
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/2464/20
У Х В А Л А
02 червня 2020 року
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сакалоша В.М.,
секретаря судового засідання Гулкевича В.О.,
за участі: представника позивача Балабанова О.В.,
представника відповідача 1 Рихвицького Р.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про передачу справи №380/2464 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України Максима Андрія Михайловича, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України Паєнського Андрія Степановича про визнання протиправними і скасування приписів та постанови за територіальною підсудністю,-
у с т а н о в и в:
на розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебуває позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України Максима Андрія Михайловича, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України Паєнського Андрія Степановича в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними і скасувати припис Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 06.12.2019 N° 862/19-пз про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;
- визнати протиправним і скасувати припис Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 28.02.2020 № 82/20-пз про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил;
- визнати протиправною і скасувати постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 11.03.2020 №23пз/1з/1013-6/1148-20 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою визнано товариство з обмеженою відповідальністю «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз. 2 п. 1 ч. 6 ст. 2; ч. 9 ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 63060 грн.
- стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» з Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір в сумі 6306,00 гривень.
Ухвалою суду від 31.03.2020 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.
Від Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області надійшло клопотання про передачу справи за територіальною підсудністю. Клопотання обґрунтовано тим, що і позивач і відповідачі зареєстровані у м. Києві, а тому дану справу, на думку представника відповідача має розглядати Окружний адміністративний суд м. Києва.
У судовому засіданні представник відповідача 1, клопотання підтримав. Представник позивача проти задоволення клопотання заперечив.
Вирішуючи клопотання суд виходив з наступного.
Територіальну підсудність адміністративних справ за вибором позивача визначено статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Тобто, якщо предметом адміністративної справи є оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), то позивач може застосувати альтернативну підсудність.
Відповідно до пункту 19 частини 1 статті 4 КАС України індивідуальний акт - це акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Предметом спору у даній справі є визнання протиправними та скасування постанов і приписів Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України винесених його посадовими особами.
Суд зазначає, що Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області є структурним територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Відповідно до положення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. № 294 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 р. № 219) Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо через апарат та свої територіальні органи.
Отже відповідач наділений правом приймати управлінській рішення на підвідомчій йому території, яка відноситься до територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.
Місцем знаходження відповідача – 79057, м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 71.
Відтак, у даному випадку, застосуванню підлягають положення ч.1 ст.25 КАС України (територіальна підсудність справи за вибором позивача).
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 25, 26, 29, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
у задоволенні клопотання – відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення
Копію ухвали надіслати сторонам у справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 04.06.2020.
Суддя В.М.Сакалош