Постанова № 8949318, 07.04.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2010
Номер справи
2949/09/2170
Номер документу
8949318
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" квітня 2010 р. Справа № 2-а-2949/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченко К.В.,

при секретарі: Сергеєвої К.І.,

за участю:

представника позивача Мкртчян Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

державної податкової інспекції у м. Херсоні

до ОСОБА_2

про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі-відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 1700,00грн., яка нарахована на підставі акту перевірки від 06.06.2008 р. № 21220257/0230/318, яку не сплатив у встановлені законодавством строки, а тому дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі, заяву про розгляд справи без його участі не надавав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 16.05.2003 р. та взятий на облік як платник податків в державній податковій інспекції м. Херсоні.

Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265/95 - ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до графіку перевірок СПД з 01.06.2008 р. по 30.06.2008 р., затвердженого начальником управління податкового контролю юридичних осіб 31.05.2008 р. № 182 працівниками ДПА у Херсонській області Кравченком П.Г. та Загурським А.В. які діяли на підставі направлень від 01.06.2008 р. № 31/237 та 32/237, відповідно, була проведена перевірка 06.06.2008 р. кафе «Островок», яке розташовано за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює свою підприємницьку діяльність ОСОБА_2 В результаті вказаної перевірки був складений акт перевірки щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг субєктами підприємницької діяльності № 21220257/0237/318 від 06.06.2008 р., яким встановлені порушення п.1,9,11,13 ст. 3 Закону № 265/95 ВР, а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО, не зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій; проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО.

Крім того, під час проведення перевірки перевіряючим інспектором була придбана пляшка горілки «Пшенична» 0,5 л (виробник ВАТ «Імперія-С» 05512862 м. Кіровоград, вул. Велика Пермська,88), що маркована маркою акцизного збору 05АААБ121073 0713 «Алкогольні напої», яка при візуальному огляді викликала сумнів перевіряючого в її справжності (голограма нечітка, кольори не виблискують райдужним світлом на сонці, нечіткий друк мікротексту, код регіону на пляшці 05 «Донецька область», а виробник «Кіровоградська область» код регіону 11, тощо). Даний факт зафіксовано також актом перевірки № 21220257/0237/318 від 06.06.2008 р. та додатком №4 до акту перевірки від 06.06.2008 р.

Відповідно до акту експертизи Департаменту по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів (Держзнак) Міністерства фінансів України № 32000-08/969 марка акцизного збору серії АААБ №121073 виготовлена не державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних» паперів і є підробленим.

Таким чином актом перевірки № 21220257/0237/318 від 06.06.2008 р. зафіксовано порушення ст. 11 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», тобто зберігання на місці торгівлі алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі вищевказаного акту позивачем прийнято рішення від 23.06.2008 р. № 0004402307 про застосування до відповідача фінансових санкцій за порушення ст.. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на суму 1700,00грн.

З матеріалів справи вбачається, що вищезазначене рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій направлялося поштовою кореспонденцією.

Докази оскарження вказаних акту перевірки та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в матеріалах справи відсутні, відповідачем не надавалися.

Згідно зі ст. 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Порушень порядку проведення перевірки відповідача, які б могли бути підставою для висновку про незаконність перевірки та, винесених за її результатами рішень, судом не встановлено.

Оскільки на час розгляду справи фінансові санкції відповідачем не сплачені, вони підлягають стягненню в судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов державної податкової інспекції у м. Херсоні задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, код ДРФО НОМЕР_2) до державного бюджету (код платежу 21080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010) фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко К.В.