2009 року, в повному обсязі постанова складена 6 лютого 2009 року.