
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про заміну сторони або третьої особи на правонаступника)
03 червня 2020 року м. Житомир справа № 2-а-33165/08
категорія 6426
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Панкеєвої В.А., розглянувши у порядку письмового провадження питання про заміну сторони в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира Житомирської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Бетен Кастл" про стягнення коштів,
встановив:
27 травня 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулось до суду з клопотанням про заміну позивача з Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України на правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
У клопотанні Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області просило розглянути його в письмовому провадженні без виклику сторін.
Суд вважає за можливе розгляд і вирішення клопотання здійснити в письмовому провадженні, відповідно до ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво можливе в будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року №1074, визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
У відповідності до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" від від 22 серпня 2018 року №628 вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" від 21.12.2016 №988 Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області реорганізовано шляхом злиття в Житомирське об"єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Згідно зі змістом Додатку до Постанови Кабінету Міністрів України від від 22 серпня 2018 року №628 "ПЕРЕЛІК територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом приєднання", Андрушівське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Бердичівське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Ємільчинське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Коростенське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Коростишівське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Овруцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України, Новоград-Волинське об`єднане управління Пенсійного фонду України, Хорошівське об`єднане управління Пенсійного фонду України реорганізовані шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області.
У відповідності до відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичну особу "Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області", код ЄДРПОУ 40380333, припинено 03 липня 2019 року. Номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи: 13051120004013102.
Оскільки позивач - Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України вибув, його правонаступником є Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, тому суд вважає клопотання про заміну позивача обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 52, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області задовольнити.
Замінити позивача у справі – з Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України на його правонаступника – Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного суду за правилами встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя В.А. Панкеєва