ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-6516/09/1770
23 листопада 2009 р. 17год. 06хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідзання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Морозюк А.Л.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція в м.Рівне
доЗакрите акціонерне товариство будівельна компанія "Рівнепромбуд"
про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція в м.Рівне звернулася в суд з позовом до Закритого акціонерного товариства "Рівнепромбуд" про стягнення податкової заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 8137,25 грн.
Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в позовній заяві. Позов просив задовольнити повністю.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями органу поштового зв'язку. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Частиною 1 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-XII від 25.06.1991 року встановлено, що податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків і справляється на всій території України.
Згідно з пп."а" п.19.2 ст.19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-IV від 22.05.2003 року, особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
В силу вимог п.17.1. ст.17 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-IV від 22.05.2003 року, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є працедавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Відповідно до цього та з врахуванням вимог п.1.15 ст.1 вказаного Закону, працедавець є податковим агентом, і зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок осіб, що перебувають з ним у трудових правовідносинах, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до пп. 8.1.1, п.8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-IV від 22.05.2003 року, податковий агент, який нараховує (виплачує) податковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
В силу вимог пп. 8.1.2 п.8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-IV від 22.05.2003 року, податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до п.20.3 ст.20 цього Закону, особами, відповідальними за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу з цього податку, є: а) при нарахуванні податку особою, на яку покладається відповідальність за таке нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету згідно з нормами цього Закону, - така особа - податковий агент; б) при нарахуванні податку податковим органом на підставі поданої декларації - платник цього податку; в) при самостійному нарахуванні податку його платником - такий платник. У разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу.
Пунктом 22.2 ст. 22 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-IV від 22.05.2003 року встановлено, що у разі, якщо норми інших законів чи інших законодавчих актів, що містять правила оподаткування доходів (прибутків) фізичних осіб, суперечать нормам цього Закону, пріоритет мають норми цього Закону.
Відповідач зареєстрований як юридична особа Виконавчим комітетом Рівненської міської ради 13.04.2000 року за № 4799-р (а.с.16), відомості про нього внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 06.03.2007 року з присвоєнням ідентифікаційного коду 30841255 (а.с.4-5), 20.04.2000 року відповідач взятий на облік, як платник податків Державною податковою інспекцією в м.Рівне (а.с.15).
За результатами поданої відповідачем до ДПІ у м.Рівне податкової звітності - податкового розрахунку форми №1-ДФ "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого на користь платників податку і сум утриманого з них податку" за 2008 рік та за І-ІІ квартали 2009 року, сума нарахованого Закритого акціонерного товариства "Рівнепромбуд" податку з доходів фізичних осіб за вказаний період становить 27044,88 грн. (а.с.8-13).
Відповідно до даних карток особового рахунку платника, відповідачем за даний період перераховано до бюджету податку з доходів фізичних осіб в сумі 18907,61 грн. (а.с.17-18). Різниця, що складає 8137,27 грн. та до бюджету не сплачена.
Чинним законодавством не передбачено надсилання платникам податкових повідомлень рішень про сплату самостійно нарахованих сум податку з доходів фізичних осіб, але не перерахованих до бюджету. Тому на адресу відповідача позивачем було надіслано претензію №41302/17-233 від 21.09.2009 року на суму 8137,27 грн. (а.с.6).
Відповідач листом № 92 від 05.10.2009 року визнавши суму податкового боргу, зазначив, що заборгованість буде сплачена до кінця поточного року (а.с7). Однак станом на день розгляду справи судом відповідач податок з доходів фізичних осіб в сумі 8137,27 грн. до бюджету не сплатив. Законні підстави для неперерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб у відповідача відсутні.
Оскільки, в силу вимог ч.2 ст.11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог, на користь позивача підлягає до стягнення сума заборгованості відповідно до заявлених позовних вимог –8137,25 грн.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства будівельної компанії "Рівнепромбуд" (вул. Ст.Бандери 41, м.Рівне, 33000, код ЄДРПОУ - 30841255) на користь Державної податкової інспекції в м.Рівне (вул. Відінська 8, м.Рівне, 33023, код ЄДРПОУ - 34327770) заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осбі в сумі 8137 (вісім тисяч сто тридцять сім) гривень 25 копійок, яку перерахувати на р/р 33213800700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 11010100, одержувач місцевий бюджет м. Рівне.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 24.11.09р.