Рішення № 89404840, 25.05.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.05.2020
Номер справи
826/1497/17
Номер документу
89404840
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2020 року місто Київ №826/1497/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним та скасування постанови від 02.11.2016 № 597-ЦА-УП-КУА,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп» (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовною заявою до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування постанови від 02.11.2016 № 597-ЦА-УП-КУА.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм чинного законодавства.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.01.2017 відкрито провадження в адміністративній справі № 826/1497/17.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва 28.01.2017 закінчено підготовче провадження та призначено справу № 826/1497/17до судового розгляду в судовому засіданні.

Відповідачем надано заперечення на позовну заяву, в яких просив у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки відповідач при прийнятті оскаржуваної постанови діяв у межах повноважень та у спосіб, передбачені чинним законодавством України.

В судовому засіданні 10.10.2017 судом ухвалено продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 10 частини першої Розділу Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено акт від 13.10.2016 №683-ЦА-УП-КУА про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено порушення вимог частини шостої статті 46 Закону України «Про інститут спільного інвестування» в частині ліквідації Фонду з порушеннями вимог Положення про порядок припинення пайового інвестиційного фонду, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.11.2013 №2605.

На підставі вказаного акту Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову від 02.11.2016 №597-ЦА-УП-КУА, якою за порушення вимог законодавства щодо цінних паперів застосовано у відношенні до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп» санкцію у вигляді попередження.

Не погоджуючись з постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.11.2016 №597-ЦА-УП-КУА, Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп» звернулось до суду з даним позовом.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Відповідно до положень частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96-вр (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах: прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов`язків учасників ринку цінних паперів; видача ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів та забезпечення контролю за такою діяльністю; заборона та зупинення на певний термін (до одного року) професійної діяльності на ринку цінних паперів у разі відсутності ліцензії на цю діяльність та притягнення до відповідальності за здійснення такої діяльності згідно з чинним законодавством; реєстрація випусків (емісій) цінних паперів та інформації про випуск (емісію) цінних паперів; контроль за дотриманням емітентами порядку реєстрації випуску цінних паперів та інформації про випуск цінних паперів, умов продажу (розміщення) цінних паперів, передбачених такою інформацією; створення системи захисту прав інвесторів і контролю за дотриманням цих прав емітентами цінних паперів та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; контроль за достовірністю інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, контролюючим органам; встановлення правил і стандартів здійснення операцій на ринку цінних паперів та контролю за їх дотриманням; пруденційний нагляд за професійними учасниками фондового ринку в межах діяльності, яка провадиться таким учасником на підставі виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку ліцензії; контроль за системами ціноутворення на ринку цінних паперів; контроль за діяльністю осіб, які обслуговують випуск та обіг цінних паперів; проведення інших заходів щодо державного регулювання і контролю за випуском та обігом цінних паперів.

Частиною першою статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Статтею 2 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що метою державного регулювання ринку цінних паперів є дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 №3480-IV (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), учасники фондового ринку - емітенти, інвестори, саморегулівні організації та професійні учасники фондового ринку. Професійні учасники фондового ринку - юридичні особи, утворені в організаційно-правовій формі акціонерних товариств або товариств з обмеженою відповідальністю, які на підставі ліцензії, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, провадять на фондовому ринку професійну діяльність, види якої визначені законами України. Згідно з п. 10. ч. 1 ст. 4 Закону діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку (діяльність фондової біржі) є професійною діяльністю на ринку цінних паперів, що підлягає ліцензуванню.

У свою чергу, Закон України «Про інститути спільного інвестування» від 05.07.2012 №5080-VI (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), визначає правові та організаційні основи створення, діяльності, припинення суб`єктів спільного інвестування, особливості управління активами зазначених суб`єктів, встановлює вимоги до складу, структури та зберігання таких активів, особливості емісії, обігу, обліку та викупу цінних паперів інститутів спільного інвестування, а також порядок розкриття інформації про їх діяльність.

Відповідно до частини шостої статті 46 Закон України «Про інститути спільного інвестування», пайовий фонд (Фонд) ліквідується в порядку та у строки, що встановлені нормативно - правовими актами Комісії. Розрахунки з учасниками пайового фонду (Фонду) під час ліквідації пайового фонду (Фонду) здійснюються в порядку, встановленому Комісією.

Процедуру ліквідації пайового інвестиційного фонду (далі - Фонд) та розрахунків з його учасниками при ліквідації, послідовність дій та організаційних заходів, які необхідно здійснити для підготовки та проведення ліквідації Фонду, порядок скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду, проспекту (проспектів) емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та анулювання свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду у разі припинення Фонду або визнання Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) випуску інвестиційних сертифікатів Фонду таким, що не відбувся, а також порядок виключення відомостей про Фонд з Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування (далі - Реєстр) регулюється затвердженого рішенням Комісії від 19.11.2013 №2605 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.12.2013 за №2128/24660 (далі - Положення №2605) (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Розділом II Положення №2605 визначена послідовність дій та організаційних заходів щодо підготовки та проведення ліквідації Фонду у разі прийняття рішення щодо його припинення уповноваженим органом компанії з управління активами.

Пунктом 4 Розділу II Положення №2605 зазначено, що для проведення ліквідації Фонду створюється ліквідаційна комісія, до складу ліквідаційної комісії повинні входити представники компанії з управління активами та зберігача активів Фонду. При цьому ліквідаційна комісія повинна складатися не менше ніж з трьох осіб.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «КАПІТАЛ ГРУП» 17.12.2015 на загальних зборах учасників було прийнято Рішення про дострокове припинення діяльності пайового венчурного інвестиційного фонду недиверсифікованого виду закритого типу «Гарантований» ТОВ «Компанії з управління активами «Капітал Груп» (далі - Фонд) та затверджено склад Ліквідаційної комісії Фонду.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп» 21.04.2016 звернулось до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку листом яким надало пакет документів на скасування реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів, проспекту емісії інвестиційних сертифікатів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів Фонду.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 20.05.2016 листом №11/03/11436 відмовила в скасуванні реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів, проспекту емісії інвестиційних сертифікатів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів Фонду.

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 03.10.2016 порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів по відношенню до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп».

Товариством з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп» 12.10.2016 надано пояснення щодо списання акцій Публічного акціонерного товариства «Городищівський цукровий завод».

В подальшому, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку складено акт та прийнято постанову від 02.11.2016 № 597-ЦА-УП-КУА, якою за порушення вимог законодавства щодо цінних паперів застосовано у відношенні до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Капітал Груп» санкцію у вигляді попередження.

Згідно з пунктом 1 Розділу IV Положення №2605, для скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду, проспекту (проспектів) емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та анулювання свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду у разі ліквідації Фонду ліквідаційна комісія або уповноважений орган компанії з управління активами подає за кожним Фондом окремо такі документи:

1) заяву про скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду, проспекту (проспектів) емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та анулювання свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду, підписану головою ліквідаційної комісії або уповноваженою особою компанії з управління активами та засвідчену печаткою компанії з управління активами;

2) довідку, складену в довільній формі, яка свідчить про публікацію Повідомлення про розрахунки з учасниками Фонду (у разі публічного розміщення інвестиційних сертифікатів Фонду), засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії та печаткою компанії з управління активами;

3) довідку, яка свідчить про персональне повідомлення учасників про порядок розрахунків з учасниками, засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії та печаткою компанії з управління активами (у разі приватного розміщення інвестиційних сертифікатів Фонду);

4) довідку компанії з управління активами щодо переліку учасників Фонду станом на дату прийняття рішення про ліквідацію Фонду із зазначенням частки інвестиційних сертифікатів, які належать кожному учаснику Фонду, від їх загальної кількості, що перебуває в обігу, засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою компанії з управління активами (подається у разі дострокової ліквідації Фонду або здійснення розрахунків іншими, ніж кошти, активами Фонду);

5) оригінал (дублікат) свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду. У разі втрати зазначеного оригіналу подається копія відповідної публікації про його втрату;

6) оригінал(и) (дублікат(и)) проспекту (проспектів) емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та змін до нього (них). У разі втрати зазначених оригіналів подаються копії відповідних публікацій про їх втрату;

7) копію балансу Фонду, затвердженого на дату прийняття рішення про ліквідацію Фонду, засвідчену підписами уповноважених осіб компанії з управління активами, аудитора (аудиторської фірми) та їх печатками;

8) копію довідки про вартість чистих активів Фонду затвердженої на дату прийняття рішення про ліквідацію Фонду, засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою компанії з управління активами;

9) звіт про результати ліквідації Фонду, підписаний усіма членами ліквідаційної комісії та засвідчений печаткою компанії з управління активами, з доданням інформаційної довідки, передбаченої підпунктом 10 пункту 5 Розділу II цього Положення;

10) документи, що підтверджують депонування коштів на користь власників інвестиційних сертифікатів Фонду (у разі його здійснення);

11) копію Договору, укладеного між ліквідаційною комісією та всіма учасниками Фонду, засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії та печаткою компанії з управління активами (подається в разі здійснення розрахунків іншими, ніж кошти, активами Фонду);

12) копію протоколу або іншого документа, який містить рішення уповноваженого органу КУА щодо змін у складі ліквідаційної комісії (за наявності таких змін), засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою компанії з управління активами.

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідаційна комісія пайового венчурного інвестиційного фонду недиверсифікованого виду закритого типу «Гарантований» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанії з управління активами «Капітал Груп» на виконання вимог Положення № 2605, листом від 21.04.2016 №63 звернулась до Комісії з пакет документів на скасування реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів, проспекту емісії інвестиційних сертифікатів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів Фонду.

В якому, серед іншого, міститься довідка про вартість чистих активів Фонду станом на 17.12.2015 та звіт про результати ліквідації Фонду.

Інформація, наведена в таблиці 3 Інформація про склад, структуру та вартість активів інвестиційного фонду довідки та в пп.1 п.1 звіту про результати ліквідації Фонду, свідчить про нереалізацію активу - акцій Відкритого акціонерного товариства «Городищівський цукровий завод» у кількості 1 168 шт., які входили до складу активів Фонду, станом на дату прийняття рішення про його ліквідацію.

Відповідно до частини шостої статті 46 Закону України «Про інститути спільного інвестування» пайовий фонд ліквідується в порядку та у строки, що встановлені нормативно-правовими актами Комісії.

Процедуру ліквідації пайового інвестиційного фонду та розрахунків з його учасниками при ліквідації, послідовність дій та організаційних заходів, які необхідно здійснити для підготовки та проведення ліквідації Фонду, тощо, визначено Положенням № 2605.

Згідно пункту 5 Розділу II «Послідовність дій та організаційних заходів щодо підготовки та проведення ліквідації Фонду у разі прийняття рішення щодо його припинення уповноваженим органом компанії з управління активами» Положенняпро порядок припинення пайового інвестиційного фонду, затвердженого Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.11.2013 №2605, ліквідаційна комісія здійснює такі заходи:

1) у день прийняття рішення про ліквідацію Фонду письмово повідомляє щодо прийнятого рішення про ліквідацію Фонду Комісію, кредиторів компанії з управління активами Фонду, зберігана активів Фонду (за наявності), Центральний депозитарій, аудитора (аудиторську фірму), оцінювача майна Фонду (у разі укладення договору про надання послуг з оцінки вартості нерухомого майна ІСІ), торговців цінними паперами, які здійснюють розміщення та викуп інвестиційних сертифікатів Фонду, а також інформує фондову біржу (у разі якщо інвестиційні сертифікати Фонду перебувають в обігу на цій фондовій біржі).

2) з наступного робочого дня з дати прийняття рішення про ліквідацію Фонду починає вживати заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості Фонду, що ліквідується, та письмово повідомляє кожного з боржників про ліквідацію Фонду в установлені законодавством строки;

3) протягом п`яти робочих днів з дати прийняття рішення про ліквідацію Фонду:

4) здійснюються виплати, передбачені пунктами 1 - 3 частини 1 статті 47 Закону за рахунок коштів, наявних в активах Фонду на момент прийняття рішення про його ліквідацію;

5) протягом п`яти робочих днів з дати затвердження Порядку про розрахунки повідомляє учасників Фонду про порядок розрахунків з ними у зв`язку з ліквідацією Фонду.

6) приймає та опрацьовує заявки на отримання розрахунків від учасників Фонду, забезпечує реалізацію активів Фонду та здійснює оплату витрат за зобов`язаннями Фонду, що виникли в процесі його ліквідації.

7) складає баланс Фонду та довідку про вартість чистих активів Фонду на кінець робочого дня, що передує дню початку здійснення розрахунків з учасниками Фонду, з урахуванням витрат ліквідаційної комісії та інших витрат, що будуть понесені в процесі ліквідації Фонду;

8) здійснює розрахунки з учасниками фонду.

9) складає ліквідаційний баланс Фонду станом на наступний робочий день після завершення розрахунків з учасниками Фонду та депонування коштів (у разі його здійснення);

10) складає звіт про результати ліквідації Фонду та в довільній формі інформаційну довідку, підписану головою та членами ліквідаційної комісії, засвідчену печаткою компанії з управління активами, із зазначенням дати її підписання щодо причин зменшення загальної вартості чистих активів Фонду понад 10 відсотків (за період від дати прийняття рішення про ліквідацію Фонду до дати початку розрахунків з його учасниками).

11) протягом п`ятнадцяти робочих днів з дати складання звіту про результати ліквідації Фонду подає до Комісії документи для скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду, проспекту (проспектів) емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та анулювання свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду відповідно до розділу IV цього Положення;

12) у разі якщо форма існування інвестиційних сертифікатів Фонду документарна, на підставі розпорядження Комісії про скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду, проспекту (проспектів) емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та анулювання свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду забезпечує вилучення та знищення сертифікатів інвестиційних сертифікатів випуску (випусків), що скасований (скасовані) у встановленому уповноваженим органом КУА порядку.

13) протягом п`ятнадцяти робочих днів з дати винесення Комісією розпорядження про скасування реєстрації випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду, проспекту (проспектів) емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та анулювання свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) інвестиційних сертифікатів Фонду (далі - Розпорядження про скасування) подає до Комісії документи для виключення відомостей про Фонд з Реєстру відповідно до розділу V цього Положення.

Поряд з цим, інформація, наведена в пункті 3 Звіту про результати ліквідації Фонду свідчить, що дата початку/закінчення розрахунків з учасниками Фонду була проведена 12.04.2016/ 12.04.2016.

Таким чином, Ліквідаційна комісія Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанії з управління активами «Капітал Груп» порушила вимоги частини 6 статті 46 Закону України «Про інститути спільного інвестування» передбачених Розділом II «Послідовність дій та організаційних заходів щодо підготовки та проведення ліквідації Фонду у разі прийняття рішення щодо його припинення уповноваженим органом компанії з управління активами» Положення № 2605, тобто Ліквідаційна комісія здійснила виплати за пред`явленими до викупу інвестиційними сертифікатами Фонду на суму 7 568 474 грн. 00 коп. не передавши прав власності на цінні папери Відкритого акціонерного товариства «Городищівський цукровий завод» чим порушила послідовність дій та організаційних заходів щодо підготовки та проведення ліквідації Фонду.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 20.05.2016 за результатами опрацювання пакета документів стосовно скасування реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів, проспекту емісії інвестиційних сертифікатів та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів пайового венчурного інвестиційного фонду недиверсифікованого виду закритого типу «Гарантований» Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанії з управління активами «Капітал Груп» листом №11/03/11436 відмовила в скасуванні реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів Фонду, проспекту емісії інвестиційних сертифікатів Фонду та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску інвестиційних сертифікатів Фонду.

Відповідно до пункту 5 Розділу І Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року №1470 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.11.2012 за №1855/22167 уповноважені особи Комісії в межах своїх повноважень зобов`язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об`єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.

Відповідно до пункту 1 Розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року №1470 (надалі - Правила №1470) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

На підставі вище викладеного та керуючись Правилами №1470 уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесла постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 03.10.2016.

Відповідно до пункту 3 Розділу III Правил №1470 уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розглядає справу про правопорушення та виносить рішення за справою у точній відповідності із законодавством та оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи.

Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право серед іншого, у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку виносити попередження, зупиняти на термін до одного року розміщення (продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента, дію ліцензій, виданих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, анулювати дію таких ліцензій.

Крім того, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 03.04.2013 листом від 01.04.2013 №12/3-2131 отримала постанову про зупинення обігу акцій та проведення законності підстав та порядку емісії акцій від 01.04.2013 Головного управління в місті Києві слідчого управління МВС України, відповідно до якої старший слідчий СУ ГУМВС України в м. Києві постановив зупинити обіг простих іменних акцій Публічного акціонерного товариства «Городищівський цукровий завод».

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку 16.04.2013 на виконання вище вказаної постанови та відповідно до ст. 110 Кримінально процесуального кодексу України Рішенням № 643 зупинила з 16.04.2013 обіг цінних паперів Публічного акціонерного товариства «Городищівський цукровий завод».

Таким чином, відповідачем прийнято постанову від 02.11.2016 №597-ЦА-УП-КУА про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в межах повноважень та відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволені позовних вимог.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.