Рішення № 89625986, 27.05.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2020
Номер справи
520/2687/2020
Номер документу
89625986
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2020 р. № 520/2687/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мороко А.С.,

за участю секретаря судового засідання - Рубіної Я.О.,

представника позивача - Явтух О.Г.,

розглянувши в порядку загального провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Харкові адміністративну справу № 520/2687/2020 за позовом приватного підприємства "ЛСВ Моноліт" до Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Приватне підприємство "ЛСВ Моноліт" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1336104/34015769 від 22.11.2019; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 16.10.2019 № 44, складену приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт";

- визнати протиправним га скасувати рішення Державної податкової служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1336103/34015769 від 22.11.2019; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 17.10.2019 № 45, складену приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт";

- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1339156/34015769 від 27.11.2019; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 18.10.2019 № 46, складену приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт";

- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1339157/34015769 від 27.11.2019; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 21.10.2019 № 47, складену приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт";

- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1339158/34015769 від 27.11.2019; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 23.10.2019 № 48, складену приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт";

- визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1339167/34015769 від 27.11.2019; зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 24.10.2019 № 29, складену приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт".

В обґрунтування позовних позивач зазначив, що спірні рішення є протиправними, а тому, підлягають скасуванню.

Представник позивача в судове прибув, просив задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, судом встановлено наступне.

Приватне підприємство "ЛСВ Моноліт" відповідно до приписів пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України складено податкові накладні від 16.10.2019 № 44, від 17.10.2019 № 45, від 18.10.2019 № 46, від 21.10.2019 № 47, від 23.10.2019 № 48, від 24.10.2019 № 49 та надіслано їх на реєстрацію.

Згідно з отриманими квитанціями, податкові накладні прийнято, але реєстрацію зупинено з тих підстав, що податкові накладні відповідають підпунктам 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Одночасно позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішенню про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання вимог податкового органу позивачем надані пояснення та їх документальне підтвердження, що підтверджується повідомленнями про подання пояснень на копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено № 1 від 18.11.2019, № 2 від 18.11.2019, № 3 від 18.11.2019, № 3 від 19.11.2019, № 1 від 19.11.2019, № 2 від 19.11.2019.

За результатами розгляду поданих підприємством документів комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято рішення: № 1336104/34015769 від 22.11.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної № 44 від 16.10.2019, № 1336103/34015769 від 22.11.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної № 45 від 17.10.2019, № 1339156/34015769 від 27.11.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної 46 від 18.10.2019, № 1339157/34015769 від 27.11.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної 47 від 21.10.2019, № 1339158/34015769 від 27.11.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної № 48 від 23.10.2019, № 1339167/34015769 від 27.11.2019 про відмову в реєстрації податкової накладної № 49 від 24.10.2019.

Підставою для відмови в реєстрації податкових накладних визначено ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфікації, накладні; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

Не погоджуючись з прийнятими рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Щодо вирішення справи по суті, суд вказує наступне.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (пункт 201.10 статті 201 Податкового кодексу України).

Пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну України від 29.12.2010 № 1246 (із змінами та доповненнями), встановлено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117.

Відповідно до Пункту 3 Порядку № 117, податкові накладні / розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,03, P < P м х 1,4, де:

D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T;

S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами;

T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування;

P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування;

P м - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування.

Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Відповідно до пунктів 4, 5, 6 Порядку № 117 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна / розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.

Податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пунктів 12, 13 Порядку № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Як встановлено під час розгляду справи, реєстрацію податкових накладних позивача зупинено з підстав визначених підпунктом 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Разом з тим, Критерії ризиковості платника податку визначені у листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 року № 959/99-99-07-18, згідно з підпунктом 1.6 якого визначено, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Яка саме із наведених обставин стала підставою для висновку контролюючого органу про відповідності податкової накладної Критеріям ризиковості платника податку в рішенні не зазначено, матеріали справи не містять.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.

Наведена правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 02 квітня 2019 року у справі № 822/1878/18.

Разом з тим, пунктом 14 Порядку № 117 визначений перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Як встановлено судом, позивачем на підтвердження реальності здійснення господарських операцій та з метою реєстрації податкових накладних подано пояснення по суті господарських операцій та копії первинних бухгалтерських документів, а саме: договір поставки № 27/09-19 від 27 вересня 2019 року, укладений між ПП "ЛСВ "Моноліт" та ПП "Техстрім", з видатковою накладною № 347 від 16.10.2019, товарно-транспортну накладну № Р347 від 16.10.2019, також на підтвердження наявності товару, складських приміщень та перевезення товару надано: договір поставки № 25/03- 19 від 25.06.2019, укладений між ТОВ "Амбросія" та ПП "ЛСВ "Моноліт", видаткові накладні № 97 від 29.07.2019, № 145 від 16.09.2019, № 146 від 16.09.2019, товарно-транспортні накладні № Р97 від 29.07.2019, № Р145 від 16.09.2019, № Р146 від 16.09.2019, договір на транспортно-експедиторське обслуговування № 0103/09 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Талариа Трейд" та ПП "ЛСВ "Моноліт", акт наданих послуг № 234 від 31.10.2019, договір суборенди № 01/03/19 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Гравітан" та ПП "ЛСВ "Моноліт"; договір поставки № 27/09-19 від 27.09.2019, укладений між ПП "ЛСВ "Моноліт" та ПП "Техстрім" з видатковою накладною № 348 від 17.10.2019, товарно транспортну накладну № Р348 від 17.10.2019, також на підтвердження наявності товару, складських приміщень та перевезення товару ПП "ЛСВ "Моноліт" надано: договір поставки № 0104/2019 від 01.04.2019, укладений між ТОВ "Імекс- Про" та ПП "ЛСВ "Моноліт", видаткові накладні № 141 від 01.08.2019, №125 від 31.07.2019, товарно-транспортні накладні № Р141 від 01.08.2019, № Р125 від 31.07.2019, договір на транспортно-експедиторське обслуговування № 0103/09 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Талариа Трейд" та ПП "ЛСВ "Моноліт", акт наданих послуг № 234 від 31.10.2019, договір суборенди № 01/03/19 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Гравітан" та ПП "ЛСВ "Моноліт"; договір поставки № 27/09-19 від 27.09.2019, укладений між ПП "ЛСВ "Моноліт" та ПП "Техстрім" з видатковою накладною № 187 від 18.10.2019, товарно- транспортною накладною № Р187 від 18.10.2019, також на підтвердження товару, складських приміщень та перевезення товару ПП "ЛСВ "Моноліт" надано: договір поставки № ВМ-30 від 12.03.2019, укладений між ТОВ "АВТОПАРТС-ВМ" та ПП "ЛСВ "Моноліт", видаткову накладну № 398 від 30.07.2019, товарно-транспортну накладну № Р398 від 30.07.2019, договір на транспортно-експедиторське обслуговування № 0103 09 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Талариа Трейд" та ПП "ЛСВ "Моноліт", договір суборенди № 01/03/19 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Гравітан" та ПП "ЛСВ "Моноліт"; договір поставки № 27/09-19 від 27.09.2019, укладений між ПП "ЛСВ "Моноліт" та ПП "Техстрім" з видатковою накладною № 188 від 21.10.2019, товарно- транспортною накладною № Р188 від 21.10.2019, також на підтвердження наявності товару, складських приміщень та перевезення товару ПП "ЛСВ "Моноліт" надано: договір поставки № ВМ-30 від 12.03.2019, укладений між ТОВ "АВТОПАРТС-ВМ" та ПП "ЛСВ "Моноліт", видаткову накладну № 397 від 30.07.2019, товарно-транспортну накладну № Р397 від 30.07.2019, договір на транспортно-експедиторське обслуговування № 0103/09 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Талариа Трейд" та ПП "ЛСВ "Моноліт", акт наданих послуг № 234 від 31.10.2019, договір суборенди № 01/03/19 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Гравітан" та ПП "ЛСВ "Моноліт"; договір поставки № 27/09-19 від 27.09.2019, укладеного між ПП "ЛСВ "Моноліт" та ПП "Техстрім", видаткову накладну № 186 від 23.10.2019, товарно-транспортну накладну № Р186 від 23.10.2019, також на підтвердження наявності товару, складських приміщень та перевезення товару ПП "ЛСВ "Моноліт" надано: договір поставки № ВМ-30 від 12.03.2019, укладений між ТОВ "АВТОПАРТС-ВМ" та ПП "ЛСВ "Моноліт", видаткову накладну № 388 від 25.07.2019, товарно-транспортну накладну № Р388 від 25.07.2019, договір на транспортно-експедиторське обслуговування № 0103/09 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Талариа Трейд" та ПП "ЛСВ "Моноліт", акт наданих послуг № 234 від 31.10.2019, договір суборенди № 01/03/19 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Гравітан" та ПП "ЛСВ "Моноліт"; договір поставки № 27/09-19 від 27.09.2019., укладений між ПП "ЛСВ "Моноліт" та ПП "Техстрім" з видатковою накладною № 349 від 24.10.2019, товарно-транспортною накладною № Р349 від 24.10.2019, також на підтвердження наявності товару, складських приміщень та перевезення товару ПП "ЛСВ "Моноліт" було надано: договір поставки № ВМ-30 від 12.03.2019, укладений між ТОВ "Імекс-Про" та ПП "ЛСВ "Моноліт", видаткову накладну № 122 від 22.07.2019, товарно-транспортну накладну № Р122 від 22.07.2019, договір на транспортно-експедиторське обслуговування № 0103/09 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Талариа Трейд" та ПП "ЛСВ "Моноліт", акт наданих послуг № 234 від 31.10.2019, договір суборенди № 01/03/19 від 01.03.2019, укладений між ТОВ "Гравітан" та ПП "ЛСВ "Моноліт".

У свою чергу, пунктом 21 постанови № 170 передбачено, що підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Разом з тим, з аналізу рішень про відмову у реєстрації податкових накладних контролюючого органу не вбачається, яких саме первинних документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що рішення комісії, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1336104/34015769 від 22.11.2019, № 1336103/34015769 від 22.11.2019, № 1339156/34015769 від 27.11.2019, № 1339157/34015769 від 27.11.2019 № 1339158/34015769 від 27.11.2019 № 1339167/34015769 від 27.11.2019 про відмову в реєстрації податкових накладних є протиправними, а тому, підлягають скасуванню.

Також, з метою захисту прав позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 16.10.2019 № 44, від 17.10.2019 № 45, від 18.10.2019 № 46, від 21.10.2019 № 47, від 23.10.2019 № 48, від 24.10.2019 № 49, складені приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт".

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги приватного підприємства "ЛСВ Моноліт" є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов приватного підприємства "ЛСВ Моноліт" (місцезнаходження: вул. Морозова, буд. 7, м. Харків, 61036, ідентифікаційний код - 34015769) до Державної податкової служби України (місцезнаходження: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, ідентифікаційний код - 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: № 1336104/34015769 від 22.11.2019, № 1336103/34015769 від 22.11.2019, № 1339156/34015769 від 27.11.2019, № 1339157/34015769 від 27.11.2019 № 1339158/34015769 від 27.11.2019 № 1339167/34015769 від 27.11.2019.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 16.10.2019 № 44, від 17.10.2019 № 45, від 18.10.2019 № 46, від 21.10.2019 № 47, від 23.10.2019 № 48, від 24.10.2019 № 49, складені приватним підприємством "ЛСВ "Моноліт".

Стягнути на користь приватного підприємства "ЛСВ Моноліт" (ідентифікаційний код - 34015769) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (місцезнаходження: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, ідентифікаційний код - 43005393) судовий збір у розмірі 12612 (дванадцять тисяч шістсот дванадцять) грн 00 коп.Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 04 червня 2020 року.

Суддя А.С. Мороко