
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/2111/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевякова І.С. розглянув у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги:
визнати противною бездіяльність Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України щодо ненарахування та виплати ОСОБА_1 надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15% від посадового окладу за період з 01.01.2012 по 01.03.2013, з 01.06.2013 по 30.10.2015;
визнати протиправною бездіяльність Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України щодо невнесення до грошового атестату №08 від 07.12.2015 ОСОБА_1 інформації щодо обов`язкової щомісячної надбавки в розмірі 15% посадового окладу за роботу (службу) в умовах режимних обмежень;
зобов`язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 набавку за роботу в умовах режимних обмежень за період 01.01.2012 по 01.03.2013, з 01.06.2013 по 30.10.2015 в розмірі 15% від посадового окладу;
зобов`язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України включити до грошового атестату №08 від 07.12.2015 року ОСОБА_1 щомісячну 15% надбавку до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень з 01.06.2013 по 30.10.2015;
зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій відповідно до ст. 43, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Постанови КМУ №988 від 11.12.2015, Постанови КМУ №414 від 15.06.1995 Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України №260 від 06.04.2016 у складі посадового окладу – 2950 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції – 2000 грн, надбавка за вислугу років 35% - 1732,5 грн, премія 3,7% - 247,25 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 442,5 грн, для проведення перерахунку розміру пенсій з 01.01.2016;
зобов`язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, Міністерство внутрішніх справ України виплатити ОСОБА_1 компенсацію за невикористану у 2002-2006, 2008 роках щорічну тарифну відпустку;
зобов`язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України в зв`язку з порушенням строків, встановлених статтею 116 Кодексу законів про працю України виплатити ОСОБА_1 згідно з положеннями частини 1 статті 117 Кодексу законів про працю України середній заробіток за весь час затримки кінцевого розрахунку по дату фактичної виплати кінцевого розрахунку.
Під час розгляду справи суд
В С Т А Н О В И В:
21 квітня 2020 року ОСОБА_1 (надалі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 27 квітня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, а також призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Аргументи учасників справи
В обґрунтування заявлених вимог позивачем зазначено, що відповідачем протиправно не нараховано та не виплачено надбавку за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15% від посадового окладу за період з 01.01.2012 по 01.03.2013, з 01.06.2013 по 30.10.2015 та не внесено відповідної інформації до грошового атестату №08 від 07.12.2015, чим порушено право позивача на належну компенсацію покладених обмежень у зв`язку з допуском до роботи з носіями інформації, що мають ступінь секретності “цілком таємно”.
Крім того, позивачем вказано, що станом на день звільнення 30.10.2015 відповідачем протиправно не нараховано та не виплачено йому компенсацію за невикористані відпустки у 2002-2006, 2008 роках. Позивач вважає, що має право на отримання такої компенсації разом із виплатою йому середнього заробітку за весь час затримки кінцевого розрахунку по дату фактичної виплати кінцевого розрахунку.
25 травня 2020 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 38-45/, у якому представник відповідача УМВС в Полтавській області просив адміністративний позов залишити без задоволення, посилаючись на те, що законодавством передбачено встановлення надбавки за службу в умовах режимних обмежень тільки наказом керівника органу. Оскільки позивачу надбавку за службу в умовах режимних обмежень наказом керівника органу встановлено не було, через що не здійснювалося її нарахування і виплата, законних підстав включати дану надбавку у довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії немає. Стверджував, що у відповідача відсутні підстави для виплати позивачеві компенсації за невикористані відпустки у 2002-2006, 2008 роках. Зазначав, що питання виплати компенсації за невикористану відпустку врегульоване спеціальним нормативно-правовим актом, який поширювався на позивача, тому до спірних правовідносин не повинні застосовуватися загальні приписи трудового законодавства, визначені Кодексом законів про працю України. А відтак, передбачене ним право на отримання грошової компенсації гарантується виключно за відпустку, яку ними не використано в році звільнення.
Відповідач, МВС України, відзиву на позовну заяву чи будь-яких інших заяв не направив.
Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.
Обставини справи, встановлені судом
ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.
23 січня 2020 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області із заявою, в якій просив відповідача нарахувати та виплатити йому невиплачену щомісячну надбавку за службу в умовах режимних обмежень за період 2011 - 2015 роки у розмірі 15% від посадового окладу та включити до грошового атестату №08 від 07.12.2015 для обчислення пенсії виплату 15% за роботу з інформацією “цілком таємно” /а.с. 17/.
За результатами розгляду даної заяви відповідач листом від 19.02.2020 №З-2817л.к. проінформував позивача, що виплата надбавки за роботу в умовах режимних обмежень проводиться на підставі наказів. У зв`язку з відсутністю наказів про встановлення ОСОБА_1 такої надбавки під час проходження служби в ОВС з квітня 2005 по березень 2006, квітень 2011, липень 2011, з січня 2012 по лютий 2013, з червня 2013 по жовтень 2015 нарахування та виплата надбавки за роботу в умовах режимних обмежень не проводилася та не була включена до грошового атестату /а.с. 18/.
Не погодившись з наданою відповіддю, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.
Норми права, які підлягають застосуванню
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з приписами статті 19 Закону України “Про міліцію” (чинного на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ) форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати. Органи місцевого самоврядування можуть провадити для працівників міліції додаткові виплати понад встановлені Кабінетом Міністрів України розміри.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (чинної на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до приписів підпункту 8 пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” передбачено виплачувати надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірах та порядку, визначених законодавством.
За змістом пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей” пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Висновки щодо правозастосування
Судом встановлено, що позивач у період з 28.07.2001 по 30.10.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ. Наказом УМВС України в Полтавській області від 30.10.2015 №609 о/с був звільнений з органів внутрішніх справ у запас через хворобу.
Аналіз наведених вище норм матеріального права дає підстави вважати, що дія їх розповсюджується на позивача, який є особою, що звільнилася з органів внутрішніх справ 30.10.2015 і що виплачені суми надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, з яких сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, з розміру якого обчислюється пенсія.
Однак, відповідно до грошового атестата №08, виданого Диканським РВ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1 , грошове забезпечення позивача на момент звільнення з органів внутрішніх справ складалось з: посадового окладу у розмірі 967,74 грн, окладу за спеціальним званням - 120,97 грн., відсоткової надбавки за вислугу років (30%) - 326,61 грн, відсоткової надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%) - 707,66 грн., премії за жовтень 2015 року (92%) - 1953,14 грн, індексації грошового утримання за травень 2011 року - 241,64 грн /а.с. 10/.
Надбавка за службу в умовах режимних обмежень до грошового атестата позивача включена не була.
Відповідно до підпункту 2.9.4 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2007 №499, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за №205/14896 (далі - Інструкція №499), надбавка за службу в умовах режимних обмежень установлюється особам рядового і начальницького складу за займаною посадою наказом про особовий склад на підставі мотивованих рапортів керівників структурних підрозділів, погоджених з режимно-секретним підрозділом.
Згідно з підпунктом 2.9.5 Інструкції №499 у рапорті зазначаються: дата оформлення допуску особи рядового чи начальницького складу до державної таємниці, форма допуску, ступінь секретності відомостей, що становлять державну таємницю, з якими за функціональними обов`язками за посадою постійно працює особа рядового чи начальницького складу, номер номенклатури посад, що підлягають оформленню на допуск до державної таємниці.
Суд звертає увагу, що доказів на підтвердження систематичної роботи з відомостями, що становлять державну таємницю сторонами до суду не надано.
Наказ про встановлення позивачу надбавки за службу в умовах режимних обмежень не видавався та ОСОБА_1 за останні 24 календарних місяців служби перед звільненням; надбавка за службу в умовах режимних обмежень не нараховувалась та не виплачувалась - так стверджував у відзиві відповідач, УМВС України в Полтавській області і це твердження жодними доказами не спростовано.
Частиною другою статті 51 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Відповідно до частини третьої, четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393” (далі - Порядок №45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до приписів пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання “заслужений” чи “народний”, службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах “С”, у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром “Байконур”, якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”.
Отже, за встановлених обставин та наведених вище норм права, суд дійшов висновку про відсутність підстав для нарахування та виплати позивачу надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15% від посадового окладу за період за період з 01.01.2012 по 01.03.2013, з 01.06.2013 по 30.10.2015.
З огляду на те, що надбавка за роботу в умовах режимних обмежень позивачу на момент звільнення не нараховувалась і не виплачувалась, принаймні будь-які докази цього відсутні, суд дійшов висновку про відсутність підстав для виплати і включення до грошового атестату №08 від 07.12.2015 ОСОБА_1 щомісячної 15% надбавки до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень з 01.06.2013 по 30.10.2015. Тому у задоволенні відповідних позовних вимог суд відмовляє.
Крім того, суд зазначає, що вимога про видачу позивачу довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із включенням до неї надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі 15% від посадового окладу є похідною від вимог, пов`язаних з нарахуванням та виплатою надбавки за службу в умовах режимних обмежень, а отже, також задоволенню не підлягає.
Щодо вимоги позивача про виплату компенсації за невикористану під час проходження служби у 2002-2006, 2008 роках щорічну тарифну відпустку, суд, виходячи з приписів діючого законодавства, чинного на момент проходження служби позивачем та його звільнення з ОВС, зазначає наступне.
Відповідно до статті 18 Закону України “Про міліцію”, порядок та умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114 затверджено Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Відповідно до частини другої пункту 56 вищевказаного Положення, особам рядового і начальницького складу, які звільняються з органів внутрішніх справ, за невикористану в році звільнення відпустку виплачується грошова компенсація відповідно до законодавства.
Аналіз наведеної норми дає підстави для висновку, що передбачене позивачем право на отримання грошової компенсації гарантується особам рядового і начальницького складу, які звільняються з органів внутрішніх справ, виключно за відпустку, яку ними не використано в році звільнення.
Отже, питання виплати компенсації за невикористану відпустку врегульоване спеціальним нормативно-правовим актом, який поширювався на позивача, тому до спірних правовідносин не повинні застосовуватися загальні приписи трудового законодавства, визначені Кодексом законів про працю України.
Матеріалами справи підтверджується та не заперечується сторонами по справі, що позивачу виплачено компенсацію за невикористану відпустку за 2015 рік, що свідчить про дотримання відповідачем 2 норм пункту 56 Положення.
Таким чином, суд дійшов висновків про відсутність підстав для виплати позивачеві компенсації за невикористані відпустки у 2002-2006, 2008 роках.
Аналогічна правова позиція міститься в постановах Верховного Суду від 14.11.2018 року по справі №816/2250/15, від 07.08.2019 року по справі №820/5122/17.
Щодо вимоги позивача про виплату йому середнього заробітку за весь час затримки кінцевого розрахунку по дату фактичної виплати кінцевого розрахунку, суд зазначає, що така вимога є похідною від вимоги, пов`язаної з виплатою компенсації за невикористану у 2002-2006, 2008 роках відпустку, а тому, також задоволенню не підлягає.
Ураховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Розподіл судових витрат
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 08592276), Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.С. Шевяков