
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№ 380/3377/20
У Х В А Л А
з питань сплати судового збору
22 травня 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Н.В. перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Управління забезпечення примусово виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Відділу примусово виконання рішень Управління забезпечення примусово виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання протиправними дій, скасування постанови,-
в с т а н о в и в:
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Управління забезпечення примусово виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Відділу примусово виконання рішень Управління забезпечення примусово виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), у якому просить суд:
- визнати протиправними дії державного відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) щодо винесення постанови про стягнення мінімального розміру витрат виконавчого провадження ВП № 61860869 від 17.04.2020;
- скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 17.04.2020 ВП № 61860869 про стягнення з управління мінімального розміру витрат виконавчого провадження у сумі 274,85 грн.
Ухвалою від 12.05.2019 позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишено без руху, встановивши позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
22.05.2020 на адресу суду надійшла заява позивача про звільнення від сплати судового збору (вх. № 25701). В обґрунтування заявленого клопотання позивач посилається на те, що провадження з виконання судових рішень є завершальною і невід`ємною частиною (стадією) судового провадження. Скаржник звільнений від сплати судового збору при поданні скарги на дії державної виконавчої служби.
При постановленні ухвали суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір” визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, єдиною підставою, з урахуванням якої суд може звільнити від сплати судового збору, є майновий стан сторони. Жодної іншої підстави для постановлення судом ухвали про звільнення від сплати судового збору ні Закон України “Про судовий збір”, ні КАС України не передбачають.
Доводячи наявність підстав для звільнення від сплати судового збору, позивач посилається на те, що в даній справі позивач звільнений від сплати судового збору при поданні скарги на дії державної виконавчої служби.
Відповідно до ч. 1 ст . 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Таким чином, за подання позовної заяви поданої в порядку ст. 287 ККАС України справляється судовий збір відповідно до Закону України "Про судовий збір".
На підставі викладеного суддя дійшов висновку про відсутність передбачених ч. 1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір” та ч. 1 ст. 133 КАС України підстав для звільнення від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 132, 133, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про звільнення від сплати судового збору – відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Костецький Н.В.