
Справа № 405/1764/20
Номер провадження 3/404/978/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2020 року Суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Завгородній Євген Віталійович, розглянувши матеріали, які було направлено з Військової прокуратури Кіровоградського гарнізону Південного регіону України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , стрільця 1 відділення 2 патрульного взводу патрульної роти стрілецького батальйону військової частини №3011 Національної гвардії України, проживаючого по АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Згідно протоколу про вчинення військового адміністративного правопорушення від 23.03.2020 року, вказано, що 17.03.2020 року солдат ОСОБА_1 перебував на військовій службі у розташуванні військової частини №3011 Національної гвардії України та виконував свої обов`язки в стані наркотичного сп`яніння, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся рекомендованим листом, направленим за місцем проживання особи та смс-повісткою, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Встановлено, що 17.03.2020 року черговим офіцером від керівного складу військової частини №3011 Національної гвардії України лейтенантом Четвириковим О.С. було запідозрено солдата ОСОБА_1 в тому, що він перебуває в стані наркотичного сп`яніння та прийнято рішення доставити солдата до наркологічного диспансеру для перевірки на стан наркотичного сп`яніння.
Відповідно до висновку №28 від 17.03.2020 року виданого КНП «Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру Кіровоградської обласної ради» солдат ОСОБА_1 дійсно перебував в стані наркотичного сп`яніння.
Адміністративна відповідальність за ч.2 ст.172-15 КУпАП настає, зокрема, за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в Україні особливий період настав з дня набрання чинності Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303 «Про часткову мобілізацію», продовжено його Указом Президента України від 14 січня 2015 року № 15/2015 «Про часткову мобілізацію».
За змістом ч.1 ст.1 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Отже, особливий період пов`язується, зокрема, із проведенням мобілізації.
Мобілізацією, згідно з положеннями наведеної статті, є комплекс заходів, здійснюваних, серед іншого, з метою переведення Збройних Сил України на організацію і штати воєнного часу.
У ч. 4 ст. 3 вказаного Закону зазначено, що зміст мобілізації становить переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а також адміністративно-територіальних одиниць України на роботу в умовах особливого періоду.
Відтак, закінчення періоду мобілізації не є самостійною підставою для припинення особливого періоду.
Водночас ст. 1 Закону №3543-ХІІ надано визначення поняття демобілізації як комплексу заходів, спрямованих, серед іншого, на планомірне переведення ЗС України, інших військових формувань, на організацію і штати мирного часу.
Вищенаведене дає підстави стверджувати, що як у проміжки між періодами проведення мобілізації, так і на даний час - у державі стан особливого періоду не припинився.
Аналізуючи зібрані по справі докази у їх сукупності, вважаю, що у діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП. Вина підтверджується наступними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення від 23.03.2020 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , висновком №28 КНП «Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру Кіровоградської обласної ради». Вказані докази є належними і допустимими та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення.
При визначені міри та виду адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене, вважаю, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-15 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 172-15, 283 - 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу в розмірі 2465 грн., який необхідно сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів – УК у м.Кроп./м. Кропивницький/21081100
Код отримувача (ЄДРПОУ) – 38037409
Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО) – 899998
Номер рахунку – UA338999980313000106000011002
Код класифікації доходів бюджету – 21081100
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп., який необхідно сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача (ЄДРПОУ) – 37993783
Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку – UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету – 22030106
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Кіровський районний суд міста Кіровограда.
Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда Є. В. Завгородній