
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 червня 2020 р. Справа№200/3727/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Ушенка С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42169323; юридична адреса: 85323, Донецька область, м. Покровськ, вул. Центральна, 13) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним рішення № 1456 від 10.03.2020 про відмову у зарахуванні до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", періодів роботи у ТОВ «Вуглетехнік» з 01.07.2006 по 25.07.2006, в ТОВ «Ресурс-плюс» з 26.01.2009 по 05.09.2009, у ШБУ № 2 АТ «Вуглебуд» з 17.03.1999 по 14.12.2001, у ПП виробничо-комерційній фірмі «Вара» з 14.11.2005 по 10.06.2006, зобов`язання повторно розглянути заяву від 21.02.2020 про призначення пенсії за віком згідно ч. 3 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та здійснити призначення, нарахування виплати, зарахування до пільгового стажу періодів роботи у ТОВ «Вуглетехнік» з 01.07.2006 по 25.07.2006, в ТОВ «Ресурс-плюс» з 26.01.2009 по 05.09.2009, у ШБУ № 2 АТ «Вуглебуд» з 17.03.1999 по 14.12.2001, у ПП виробничо-комерційній фірмі «Вара» з 14.11.2005 по 10.06.2006.
В обґрунтування позову посилається на те, що 21.02.2020 звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах у відповідності до положень ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Рішенням відповідача № 1456 йому відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового стажу.
До пільгового стажу роботи позивача не зарахованого його періоди роботи у ТОВ «Вуглетехнік» з 01.07.2006 по 25.07.2006, в ТОВ «Ресурс-плюс» з 26.01.2009 по 05.09.2009, в ШБУ № 2 АТ «Вуглебуд» з 17.03.1999 по 14.12.2001, у ПП виробничо-комерційній фірмі «Вара» з 14.11.2005 по 10.06.2006.
Вважає дії відповідача протиправними і такими, що порушують його конституційні права.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14 квітня 2020 року зазначену позовну заяву залишено без руху та надано десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 29 квітня 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, надав до суду відзив на позовну заяву, вмотивований тим, що позивач 21.02.2020 звернувся до Управління із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах у відповідності до положень ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» .
У призначенні пільгової пенсії за віком позивачеві відмовлено у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового стажу.
До пільгового стажу позивача не зараховано періоди його роботи з 17.03.1999 по 14.12.2001 у ШБУ № 2 АТ «Вуглебуд», з 11.07.2006 по 25.07.2006 у ТОВ «Вуглетехнік», з 26.01.2009 по 05.03.2009 у ТОВ «Ресурс-плюс» у зв`язку із відсутністю у його трудовій книжці даних та довідок підприємства, що підтверджують пільговий характер роботи позивача у зазначені періоди.
Період роботи позивача з 14.11.2005 по 10.06.2006 у ПП «Вара» не зараховано до його пільгового стажу у зв`язку із відсутністю у його трудовій книжці даних та довідок підприємства, що підтверджують пільговий характер роботи у зазначений період, а також у зв`язку із несплатою страхувальником у визначений період страхових внесків за позивача.
Позивачем надано відповідь на відзив, яка мотивована тим, що відповідачем не оскаржується достовірність записів у трудовій книжці, у зв`язку із чим зроблено висновок про їх достатність для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Заперечень на відповідь на відзив відповідачем не надано.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , про що свідчить наявна в матеріалах справи копія паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 .
Відповідач в даних правовідносинах є суб`єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.
21.02.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою № 1456 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах у відповідності до положень ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
За результатами розгляду заяви 01.03.2020 відповідачем прийнято рішення №1456, яким позивачеві відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового трудового стажу.
До пільгового стажу позивача не зараховано періоди його роботи з 17.03.1999 по 14.12.2001 у ШБУ № 2 АТ «Вуглебуд», з 11.07.2006 по 25.07.2006 у ТОВ «Вуглетехнік», з 26.01.2009 по 05.03.2009 у ТОВ «Ресурс-плюс» у зв`язку із відсутністю у його трудовій книжці даних та довідок підприємства, що підтверджують пільговий характер роботи позивача у зазначені періоди.
Період роботи позивача з 14.11.2005 по 10.06.2006 у ПП «Вара» не зараховано до його пільгового стажу у зв`язку із відсутністю у його трудовій книжці даних та довідок підприємства, що підтверджують пільговий характер роботи у зазначений період, а також у зв`язку із несплатою страхувальником у визначений період страхових внесків за позивача.
Також до пільгового стажу позивача не враховано 11 днів простою у 2014 році та два дні автобусу у 2004 році.
У своїй позовній заяві позивач просить скасувати рішення відповідача від 10.03.2020, проте, як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, спірне рішення було прийнято 01.03.2020.
У зв`язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку, що позивачем допущено описку у позовній заяві щодо дати прийняття спірного рішення.
Як вбачається з трудової книжки від 27.06.1995, копія якої наявна в матеріалах справи, позивач у спірні періоди працював:
- з 17.03.1999 по 01.11.2000 у Шахто-будівельному управлінні № 2 Акціонерного товариства «Вуглебуд» у якості прохідника підземного 4-го розряду з повним робочим днем у шахті.
- з 01.11.2000 по 14.12.2001 переведений прохідником 5-го розряду з повним робочим днем у шахті.
- з 14.11.2005 по 10.06.2006 у ПП Виробничо-комерційна фірма «Вара» у якості прохідника підземного 5-го розряду з повним робочим днем у шахті;
- з 11.07.2006 по 25.07.2006 у ТОВ «Вуглетехнік» у якості прохідника з повним робочим днем під землею;
- з 26.01.2009 по 05.03.2009 у ТОВ «Ресурс-Плюс» у якості прохідника 5-го розряду з повним робочим днем під землею.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV.
Громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, мають право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи (стаття 8 Закону № 1058).
Частиною 1 статті 44 Закону України № 1058 передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року N 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за N1566/11846.
Перелік документів, що додаються до заяви про призначення, перерахунку та поновлення пенсії визначений Розділом 2 цього Порядку.
Підпунктом 2 пунктом 2.1 Порядку № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу).
Згідно пункту 4.1 Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (пункт 4.3 Порядку).
Пунктом 4.2 цього Порядку передбачено право органу, що призначає пенсію, вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Пунктом 4.7 Порядку передбачено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Згідно ст. 62 Закону № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Також, у відповідності до ст. 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.
Статтею 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
В пункті 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, також закріплено положення, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 20 цього Порядку передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Крім того, згідно з частиною 3 статті 44 Закону № 1058-ІV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обов`язків у органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 затверджено Порядок застосування Списків 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі Порядок № 383).
Пунктом 3 Порядку № 383 встановлено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
Постановою Кабінету Міністрів України № 162 від 11.03.1994 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» визначено, що професію прохідника віднесено до Списку № 1 (розділ І «Гірничі роботи», код професії 1010300а-17491).
Постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» визначено, що професію прохідника віднесено до Списку № 1 (розділ І «Гірничі роботи», підрозділ 1, код професії 1.2а).
У відповідності до частини 2 статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Згідно із статтею 21 Конституції України, усі люди є вільними у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Виходячи із зазначеного принципу та гарантування Конституцією судового захисту конституційних прав і свобод, судова діяльність має бути спрямована на захист цих прав і свобод від будь-яких посягань шляхом забезпечення своєчасного та якісного розгляду конкретних справ.
Враховуючи викладене, суд вважає, що органи Пенсійного фонду України повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об`єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися, чого відповідачем вчинено не було.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові або службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд не приймає до уваги доводи відповідача стосовно того, що позивачем не надано належних документів на підтвердження його пільгового стажу роботи з 17.03.1999 по 14.12.2001 у ШБУ № 2 АТ «Вуглебуд», з 11.07.2006 по 25.07.2006 у ТОВ «Вуглетехнік», з 26.01.2009 по 05.03.2009 у ТОВ «Ресурс-плюс», з 14.11.2005 по 10.06.2006 у ПП «Вара» та приходить до висновку про протиправність дій та рішення відповідача щодо не зарахування зазначених періодів роботи до пільгового стажу позивача за Списком № 1 з підстав їх необґрунтованості.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до записів у трудовій книжці позивач працював у ТОВ «Ресурс-плюс» з 26.01.2009 по 05.03.2009, а не по 05.09.2009, та з 11.07.2006 по 25.07.2006 у ТОВ Вуглетехнік, а не з 01.07.2006, як це зазначено у позовній заяві.
Таким чином, суд вважає за необхідне відмовити позивачеві у задоволенні позову в частині зобов`язання зарахувати до пільгового стажу за Списком № 1 періоди його роботи з 01.07.2006 по 10.07.2006 та з 06.03.2009 по 05.09.2009, оскільки вони не підтверджені відповідними записами у його трудовій книжці.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що рішення відповідача щодо спірних правовідносин є індивідуальним актом, суд вважає за необхідне з метою ефективного захисту порушених прав та інтересів позивача визнати протиправним та скасувати рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 01.03.2020 № 1456 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах.
Щодо позовних вимог в частині зобов`язання відповідача здійснити призначення, нарахування, виплати та зарахувати спірні періоди до пільгового стажу позивача, суд зазначає наступне.
Статтею 58 Закону № 1058 визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати пільговий та страховий стаж позивача.
З урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії (переведення з одного виду пенсії на інший) та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, суд дійшов висновку про зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 21.02.2020 № 1546 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Таким чином, позов ОСОБА_1 до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії підлягає частковому задоволенню.
Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною 8 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у випадку якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Як вбачається з матеріалів справи за подання адміністративного позову позивачкою сплачено судовий збір за квитанцією № 18 у сумі 840,80грн.
Таким чином, суд вважає за можливе покласти судові витрати, пов`язані з розглядом цієї справи, на відповідача, оскільки спір виник внаслідок його неправильних дій.
Враховуючи наведене вище та немайновий характер позовних вимог, судовий збір у сумі 840,80 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 72-77, 139, 241-246, 255, 263, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42169323; юридична адреса: 85323, Донецька область, м. Покровськ, вул. Центральна, 13) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії, – задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42169323; юридична адреса: 85323, Донецька область, м. Покровськ, вул. Центральна, 13) № 1456 від 01.03.2020, яким ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42169323; юридична адреса: 85323, Донецька область, м.Покровськ, вул. Центральна, 13) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) від 21.02.2020 № 1456 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах з урахуванням правових висновків суду.
В задоволенні іншої частини позовних вимог – відмовити.
Стягнути з Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42169323; юридична адреса: 85323, Донецька область, м.Покровськ, вул. Центральна, 13) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Роз`яснити сторонам, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 Кодексу адміністративного судочинства України, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Повний текст рішення складено 01 червня 2020 року.
Суддя С.В. Ушенко