
Справа № 939/582/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 червня 2020 рокусмт Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Гумбатов В.А., за участі прокурора Порохницького Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Пісківка Бородянського району Київської області, громадянина України, працюючого інженером - конструктором в ТОВ «Пісківський завод скловиробів», зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи начальником 59 професійного пожежного поста (смт Пісківка) 8-го Державного пожежно-рятувального загону (смт Бородянка) Головного управління ДСНС України у Київській області, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з пп. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону та примітки до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 даного Закону та пп.3 ч.5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10 червня 2016 року, несвоєчасно, без поважних причин 11 червня 2019 року, подав декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснивши, що він працював з 2016 року по 2018 рік начальником 59 професійного пожежного поста (смт Пісківка) 8-го Державного пожежно-рятувального загону (смт Бородянка) Головного управління ДСНС України у Київській області, і дійсно несвоєчасно, а саме 11 червня 2019 року, подав електронну декларацію за 2018 рік. Допустив порушення в зв`язку з тяжкими життєвими обставинами, а також з технічних причин.
Вислухавши думку прокурора Порохницького Д.Ю., який просив призначити покарання передбачене санкцією ч.1 ст.1726 КУпАП, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який визнав свою винуватість, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.
Наказом начальника 8-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області від 12.08.2016 №42-ос ОСОБА_1 тимчасово, на період відпустки подогляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку ОСОБА_4 з випробувальним терміном на 3 місяці, з 15.08.2016 до фактичного виходу на роботу основного працівника призначено на посаду начальника 59 ППП (смт Пісківка).
Відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до положення «Про 8-й ДРПЗ ГУ ДСНС України у Київській області», утворено за рішенням Голови ДСНС України.
Згідно з розділом 1, Положення «Про 8-й ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області» викладеного у новій редакції та затвердженого наказом голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 06.11.2018 №649 зазначено, що зазначений загін є державним пожежно-рятувальним підрозділом зі статусом державної аварійно-рятувальної служби та є правонаступником 8 ДПРЗ Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Київській області.
Відповідно до п.п. 1.11.та п.п. 1.13. розділу 1 Положення за організаційно- правовою формою 8-й ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області є державною організацією та є юридичною особою.
Отже, 8-й ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області є юридичною особою публічного права.
Згідно п.п. 1.9. розділу 1 положення, 59 ППП є структурним підрозділом 8-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області.
Відповідно до Положення про 59 ППП 8-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області затвердженого наказом начальника зазначеного загону від 20.07.2017 №79, керівництво цим постом здійснює начальник.
Згідно з розділом 9 Положення про 59 ППП 8-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, начальник 59 ППП наділений організаційно-розпорядчими функціями.
На офіційному веб-сайті Національного агентства у рубриці «Законодавство» розділу «Декларування» розміщено Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК від 11.08.2016 №3.
Визначення поняття «посадові особи» та «службові особи» в рамках підпункту «и» пункту 1 та підпункту «а» пункту 2 частини першої статті З Закону наведено у пункті 3 Роз`яснення.
Так, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов`язків) відповідного працівника.
Адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном(установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників напідприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири, тощо).
ОСОБА_1 згідно з Положенням про 59 ППП, як начальник цього поста, був наділений організаційно-розпорядчими функціями.Тобто, ОСОБА_1 є посадовою особою, яку наділено організаційно- розпорядчими функціями.
У відповідності до частини 1 статті 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно з абзацом 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і пп. «в» п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону посадові особи юридичної особи публічного права є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
15 серпня 2016 року, ОСОБА_1 був попереджений про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень.
Наказом начальника 8-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області від 12.04.2018 №29-ос ОСОБА_1 звільнено з посади начальника 59 ППП (смт Пісківка) зазначеного загону з 12квітня 2018року.
Підставою для звільнення була заява ОСОБА_1 та наказ ГУ ДСНС України від 29.01.2018 №72 про здійснення організаційно-штатних заходів щодо реформування підрозділів професійної пожежної охорони зазначеного Головного управління у державні пожежно-рятувальні підрозділи.
ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади начальника 59 ППП (смт Пісківка) 8-го ДПРЗ (смт Бородянка) ГУ ДСНС України у Київській області, був зобов`язаний у наступному році, після припинення діяльності, подати декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто подати декларацію за 2018 року 2019 році (з 01.01.2019 до 01.04.2019).
Проте, ОСОБА_1 , тільки 06травня 2019 року, о 20годині 26 хвилин, розпочав дії в Реєстрі щодо подачі декларації після звільнення за 2018 рік, які 11червня 2019 року, о 19годині 52хвилини, закінчив, натиснувши кнопку «перейти на сторінку накладення кваліфікованого електронного підпису» та о 19:52:47 подання документу підтверджено, декларацію успішно подано.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті декларацію після звільнення за минулий 2018 рік ОСОБА_1 подав лише 11.06.2019, тобто не своєчасно, без поважних причин.
При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан.
У відповідності до п.1 ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок.
Керуючись ст.23, ч.1 ст.1726, ст.283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяВ. Гумбатов