ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.04.10Справа №2а-2398/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Чорноморського району АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Чорноморському районі АР Крим
до Чорноморського виробничого управління житлово-комунального господарства
про звернення стягнення на активи у розмірі 48675,36 грн.
за участю представників сторін:
представника прокуратури - Афанасенко К.В., посвідчення № 10040;
представника позивача - Коверко І.С., довіреність № 2021/9/10 від 06.11.2009;
представник відповідача - не з'явився;
Обставини справи: Прокурор Чорноморського району АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Чорноморському районі АР Крим до Чорноморського виробничого управління житлово-комунального господарства Крим про звернення стягнення на активи у розмірі 48675,36 грн., у тому числі, ПДВ у розмірі 48570,04 грн. та земельний податок у розмірі 105,32 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у порушення п. 1 п.п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» не сплачує належні суми податків та зборів (обов’язкових платежів) у встановлений законом термін.
Представник прокуратури у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному бсязі.
Представник позивача наполягав на задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.
Відповідач у явку свого представника у судове засідання 15.04.2010 не забезпечив, сповіщений належним чином – судовою повісткою. Заперечення на адміністративний позов до суду не надходили.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
06.04.1995 відповідач зареєстрований Чорноморською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію Серії А 00 № 516745 та зроблено запис № 1 136 120 0000 000299.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач взятий на облік платника податків у ДПІ в Чорноморському районі АР Крим.
Відповідно до п.3.1 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.05р. № 276 (з подальшими змінами і доповненнями) і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 843/11123 від 02.08.05р., з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
За даними карток особових рахунків, за відповідачем числиться заборгованість по платежам у наступному розмірі:
- податок на додану вартість в сумі 48570,04 грн.;
- земельний податок в сумі 105,32 грн.
На підставі пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу направлені перша податкова вимога від №1/93 від 01.06.2010 на суму 9090,99 грн., а також друга податкова вимога №2/112 від 10.07.2009 на суму 61126,55 грн. (а.с.28-29).
Зазначені вимоги про сплату боргу отримані відповідачем 10.06.2009 та 13.07.2009, про що свідчать відмітки на корінцях вимог (а.с.28-29).
29.09.2009 заступником начальника ДПІ в Чорноморському районі АР Крим прийнято рішення №7 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів (а.с.30).
Окрім того, 19.11.2009 позивачем проводилась невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету, в результаті якої встановлено порушення відповідачем п.п. 2 п. 1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", п.п.7.7.1 п.7.7ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме встановлено несвоєчасна сплата податку на додану вартість. За результатом даної перевірки складений акт №966/15-2/03348235 від 19.11.2009.
На підставі зазначеної перевірки позивачем направлялись відповідачу податкові повідомлення-рішення № 0000461502/0 від 04.12.2009 (а.с.36), № 0000441502/0 від 04.12.2009 та № 0000451502/0 від 04.12.2009 (а.с.37), які отримані відповідачем 14.12.2009 відповідно, про що свідчать відмітки на корінцях рішень (а.с.36-37) та не оскаржені у встановленому законом порядку, у зв’язку з чим податковий борг є узгодженим.
Однак, відповідачем податковий борг не погашений, що свідчить про невиконання зобов’язань перед бюджетом.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 48675,36 грн., у тому числі, ПДВ у розмірі 48570,04 грн. та земельний податок у розмірі 105,32 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкового зобов’язання.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Пунктом 1.6 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
За таких обставин справи, вимоги Державної податкової інспекції в Чорноморському районі АР Крим про стягнення з Чорноморського виробничого управління житлово-комунального господарства податкової заборгованості у розмірі 48675,36 грн., у тому числі, ПДВ у розмірі 48570,04 грн. та земельний податок у розмірі 105,32 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 15.04.2010.
У повному обсязі постанову складено та підписано 16.04.2010.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Чорноморського виробничого управління житлово-комунального господарства (96400, АР Крим, смт. Чорноморське, вул. Павленко, 62: ЄДРПОУ 03348235) в дохід Державного бюджету України заборгованість у розмірі 48675,36 грн., у тому числі:
- 48570,04 грн. податку на додану вартість - МФО 824026, код податку 14010100;
- 105,32 грн. земельного податку - МФО 824026, код податку 1305010;
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ольшанська Т.С.