
Справа № 187/601/20
3/0187/230/20
П О С Т А Н О В А
іменем України
27 травня 2020 року смт Петриківка
Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Говорухи В.О., прокурора Сухомлина В.В. та особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення пердбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, складенні у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новопідкряж Царичанського району Дніпропетровської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на посаді водія в ПП «Лотос», депутата Новопідкрязької сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області,-
В С Т А Н О В И В:
08.05.2020 до Петриківського районного суду Дніпропетровської області з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення, пов`язані з корупцією № 381 від 29.04.2020 та № 382 від 29.04.2020 відносно ОСОБА_1 за ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення № 381 від 29.04.2020 та № 382 від 29.04.2020 ОСОБА_1 будучи депутатом Новопідкрязької сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області та згідно п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 2 частини першої Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», будучи зобов`язаним подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, а декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року без поважних причин, несвоєчасно, а саме 17.04.2020, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а 28.02.2020 подав зазначену декларацію за 2018 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6КУпАП визнав повністю та пояснив, що не подав декларацію через відсутність електронного підпису. У вчиненому щиро розкаюється.
Прокурор Сухомлин В.В. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просив накласти на нього мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією зазначеної статті.
Заслухавши пояснення особи, стосовно якої складений протокол, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, повністю підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів: протоколами про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, № 381 та № 382 від 29.04.2020, якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», інформацією розміщеною на офіційному сайті Центральної виборчої комісії про обрання ОСОБА_1 на місцевих виборах 25.10.2015 депутатом Новопідкрязької сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, роздруківками з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції інформацією про час подання декларації ОСОБА_1 , а саме 17.04.2020 та 28.02.2020, та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
ОСОБА_1 подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, а щорічну декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року.
Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повинен враховувати об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Новопідкрязької сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, являється особою на яку поширюються зобов`язання і вимоги передбачені п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3, ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 рік, що кваліфікується як адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його майновий стан, враховуючи як пом`якшуючі відповідальність обставину визнання ОСОБА_1 своєї вини та щире каяття, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 172-6 ч.1, 283-285 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. (реквізити: отримувач УК у Петриківському районі 21081100, р/р 31114106004225, ОКПО 37320300, МФО 899998, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код класифікації доходів бюджету 21081100).
Штраф повинен бути сплачений добровільно протягом 15 діб.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 грн. (чотириста двадцять) на користь Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795), реквізити: отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, р/р 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу – судовий збір по справі про адміністративне правопорушення.
Термін пред`явлення виконавчого документа становить три місяці з наступного дня після набрання постанови про накладення адміністративного стягнення законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десяти денний строк з дня її винесення апеляційної скарги.
Суддя: В. О. Говоруха